Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Nisem občutljiv, samo še enkrat bolj očitno sem podal link.

Na dlančnike se malce spoznam, nekaj časa sem imel ipaq, ki je delal OK, tudi na dnevni svetlobi zunaj se je lepo videlo. Kakšni so pa kej tele Yakumo pa nima pojma, sicer bom šel pogledat, samo ven ga pa najbrž ne bom smel nest.

Mene zanima torej obnašanje na motorju ter kako je kaj GPS kvaliteten, in to je tisto kar sem vprašal.

Se mi pa zdi cenovno kar ok, glede na namenske GPS-je, ker tukaj zraven imaš dejansko še email, beležke in vso ostalo pocket pc navlako. Edini minus je da premoči, kar pa bi najbrž rešil z kakšno tank torbo glej GPS bag

Popravljeno . Popravil urban+
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz imam Yakumo delta 300 gps.Zelo sem z njim zadovoljen.Deluje odlično razen enkrat zaradi pregretja(na soncu popolnoma zaprt na črni podlagi in polnenje hkrati).Misli da še bolj ga ne bi mogel pregreti.

Deluje z Tom Tom 3 in 5 odlično,prav tako z Via Michelin in Destinator3.

Tudi z Navigatorjem 5 deluje vredu,žal pa preračunavanje z Navigatorjem traja obupno dolgo.

Tudi Alturion je super, se pa zaganja ob štartu kakšno minuto.

Od vseh je zame najboljši Tom Tom,saj ima za na motor najbolj pregledno navigacijo in tudi precej hiter je.

Same karte pa so od Alturiona (po mojih izkušnjah) najbolje kalibrirane.

Urban+, če te zanima Yakumo se lahko dobimo.Kontaktiraj na moj telefon,saj za vikend ne bom imel interneta.

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz imam Yakumo delta 300 gps.Zelo sem z njim zadovoljen.Deluje odlično razen enkrat zaradi pregretja(na soncu popolnoma zaprt na črni podlagi in polnenje hkrati).Misli da še bolj ga ne bi mogel pregreti.

Deluje z Tom Tom 3 in 5 odlično,prav tako z Via Michelin in Destinator3.

Tudi z Navigatorjem 5 deluje vredu,žal pa preračunavanje z Navigatorjem traja obupno dolgo.

Tudi Alturion je super, se pa zaganja ob štartu kakšno minuto.

Od vseh je  zame najboljši Tom Tom,saj ima za na motor najbolj pregledno navigacijo in tudi precej hiter je.

Same karte pa so od Alturiona (po mojih izkušnjah) najbolje kalibrirane.

  Urban+, če te zanima Yakumo se lahko dobimo.Kontaktiraj na moj telefon,saj za vikend ne bom imel interneta.

Zoran

Zoran,

kako si ti rešil problem montaže dlančnika na motor? Imaš kako fotko?

Al pa prlet enkrat v CE, da kako rečemo.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskušal prilepiti fotko,v Celju se pa lahko dobimo v torek ali sredo.Zoran

Kul. Al pa kr pripelji cel motor pokazat.

Poklič, ko prideš kaj gor. Sej telefonsko še maš, kajne?

Pa prinesi zraven tvojega Yakumota, da ga mal pogledamo.

LP, M.

PS. Imaš program GisRussa? Za SLO in HR? In pa TT5.0/5.1? Če nimaš...

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se da s tem GPSjem (Yakumo) tudi nadmorsko višino odčitat?

Hmm, a ni to odvisno od tega, koliko satelitov ti določa lokacijo. Al misliš, če ima barometer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadmorsko višino pokaže res odvisno od števila satelitov, je pa res da vsi programi ne omogočajo prikaz nadmorske višine.

Tole v sredo pa ni tolk butasta ideja.Priletim.

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se da s tem GPSjem (Yakumo) tudi nadmorsko višino odčitat?

Ja, samo program moraš imet, ki to omogoča. TomTom tega na žalsot nima, imajo pa ga "manj navigacijski", kot so recimo GisRussa, GPSTuner, OZIexplorerCE in še mogoč kateri.

Zame bi bilo idealno, če bi imel to opcijo TomTom.

Drugače pa zaradi satelitov ni take krize - na cestah se mi še ni zgodilo, da bi kazal preveč narobe (OK, tistih 48 metrov je klasika, ampak jih odmisliš).

Edino v kakem gostem gozdu in v kaki kotanji lahko včasih malo zafrkava.

Ampak GPS-i različno "vlečejo", tako da je treba dopustit razlike.

Jaz sem z mojim Bluetooth Leadtekom zadovoljen. Oz. bil sem, ker mi je včeraj padel na tla in se sesul :( Slava mu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje lahko snamem?

http://www.gisrussa.com/

Samo map pa ni tam zraven.

Tako da ce bos hodu kaj v Celje, ti jih lahk prekopiram (jih je cirka 80 mega, samo slovenije pa preko 10).

Seveda zgolj v testne namene, da boš vidu, kako fajn program je to in ga boš potem kupil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm a je kdo videl sedaj ima comtron v akciji neke xy dlančnike kateri imajo GPS sprejemnik, Win CE2003, proc 300Mhz, 64mb ROM, 64Mb ram, brez bluetootha, cena pa cca 80.000SIT. Cenovno je zadeva dokaj ugodna, moram pa it pogledat kako se to obnese, mogoče probat dobiti kakšnega testnega.

V zadnjih 10-15 postih se pogovarjamo ravno o tem dlančniku oz. o unem ta cenejšem modelu od yakumota.

Sedaj imajo v com-shop še dodatni popust na yakumo delta 300 tako da te pride 67k! ampak so pa mal barabe, ker imajo v katalogu yakumo deltax, ki pa se ga ne da dobit! ne v trgovinah ne na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo od vas izkušnje z MEDION GPSi???

Se mi zdi, da je tale Medion tudi ena izmed izpeljank Yakumota (al kateri je pač že original).

Google je našel tole: http://www.theregister.co.uk/2004/06/09/re...edion_mdppc250/

Kjer piše, da moraš anteno posebej priklopit, kar pa je potem manj praktično, kot Yakumo...po mojem.

LP, M.

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo od vas izkušnje z MEDION GPSi???

Verjetno pa si imel to v mislih, kajne?

KLIK

Po mojem, da vzameš, kar te pride ceneje in kje dobiš več opreme zraven. Itak je vse skupaj podobna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem tegale.

Ga je kupil stric od mojega frenda bomo vidli kako se obnese.

Bil je 300 evrov skupaj 256 MB kartico ima pa ze 64 MB spomina.

Karta Evrope splosna in D, CH, A pa podrobna.

post-593-1123699579_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
:blush:

Poskusil sem jo sneti z neta, pa ne najdem virov. Zna kdo bolje?

Lp Cvetoo.

He he! Boš imel ogromno težav! Garmin je vse nove software zaklenu hardwersko! Tako da ima njihov GPS nek unit ID in potem z registracijo preko neta dobiš 25 mestno kodo s katero lahko potem odkleneš karte! Če si s kolegom zamenjata GPSa pa stvar ne bo več delala ker je odklenjeno le za en GPS tako da teoretično ne morš ukrast softwarea! Sam imam dostop do kar nekaj števil teh 25 mestnih sam ti ne bi nč koristl! Tko da če resno nameravaš uporabljat raj razmisl o Garminu GPS 10 in potem dokupiš AdriaRoute, če pa hodiš v zahodno evropo pa ne bi bla slaba ideja GPS 10 Deluxe! Teh možnosti je kar nekaj! pa ne bom zdej delal reklame za karkoli samo svetujem če se bo kdo odločal za nakup! Pri teh GPS 10 so še neki triki, več na PM!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preletel celotno temo in kot totalni začetnik imam dve vprašanji.

Kaj pomenita funkciji Autorouting in turn by turn. Sicer se mi malo sanja kaj naj bi tole bilo ampak da ne bom kozlov streljal raje vprašam.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sprašujem za AdriaRoute ti lahko pomagam. Imam ga namreč, samo ne vem, če ti bo delal. Piši na PM.

Na računalnik ga dobiš,samo zemljevidov ne moreš prenest na napravo.Ti napiše da ni prava ID naprave.

Jaz sem si nabavil Garmin Quest.Trenutno še testiram, kaj vse zna in zmore.

Zaenkrat sem zadovoljen ,vsaj kar sem probal po Avstriji in Italiji .Če zgrešiš pravo križišče ti v trenutku izračuna novo najbližjo pot.Ekran je zame dobro viden in dosti velik samo še slušalke moram nabavit za v čelado in potem ti pomaga še glasovno vodenje,da ni treba stalno gledat na ekran.

Kar se pa tiče Adriaroute pa izgleda, da jo bo treba kar kupit,ker ne vem kako bi jo lahko spravil na GPS brez prave kode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa si poiščeš 'key generator', v katerega vstaviš 'Unit ID' in ...

D.

Ja sam spet morš met Garmin GPS pa so oni na profitu :friend1:

Sem preletel celotno temo in kot totalni začetnik imam dve vprašanji.

Kaj pomenita funkciji Autorouting in turn by turn. Sicer se mi malo sanja kaj naj bi tole bilo ampak da ne bom kozlov streljal raje vprašam.

LP

Leteči

Autrouting je dodatna funkcija pri Turn by turn in pomeni da če zgrešiš križišče ti v trenutku izračuna novo pot! Zelo uporabna zadeva!

Turn-by-turn pa pomeni da te vodi celo pot križišče za križiščem in to sproti govori/kaže kje moraš zaviti in podobno! Primer: TomTom, Garmin Que, Navman Smart ST,... Programi ki nimajo turn by turn pa so: Ozi, Autoroute...

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to se splača! Kdor pozna ve da je to Navman PIN pod drugim imenom pa zarad tega tud ceno! Samo ne vem kolk je to primerno za motor... za avto pa pešačenje je pa zakon!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej mam jst tud yakumota, in sicer delta x.

Mam pa eno vprašanje za vse lastnike yakumota (lahko tud drugi dlančniki),... torej če odprem eno cečjo mapo v tomtom 5 (italija), in če dam browse map, se tomtom sesuje - enostavno se ugasne. Pri mapi švice lahko zumiram in ni problemov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej mam jst tud yakumota, in sicer delta x.

Mam pa eno vprašanje za vse lastnike yakumota (lahko tud drugi dlančniki),... torej če odprem eno cečjo mapo v tomtom 5 (italija), in če dam browse map, se tomtom sesuje - enostavno se ugasne. Pri mapi švice lahko zumiram in ni problemov?

Hm, malo mi to le smrdi po premalo prostega pomnilnika...

Probaj se s kaksnimi drugimi mapami, ki so podobne velikosti kot Italija, ce je kaj drugace.

Meni sicer delajo normalno vse mape (tudi browse), sam mam malce močnejši dlančnik.

LP, M.

In pa obvezno ugasnit vse ostale programe, ki zasedajo dragoceni RAM! Tudi cimmanj instaliranih programov v RAM (najbolje nobenega) ampak v ROM.

Skratka, sprazni RAM kolikor je le mogoce in probaj spet.

Ali pa daj hard reset na dlančniku in instaliraj samo TT5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu že vse probal razen zadnjega... hard reset.

Je pa tko da mi mapa Deutchalnd-map sloh ne dela (tista original ki zraven pride), sploh je ne nalože čeprav je na kartici. Potem pa sem uporabil kar DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map pa mi dela, lahko tudi browsam, vendar samo če je zelo povečana, čim se začnem oddaljevati (npr na nivo celega mesta) crkne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!