Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

FID=2200

Če imaš Numaps Lifetime potem na MyGarmin portalu gratis. Sicer pa na pašnikih, ko bo tam.

worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin ima novo zaščito.

Po novem inštalira na napravo še datoteko .gma

Zaenkrat to še ne deluje, verjetno po kakšnem updejtu FW.

Kdor bo inštaliral novo karto na PCja, mora po inštalaciji zamenjati program Mapsource na verzijo 6.15.7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je nekje v celotni temi sigurno že predebatirano pa vseeno čisto na kratko če mi lahko izkušenejši odgovorijo ;

Ali lahko na motorju uporabljam bilo kateri garmin ( nuvi 255, 1250..... ) ali moram prav garmina namenjene motoristom? To sprašujem predvsem zaradi treslajev na motorju, ali je kdo imel kake probleme z ...

ne vem, primer kaki garminom , ki je veliko cenejši od Zumotov.whistle.gif ...... še enkrat , v dvomih sem zaradi treslajev !!!

Hvala ....rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je nekje v celotni temi sigurno že predebatirano pa vseeno čisto na kratko če mi lahko izkušenejši odgovorijo ;

Ali lahko na motorju uporabljam bilo kateri garmin ( nuvi 255, 1250..... ) ali moram prav garmina namenjene motoristom? To sprašujem predvsem zaradi treslajev na motorju, ali je kdo imel kake probleme z ...

ne vem, primer kaki garminom , ki je veliko cenejši od Zumotov.whistle.gif ...... še enkrat , v dvomih sem zaradi treslajev !!!

Hvala ....rolleyes.gif

Tule lahko vidiš kako sem jaz rešil zadevo, naredil sem tut spužvasti vložek, tako da treslaji ne bodo problem.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=15312&st=765

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je nekje v celotni temi sigurno že predebatirano pa vseeno čisto na kratko če mi lahko izkušenejši odgovorijo ;

Ali lahko na motorju uporabljam bilo kateri garmin ( nuvi 255, 1250..... ) ali moram prav garmina namenjene motoristom? To sprašujem predvsem zaradi treslajev na motorju, ali je kdo imel kake probleme z ... ne vem, primer kaki garminom , ki je veliko cenejši od Zumotov.whistle.gif ...... še enkrat , v dvomih sem zaradi treslajev !!!

Hvala ....rolleyes.gif

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem povsem zadovoljen, ker sem do Baikala "prinavigiral" s pomočjo Zumota.

Še vedno dela (tok tok . . ), kljub vpetju v Touratechovem nosilcu je dneve in dneve vibriral kot norc in se povrhu nekajkrat dobro opral v dežju.

Zumo je predrag, a iz mojih izkušenj lahko rečem, da mi ni žal, da sem se odločil zanj.

Za nekoliko normalnejša potovanja pa verjamem, da ti bo tudi avtomobilski model GPS povsem zadovoljivo služil.

Pa še bistveno cenejši je !

Le "pod streho" ga daj v dežju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je vedeti, da je npr. zumo 550 kar 3x težji (preko 300g) od Nuvija z isto velikostjo ekrana.

Zaradi tega rabi še bolj togo vpetje

Vmesna rešitev tudi cenovno bi bil Nuvi 550, ki je allrounder in vodoodporen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore , trance_33_sleep.gif čeprav mi je edino Snecer in Ni3ous podala približen odgovor.....

Mene samo zanima, če ima kdo montiran navaden garmin ...... npr. nuvi 1350t na biku in ni problem z delovanjem zaradi treslajev ...... TO glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore , trance_33_sleep.gif čeprav mi je edino Snecer in Ni3ous podala približen odgovor.....

Mene samo zanima, če ima kdo montiran navaden garmin ...... npr. nuvi 1350t na biku in ni problem z delovanjem zaradi treslajev ...... TO glare.gif

Tebi tudi ni jasno, da je od tvojega motorja odvisno kakšne tresljaje povzroča in po kakšnem terenu boš vozil slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore , trance_33_sleep.gif čeprav mi je edino Snecer in Ni3ous podala približen odgovor.....

Mene samo zanima, če ima kdo montiran navaden garmin ...... npr. nuvi 1350t na biku in ni problem z delovanjem zaradi treslajev ...... TO glare.gif

nuvi 610 wide namontiran kar na nekaj motorjih in zadeva dela brez problema

cane garmina nuvi 610 + nosilec kot na sliki = 200 eur

post-1035-126458924418_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za vse Zumologe:

Je že kdo na Zumo 660 naredil upgrade z verzije 3.30 na 3.50? Celotna instalacija je šla korektno, zažene se normalno, samo satelitov ne najde. :hmm:

Reset ni pomagal, tudi na prostem sem ga pustil dovolj dolgo, da bi že trikrat lahko našel vse kar leta po vesolju.

Je še kakšna finta ali nastavitev, skriti meniji?

Z verzijo 3.30 je delal OK.

Ja vem, kaj mi je tega treba bilo :headbang:, ne bi ga rad vozil v Šenčur ...

Popravljeno . Popravil Godspeed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za vse Zumologe:

Je že kdo na Zumo 660 naredil upgrade z verzije 3.30 na 3.50? Celotna instalacija je šla korektno, zažene se normalno, samo satelitov ne najde. :hmm:

Reset ni pomagal, tudi na prostem sem ga pustil dovolj dolgo, da bi že trikrat lahko našel vse kar leta po vesolju.

Je še kakšna finta ali nastavitev, skriti meniji?

Z verzijo 3.30 je delal OK.

Ja vem, kaj mi je tega treba bilo :headbang:, ne bi ga rad vozil v Šenčur ...

Čas potreben po nadgradnji, da najde satelite zna bit res dolgi (tudi 30min). Poskusi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za vse Zumologe:

Je že kdo na Zumo 660 naredil upgrade z verzije 3.30 na 3.50? Celotna instalacija je šla korektno, zažene se normalno, samo satelitov ne najde. trance_19_hmm.gif

Reset ni pomagal, tudi na prostem sem ga pustil dovolj dolgo, da bi že trikrat lahko našel vse kar leta po vesolju.

Je še kakšna finta ali nastavitev, skriti meniji?

Z verzijo 3.30 je delal OK.

Ja vem, kaj mi je tega treba bilo headbang.gif, ne bi ga rad vozil v Šenčur ...

Po tovarniških priporočilih naj bi iskanje satelitov-logiranje trajalo 20 minut. V tem času najbi Garmin shranil potrebne informacije za naslednji hotlog.

Pred vsakim posodabljanjem softvera je pametno narediti beckup naprave (skopiraš vsebino, ki jo vidiš na disku Garmin v celoti na poljubno lokacijo na PC. Če gre kaj narobe, enostavno prekopiraš nazaj na Garmina (razen v primeru, ko garmina ne moreš več prijavit na PC, takrat Šenčur!).

Če je šel upgrade normalno skozi, in se garmin normalno zbudi do menijev ni preplaha, le postavi ga na odprt prostor pod sonce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore , trance_33_sleep.gif čeprav mi je edino Snecer in Ni3ous podala približen odgovor.....

Mene samo zanima, če ima kdo montiran navaden garmin ...... npr. nuvi 1350t na biku in ni problem z delovanjem zaradi treslajev ...... TO glare.gif

zadnjih 45.000 km imam na motorju montiran nosilec domače izdelave in nuvi 255......dela ko šus, pa nimam nobenih blažilnikov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tovarniških priporočilih naj bi iskanje satelitov-logiranje trajalo 20 minut. V tem času najbi Garmin shranil potrebne informacije za naslednji hotlog.

Pred vsakim posodabljanjem softvera je pametno narediti beckup naprave (skopiraš vsebino, ki jo vidiš na disku Garmin v celoti na poljubno lokacijo na PC. Če gre kaj narobe, enostavno prekopiraš nazaj na Garmina (razen v primeru, ko garmina ne moreš več prijavit na PC, takrat Šenčur!).

Če je šel upgrade normalno skozi, in se garmin normalno zbudi do menijev ni preplaha, le postavi ga na odprt prostor pod sonce!

Tudi, če se ga ne da več "prijaviti" ni ravno nujno v Šenčur, z neta potegneš program in ga pošlješ na ustrezen port, kjer imaš "vštekanega" garmina (mi ga je "ratalo" med posodabljanjem ugasniti...) pa se "zbudi". Potem pa nadaljuješ s posodabljanjem.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. :)

Danes ga glih ne bi puščal toliko časa zunaj na tem mrazu, naj se prej malo ogreje pa bom še enkrat probal.

Kot rečeno zažene se normalno, vsi meniji so dosegljivi, pokaže vse zemljevide, modri zobek dela normalno, samo napiše, da ni signala satelitov.

Lump.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore , trance_33_sleep.gif čeprav mi je edino Snecer in Ni3ous podala približen odgovor.....

Mene samo zanima, če ima kdo montiran navaden garmin ...... npr. nuvi 1350t na biku in ni problem z delovanjem zaradi treslajev ...... TO glare.gif

Brskaj Miško, brskaj!

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=7136&view=findpost&p=1613549

Meni gumi nosilec z bunko služi 100 na uro.

Dokler ga nisem imel sta sta je ohišje in naprava ribala tako, da vpetje ni bilo več tako kompaktno.

Seveda je odvisno od motorja in kje se voziš, raje daj na gumo in si zmagal.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!