Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zanima me, ce Zumo omogoca nastavitev poti v smislu dolocanja tock npr. trzic - kranj (stara cesta)in vmes dolocis se 5 vasi skozi katere se zelis peljati? Je kaksna omejitev glede stevila vnosov posameznih tock, skozi katere zelis iti?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo to omogoča. Včasih je bilo 10 točk v ruti kot omejitev. Seveda si je takšno ruto bolje pripraviti na pcju in jo potem izvoziti v napravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za darilo sem dobil Garmin nuvi 1250. V kolikor bi ga imel tudi za na motor bi mi prav prišel zraven tudi bluetooth in vodenje v slovenščini (če ga nima). Katera je zamenjava do 200€, s tem da je omenjeni že vljučen v ceno in samo doplačam razliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle jih imaš =55&cat_id=68]KLIK, namenski za motor so malo dražji =55&cat_id=69]KLIK

Za darilo sem dobil Garmin nuvi 1250. V kolikor bi ga imel tudi za na motor bi mi prav prišel zraven tudi bluetooth in vodenje v slovenščini (če ga nima). Katera je zamenjava do 200€, s tem da je omenjeni že vljučen v ceno in samo doplačam razliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo tukaj povedati, če kdo sploh uporablja BT za navigacijo.

Kolikor jaz vem drži baterija v BT slušalki le par ur... kar pomeni da je zadeva na daljši furi, kjer rabiš navigacijo, neuporabna? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo tukaj povedati, če kdo sploh uporablja BT za navigacijo.

Kolikor jaz vem drži baterija v BT slušalki le par ur... kar pomeni da je zadeva na daljši furi, kjer rabiš navigacijo, neuporabna? :)

nisem imel bt slušalke ampak povezavo med gps sprejemnikom in dlančnikom preko bt... brez stalnega napajanja za preč vržt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo tukaj povedati, če kdo sploh uporablja BT za navigacijo.

Kolikor jaz vem drži baterija v BT slušalki le par ur... kar pomeni da je zadeva na daljši furi, kjer rabiš navigacijo, neuporabna? :)

Jaz sem povezal GSM z Garminom in nekim sranjem za v čelado s katerim lahko kumuniciram (GPS, mobitel in ostali vozniki, če imajo isto napravo). Vse povezave so delovale preko BT in vse BP tudi zelo dolgo, sam mene je tisto govorjenje v čeladi (oster ovinek v levo, vozite naravnost in ostale bučke :)) tolk motilo, da je kmalu romalo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem tegale: nüvi 1390T Premium, za motoriste so predragi, če želim vodotesnost kupim torbico za par €.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari pazi pr 1390t imaš možnost samo ene aktivne rute, kr pomen če si hočeš slučajno naredit neko potovanje enostavno ne morš več rut prenest iz računalnika na napravo. (lahko samo eno)

lahko shraniš samo točke poti in jih nato izbiraš v sami napravi ( nastane s5 problem ker si si na rač. zamislil eno pot naprava ti izračuna drugo pot...)

zato so tisti motoristični super zadeva ker omogočajo več rut in si tko narediš komplet potovanje na rač. in jih nato prenesš na napravo

svetujem ti da pogledaš vse tehnične podatke in se nato odločiš kater bi ti prišel najbolj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi garmini do 250€ omogočajo samo eno routo, tudi 1250. Mora imet pa naloženo karto evrope, imeti svojo baterijo in imeti glasovno vodenje. 1390T omogoča tudi prometne informacije, ima bluetooth in funkcijo pravilnega razvrščanja na vozni pas.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal še na tujih straneh in so v prodaji že nekje garmini, ki imajo le 0,9 cm debeline, karakteristike avtonomije so ostale enake, v bistvu izgledajo kot telefoni na dotik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem tegale: nüvi 1390T Premium, za motoriste so predragi, če želim vodotesnost kupim torbico za par €.

Si predstavljaš koliko se Garmin segreje v taki vodotesni torbici danes, ko je tako vroče? No, lahko ti povem, da je ob takem vremenu meni v Rijeki odpovedal. Vzrok je bila visoka temperatura. Ko sem ga vzel iz torbice je bil dobesedno tako vroč, da bi lahko na njem pekel jajca. Od takrat imam Zumo-ta, ki je namenjen za motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo tukaj povedati, če kdo sploh uporablja BT za navigacijo.

Kolikor jaz vem drži baterija v BT slušalki le par ur... kar pomeni da je zadeva na daljši furi, kjer rabiš navigacijo, neuporabna? :)

Uporabljam BT za navigacijo (zumo 550). Imam Schuberth čelado in njihov komunikacijski sistem. Uoprabljam tudi telefon. Pri turi Ljubljana - Kotor je zadeva delala popolnoma brez problemov.

V bistvu je večji problem baterija v telefonu :)

lp

Popravljeno . Popravil jezst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Zumota 550, Nokio N70 in interphone F4 na čeladi. Edina pomanjkljivost je, da F4 ne obvlada sočasnega komuniciranja. To se pravi, če si v sistemu povezave dveh čelad (interkom) ne slišiš navigacije in če si v navezi z komunikacijo se ne moreš istočasno pogovarjat s sopotnikom. Če imaš telefon parjen z F4 je kakorkoli v prioriteti in prekine pogovor ali navigacijo. V primeru telefon čez navigacijo ga slišiš samo v načinu navigacija.

Baterija na F4 drži presenetlivo dolgo. Brez ugašanja, komunikacija s sopotnikom in v mestih navigacija drži baterija komot cel dan. Tudi če poslušaš musko en dan ni panike z napajanjem, je pa panika z bučo, ker ne zdržiš!

Se pa dogaja, da ob koncu telefonskega razgovora (stisneš na ekranu Zumota komando končaj klic), mrkne Zumo:music1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Zumota 550 Uporabljam Nolanovo BT komunikacijo druge generacije .Deluje tako interkom kot navigacija (takrat ko zumo govori napotke se interkom samodejno izklopi).Baterija zdrži 15 -20 ur odvisno kok ćvekaš ,Radio priklppiš preko kabla in ga poslušaš v obeh čeladah dokler ne zvoni telefo ali zumo govori napotke .Je pa problem ko voziš več kor 120 z šumenjem vetra v Nolan 103 ,Pri 102 tega ni. Skratka sem zadovoljen edino cena je visoka ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdravljeni navigatorji :worship:

Pri sosedih so se odločili , da bodo malo nadgradili Adria route torej je izšla nova verzija 3.1.....:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In glej čudo :eek:: Od otvoritve Nakeljskega priključka na Gorenjski AC je samo en teden, pa je že vrisan skupaj z lokalnima rondojema vred!

Upam, da so tudi na drugih lokacijah tako ažurni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In glej čudo :eek:: Od otvoritve Nakeljskega priključka na Gorenjski AC je samo en teden, pa je že vrisan skupaj z lokalnima rondojema vred!

Upam, da so tudi na drugih lokacijah tako ažurni.

Ne vem kaj me zeza, ko instaliram teče vse v redu, ko pa pogledam v mapsourse pa vidim staro verzijo??? :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj me zeza, ko instaliram teče vse v redu, ko pa pogledam v mapsourse pa vidim staro verzijo??? :wallbash:

V MS maš lahko nameščenih več verzij karte. Si izbral tapravo ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In glej čudo :eek:: Od otvoritve Nakeljskega priključka na Gorenjski AC je samo en teden, pa je že vrisan skupaj z lokalnima rondojema vred!

Upam, da so tudi na drugih lokacijah tako ažurni.

Dolenjka je tudi vrisana. Pač "sreča" pri tem updejtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo imel težave pri dolpotegu? Meni je antivirus(Norton) skoz težil, da je fajl okužen in ga je pred zapisom na disk pobrisal! Na drugi mašini z drugim antirusom(F-prot) je bilo pa brez težav. Ko pa sem z USB ključem program hotel prenesti na prenosnika je Norton spet ponorel in prestavil fajl v karanteno.

Garmin.si danes zjutraj ni bil dosegljiv za download posodobitve:?????????? Mogoče je pa res kaj frdehtik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi reče, da zahtevana operacija rabi dvig, nekaj takega :wallbash:

Preimenuj AdriaROUTE_3.10_CD_update.exe v

AdriaROUTE_3.10_CD_update.zip !

Razpakiraj to ZIP datoteko. Dobiš množico datotek. Zaženi SETUP. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!