Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ja ja, mi je jasno.

Zumo 660 torej PODPIRA senčeno kartografijo.

Kaj pa zumo 550? Podpira senčenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, mi je jasno.

Zumo 660 torej PODPIRA senčeno kartografijo.

Pardon, itak da podpira. Narobe sem prebral, da imaš Nuvi 660, ki pa res ne podpira.

Zumo 660 seveda je zadnji model in podpira in ima takšno basemap že prednaloženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emc, Snecer :worship: :worship:

Zadeva urejena, ko odpreš naloženo datoteko, mu samo "pokažeš" garmina in vse ostalo poteka avtomatično, s preimenovanjem so izginili kvadratki, zadeva dela tako kot treba.

:worship: :worship:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene še enkrat.

Z interneta sem snel POIs (php datoteka) za Norveško (odpre kot excelov dokument). Kaj naredim z njo? Jo enostavno skopiram na sd kartico(razširjeni spomin garmina) ali je postopek bolj zapleten.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene še enkrat.

Z interneta sem snel POIs (php datoteka) za Norveško (odpre kot excelov dokument). Kaj naredim z njo? Jo enostavno skopiram na sd kartico(razširjeni spomin garmina) ali je postopek bolj zapleten.

lp

Franc

tukaj imaš poi loader in vse je simpl sam preberi si....

http://www8.garmin.com/products/poiloader/

tukaj imaš pa poi točke in si jih lahko po želji nalagaš

http://www.poiplaza.com/?p=co

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gpx format bo vedno 100% delal, csv pa ne (ker so različni tipi, oziroma je preveč vrednosti za vejicami, ki jih ne prebavi), torej s poiplaze vleči samo gpx format.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo sem spraševal gor in dol glede Zumota 660.

Danes sem ga nabavil, tako da bi se zahvalil vsem, ki ste mi z informacijami in nasveti pomagali!

Kar se mene tiče je ta navigacija zakon za motoriste!! Če je boljši/slabši od 550 ne morem rečti, ker ne poznam modela zumo 550.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ZUMO 220 so datoteke kart skrite. V osnovnem direktoriju ne vidiš več datotek Gmapbmap.img in Gmapprom.img.

Pri nalaganju drugih kart odpre novo mapo MAP in naloži karto pod Gmapsupp.img.

Lepo sprejme npr. Adria Route 3.0, novejše Evrope pa ne, kljub temu, da sem probal vse kombinacije (eno, dve karti skupaj,...).

Vem, da je rešitev še nalaganje Europe na mikro SD kartico.

Vprašanje:

Kako zbrišem staro verzijo Evrope oz. kje je skrita? :slap:

Kako naložim novo karto v aparat, ki ima 4 GB notranjega pomnilnika? :?

Hvala za odgovor. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe.

V raziskovalcu ali še bolje total commanderju je potrebno vklopiti prikaz skritih datotek/map in boš našel omenjene img datote.

Če se ne motim se nahajajo v skriti mapi .system oziroma boš to z lahkoto našel.

Glede nove Evrope je primarno potrebno imeti "pravo" verzijo (unlockana img datoteka starega formata), saj bi rekel, da novi zumo 220 že podpira novo zaščito gma.

Torej prvo si usposobi PC, potem pa boš lahko brisal :) in nalagal.

Sicer pa če si kupil novega Zumota 220, imaš na voljo 60dni od vklopa in prvega zajema signala, da zastojn upgrejdaš mapo na zadnjo verzijo.

https://my.garmin.com/maps/nuMaps.htm

Lepo registriraj napravo in si jo uradno upgrejdaj na zadnjo eu karto 2011.10...

Pa malo povej kako se obnese model 220...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 350 EURO, ne morem dobit ID naprave preko map sursea headbang.gif Zdaj pa ne vem zakaj so te dve datoteke notri: gmapbmap.img... datoteka IMG 6.604KB

in pa gmapprom. sum.....datoteka SUM 1KM

...zdej sem direkt na kartico vrgel trance_25_naughty.gif me pa firbec matra zakaj ne morem dobit ID. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.sum datoteke niso potrebne, se lahko obrišejo.

gmapbmap.img je osnovna karta, ki jo pusti pri miru.

Unit ID lahko vidiš tako, da vklopiš Nuvija, orodja/nastavitve/sistem/vizitka... in boš videl ID enote...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.sum datoteke niso potrebne, se lahko obrišejo.

gmapbmap.img je osnovna karta, ki jo pusti pri miru.

Unit ID lahko vidiš tako, da vklopiš Nuvija, orodja/nastavitve/sistem/vizitka... in boš videl ID enote...

Saj tako ga vidim, če pa dam na map source pa vrže eno napako in tudi Updejtat ga ne moreš, ker ne najde ID-ja. trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe.

V raziskovalcu ali še bolje total commanderju je potrebno vklopiti prikaz skritih datotek/map in boš našel omenjene img datote.

Če se ne motim se nahajajo v skriti mapi .system oziroma boš to z lahkoto našel.

Glede nove Evrope je primarno potrebno imeti "pravo" verzijo (unlockana img datoteka starega formata), saj bi rekel, da novi zumo 220 že podpira novo zaščito gma.

Torej prvo si usposobi PC, potem pa boš lahko brisal :) in nalagal.

Sicer pa če si kupil novega Zumota 220, imaš na voljo 60dni od vklopa in prvega zajema signala, da zastojn upgrejdaš mapo na zadnjo verzijo.

https://my.garmin.com/maps/nuMaps.htm

Lepo registriraj napravo in si jo uradno upgrejdaj na zadnjo eu karto 2011.10...

Pa malo povej kako se obnese model 220...

Hvala!

Imel sem izklopljene skrite datoteke, vendar ni pomagalo. Izklopiti moraš še "Skrij zaščitene datoteke operacijskega sistema", potem se pa vse vidi.

Datoteke sem našel v mapi ".sistem" in vse uredil. Zbrisal original karto Evrope. V mapo "Map" dodal gmapsupp.img - Evropo in gmapsup2.img - ostale karte.

Nuvi 220 je bila od kolega, fletna zadevica: Ima 10 rut (zumo 550 20 rut), spomina skoraj 4 GB, baterija traja 8 ur, ima slikovno navigacijo in prikaz pravega voznega pasu, nima pa MP3 plejerja, vse ostalo OK.

lp Brane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj to sem mislil :) "hidden in system files", to je samoumevno pri meni...

Mislim da na zumu 220 lahko poljubno poimenuješ img file tako kot na vseh ostalih novh garminih.

npr. evropa.img , adria.img itd...

To je kar priročno, če imaš več specialnih map...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za strokovnjake.

Na sd kartico sem naložil POI (400 in nekaj), sedaj me pri vsakem zagonu vpraša, če želim, da bi bili podatki po odstranitvi kartice še vedno dostopni (v principu ne želim, ker je prostora na garminu že tako ali tako bolj malo). Se mu da to dopovedati enkrat za vselej ali pa bom moral pri vsakem vklopu pritiskati "NE"?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za strokovnjake.

Na sd kartico sem naložil POI (400 in nekaj), sedaj me pri vsakem zagonu vpraša, če želim, da bi bili podatki po odstranitvi kartice še vedno dostopni (v principu ne želim, ker je prostora na garminu že tako ali tako bolj malo). Se mu da to dopovedati enkrat za vselej ali pa bom moral pri vsakem vklopu pritiskati "NE"?

lp

Franc

400 POI točk je tako malo (če nimaš nekih hudih opisov not), kakšnih 400kb, tak da nima smisla "šparat".

Sicer pa mi ni znano kje bi se dalo to opozorilo onemogočiti.

Morda v fajlu GarminDevice.xml

kjer bi mu fiksno določil kje so POI da ne išče v vsaki mapi \garmin\Poi ampak samo na kartici.

V tem delu

<Name>CustomPOI</Name> - <File>- <Specification> <Identifier>GPI0.0</Identifier> </Specification>- <Location> <Path>Garmin/POI</Path> <FileExtension>gpi</FileExtension> </Location> <TransferDirection>InputToUnit</TransferDirection> </File> </DataType>- <DataType>

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Bom ubral prvo (lažjo) pot, druga mi je prezakomplicirana (bom kaj zasral, potem pa... )

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri potrebujem malo vaše pomoči.

Na računalniku bi si rad sestavil ruto vožnje in jo potem prenesel v garmina.

Tega še nisem počel in nimam pojma kako.

Ali mi lahko malo bolj po domače razložite kako in kaj ???

Hvala in LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!