Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Iz lastnih izkušenj povem, da ena ruta in ena vmesna točka sploh nista problem, če si znaš pot pravilno in smiselno načrtovati (npr. Garmin Mapsource).

Tudi na daljših potovanjih.

Ker pač ne moreš uvažati rute, uvažaš vmesne točke, ki jih označiš npr. R1001 nek tekst, R1002 nek tekst....... (prva ruta), R2001, R2002... (druga ruta) in lepo te waypointe naložiš v napravo. Ta sistem je ponekod celo boljši, ker se včasih večji ruti tudi zmeša in ima naprava več dela s preračunavanjem.

Nato pa na vožnji klikaš lepo po vrsti od točke do točke... pri ruti je razlika samo ta, da to naprava počne avtomatsko in se ni potrebno ustaviti.

Kako smiselno in pogosto si jih postaviš pa je "tvoj" problem oziroma to prinese praksa.

Mimogrede: največ uporabljam Pohodniškega Oregona, ki ima več funkcij kot motoristični zumo, sploh glede rut, sledi, prikaza podatkov na ekranu itd.. edini manjko mu je glasovno vodenje in bt, vendar se navadiš, saj na napravo minimalno pogledaš le pred spremembami smeri.

Da se z vsakim, tudi s čisto osnovnim.

Poznam pa tudi ljudi, ki imajo motoristične naprave pa tistih "ta pravih" funkcij sploh ne uporabljajo.

p.s. drugače pa ja, 1490T je kar ok zadeva in ponuja kar veliko.

Evo tukaj je moja pot splanirana v Mapsourceu .....http://www.facebook.com/album.php?aid=2077656&id=1604480122

Pot sem načrtoval v Mapsourcu in sproti iskal zanimivosti ob poti na internetu ter GoogleEarth-u ter kontaktiral folk po posameznih državah preko Facebooka

21 dni nekaj čez 6000 km 12 držav 9 glavnih mest

Za to pot je splaniranih 32 poti po dnevih s skupaj 194 vmesnimi točkami.

Zjutraj ko se zbudiš, klikneš ruto, ki je planirana za tisti dan in to je vse...gps-a ni treba več pošlatat , ostane samo še uživanje v vožnji in fotografiranje.

....tako je bilo tudi leta 2009, ko sem planiral BALKAN TOUR 2009 .....več o tem pa tukaj http://www.youtube.com/user/fly2emc#g/u

post-1035-0-73979000-1288792807_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl na facebooku včeraj :)

Jaz sem samo napisal, da se da tudi drugače, ker tako tudi sam delam. In tudi nekoč ko sem imel še Ique 3200 drugače ni šlo (no še zdaj ga imam).

Glede na to, da očitno dolgo uporabljaš opisan način boš tudi moral priznati, da se včasih ruta v napravi ne sklada s tisto iz Mapsourca oziroma včasih med potjo naredi kaj po svoje, se zmede in hoče narobe. To se vidi tudi ko primerjaš sled.

Tako da ruti vedno tudi ni za zaupati, pripeljala bo sicer res do cilja, vendar ne nujno vedno tam kjer si planiral.

Jaz kombiniram uporabo avtomatike in roke. Letos sem tudi npr. 3 dni uporablja avtomatiko, nakar sem prešel na "roko".

Tu pa tam se ustaviš na pametnih lokacijah, poslikaš (to z motorja nekak ne gre :) en klik in gremo dalje.

Drugače pa načrtujem zelo podobno, s pomočje GE in interneta.

p.s. lahko bi razmislil in delil gpx datoteke z ostalimi

primer ene moje (451 točk)

screenshot151.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo fantje!

A je kdo že poigral z navigacijo na telefonu? ker nama z mojim nakup zume ne diši neki najbolj, bi provala s copilotom, k ga mam jst na telefonu. v avtu lepo deluje. pa nekako po logiki da če smo prej vse s pomočjo zemljevida najdili, bi tudi zdej s pomočjo tega. če ne pa malo povprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl na facebooku včeraj :)

Jaz sem samo napisal, da se da tudi drugače, ker tako tudi sam delam. In tudi nekoč ko sem imel še Ique 3200 drugače ni šlo (no še zdaj ga imam).

Glede na to, da očitno dolgo uporabljaš opisan način boš tudi moral priznati, da se včasih ruta v napravi ne sklada s tisto iz Mapsourca oziroma včasih med potjo naredi kaj po svoje, se zmede in hoče narobe. To se vidi tudi ko primerjaš sled.

Tako da ruti vedno tudi ni za zaupati, pripeljala bo sicer res do cilja, vendar ne nujno vedno tam kjer si planiral.

Jaz kombiniram uporabo avtomatike in roke. Letos sem tudi npr. 3 dni uporablja avtomatiko, nakar sem prešel na "roko".

Tu pa tam se ustaviš na pametnih lokacijah, poslikaš (to z motorja nekak ne gre :) en klik in gremo dalje.

Drugače pa načrtujem zelo podobno, s pomočje GE in interneta.

p.s. lahko bi razmislil in delil gpx datoteke z ostalimi

primer ene moje (451 točk)

screenshot151.jpg

Ja glede skladnosti rute na PCju in v Garminu je tako, da se je treba naprave navadit, to pa dobiš po večih potovanjih.

Lahko se striktno držiš tistega kar si narisal v Mapsourceu , lahko pa kombiniraš.

Če se želiš držati točno planirane poti, potem v Garminu izklopiš samodejno preračunavanje, V tem primeru, tudi če ne zaviješ kamor ti garmin reče ti ostane pot na napravi zarisa tako kot si jo planiral na pc-ju.....v tem primeru moraš imeti zoom zadosti oddaljen, tako, da se kasneje sam vrneš na smer, ki si si jo doma zamislil.

Lahko pa se prepustiš predvsem svoji volji, ker nemalokdaj je nekje videti nekaj zanimivega, zanimiva pot, znamenitost, ipd in se podaš v neko drugo smer, garmin pa se bo že samodejno preračunal in sledil tvojim željam......tako ponavadi vozim jaz. Ker obstaja pa dejanska razlika - doma ko planiraš pot ne vidiš lepot, ki jih vidiš potem, ko si na poti - če se popolnoma prepustiš navigaciji postaneš suženj, predvsem je navigacija pripomoček, ki ti mora slediti in ti pomagati, ne pa da te slili,,zavij lelo, levo mater zavij levo :)))))

Skratka tako kot smo različni ljudje po naravi, tako smo različni pri uporabi tehnologije, vsak se odloči kaj mu je prioriteta. Meni je uživanje, rad se vozim po svoji volji.

Vendar če je pot planirana za 20 dni in bi rad videl kar si si zamislim in če si odvisen od vstopnih vizumov pa se moraš tudi prilagoditi začrtani smeri in si ne smeš privoščiti prevelikih ovinkov.......ker nenazadnje ponavadi potuje skupaj večja ekipa in če bi vsak po svoje hotel videti še to in ono , potem bi se plani kmalu sesuli.

Zato je ,,uspeh,, potovanja v veliki meri odvisen od dobre ekipe in seveda brez plana ne gre...

Glede fotografiranja na poti, pa imam srečo, da je sopotnica že izurjena v tem, tako, da fotk konec potovanja ne manjka, saj med vožnjo pritiska na sprožilec do onemoglosti. Ko prideš domov si še poln utisov in takrat ne smeš gledat fotografij s potovanja, ker potem bi jih lahko veliko izbrisal in rekel da so slabe... Fotke moraš pogledati na zimo in prav vsaka te spomni na delček poti, ki si jo prevozil

No zdaj sm pa že malo zašel od teme.......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo fantje!

A je kdo že poigral z navigacijo na telefonu? ker nama z mojim nakup zume ne diši neki najbolj, bi provala s copilotom, k ga mam jst na telefonu. v avtu lepo deluje. pa nekako po logiki da če smo prej vse s pomočjo zemljevida najdili, bi tudi zdej s pomočjo tega. če ne pa malo povprašaš.

Živ žav

poigrali smo se že z mobi navigacijo...zadeva je seveda lahko koristna,vendar je razlika če si peš,v avtu ali na motorju.Na motorju bo malo teže gledati/tipkati,sploh pa vozniku.Predvidevam da boš sicer ti zadaj navigator ampak še vedno je zadeva rahlo nerodna.Sicer pa obvezno slušalka(dvomim da se boste igrali z modrim zobom)in zadeva te bo rešila predvsem v velikih mestih.Pobrskaj po forumu kako so se nekateri lotili impregnacije mobijev oz.avtomobilskih navigatorjev.

"copilota" ne poznam,sem probal nokijino navigacijo ki me je razočarala in pa zadovoljiv garminov XT.

Seveda se da potovat brez GPSja,celo brez zemljevida...ampak tudi 300 ojrov za zumota ni tako veliko LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ves kako sva misnla, da bi ga dala v tank torbo v tisti predacek za navigacijo. ma pa ce ne ta navigacija za zbirat s cim se vozis pa je motor tudi opcija. glede stocanja med voznjo itak ne misliva tikat. pa sej vsake 2ure se itak malo ustavis. edina kar mi ni vsec k za crno goro pa tm nima tko podrobno. bova vidla no. bom pa napisala spomladi kako se obnese ce ne pa zuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj ma hrvasko podrobno, ostalo v tej bivsi jugi pa glavne ceste. pr nas ti dobi vsak zaselek in je super. morem malo poizvedet ce ima igo kej bulsi to pokrito. ce ne vodi zelo lepo. tko da z garminom ni razlike. route se da tudi stimat s racunalnikom samo jst sm to tko dol potegnla. morem nekje staknit en garmin pa naredit en test.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj ma hrvasko podrobno, ostalo v tej bivsi jugi pa glavne ceste. pr nas ti dobi vsak zaselek in je super. morem malo poizvedet ce ima igo kej bulsi to pokrito. ce ne vodi zelo lepo. tko da z garminom ni razlike. route se da tudi stimat s racunalnikom samo jst sm to tko dol potegnla. morem nekje staknit en garmin pa naredit en test.

če kdo rabi adria, srb ...že pripravljen file (unlocked) za garmina naj mi da mail pa si ga bo potegnu dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj ma hrvasko podrobno, ostalo v tej bivsi jugi pa glavne ceste. pr nas ti dobi vsak zaselek in je super. morem malo poizvedet ce ima igo kej bulsi to pokrito. ce ne vodi zelo lepo. tko da z garminom ni razlike. route se da tudi stimat s racunalnikom samo jst sm to tko dol potegnla. morem nekje staknit en garmin pa naredit en test.

Ti pravim, da imaš stare karte, nove so precej solidne, AR je celo bolj podrobna o lokalne srbske SCG Route, ima pa pokrito tudi Albanijo.

Pa še ena nova karta obstaja...

http://gps.bulmaps.bg/?class=files&action=product&productId=2&lang=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst to že kapiram da so stare karte, samo kaj ko novih ne morem na telefon potegnt. k meni na htc-ju garmin ne dela. sicer do poletja je še dolgo, mogoče bo moj zumo si umislu, čeprou je k je bral tle forum izjavu, da je ne bo, ker se mu ne zdi smiselno. no bomo vidli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

zadnjič sva z mojim bla v big bengu in imajo od bekerja Traffic Assist Z100 Crocodile, navigacijo. stvarca zgleda ful v redu za 134€. zanima me če ma kdo kake izkušnje s tem? če ne kolkor gledam tukej reviewje so zelo pozitivni. kej stari mački menite o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

zadnjič sva z mojim bla v big bengu in imajo od bekerja Traffic Assist Z100 Crocodile, navigacijo. stvarca zgleda ful v redu za 134€. zanima me če ma kdo kake izkušnje s tem? če ne kolkor gledam tukej reviewje so zelo pozitivni. kej stari mački menite o tem?

Jaz uporabljam tega beckerja na motorju in v avtu. Men je kul, sploh za ta denar. Vodil me je povsod in se nisem izgubil (A, IT, SLO). Ima pomankljivosti, manjka mu npr. kakšna ulica (naša domača), pa če želiš najti Ljubljano, moraš napisati Lublana.... Pogrešam le BT, vendar ima naprava vhod za slušalke.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

zadnjič sva z mojim bla v big bengu in imajo od bekerja Traffic Assist Z100 Crocodile, navigacijo. stvarca zgleda ful v redu za 134€. zanima me če ma kdo kake izkušnje s tem? če ne kolkor gledam tukej reviewje so zelo pozitivni. kej stari mački menite o tem?

Karte za jugo bodo problem. Slo in Hrvaška še ok (Navteq), ostalo pa tema.

Je potrebno kaj drugega namestiti na napravo (iGo) in potem lahko namestiš solidne karte.

Sem pa videl, da vas tu na forumu veliko (večina) uporablja google maps za načrtovanje poti na PCju. Me zanima kako si lahko potem s takšno ruto pomagaš, če imaš navigacijo, saj ne moreš te rute uvoziti v napravo. Si potem pot natisnete ali prepišete ključne točke itd. in to potem ročno vnašate v napravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer:

Mislim, da večina si potem zadevo natisne, saj program omogoča da se natisne tudi opisi ulic, ter kje je potrebno kam zavit ... itd.

Tudi sam ga včasih uporabim, da na grobo zvem, kje se peljat in koliko "od oka" bo kilometrov, ter kako dolgo bo fura trajala.

Ima pa Google Maps en "fehler" in sicer: iz Ptuja v Bihač NI MOGOČE planirat poti oz. po Bosni ne izpiše navodil za pot. Zakaj, nimam pojma.

Je pa za kakšen hiter pregled zelo priročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner:

Za tebe so navodila za pot v routes/directions :)

screenshot181.jpg

In tudi se dajo natisniti. Če imaš slo verzijo pa so tudi v slovenščini.

Je pa res, da sem "prej" uporabljal Michelina oz. ga še sedaj ker lepo izračuna tudi cestnine in druge stroške.

p.s. verjetno za Bosno nima podrobne kartografije...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, za mene ni panike, ker uporabljam, kot si sam prilepil sliko; MapSource program, kjer planiram poti.

Pravim pa, da tisti ki nimajo recimo navigacije, ali pa ne planirajo poti v MS programu, da pač uporabljajo Google Maps,

Michelin ali pa Navteq internetni program, ki prav tako ni slab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izšla je nova karta EU za Garmine.

CN 2011.30

screenshot159.jpg

Novost je prekomoroska Francija (Reunion, F. Gvajana, Martinik itd.)

:)

Lahko bi se lotili Ferskih pa Cipra... hehe

kje pa se da to sneti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karte za jugo bodo problem. Slo in Hrvaška še ok (Navteq), ostalo pa tema.

Je potrebno kaj drugega namestiti na napravo (iGo) in potem lahko namestiš solidne karte.

Sem pa videl, da vas tu na forumu veliko (večina) uporablja google maps za načrtovanje poti na PCju. Me zanima kako si lahko potem s takšno ruto pomagaš, če imaš navigacijo, saj ne moreš te rute uvoziti v napravo. Si potem pot natisnete ali prepišete ključne točke itd. in to potem ročno vnašate v napravo?

Jaz uporabljam Google maps in za uvoz v mojega Garmina 765 uporabljam program Tyre.Zadeva je dokaj enostavna,primerjave z Mapsource pa nimam ker ga še nisem uporabljal.Je pa res problem ker Google ne pozna Bosne,pa ravno letos sem jo prvič obiskal in v treh dneh tudi kar nekaj prevozil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!