Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Aha, zanimivo. Res je zadnja verzija iz 2008...

Kaj pa če pogledaš na napravo v direktorij Garmin (na kartici kjer je nameščen) v mapo gpx... če so tam kakšne datoteke kot npr. current.gpx itd...

Direktorja GPX sploh ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ga poskusi narediti v mapi garmin in potem v podmapi gpx naredi še direktorija current ter archive.

Se bo morda pojavil gumb za upravljanje ali pa bo shranjeval tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ga poskusi narediti v mapi garmin in potem v podmapi gpx naredi še direktorija current ter archive.

Se bo morda pojavil gumb za upravljanje ali pa bo shranjeval tja.

Po kreiranju direktorijev se ikona še ni pojavila!

Poročam, če bo kaj dogajalo v teh dir.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kreiranju direktorijev se ikona še ni pojavila!

Poročam, če bo kaj dogajalo v teh dir.....

jaz imam natančno tako razporeditev...imam pa omnio i900, sem poskusil tudi pri punci na X1 in je pri njej isto...tudi če obrnem "zaslon" je situacija ista. Sem pa tudi kreiral direktorija GPX...in ni nič drugače...kot kaže je za obupat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Direktorja GPX sploh ni!

raza na enem forumu je nekdo objavil tale post:

Tole sem našu na enem forumu:

I have the same problem whereas no data is transferred between Mapsource and the PDA. I do have a workaround though:

Copy the current.gpx file from \Storage Card\Garmin\gpx to your PC, then just open the file in Mapsource.

Daj poskusi če tebi dela in sporoči...jaz bom jutri poskusil narediti še eno sled...

drugače pa GPX mape prvotno ni...ko pa sem sled naredil ročno v mapsourcu mi jo je pa preneslo na telefon-vendar je programu ne odpre...ko dam spet izvoz iz telefona pa je tam...mapsource prebere..garmin pa ne...kot kaže ima program en velik BUG!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem še nekaj.

This format is capable to read saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active track (GARMIN_ATRK.NVM) files used by Garmin Mobile XT software available for some Windows Mobile

It has been tested with files generated by Garmin Mobile XT v5.00.20wp on MS Windows Mobile v5.0.

http://www.gpsbabel.org/htmldoc-development/fmt_garmin_xt.html

Tale program bo potreben.

GMXT2GPX - Converts Garmin Mobile XT's saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active tracks (GARMIN_ATRK.NVM) to GPX format (NEW VERISON!!! Thanks for your help Luigi!)

http://sites.google.com/site/jekaeff/Home/GMXT2GPX.zip?attredirects=0

Najdeš takšne datoteke na svojem PDA , ki imajo končnico .nvm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem še nekaj.

This format is capable to read saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active track (GARMIN_ATRK.NVM) files used by Garmin Mobile XT software available for some Windows Mobile

It has been tested with files generated by Garmin Mobile XT v5.00.20wp on MS Windows Mobile v5.0.

http://www.gpsbabel...._garmin_xt.html

Tale program bo potreben.

GMXT2GPX - Converts Garmin Mobile XT's saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active tracks (GARMIN_ATRK.NVM) to GPX format (NEW VERISON!!! Thanks for your help Luigi!)

http://sites.google....?attredirects=0

Najdeš takšne datoteke na svojem PDA , ki imajo končnico .nvm?

Teh datotek je kar nekaj in sicer poleg omenjenih še:

_ARTE

_MDB

_MPM

_SRTE

_TRIP

_WPT

Drugače se pa z GPX in poddir ne dogaja nič! Ostajajo prazni.

Zdej sem šele na linku prebral kaj pomenijo končnice. Bom probal konvertirat!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Mislim da model 550 to dela avtomatsko in sicer shrani 10.000 točk, nakar pobriše datoteko in gre znova... Enako delajo tudi ostali cenejši Garmini.

V zumotu pa lahko shranjuješ (mislim vsaj) oziroma vem, da ko napolni 10.000 točk, shrani datoteko v arhiv pod 1.gpx, 2.gpx itd. kot je gori pokazal uporabnik. To dela avtomatsko.

Zna pa shranjevati pot npr. Garmin Oregon (ročna naprava, pogojno tudi za avto in motor.

2.

Obstaja pa še divja varianta, ki omogoča ročno NEOMEJENO (pač koliko je prostora na napravi), shranjevanje poti.

Deluje tudi na Nuviju 550.

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=98909&whichpage=1 <--- tu je angleško navodilo (Tested so far on the nuvi 2x5, 2x5w, 550, 760, 755.)

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/808856/an/0/page/6 <--- o tem sem tudi tukaj pisal

In pri tej varianti si shranjuješ in vklapljaš ter izklapljaš sled po želji.

Skratka ta druga varianta je za tudi daljše potovanje idealna.

Ali ta stvar deluje tudi na Nuvi 765T? Sprasujem ker se odlocam za nakup.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem še nekaj.

This format is capable to read saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active track (GARMIN_ATRK.NVM) files used by Garmin Mobile XT software available for some Windows Mobile

It has been tested with files generated by Garmin Mobile XT v5.00.20wp on MS Windows Mobile v5.0.

http://www.gpsbabel.org/htmldoc-development/fmt_garmin_xt.html

Tale program bo potreben.

GMXT2GPX - Converts Garmin Mobile XT's saved tracks (GARMIN_STRK.NVM) and active tracks (GARMIN_ATRK.NVM) to GPX format (NEW VERISON!!! Thanks for your help Luigi!)

http://sites.google.com/site/jekaeff/Home/GMXT2GPX.zip?attredirects=0

Najdeš takšne datoteke na svojem PDA , ki imajo končnico .nvm?

Pozdravljen!

Tole kar si našel je ODLIČNO!!! Mislim je malo zamudno ampak bolje kot nič...v glavnem stvar deluje!!! Škoda je edino to, da podpira samo Activetracks in Saved tracks...potreboval bi pa še za waypoints oz. če to pomeni točka kjer si med potjo shranjuješ "moj položaj-1,2..." Omeniti moram še, da mora biti telefon v sync načinu in mora potem mapsource zaznati garmina pri "send to device" opciji kot program in ne sd kartico, da potem lahko importa sledi v bazo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Tole kar si našel je ODLIČNO!!! Mislim je malo zamudno ampak bolje kot nič...v glavnem stvar deluje!!! Škoda je edino to, da podpira samo Activetracks in Saved tracks...potreboval bi pa še za waypoints oz. če to pomeni točka kjer si med potjo shranjuješ "moj položaj-1,2..." Omeniti moram še, da mora biti telefon v sync načinu in mora potem mapsource zaznati garmina pri "send to device" opciji kot program in ne sd kartico, da potem lahko importa sledi v bazo...

Ali ti pri downloadu tega konvertorja računalnik javi kak virus? Meni ga avtomatsko pospravi v karanteno kot visoko nevarn!!! (Norton antivirus)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ti pri downloadu tega konvertorja računalnik javi kak virus? Meni ga avtomatsko pospravi v karanteno kot visoko nevarn!!! (Norton antivirus)

jaz imam avast-a in nič ne javi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše se zahvaljujem za ta podatek. Bom poizkusil nadgraditi, da vidim če bom s tem odpravil moj "problem".

Lep dan še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikost IMGja kar raste! Zdaj je že čez 2GB

SD z 2GB bodo šle papa.....

Odstrani se Islandija, otoki v Atlantiku, Ukrajina in Turčija, pa gre skozi (npr.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstrani se Islandija, otoki v Atlantiku, Ukrajina in Turčija, pa gre skozi (npr.)

Sej veš, da smo tak da hočmo vse, če rabmo al pa ne!:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikost IMGja kar raste! Zdaj je že čez 2GB

SD z 2GB bodo šle papa.....

Super,zdej samo še nabavim 4 kom garminovih 512 Mb memory kartic za 276c,pobrišem par otočkov pa sem na oslu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nuvi 765 sem nalozil AR (unlocked)na SD kartico, vendar mi zemljevida sploh ne prepozna, mi lahko kdo pove kaj je razlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nuvi 765 sem nalozil AR (unlocked)na SD kartico, vendar mi zemljevida sploh ne prepozna, mi lahko kdo pove kaj je razlog?

Ok, ugotovil sem da moram na SD kartici narediti mapo garmin in skopirati datoteko gmapsupp.img, vendar me zanima kaj storis ce imas vec teh datotek? NPR AR, Topo, Evropa ipd, ker se enostavno prepisejo ena cez drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri modelu 765 je na kartici lahko samo ena datoteka z imenom gmasupp.

V tej datoteti pa je lahko več kart, ki jih združiš s programom Mapsource.

Celotna Evropa je zaradi obilice prostora v celoti v internem pomnilniku kot gmapprom.img.

In v internem pomnilniku je še več kot dovolj prostora za dodatne karte, ki imajo ime gmapsupp.img , tako da SD kartica niti ni potrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri modelu 765 je na kartici lahko samo ena datoteka z imenom gmasupp.

V tej datoteti pa je lahko več kart, ki jih združiš s programom Mapsource.

Celotna Evropa je zaradi obilice prostora v celoti v internem pomnilniku kot gmapprom.img.

In v internem pomnilniku je še več kot dovolj prostora za dodatne karte, ki imajo ime gmapsupp.img , tako da SD kartica niti ni potrebna.

Hvala,

Se eno vprasanje glede shranjevanja sledi.. shranjevala naj bi se na garmin\logs in v mapo kjer je datum sledi - znotraj naj bi bila datoteka *.bin, vendar je pri meni ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tja se shranjuje samo ko vklopiš skrito funkcijo, sicer pa 765 shranjuje normalno v mapo gpx...

deluje, hvala. ali je mogoce po vklopu te funkcije mozna tudi obratna pot - naredis ruto z XX... tockami in jo preneses na racunalnik ter te pelje po njej? Ce se ne motim je direktno v GPS-u mozno vstaviti do 10 vmesnih tock? Ali obstaja kaksen bolj "prirocen" program za delanje route od mapsourca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!