Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Raje dam 3x več komu drugemu kot tej firmi. Imel z njimi več kot slabo izkušnjo.

Pozdravljeni!

Jaz bi dal pa tej firmi 3* kot pa vsem ostalim fimam. Več kot zadovoljen, pošten odnos, pustil tam že kar nekaj denarja.

LP BOris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da uporabim to temo...

Iščem nosilec za v krmilo, ki se vstavi v ročko krmila.

Ali se najde popdobna zadeva kje pri nas?

1185357149-17440.jpg

tudi mene bi zanimala ta zadeva.

če kdo kaj ve... se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bi bil še vedno hvaležen za kakšno dodatno informacijo, ampak ko sem malo spraševal o mojem problemu v trgovini, kjer sem kupil mojo navigacijsko napravo so mi povedali, da naj ne skrbim in da se bo vse uredilo, ko bo na voljo naslednja posodobitev. Je to res?

Hvala za morebiten odgovor in lep dan še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, najlepša hvala za odgovor - sem se že bal, da sem kaj resno "zamočil". Naprava Je pa Nuvi 1390.

Lep večer še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok, dečki!

Nekdo je rabu nosilček za "Myguide 3300" in ga je drpnu z mojga motorja :angry: :angry: :angry:

Se komu kaj takega valja kje doma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok, dečki!

Nekdo je rabu nosilček za "Myguide 3300" in ga je drpnu z mojga motorja :angry: :angry: :angry:

Se komu kaj takega valja kje doma?

24 eurov je v ameriki...za GPS MyGuide 4300 GIGAMAP ....mogoče je isti za tvojga

Lahko ga prinese kolega ko pride v začetku septembra domov, če ne bo prepozno...

živ

post-1035-011499500 1281347800_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, točno tak zgleda nosilec za bilanco za fotoaparat (univerzalni), katerega sem preko ebaya ubodel.

Bo moral prvo uporabnik pokazat neko sliko, da vidimo kaj sploh so mu cuknili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da z mojega Nuvija 550 "potegnit dol" dnevnik potovanja in ali se ga da kako shraniti na kartico med potovanjem, ker sem naivno mislil, da si zapomni vse (ker je "okoli hiše" risal poti do onemoglosti tudi po več mesecev), potem pa sem enkrat proti koncu potovanja pogruntal, da mi kaže samo cca zadnjih 1000 km, ostalega pa ne znam "izbezati" iz njega :headbang: .

V navodilih mi kaj o tem ni uspelo najti (ali pa ne vem kaj iščem).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da z mojega Nuvija 550 "potegnit dol" dnevnik potovanja in ali se ga da kako shraniti na kartico med potovanjem, ker sem naivno mislil, da si zapomni vse (ker je "okoli hiše" risal poti do onemoglosti tudi po več mesecev), potem pa sem enkrat proti koncu potovanja pogruntal, da mi kaže samo cca zadnjih 1000 km, ostalega pa ne znam "izbezati" iz njega :headbang: .

V navodilih mi kaj o tem ni uspelo najti (ali pa ne vem kaj iščem).

lp

Franc

očitno lahko vsak dan shraniš svojo pot če prav razumem z navodil, ki so v angleščini

klikneš KAM....zatem klikneš SLED (OZ NEKAJ TAKEGA TRACK BACK)......ter klikneš shrani sled med priljubljene

....glej sliko

550.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Očitno res nisem vedel kam pogledati (track back mi ni niti pod razno prišel na misel).

Mogoče veš kako bi ga "prepričal", da bi shranjeval na sd kartico, ker v notranjem spominu ni ravno obilo prostora?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Očitno res nisem vedel kam pogledati (track back mi ni niti pod razno prišel na misel).

Mogoče veš kako bi ga "prepričal", da bi shranjeval na sd kartico, ker v notranjem spominu ni ravno obilo prostora?

lp

Franc

Pozdravljen! To vprašanje me je mučilo pred odhodom na malo daljšo pot. Ugotovil sem, da Nuvi 765T shranjuje poti v Mapo (DRIVE:\Garmin\GPX\Archive\xx.gpx). Zadnja pot pa je v mapi GPX z imenom Current.gpx. Poti s številkami 1-7.gpx sem pobrisal od 8-18.gpx pa je približno zadnjih 11kkm. (kompletna pot do Gruzije in Armenije zaseda pa cca 9,1Mb). Zapisovanje datotek deluje brez kakršnega koli kopiranja ali urejanja kot menda deluje na Zumo-tu.

Gpx datoteke v arhivu brez problema odpreš z Map Source-om, če pa z njim čitaš podatke iz GPS-a pa vedno prenese samo current.gpx.

Slika prikazuje kaj je trenutno na mojem Nuvi-ju v mapi Archiv.

post-7865-002548500 1281559551_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno moto navigacija pa vseeno:

Imam nuvija 1200 in sem poleg original mape naložil še odklenjeno adria route v folder Garmin. Zdej pa ne vem a bere zraven tudi adria route a kako to funkcionira?

Ker če preimenujem/onesposobim original mapo, pol bere AR, ker če sta pa obe, se mi pa zdi da samo original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Track back ne dela tako kot sem si zamislil, sem sprobal včeraj in naredi pot samo do zadnjega cilja (ki ga moraš prej sam določit), torej če kdo ve kako shraniti "dnevnik potovanja" (brez računalnika) med potovanjem, bi prosil za navodila (nuvi 550).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Track back ne dela tako kot sem si zamislil, sem sprobal včeraj in naredi pot samo do zadnjega cilja (ki ga moraš prej sam določit), torej če kdo ve kako shraniti "dnevnik potovanja" (brez računalnika) med potovanjem, bi prosil za navodila (nuvi 550).

lp

Franc

1.

Mislim da model 550 to dela avtomatsko in sicer shrani 10.000 točk, nakar pobriše datoteko in gre znova... Enako delajo tudi ostali cenejši Garmini.

V zumotu pa lahko shranjuješ (mislim vsaj) oziroma vem, da ko napolni 10.000 točk, shrani datoteko v arhiv pod 1.gpx, 2.gpx itd. kot je gori pokazal uporabnik. To dela avtomatsko.

Zna pa shranjevati pot npr. Garmin Oregon (ročna naprava, pogojno tudi za avto in motor.

2.

Obstaja pa še divja varianta, ki omogoča ročno NEOMEJENO (pač koliko je prostora na napravi), shranjevanje poti.

Deluje tudi na Nuviju 550.

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=98909&whichpage=1 <--- tu je angleško navodilo (Tested so far on the nuvi 2x5, 2x5w, 550, 760, 755.)

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/808856/an/0/page/6 <--- o tem sem tudi tukaj pisal

In pri tej varianti si shranjuješ in vklapljaš ter izklapljaš sled po želji.

Skratka ta druga varianta je za tudi daljše potovanje idealna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno moto navigacija pa vseeno:

Imam nuvija 1200 in sem poleg original mape naložil še odklenjeno adria route v folder Garmin. Zdej pa ne vem a bere zraven tudi adria route a kako to funkcionira?

Ker če preimenujem/onesposobim original mapo, pol bere AR, ker če sta pa obe, se mi pa zdi da samo original?

Mislim, da se v model 1200 dodatne karte nalagajo (če delaš na roko) v mapo MAP in ne več v Garmin kot je bilo to v starih modelih. Samo če tebi dela v mapi Garmin (če je na kartici pol dela) pol ok :)

Katero karto pa ti naj uporablja pa določiš v meniju, nastavitve, zemljevidi in odkljukaš kar pač želiš trenutno uporabljati.

Nasvet: ne uporabljaj obeh kart naenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Mislim da model 550 to dela avtomatsko in sicer shrani 10.000 točk, nakar pobriše datoteko in gre znova... Enako delajo tudi ostali cenejši Garmini.

V zumotu pa lahko shranjuješ (mislim vsaj) oziroma vem, da ko napolni 10.000 točk, shrani datoteko v arhiv pod 1.gpx, 2.gpx itd. kot je gori pokazal uporabnik. To dela avtomatsko.

Zna pa shranjevati pot npr. Garmin Oregon (ročna naprava, pogojno tudi za avto in motor.

2.

Obstaja pa še divja varianta, ki omogoča ročno NEOMEJENO (pač koliko je prostora na napravi), shranjevanje poti.

Deluje tudi na Nuviju 550.

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=98909&whichpage=1 <--- tu je angleško navodilo (Tested so far on the nuvi 2x5, 2x5w, 550, 760, 755.)

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/808856/an/0/page/6 <--- o tem sem tudi tukaj pisal

In pri tej varianti si shranjuješ in vklapljaš ter izklapljaš sled po želji.

Skratka ta druga varianta je za tudi daljše potovanje idealna.

No to sem hotel.(upam, da mi bo uspelo)

Kaj se zgodi, če zmanjka prostora na napravi (neha snemati, piše čez, "zablokira" napravo)?

Se ga da kako prepričati, da bi shranjeval na SD kartico (tam imam prostora v obilju)?

Pri "avtomatskem" načinu ko pobriše teh 10000 točk, naredi to naenkrat, pobriše vse naenkrat ali dopisuje?

Hvala

Franc

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to sem hotel.(upam, da mi bo uspelo)

Kaj se zgodi, če zmanjka prostora na napravi (neha snemati, piše čez, "zablokira" napravo)?

Se ga da kako prepričati, da bi shranjeval na SD kartico (tam imam prostora v obilju)?

Pri "avtomatskem" načinu ko pobriše teh 10000 točk, naredi to naenkrat, pobriše vse naenkrat ali dopisuje?

Hvala

Franc

Če imaš na SD placa dovolj si karte naloži nanjo in v napravi pusti prostor za arhiv.

Dnevne poti v arhivu lahko razdeli v dva fajla, odvisno kdaj doseže omejitev pik. Ko potem arhiviraš v MapSource združuješ z kopiranjem possameznih delov arhiva in potem združuješ v eno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to sem hotel.(upam, da mi bo uspelo)

Kaj se zgodi, če zmanjka prostora na napravi (neha snemati, piše čez, "zablokira" napravo)?

Se ga da kako prepričati, da bi shranjeval na SD kartico (tam imam prostora v obilju)?

Pri "avtomatskem" načinu ko pobriše teh 10000 točk, naredi to naenkrat, pobriše vse naenkrat ali dopisuje?

Hvala

Franc

10.000 pik je nekje 1Mb.

Kakšna uber tura 1mesečna težko doseže 150.000 točk a ne.

Skratka če maš kakih 100Mb fraj maš dolgo dolgo mir.

Ne moreš pa shranjevati na kartico... samo v napravo.

Jaz sem testiral shranjevanje rute na modelu 205 in 765 in pri obeh deluje tudi "divji" način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10.000 pik je nekje 1Mb.

Kakšna uber tura 1mesečna težko doseže 150.000 točk a ne.

Skratka če maš kakih 100Mb fraj maš dolgo dolgo mir.

Ne moreš pa shranjevati na kartico... samo v napravo.

Jaz sem testiral shranjevanje rute na modelu 205 in 765 in pri obeh deluje tudi "divji" način.

Hvala!

Torej se s tem ne obremenjujem.

Nisem nek strokovnjak (kar je očitno, glede na to kaj sprašujem) in mi ni bilo niti približno jasno koliko "prostora pokuri" ena tura (ali en dan, ali ... ).

Menda bom do drugega leta naštudiral to "čudo", za letos pa bom probal dobiti ruto od "sopotnikov" in njihovih zumo-tov(problem je ker se "vidimo" samo preko neta) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se v model 1200 dodatne karte nalagajo (če delaš na roko) v mapo MAP in ne več v Garmin kot je bilo to v starih modelih. Samo če tebi dela v mapi Garmin (če je na kartici pol dela) pol ok :)

Katero karto pa ti naj uporablja pa določiš v meniju, nastavitve, zemljevidi in odkljukaš kar pač želiš trenutno uporabljati.

Nasvet: ne uporabljaj obeh kart naenkrat.

Hvala, sem zdaj šele videl, da lahko izbiraš karte. Sem pa naložil v mapo garmin na spominski kartici in zazna, če dam pa v mapo garmin na napravi pa ne zazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vklapljanje in izklapljanje snemanja deluje bp :worship: .

Ob vklopu se pojavi tudi ikonca za posnetek zaslona (in ostane tudi po ustavitvi) ni ravno moteča ampak bi se je vseeno znebil, ker imam drugače kup posnetkov zaslona (nenamernih).

Z garmnina sem "pospravil" slikce, "glasove" (nem, hrv, srb... ), pomoč v tujih jezikih, prestavil POI-e na kartico in sedaj imam 76MB prostora, bo to dovolj? (lahko brez škode prestavim na SD še kaj? )

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!