Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Snecer,hvala ti! worship.gif Mi je uspelo,še sam ne morem vrjet! biggrin.gif

Še eno nobovsko vprašanje.

Kako odklenem AR? Je licenčna in na spominski kartici. Hvala za pomoč.

AR je v tem primeru odklenjena na serijsko številko spominske kartice.

Če jo hočeš imeti na PCju potrebuješ spet inštalacijsko datoteko, ki je gratis tukaj:

http://navigo-sistem.com/update/AdriaROUTE_2.30_CD_update.exe

Karto moraš potem v Mapsourcu odkleniti oziroma vpisati 25 mestno številko. Tu zdaj javno nekak ne bi o tem a ne :)

Je pa možno datoteko, ki je na SD kartici prekopirati tudi v druge navigacije, vendar je potrebno poleg narediti še datoteko .unl ,ki vsebuje kodo za odklep ali pa kodo integrirati z določenim programom v img datoteko.

p.s. kmalu prihaja verzija 3.0 (po novem pokrita cela Juga+Albanija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni znalci.

Rabim komentar ali pa nasvet za sledeče:

Cel vikend sem zapravil, za inštalacijo blackberryja 8310. Nekako smo se dokopali do trial verzije garmina, in jo uspešno naložili. Ugotovil sem da je za BB garmin narejen tako, karte vleče s serverja. Sicer obstaja še verzija ki uporablja zunanjo anteno, ki pa ima lahko prednaložene karte na napravi (in ni trial verzije za probat)

vprašanja:

Ali sta to edini dve varianti, ali moram odpustiti mojo info službo?

V primeru nakupa verzije za 150 $ možno prerpičati garmina da namesto zunanje antene uporablja integrirano anteno?

Ali se tudi vam zdi, da je naročnina na karte en od bolj svinjskih poskusov generiranja prihodkov?

Navigacijo največkrat uporabljaš ravno v tujini, ko je pretok podatkov božjastno drag, in je bolj malo junakov, ki so pripravljeni na tak strošek.

aaaaiiiiiid

Blackerry ni primeren za navigacijo, nanj ni mogoče namestiti in uporabljati klasičnega Garmin mobile XT, saj je uporaba Garmina vezana na prenos podatkov iz omrežja, kar si že sam ugotovil.

Tu gre izključno za "feler" blackberryja, saj na ostalih telefonih Garmin Mobile XT deluje brezhibno z notranjo anteno. Imam npr. Nokio E71 (zelo podobna blackbarryu) in zadeva deluje odlično, me je parkrat rešila ko sem nujno rabil v Avstriji pa nisem imel pri roki "prave" navigacije.

Kupi si torej "pravi" gsm ali pa kot je predlagal bmwslo pravo navigacijo, če gre za Garmina dobiš osnovni model že za 120 EUR, ki je povsem dovolj ... vsekakor pa te bo spodoben gsm z integrirano gps anteno v zagatah vedno rešil.

Tudi Garmin ločuje na smartphone in BB :)

http://www8.garmin.com/mobile/mobilext/

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

integrirani gps-i bodo čedalje bolj prisotni drugače garmin ne bi objavil svojega telefona. uporabno vrednost naj določi vsak zase, naprav na trgu je dovolj. Bolj je šlo da se kolega spozna z gpsom, in to obliko kart od garmina nisem še videl, in ne pričakoval. BB je dobil v dar. Pač če je stvar integrirana , dajmo jo osposobit. Ta poskus molže s strani operaterjev mi je pa milo rečeno svinjski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa ga je dobil v dar ...

Jaz ti pa pravim, da naj si kupi pravi gsm :) ne blackbary, pa bo lahko normalno delal z Garmin kartami. Samo pri BB je molža, drugje je vse normalno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je lahko maksimalna dolžina "rute" poti, preden jo prepišejo novejši podatki. Pri starem GPS V je bilo to okoli 400km. Skriti "MENUJI" v Garminovih "igračkah". Je že kdo kaj preizkušal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je lahko maksimalna dolžina "rute" poti, preden jo prepišejo novejši podatki. Pri starem GPS V je bilo to okoli 400km. Skriti "MENUJI" v Garminovih "igračkah". Je že kdo kaj preizkušal?

nuvi 205w gre do londona (1500km) komot, skriti meniji pa so ce drzis prst na znaku beterije ali na znaku za signal ali na števcu za hitrost cca 3s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je lahko maksimalna dolžina "rute" poti, preden jo prepišejo novejši podatki. Pri starem GPS V je bilo to okoli 400km. Skriti "MENUJI" v Garminovih "igračkah". Je že kdo kaj preizkušal?

Mogoče za začetek tale MENU.

293.bmp

1198.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nuvi 205w gre do londona (1500km) komot, skriti meniji pa so ce drzis prst na znaku beterije ali na znaku za signal ali na števcu za hitrost cca 3s

To poznam! mogoče kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je lahko maksimalna dolžina "rute" poti, preden jo prepišejo novejši podatki. Pri starem GPS V je bilo to okoli 400km. Skriti "MENUJI" v Garminovih "igračkah". Je že kdo kaj preizkušal?

Z letalom tudi do Tokia zdrži smile.gif

Omejitev je 10.000 točk v sledi/tracku, nato začne brisati prve točke... tako da ni vezano na km ampak zavitost ceste.

Pri nekaterih modelih lahko sled shraniš (Oregon, mislim da Zumo tudi itd.) kar na napravi in celo nastavljaš pogostost točk.

Drugih skritih menijev N205 nima razen servisnega na bateriji in omenjenih. V tem načinu je celo možno uporabljati vgrajeni gps kot USB gps za notebook...

Meni, ki si ga ti pokazal je iz serije 2x0 pa še to samo z določenim FW.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta meni je iz mojega 765T v tem načinu zapisuje točke na vsako sekundo, dolžina pa je omejena glede na prostor na napravi ali pa s posebnim FW na kartici. Zanimivo je da lahko poženeš tudi REPLAY enkrat ko ruto shraniš. Podpirali pa naj bi modeli 205W, 5xx, 7xx in 1xxx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je napisano na kakšen način lahko snemaš/presežeš omejitev 10.000 točk v sledi.

http://www.gpspassio...ackLogHowTo.pdf

Novejši FW kot sem že napisal so skrili ta meni, vendar ga je po gronjem postopku spet možno priklicati.

Podatki o sledi so nato shranjeni v formatu .bin ki ga je potrebno pretvoriti v gpx, da jih lahko gledaš.

http://www.gpspassio...909&whichpage=1 <--- tukaj debata o tem

Skratka po defaultu je 10.000 točk, katere pri uvozu prepozna kot sled tudi Mapsource.

S tem sem že igral, ko sem imel Nuvi 200 in je delalo.

Še to, funkcija deluje le, ko so sateliti najdeni.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je napisano na kakšen način lahko snemaš/presežeš omejitev 10.000 točk v sledi.

http://www.gpspassio...ackLogHowTo.pdf

Novejši FW kot sem že napisal so skrili ta meni, vendar ga je po gronjem postopku spet možno priklicati.

Podatki o sledi so nato shranjeni v formatu .bin ki ga je potrebno pretvoriti v gpx, da jih lahko gledaš.

http://www.gpspassio...909&whichpage=1 <--- tukaj debata o tem

Skratka po defaultu je 10.000 točk, katere pri uvozu prepozna kot sled tudi Mapsource.

S tem sem že igral, ko sem imel Nuvi 200 in je delalo.

Še to, funkcija deluje le, ko so sateliti najdeni.

HI! Na 765 deluje tudi v predstavitvenem načinu (v zaprtih prostorih) funkcijo vklopim brez kakšne koli dodatne nadgradnje FW (najnovejši orginalni FW za 765T) po opisanem postopku. Da je vklopljeno dodatno beleženje v fornatu *.bin označuje ikona fotoaparata na označenem mestu na display-u.

Kot sem opisal v prejšnjem postu naj bi delovalo tudi na drugih tipih Garminov. :? kdo preizkusi in javi. Zadeva pride prav pri daljšin potovanjih.

post-7865-125931542063_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem, da deluje tudi na drugih po gornjem postopku.

Deluje tudi na modelu 205, vendar ne v demo načinu, mora biti signal gps.

Deluje tudi na 765 kakor pri tebi tudi že v demo načinu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZUMO-tu, sem prišel do tega menuja

post-5391-125932829237_thumb.png

tako, da sem na menuju, kjer se ponastavlja števec goriva, držal pritisnjen števec za hitrost (srednji) cca 3 sekunde.

post-5391-125932850832_thumb.jpg

Sicer pa, sem že napisal par strani nazaj, da je na GPS-u mapa , kjer se nahajajo arhivi, pri meni za cca 6000 km nazaj, kar je po moje precej več kot pa 10.000 točk .

Argivi so v formatu GPX ali kako že, tako da jih MapSource brez težav prebere in prikaže

recimo takole

post-5391-125932857901_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Zumotu se shrani v arhiv do 20 datotek s po 10.000 točk na sled, kar je ogromno.

Saj imaš v mapi Arhiv oznake 1.gpx, 2.gpx itd... do 20. gre

Zumo je čisto druga zgodba, saj lahko npr. iz sledi narediš ruto itd.

Vendar pa ti Mapsource pokaže pri uvozu le zadnjo datoteko, ostale moraš pač odpreti kot si napisal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se kdo kaj spozna na garmine?? em js bi kupu tega - http://www.avto.net/....asp?ID=3288241 , sm je nekam sumljivo poceni.. baje je dober in da je u trgovini dost dražji? mal cvikam da je ukraden, da nm meu kšnih problemou.. :/ kaj pravte

Ket si pa pobral to, da je to Garmin? Nč čudnga, da je poceni in tist baje.....trance_11_confused.gif moje mnenje trance_26_nono.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ket si pa pobral to, da je to Garmin? Nč čudnga, da je poceni in tist baje.....trance_11_confused.gif moje mnenje trance_26_nono.gif

ja narobe sm napisu.. navigacije sm mislu ,a pol ta firma ni dobra, bolš garmin pol al kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...z nuvijem 765 t imam težavo... Pojavila se par dni nazaj... Ko ga vklopim, in se naloži meni, se najprej pokaže poln signal satelita, ki po kaki sekundi izgine, potem zadeva melje in melje ...in se končno izpiše obvestilo, da kao nek sprejmenik prometnih informacij potrebuje nadgradnjo programske opreme... BASTA in NE DELA! enostavno ne najde satelitov (signal kaže nič!)... do sedaj je delal BP, pa nisem nikoli ničesar nalagal ali brisal iz njega... pravzaprav ga sploh še nisem priklapljal na računalnik... Pred pol leta sem brez težav gor naložil CN in AR - oboje zadnje verzije (sicer piratsko) in res je delalo hitro in BP...

V čem bi bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...z nuvijem 765 t imam težavo... Pojavila se par dni nazaj... Ko ga vklopim, in se naloži meni, se najprej pokaže poln signal satelita, ki po kaki sekundi izgine, potem zadeva melje in melje ...in se končno izpiše obvestilo, da kao nek sprejmenik prometnih informacij potrebuje nadgradnjo programske opreme... BASTA in NE DELA! enostavno ne najde satelitov (signal kaže nič!)... do sedaj je delal BP, pa nisem nikoli ničesar nalagal ali brisal iz njega... pravzaprav ga sploh še nisem priklapljal na računalnik... Pred pol leta sem brez težav gor naložil CN in AR - oboje zadnje verzije (sicer piratsko) in res je delalo hitro in BP...

V čem bi bil problem?

Na PC si naloži WebUpdater, priključi nuvija in poženi WebUpdater ter sledi navodilom. Posodobi napravo in probaj. Izgubiti nimaš kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na PC si naloži WebUpdater, priključi nuvija in poženi WebUpdater ter sledi navodilom. Posodobi napravo in probaj. Izgubiti nimaš kaj.

HVALA! Posodobil danes, brez problemov... zadeva našla satelite in mislim da dela... sprobam jutri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam GPS navigacijo MyGuide 4300 .. ko jo vklopim mi vedno ko kliknem najdi naslou.. vrže na francijo in mesto Pariz. Nato popravim na slovenijo in .. ljubljana.. itd.. nato naštimam kje sem doma in si izberem cilj.. vse dela in najde tako kot mora, samo ko pa pritisnem tipko začni z navgacijo (da bi me usmerjala kam naj vozim) me pa kr vrže u pariz.. bi kdo vedu kaj je narobe ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam GPS navigacijo MyGuide 4300 .. ko jo vklopim mi vedno ko kliknem najdi naslou.. vrže na francijo in mesto Pariz. Nato popravim na slovenijo in .. ljubljana.. itd.. nato naštimam kje sem doma in si izberem cilj.. vse dela in najde tako kot mora, samo ko pa pritisnem tipko začni z navgacijo (da bi me usmerjala kam naj vozim) me pa kr vrže u pariz.. bi kdo vedu kaj je narobe ?

Si jo že kaj nesel na zrak, da najde satelite?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!