Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Glavno da si rešil in si zadovoljen :)

To bi te edino vprašal, če si naložil nazaj osnovno mapo z DEM podatki (senčen relief), ki je okoli 100Mb dolga? Ne vem ali to podpira Zumo 550 ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena od variant DIY nosilca GPS-a (avtomobilskega NUVU765) za mostiček krmila na motorju.

Ko bom namontiral sporočim kako se obnese.

post-7865-127151824969_thumb.jpg

post-7865-12715182659_thumb.jpg

post-7865-127151827705_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam nov Garmin Zumo 660.

Naprava je nerabljena, original zapakirana, zraven so vsi original papirji (račun+potrjena garancija).

Cena je 520€.

Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem na ATVju uporabljal Garmin Etrex.Super zadeva za brezpotja, malo manj za ceste, ampak tudi uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi bil kdo tako prijazen pa prilimal link (lahko tudi s partisa) kake enostavno delujoče karte Srbije in Črne Gore, pa niti ni tako važno da je ravno najbolj zadnja verzija... Na Nuviju 765T imam CN10, AR (ne vem kateri), pa bi še SČG dodal... Ne bi pa želel vse zlagat v eno mapo in podobno sranje, ker mi vsaka zadeva posebej prav v redu deluje... Torej dodati (piratsko) SČG in kratek opis?:surrender:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi bil kdo tako prijazen pa prilimal link (lahko tudi s partisa) kake enostavno delujoče karte Srbije in Črne Gore, pa niti ni tako važno da je ravno najbolj zadnja verzija... Na Nuviju 765T imam CN10, AR (ne vem kateri), pa bi še SČG dodal... Ne bi pa želel vse zlagat v eno mapo in podobno sranje, ker mi vsaka zadeva posebej prav v redu deluje... Torej dodati (piratsko) SČG in kratek opis?surrender.gif

Hvala!

Se ne moreš meni oglasiti headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 3.0 pokriva po novem celo Jugo in Albanijo in je zelo soliden napram SCG. SCG 2.20 ima prednost po nekaterih mestih, AR pa izven kolikor sem videl.

Primer Črne Gore. Kot vidimo SCG ne "pozna" Njegoševega mavzoleja, največje znamenitosti SCG pa tudi Kotor je skromen.

screenshot700.jpg

AR je tu boljši

screenshot701.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova mapa Evrope je zunaj za Garmina.

EUR (2204) City navigator Europe NT 2011.10

Za "nas" predvsem zanimiva, ker je Hrvaška detajlno pokrita, ceste celo bolje od AR, ima pa manj POI točk. Slovenija pa še ni na nivoju AR po pokritosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova mapa Evrope je zunaj za Garmina.

EUR (2204) City navigator Europe NT 2011.10

Za "nas" predvsem zanimiva, ker je Hrvaška detajlno pokrita, ceste celo bolje od AR, ima pa manj POI točk. Slovenija pa še ni na nivoju AR po pokritosti...

Kakšna pa je kaj velikost tega fajla (img) ?? da vidimo, če bomo lahko t spravili na zumota ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil par postov nazaj, prilagam sliko montže NUVI-ja. Preizkušeno tudi v dežju.

Še BT slušalka (Nolan N-Com) pa je zadeva popolnoma operativna.

post-7865-127229073431_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O MiNa vidim da imava podobno poceni rešitev! Te kej moti oddaljenost? Sam uporabljam to varjanto:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=7136&view=findpost&p=1640206

O tvoji sem kasneje razmišljal, pa sem jo kasneje opustil, ker mi je navigacija predaleč in ne vidim kaj mi sporoča. Na koncu sem ugotovil, da res redko nimam na motorju tank torbe, ko jo res potrebujem.

Tale link sem prilepil, če še komu pride prav poceni rešitev brez nosilca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O MiNa vidim da imava podobno poceni rešitev! Te kej moti oddaljenost? Sam uporabljam to varjanto:

http://www.motosvet....dpost&p=1640206

O tvoji sem kasneje razmišljal, pa sem jo kasneje opustil, ker mi je navigacija predaleč in ne vidim kaj mi sporoča. Na koncu sem ugotovil, da res redko nimam na motorju tank torbe, ko jo res potrebujem.

Tale link sem prilepil, če še komu pride prav poceni rešitev brez nosilca...

Pozdravljen SF. Edino kar bom mogoče v kratkem napravil je to, da zadevo premaknem na sredino prečke. Mogoče še slušalka v čelado pa kar čisto navadna "na žico", ravno zato sem kupil model 765, ker ima priključek. Tega novejši iz serije 1xxx nimajo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po dolgem času odločanja, katero navigacojo kupiti, sem danes v Celovcu kupil Becker Crocodile za manj kot 150 EU. Ta cena se mi zdi prav smešna no... Upam, da bo naprava delala kot je treba. Bom poročal, seveda.

Skratka, če koga zanima tu je link:

http://www.electroni...Shop/index.aspx

LP

Res smešna cena. Delal bo kot treba, zakaj ne bi :) pa tudi kakšne druge karte se da gor namestiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Becker je vodotesen za 150 €, res ugodno. Garmin pa res LUPI ljudi z svojimi vodotesnimi GPS-i :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ima tale napravca tud slovenski meni in govor.Drugač pa dost ugodno.

Ja, ima ja.

Men je všeč predvsem priklop za slušalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj s kartami za ta Becker, katere so nameščene gor? Se jih da updejtat zastonj ali jih je potrebno kupovati? Jih je mogoče najti tudi na travnikih? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Becker je vodotesen za 150 €, res ugodno. Garmin pa res LUPI ljudi z svojimi vodotesnimi GPS-i mad.gif

Ni vodotesen, le če ga poškropi mu ni nič oziroma je po standardu ipx6.

Garmini (zumo npr.) pa so po ipx7... 30minut pod vodo 1 meter...

Garmin lupi ja, tudi Mercedes ni vreden svojega denarja :) se v Renaultu celo bolj udobno pelješ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam nov Garmin Zumo 660.

Naprava je nerabljena, original zapakirana, zraven so vsi original papirji (račun+potrjena garancija).

Cena je 520€.

Več na PM.

CE SE NISI PRODAL PISI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj s kartami za ta Becker, katere so nameščene gor? Se jih da updejtat zastonj ali jih je potrebno kupovati? Jih je mogoče najti tudi na travnikih? :hmm:

Evropa je gor. Updejtat se da zaston 45 dni. Na pirate pa se (še) ne spoznam, mislim pa da bi šlo. Gor je igo8.

Naprava je vodotesna po ipx4 standardih in ne ipx6, tako da bo potrebno imeti vrečko s seboj :rolleyes:. A za ta denar se sploh ne sekiram...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V neki nemški oddaji so testirali Beckerja in Garmina (zumo 550 in 600). Becker se je sicer odrezal najslabše (najpočasnejši, najmanj jasen displej in še par malenkosti) ampak bistvene stvari (vodotesnost, pritrditev, mislim da tudi vodenje) pa je prestal enako dobro (slabo) kot bistveno dražja tekmeca. Vodotesnost so testirali tako, da so jih obilno polivali z vrtno cevjo in vsi so to prestali brez problemov.

Za ta denar ni kaj razmišljati.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!