Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jaz v vodotesnost Beckerja v primeru, da imaš napravo povezano s slušalkami, ne bi bil tako prepričan, ker je pri tem odprt pokrovček, kjer sta še dva vhoda (vsaj tako je videti na uradni Beckerjevi strani).

Je pa cena res ugodna, čeprav je potrebno k njej prišteti še kit za pritrditev na krmilo, plus čez čas posodobitev mape, ker se mi zdi, da je na travnikih bolj malo uporabne robe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-18004-127351765657_thumb.jpgpost-18004-127351758962_thumb.jpgpost-18004-127351756676_thumb.jpgDa še jaz pokažem mojo rešitev z namestitvijo NUVI -ja 765 na motor.

Uporabil sem nosilec za mobije ( ker v prihodnje bom verjetno kdaj pa kdaj uporabu mobitel tudi za navigacijo, samo čakam da bodo prišli na trg vsi z mikro USB priključki... Nokia navigator že ima , sam je predrag )

Pod sedežem sem zmontiral avto utikač v katerega gre garminov avto polnilec.

Iz tam gre kabl do vtiča na motorju, ki ni stalno uključen ampak samo po potrebi ....

post-18004-127351758962_thumb.jpg

post-18004-12735176269_thumb.jpg

post-18004-127351764512_thumb.jpg

post-18004-127351765657_thumb.jpg

morda bo komu prav prišla ideja ... L.P.

Popravljeno . Popravil bizi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A SI ŽE KAJ SPROBAL GPS VSAJ Z AVTOM SAJ Z MOTORJEM ITAK NE MOREŠ KAJ DOST ZARADI DEŽJA.KOLK JE KAJ NATANČEN. ŽIV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A SI ŽE KAJ SPROBAL GPS VSAJ Z AVTOM SAJ Z MOTORJEM ITAK NE MOREŠ KAJ DOST ZARADI DEŽJA.KOLK JE KAJ NATANČEN. ŽIV

Ja sprobal sem ga v avtu. Na željeni naslov me je pripeljal, vendar je manjkalo okrog 5 - 10 m. Tudi na kadar npr. stojim na parkirišču, računa da sem na cesti poleg parkinga (spet do 10m).... Spomnim se da nas je garmin v nemčiji peljal točno do vrat hotela.

Slovenija ni 100% pokrita. npr nima moje domače ulice, ulico zraven pa ima.

Ko zrihtam še vtičnico na motorju bom lahko povedal kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gps je zagotovo dovolj natančen, gre le za avtomatsko opcijo "Lock to road" - zakleni na cesto in pač navigacija se zalima na prvo cesto (pač po neki logiki). To ni slabo, sploh tam kjer je kartografija slabša in nenatančna, ali kjer skače signal gps.

Nekatere navigacije lahko to izklopijo, vendar ni potrebno.

Saj za Slovenijo tako močno ne rabiš gps :)

p.s. sicer pa je natančnost gpsa od 2m naprej z egnos/waas opcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sprobal sem ga v avtu. Na željeni naslov me je pripeljal, vendar je manjkalo okrog 5 - 10 m. Tudi na kadar npr. stojim na parkirišču, računa da sem na cesti poleg parkinga (spet do 10m).... Spomnim se da nas je garmin v nemčiji peljal točno do vrat hotela.

Slovenija ni 100% pokrita. npr nima moje domače ulice, ulico zraven pa ima.

Ko zrihtam še vtičnico na motorju bom lahko povedal kaj več.

IMHO ne moreš od nobenega GPS-a pričakovati, da te bo pripeljal točno do vrat ... Po tvojih besedah sem razbral, kot da se ti zdi teh 5-10m zelo veliko, ampak to je več kot dovolj natančno za navigacijsko napravo ... Seveda pa je precej tudi odvisno, kje ima nek naslov na karti vpisano koordinato, ali je to na tlorisni sredini hiše, ali je to pri vhodnih vratih, ali je to na dvorišču ... tu je lahko takoj par 10m razlike ... Jaz menim tako, da če te navigacijska naprava priplje v takšno bližino, da iskano lokacijo lahko vidiš oz. zagledaš, je več kot dovolj dobro opravila svojo nalogo ... Tisto o tem, da si pa na parkirišču ob cesti in ti je kazalo, kot da si na cesti, je pa čisto normalno, bolj ali manj vse navigacije uporabljajo neko toleranco izrisovanja (ki je ponavadi tudi nekaj 10m), da ti še kaže, kot da si na cesti in program navigacije je očitno tako napisan, da se prioritetno drži ceste, drugače bi ti vsakokrat, ko bi se ob cesti ustavil, napisalo da nisi več na cesti itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvojih besedah sem razbral, kot da se ti zdi teh 5-10m zelo veliko,

ne ne, sploh ne. Narobe si razumu oz. sem mogoče čudno napisal....

Jaz menim tako, da če te navigacijska naprava priplje v takšno bližino, da iskano lokacijo lahko vidiš oz. zagledaš, je več kot dovolj dobro opravila svojo nalogo ...

Točno to

Važno, da najde vas, prenočišče ali črpalko itd... nekje bogu za hrbtom pa bom zelo zadovoljen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za strokovnjake. Moj nuvi 550 po "nadgradnji" kart (CN europe 2010.20)pri "odzumiranju" na razmerju po 120km in več ne prikaže zemljevida (prikaže samo nekatere države in okvirčke kart), podrobnosti pa pokaže brez problemov. Imam tudi občutek,da če ga "pošljem" kam daleč (npr. Norveško), da ga zmanjka oz. potrebuje zelo veliko časa (obtiči na 99%).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za strokovnjake. Moj nuvi 550 po "nadgradnji" kart (CN europe 2010.20)pri "odzumiranju" na razmerju po 120km in več ne prikaže zemljevida (prikaže samo nekatere države in okvirčke kart), podrobnosti pa pokaže brez problemov. Imam tudi občutek,da če ga "pošljem" kam daleč (npr. Norveško), da ga zmanjka oz. potrebuje zelo veliko časa (obtiči na 99%).

lp

Franc

če zumota priklopiš na računalnik in poiščeš datoteko gmapsupp ter jo samo preimenuješ v gmapprom potem bo zadeva z okvirški izginila pri oddaljevanju kart

Če imaš na aparat naloženo tudi bazno karto gmapbmap potev ti pri oddaljevanju preklopi na to mapo in imaš pred sabo cel globus

Kar pa se tiče preračunavanja, pa je zelo odvisno od tega koliko prostega prostora imaš na zumotu, kajti pri preračunavanj poti aparat potrebuje prost spomin , da si naredi pot....v kolikor imaš premalo prostora , ga zna tudi ,,zabiti,,

Cela karta europe je velika 1,8gb zato se pravi, da ti pobere skoraj ves prostor na aparatu

Predlagam ti, da si na aparat naložiš le tiste države, kjer imaš namen potovati. V kolikor ne misliš iti v anglijo, skandinavijo, islandijo, turčijo ipd potem te države ne nalagaj na aparat in s tem boš pridobil obilo prostora in aparatu omogočil hitro delovanje.

....pa še to, ker se doskrat dogaja in nekateri pač ne vedo:

vprašanje:

(Dogaja se mi, da ko sem v tujini, da mi aparat ne dovoljuje možnosti spremembe države (če sem v npr. v Avstriji in si želim izbrati nek naslov v Nemčiji ali Sloveniji ali ipd, mi sploh ne da možnosti spremembe države – tako ne moram določiti destinacije v tuji državi). Če pa imam destinacijo shranjeno kot priljubljene (to sem moral storiti predhodno v Sloveniji), pa me pelje do destinacije.

odgovor:

Težava je v tem, da imate na napravi dve karti Slovenije – eno na karti Evrope, drugo na AdriaRoute. Včasih naprava ne ve, katero karto bi uporabljala in zato neha uporabljati obe.

Karto izključite tako:

Odprite Orodja

Dotaknite se Nastavitve

Dotaknite se Zemljevid

Dotaknite se O zemljevidih

Izključite kljukico pred City Navigator Europe oz. Adriarovte

Predlagamo uporabo AdriaRoute za področje bivše Jugoslavije, karto Evrope pa ko potujete kamorkoli drugam.

Upam, da sem bil v pomoč

pozdrav vsem in veliko kilometrov želim

p.s.

pa še to...v bosni bo dober žur....več pa na linku :)

http://www.facebook.com/event.php?eid=314051741741

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Moj je NUVI 550, ampak predvidevam, da je problem isti.

Neumno vprašanje, ampak kje bi dobil bazno karto in kako je velika?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tvojega nuvija 550 je osnovna okoli 100Mb, ker podpira senčenje oziroma relief (DEM), drugače pa je čisto "navadna" velika nekaj Mb.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3645 tala "navadna" je 13Mb in bo tudi delalo če si jo pobrisal po pomoti.

Sicer pa priklopi na PC in poglej če si pobrisal basemap.

Kot pa so že napisali, vedno uporabljaj le en mapset pa bo vse delalo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Moj je NUVI 550, ampak predvidevam, da je problem isti.

Neumno vprašanje, ampak kje bi dobil bazno karto in kako je velika?

lp

Franc

ISTO VELJA ZA VSE GARMINE

velikost zipane datoteke celega sveta je 141MB

WorldMap 4.06

Commercial streetmap

WorldMap provides basic worldwide map detail, including areas where no other detailed maps are available. These general maps display political boundaries, coastlines, cities and towns, major interstates and highways, lakes and rivers, and urban areas and railroads. WorldMap also includes U.S. Interstate Exits information, including fuel and service stations, restaurants, hotels, campsites, hospitals and banks. WorldMap is generally recommended only if no other detailed maps are available for the area of interest.

http://rs40.rapidshare.com/files/128803223/Garmin_Mapsource_World_Map_4.06.zip

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tvojega nuvija 550 je osnovna okoli 100Mb, ker podpira senčenje oziroma relief (DEM), drugače pa je čisto "navadna" velika nekaj Mb.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3645 tala "navadna" je 13Mb in bo tudi delalo če si jo pobrisal po pomoti.

Sicer pa priklopi na PC in poglej če si pobrisal basemap.

Kot pa so že napisali, vedno uporabljaj le en mapset pa bo vse delalo v redu.

Tako je, ta karta zadostuje in naložena na aparat je velika le 92 KB, tako, da zasede izredno malo prostora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tvojega nuvija 550 je osnovna okoli 100Mb, ker podpira senčenje oziroma relief (DEM), drugače pa je čisto "navadna" velika nekaj Mb.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3645 tala "navadna" je 13Mb in bo tudi delalo če si jo pobrisal po pomoti.

Sicer pa priklopi na PC in poglej če si pobrisal basemap.

Kot pa so že napisali, vedno uporabljaj le en mapset pa bo vse delalo v redu.

A ima model zumo 660 to osnovno, ki podpira senčenje oz. relief, že prednaloženo ali pa jo po nakupu moreš naložiti sam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basemap mi ne najde, ne pokaže mi niti kartice (prej mi je pokazal dve naprave sedaj pa samo garmina), Zadeve nisem jaz posodabljal, tako, da ne vem kaj in kako...

Mi lahko nekdo bolj po "kmečko" razloži kaj naredim. Tole "navadno" sem naložil na ključek (kaj več si v službi ne smem privoščiti, ker računalnik zganja cirkus če se pojavi kakšna exe datoteka, doma pa imam prepočasno povezavo, da bi se to sploh splačalo).

Jo prekopiram na sd kartico in zaženem ali kaj? ali jo zaženem na ključu in "usmerim" na sd kartico?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima model zumo 660 to osnovno, ki podpira senčenje oz. relief, že prednaloženo ali pa jo po nakupu moreš naložiti sam?

660 je prestar in ne podpira DEM map žal.

DEM se pokaže na zoomu nad 8km in izgleda takole.

78.jpg94.jpg70.jpg168.jpg

Saj neke hude koristi ni od te DEM karte za navadno uporabo, samo šiki miki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Basemap mi ne najde, ne pokaže mi niti kartice (prej mi je pokazal dve naprave sedaj pa samo garmina), Zadeve nisem jaz posodabljal, tako, da ne vem kaj in kako...

Mi lahko nekdo bolj po "kmečko" razloži kaj naredim. Tole "navadno" sem naložil na ključek (kaj več si v službi ne smem privoščiti, ker računalnik zganja cirkus če se pojavi kakšna exe datoteka, doma pa imam prepočasno povezavo, da bi se to sploh splačalo).

Jo prekopiram na sd kartico in zaženem ali kaj? ali jo zaženem na ključu in "usmerim" na sd kartico?

lp

Franc

Priklopi Garmina na PCja in v raziskovalcu al karkoli uporabljaš za delo z datotekami v mapi Garmin na napravi (ne na SD kartici) pošiči datoteko gmapbmap.img.

Če je nimaš, si jo pobrisal in jo je potrebno še enkrat skopirati nazaj pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priklopi Garmina na PCja in v raziskovalcu al karkoli uporabljaš za delo z datotekami v mapi Garmin na napravi (ne na SD kartici) pošiči datoteko gmapbmap.img.

Če je nimaš, si jo pobrisal in jo je potrebno še enkrat skopirati nazaj pa bo.

Ja to mi je jasno. Ampak kam jo skopiram? V katero datoteko?

Hvala

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datoteko z imenom gmapbmap.img moraš skopirati v mapo Garmin na napravi, tam kjer so že ostale img datoteke...

screenshot738.jpg

evo slike, bolj jasno pa ne morem razložit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Enkrat sem že nekaj "zdrekov" pa zato "cvikam". Ampak po tako nazornem navodilu, menda tudi jaz ne morem zaj...

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

660 je prestar in ne podpira DEM map žal.

DEM se pokaže na zoomu nad 8km in izgleda takole.

78.jpg94.jpg70.jpg168.jpg

Saj neke hude koristi ni od te DEM karte za navadno uporabo, samo šiki miki :)

Citiram iz Garminove strani :

... Senčena kartografija – pri različnih nastavitvah pogleda prikaže relief terena ...

To potem ni to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je to. Pač tako izgleda na takšni osnovni mapi, ki ima te podatke.

Sicer pa je senčena kartografija npr. Adria topo, ki potem da pravi rezultat na napravi ki podpira senčenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!