Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Uporablja "svoje" karte od Navteqa oziroma je, ker sony navigacije so propadle.

Sem pa nekje videl, da se ga da "odkleniti" in nanj namestiti pašniško zadevo, npr. iGo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporablja "svoje" karte od Navteqa oziroma je, ker sony navigacije so propadle.

Sem pa nekje videl, da se ga da "odkleniti" in nanj namestiti pašniško zadevo, npr. iGo.

pol ne bi šlo na naš način whistle.gif zamenjat (posodobit) karto europe? trance_11_confused.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje za strokovnjake.Kaj je narobe s Tom Tom raider2? V Louisu je že drugič znižan, sedaj na 350€. Kaj ne zna slovensko, ni zemljevidov, nagaja? :?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za strokovnjake.Kaj je narobe s Tom Tom raider2? V Louisu je že drugič znižan, sedaj na 350€. Kaj ne zna slovensko, ni zemljevidov, nagaja? :?

lp

Franc

Od vsega naštetega samo ne zna slovensko,ostalo BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo ze sprobal AR 3.0 v Srbiji. Baje, da deluje in SCG 2.2 sploh ne rabis vec.

Ce je tako nebi SCG 2.2 niti gor nalagal....Ja pa tudi nikjer je ne najdem...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sprobal CN tanov in AR vsaj v SLO sploh ne rabim več whistle.gif

Se ne bi povsem strinjal.....CN 2010.30 je zelo dober vendar če pogledaš podeželje, je prioriteta cest na CN druga kot na AR......tako, da cecte na AR so recimo makadam...na CN pa asfaltirane

Isto velja primerjava AR IN SCG 2,20NT . Vsekakor je adriaroute dovolj za vožnjo po Srbiji, Če pa pogledamo detajlno, pa SCG bolje pokriva srbske ceste, že sam Beograd je bolje obdelan in vsa ostala mesta v Srbiji....SCG pa je nekoliko slabša v Črni gori , Kosovu in Makedoniji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni navigatorji !!

Kolega bi rad kupil novega (v garanciji) ZUMO 550

ima kdo kak dober nasvet kje bi lahko bil najceneje ?? najhitreje dobavljiv ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima: Tale Oregon oz. Dakota sta tudi rutabilna (kot Nuviji) ali ne?

al v čem je fora teh napravc? (ok, da sta bolj kopmaktna/žepna modela je jasno..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima: Tale Oregon oz. Dakota sta tudi rutabilna (kot Nuviji) ali ne?

al v čem je fora teh napravc? (ok, da sta bolj kopmaktna/žepna modela je jasno..)

Oregon in dakota modeli so v bistvu večfunkcijski navigacijski aparati....predvsem zelo uporabni za pohodnike, kolesarje ipd, saj podpirata mnogo funkcij , ki so namenjene za take zadeve, priklop pasu za srčni utrip ipd...izmenjava podatkov med temi aparati ........prav tako je uporaben za cestno in morsko navigacijo........kot v bistvu vse gps naprave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oregon in dakota modeli so v bistvu večfunkcijski navigacijski aparati....predvsem zelo uporabni za pohodnike, kolesarje ipd, saj podpirata mnogo funkcij , ki so namenjene za take zadeve, priklop pasu za srčni utrip ipd...izmenjava podatkov med temi aparati ........prav tako je uporaben za cestno in morsko navigacijo........kot v bistvu vse gps naprave

Ok, hvala..

Potem ju lahko enakovredno uporabljam za cestno navigacijo kakor tudi za pohodništvo..

kaka pa je razlika med njima?

Popravljeno . Popravil japke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala..

Potem ju lahko enakovredno uporabljam za cestno navigacijo kakor tudi za pohodništvo..

kaka pa je razlika med njima?

ja lahko se ga uporablja tudi za cestni navigacijo saj podpira turn by turn, vendar nima glasovnega vodenja ampak samo grafično......

pojdi v kakšno trgovino in si ga poglej od blizu, da ne boš potem razočaran ali pa ne vem lahko pričakuješ kaj drugega

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Se komu sanja zakaj ne morem izklopiti karte adriaroute 3.0 ki jo imam na zumotu 550? Na kartici je naložen CN 2010.31... CN lahko izklopim, AR pa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Se komu sanja zakaj ne morem izklopiti karte adriaroute 3.0 ki jo imam na zumotu 550? Na kartici je naložen CN 2010.31... CN lahko izklopim, AR pa ne...

v vsakem primeru se lahko izklopi AR, ker tukaj ni nobene finte...samo odkljukaš karto in OK....to je to

Kako zgleda, ko poizkusiš izklopiti.....??? Kaj narediš??? Kaj se zgodi??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, sej to mi je jasno da se odkljuka, ampak ne morem odkljukat, v tem je fora... Pritiskam in se nič ne zgodi ane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, sej to mi je jasno da se odkljuka, ampak ne morem odkljukat, v tem je fora... Pritiskam in se nič ne zgodi ane

probaj še skalibrirat zaslon.....ko se dotaknešAR se mora odklukat ..in potmem OK..... če se po kalibraciji zaslona ne odkljuka potem pokliči servis ,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, sej to mi je jasno da se odkljuka, ampak ne morem odkljukat, v tem je fora... Pritiskam in se nič ne zgodi ane

CN je "narobe" naložen. Najdi unlockan img in naloži na SD pa bo mir.

Saj vidiš da ko daš kartico ven, da lahko kljukaš AR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala..

Potem ju lahko enakovredno uporabljam za cestno navigacijo kakor tudi za pohodništvo..

kaka pa je razlika med njima?

Dakota 20 (10 ne pride v poštev) ima v bistvu le manjši zaslon, vse ostalo je v rangu Oregona 300. Skratka soliden nakup.

Kot so že povedali, je edini "problem", da nima glasovnega vodenja.

Ima pa za razliko od Nuvijev pa tudi Zumotov več koristnih funkcij in možnosti nastavljanja.

Jaz ga uporabljam za vse namene, predvsem za pohodništvo in motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj še skalibrirat zaslon.....ko se dotaknešAR se mora odklukat ..in potmem OK..... če se po kalibraciji zaslona ne odkljuka potem pokliči servis ,,,

Kako se kalibrira na zumotu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se kalibrira na zumotu?

kalibracija zaslona .....ugasiš aparat, počakaš 5 sekund....potem držiš tipko za vklop stalno pritisnjeno nekje eno minuto, dokler se zaslon ne prižge....potem slediš navodilom na ekranu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CN je "narobe" naložen. Najdi unlockan img in naloži na SD pa bo mir.

Saj vidiš da ko daš kartico ven, da lahko kljukaš AR.

Tudi če je tako naloženo, ne morem kljukati AR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je tako naloženo, ne morem kljukati AR

A že vidim problem...

Mazaško nalaganje kart.

Ko si pobrisal CN iz notranjega pomnilnika Zumota, torej ko si pobrisal datoteko gmapprom.img, si med drugim pobrisal tudi osnovno mapo gmapbmap.img in zaradi tega ne gre "odkljukati" AR 3.0, ki je kot gmapsupp.img v notranjem pomnilniku.

Sem preveril na svojem "testnem" Nuviju in je identičen sindrom, ko ni osnovne mape, tudi če dam ven SD kartico, skratka fali ti osnovna mapa.

Zatorej si naloži nazaj v notranj pomnilnik osnovno mapo gmapbmap.img in boš lahko odkljukal tudi AR 3.0

Zakaj takoj ne poveš da si čaral s kartami po internem spominu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, glasbo sem nalagal in sem očitno po pomoti izbrisal tudi basemap. Sem potem uredil, tako da sem naložil World map V4, sedaj dela bp.

Hvala vsem za pomoč in se opravičujem za sitnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!