Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

zadnjih 45.000 km imam na motorju montiran nosilec domače izdelave in nuvi 255......dela ko šus, pa nimam nobenih blažilnikov.....

BMW in Wilson, hvala za odgovor worship.gif , natanko to sem rabu....

Popravljeno . Popravil bizi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW in Wilson, hvala za odgovor worship.gif , natanko to sem rabu....

še slikca, kako pri meni zgleda.....

IMG_3034.jpg

IMG_3032-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma varna, enaka kot zadnja v 2.30.

p.s. sicer pa nova zaščita na garminih sploh še ne deluje

pol pa hop po njej trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam okoli Žabljaka je pa bogo rolleyes.gif

sej je res marsikle napaka v kartografiji, ......ampak je treba pomagat.....

ko zvozite neko ruto, vam ostane na gps-ju track....in potem ta trak pošljete na vedran@navigo-sistem.hr in opišete problem

jest ko opazm problem sporočm napako in so prov veseli ko pripomorem k izboljšavi karte....dejte še vi to nardit in bo adria route postala boljša in boljša....

dejmo pomagat do boljše kartografije in ne sam kritizirat

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to vukojebino našel smile.gif

Sicer pa če primerjaš s karto SCG 2.1, vidiš, da je AR celo boljša.

screenshot633.jpg

screenshot634.jpg

AR je boljša tudi od Europe yes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa misliš, da so morali z AR čakati na izid CNEU 2010,30?trance_25_naughty.gif

v evropsko karto je še vedno vključena le stara verzija adria route.....

če pogledaš evropsko karto v primerjavo s kartami posamezne države...recimo grčija, bolgarija, poljska vidiš da imajo zemljevidi posameznih držav zelo podrobno vrisane ceste, kar pa evropska karta ne ponuja

evropska karta je zelo dobra za zahod....vzhod pa si bomo pokrivali z lokalno kartografijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v evropsko karto je še vedno vključena le stara verzija adria route.....

če pogledaš evropsko karto v primerjavo s kartami posamezne države...recimo grčija, bolgarija, poljska vidiš da imajo zemljevidi posameznih držav zelo podrobno vrisane ceste, kar pa evropska karta ne ponuja

evropska karta je zelo dobra za zahod....vzhod pa si bomo pokrivali z lokalno kartografijo

Pa ravno to pravim! V kolikor bi izdali popolno Evropo, potem lokalne karte odpadejo in tržni delež tudi! (kolikor ga pač je)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nainstaliral Garmin City Navigator Europe NT 2010.30 of 24-01-2010 (unlocked) MapID2200

in tanovo AR 3.0 in vse deluje BP.

Hkrati sem tudi naredil update softvera pa je tudi potem se vedno vse delovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Rad bi prenesel postavljeno ruto iz Google maps v Garmina.Par dni nazaj sem delal po teh navodilih http://gps.about.com/od/gpsmapscharts/ht/google_garmin.htm in po postavljenih točkah sem desno zgoraj (v Google maps) kliknil Pošlji,odprlo se mi je novo okence in zahtevalo vnos tipa navigacije (Garmin).Zadevom sem nato prekinil ker Garmina nisem imel pri sebi.Danes pa ukaza Pošlji ni nikjer.So samo Natisni,E-pošta in Povezava.Ker to prvič uporabljam se ne znajdem in prosim za pomoč.

LP

post-12654-126501940855_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukaz pošlji je na voljo samo za pošiljanje točk, za rute pa ne (kolikor se meni zdi).

Je pa nekje nekdo opisal tale prenos samo zdajle ne najdem.

Malo poskusi pobrskat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa imaš takšnega Garmina, ki omogoča uvoz rute?

Sicer pa se to počne za Garmina s programom Mapsource, ki ima nameščeno isto karto kot navigacija in je potem ruta ob istih nastavitvah identična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Google and GPS maker Garmin have partnered to make it easier to upload destination information into your in-car GPS. By following the instructions in this how-to, you can simply click on "send" in Google Maps to upload destination addresses and locations into your Garmin in-car GPS. This feature is useful for quickly uploading a cluster of destinations you'll need as part of a vacation or business trip. With all of your destinations pre-loaded as favorites, you can focus on the purpose of your trip, rather than how to get to your next destination.

Iz zapisanega se vidi, da je mogoče prenesti samo skupino destinacij ali lokacij ne pa tudi rout. Olajša iskanje željenih lokacij (ni potrebno zamudno iskanje z vnosom naslova), ker so željeni naslovi med priljubljenimi. O prenosu rout pa nič.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi v praksi uvoz rute v Garmina pomeni, da se v napravo pošljejo točke (podpira mislim da 10 točk v ruti) in nato naprava izračuna ruto po svojih nastavitvah.

Tako se dejansko ne uvažajo rute ampak multiple waypoints, katere potem sam izračuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa imaš takšnega Garmina, ki omogoča uvoz rute?

Sicer pa se to počne za Garmina s programom Mapsource, ki ima nameščeno isto karto kot navigacija in je potem ruta ob istih nastavitvah identična.

Imam Garmina 765.

Nekaj o uporabi Mapsourca sem bral tukaj http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Number=209908 .Ker sem popolni začetnik me iz prvega posta v tej temi zanima 1)Kje dobim Mapsource 2)Ali rabim še kaj drugega (CD,DVD) ker imam samo Garmina,gor naložene mape in nič drugega 3)Kje dobim tisto 25-mestno kodo?

Prosim za pomoč!

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Garmina 765.

Nekaj o uporabi Mapsourca sem bral tukaj http://www.alter.si/...p?Number=209908 .Ker sem popolni začetnik me iz prvega posta v tej temi zanima 1)Kje dobim Mapsource 2)Ali rabim še kaj drugega (CD,DVD) ker imam samo Garmina,gor naložene mape in nič drugega 3)Kje dobim tisto 25-mestno kodo?

Prosim za pomoč!

LP Toni

Na kratko.

1. MapSource (priporočam verzijo 6.15. 7 - več na PM)

2. Zemlevide kupiš TU ali pa jih "kupiš" na WWW (več na PM)

3. 25 mestno kodo dobiš ob nakupu karte - recimo TU ali pa "kupiš" program za odklepanje kart oz. program za kreiranje kode (več na PM)

Popravljeno . Popravil avtomoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!