Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Kot prvo potrebuješ software in hardware:

1. program Mapsource v katerem narediš ruto ter nameščene karte (Mapsource se namesti s kartami)

in kar je še bolj pomembno

2. takšnega Garmina, ki podpira uvoz rute (to boš moral povedati kaj imaš)

Če takšnega Garmina nimaš, boš moral navigirati od točke do točke. Točke/waypoints si narediš isto v Mapsourcu in jih preneseš na vsakega Garmina...

primer rute v Mapsourcu

screenshot750.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo potrebuješ software in hardware:

1. program Mapsource v katerem narediš ruto ter nameščene karte (Mapsource se namesti s kartami)

in kar je še bolj pomembno

2. takšnega Garmina, ki podpira uvoz rute (to boš moral povedati kaj imaš)

Če takšnega Garmina nimaš, boš moral navigirati od točke do točke. Točke/waypoints si narediš isto v Mapsourcu in jih preneseš na vsakega Garmina...

primer rute v Mapsourcu

screenshot750.jpg

Imam Mapsource in tudi karte

Garmina pa imam navadnega Nuvija 205W

ali ta to omogoča ???

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Mapsource in tudi karte

Garmina pa imam navadnega Nuvija 205W

ali ta to omogoča ???

HVALA

Nuvi 205w ne podpira uvoza rut, lahko uvoziš 1000 točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič bat,ni neko matranje. Pač pri vsaki pavzi oz. drugače pritisneš novo izhodišče.

Dokler nisem imel takšne navigacije, sem delal na ta način in ni bilo nekega posebnega napora.

Na daljši turi si pač zabeležiš zaporedje nekam npr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič bat,ni neko matranje. Pač pri vsaki pavzi oz. drugače pritisneš novo izhodišče.

Dokler nisem imel takšne navigacije, sem delal na ta način in ni bilo nekega posebnega napora.

Na daljši turi si pač zabeležiš zaporedje nekam npr.

Shranjene vmesne točke preimenuješ tako, da pred ime vstaviš zaporedno številko in so kraji pošlihtani po vrstnem redu, kot si sledijo.

Tik pred prispetjem do vmesne točke ruto prekineš in startaš naslednjo točko, da se izogneš poti v center, če so to mesta kot vmesne točke.

Sicer jenajbolje, če delaš z MapSource, da si vmesne točke delaš zunaj naseij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za strokovnjake :

Rad bi nabavil GPS napravo za v avto ... kaj poceni ... baje obstojajo take, na katere lahko naložiš bilokatero karto - ali to drži ?

Kaj priporočate ?

Hvala !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za strokovnjake :

Rad bi nabavil GPS napravo za v avto ... kaj poceni ... baje obstojajo take, na katere lahko naložiš bilokatero karto - ali to drži ?

Kaj priporočate ?

Hvala !!!

nuvi 1490t...odlična izbira za 200eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za strokovnjake :

Rad bi nabavil GPS napravo za v avto ... kaj poceni ... baje obstojajo take, na katere lahko naložiš bilokatero karto - ali to drži ?

Kaj priporočate ?

Hvala !!!

Obstajajo takšne navigacije, ko lahko naložiš različne navigacijske programe in različne karte.

Običajen uporabnik tega seveda ne rabi, sploh ob dejstvu da samo dve firmi proizvajata karte (Navteq in Teleatlas + lokalci).

Jaz osebno prisegam še vedno na Garmina, sploh zaradi možnosti načrtovanja in pregleda na PCju, solidnih kart in podpore (+kvalitetna izdelava, ekran itd.), pa čeprav ima morda za koga malo zastarel vmesnik, kar je sicer bolje kot pa da je ekran opremljen kot božično drevo s funkcijami, ki jih nikoli ne uporabljaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Nuvi 1350 ??? Ali je vreden 145 € s kartami ?

ti samo nabavi in se prijavi, da posodobiš karto... drugač pa emc-ja vprašaj koliko bi prišlo pri njemu trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nuvi 1490t...odlična izbira za 200eur

Sam imam Zumota 660, rabim ga za darilo ... 200 € je malo veliko za darilo ;-)

Vzel bi 1300 ali 1350, koliko bi to prišlo v € ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo potrebuješ software in hardware:

1. program Mapsource v katerem narediš ruto ter nameščene karte (Mapsource se namesti s kartami)

in kar je še bolj pomembno

2. takšnega Garmina, ki podpira uvoz rute (to boš moral povedati kaj imaš)

Če takšnega Garmina nimaš, boš moral navigirati od točke do točke. Točke/waypoints si narediš isto v Mapsourcu in jih preneseš na vsakega Garmina...

primer rute v Mapsourcu

screenshot750.jpg

Nuvi 205w ne podpira uvoza rut, lahko uvoziš 1000 točk.

Nisem vse teme prebrskal :blush: , ampak mi lahko povesta (-e) kateri Garmini "podpirajo" vnos rout in ali za to potrebne programe dobiš zraven?

Bi rad nekaj "skombiniral" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotna moto serija Zumo.

Pohodniška oz. večnamenska serija Oregon in Dakota.

Od nuvijev pa nova serija 37xx, stara serija 7xx, nova serija Nuvi 14xx, 16xx, serija za tovornjake itd...

Pa tusti "multipraktik" Nuvi 550 tudi podpira..

Pa seveda tudi Garmin mobile XT (za mobitele).

Vsekakor prej preveri tudi na www.garmin.com

Programje načeloma ni zraven v paketu, vendar pa z vsako novo napravo dobiš pravico da v 60 dnevih snameš zadnjo verzijo karte in če v tem času pride nova karta, dobiš tudi programje (mape+mapsource).

Sicer pa nabaviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Snecer-ja,

Kako bi izklopil opozorila (ta dodatna oprema ni podprta)?

Imel sem že težave s tem na 760-ki in sedaj jih imam tudi na 765-ki.

To mi javlja včasih tudi 30x na uro.

Tudi po posodobitvi ni nič bolje.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvija uporabljaš na motorju?

In kako je priklopljen?

Da, preko original kabla s TMC anteno, opazil pa sem, da mi v avtu tega ne dela, tam namreč uporabljam drug kabel, brez TMC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je problem v tresenju in stiku naprave z nosilcem, ki zaradi "poskakovanja" izgublja kontakt.

Videl sem že podobne težave nuvija na motorju na navadnem usb vtiču, ki očitno ne zmore dovolj "tesniti" in je preobčutljiv ter se zato izklaplja.

Ker verjetno ti tega ne počne ko motor stoji.

760 in 765 imata kar občutljive pine na nosilcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je problem v tresenju in stiku naprave z nosilcem, ki zaradi "poskakovanja" izgublja kontakt.

Videl sem že podobne težave nuvija na motorju na navadnem usb vtiču, ki očitno ne zmore dovolj "tesniti" in je preobčutljiv ter se zato izklaplja.

Ker verjetno ti tega ne počne ko motor stoji.

760 in 765 imata kar občutljive pine na nosilcu.

Bom zamenjal kabla, lahko, da je res kabel, pini oz elektronika, ki je v viču za TMC.

Ajd Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes videl 30 procentov znižanje garmin nuvi 225w a ima kdo že kaj iskušen z njim .Na internetu zelo malo podatkov zanj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je napak in gre za model 255w.

Še nisem slišal, ne videl modela 225w...

Če pa obstaja, pa gre za serijo 2x5, skratka vstopni model, ki ga je nadomestila nova serija 12xx, 13xx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!