Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Aha, sem pogledal in naredil eno ruto in zadeva je odlična, oziroma naredi Google Maps v povezazi z Garminom ali Tomtomom uporaben.

Mislim, da sem zadevo enkrat celo že imel inštalirano...

Glede na to, da si Garmin "ruto", ki jo vneseš itak še enkrat preračuna glede na nameščen zemljevid in nastavitve, programu pomanjkanje določenih nastavitev sploh ni za zameriti.

http://www.janboersma.nl/gett/

No, to me je zanimalo :)

screenshot194.jpg

screenshot195.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če se slučajno želi kdo samoobdarit za prihajajoče praznike, ponujam u nulo ohranjen ZUMO 550 kompleten z dokumentacijo, navodili, embalažo + dodatno Turatech nosilec s ključavnico za cca 360 €

Tu je že vštet forumaški popust . Zumo lahko tudi brez Turatech nosilca, potem je cena 310 € . Sam nosilec ni naprodaj

Več na PM

LP :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se te zume zdijo malo tko precenjene. v bistvu tej garmini na sploh, najbolj mi je zoprno ker ti ne omogočajo brezplačnih posodobitev, meni se zdi to ful mimo. ku da kupiš windowse, pol pa vsak update plači. uglavnem kr neki. mi bomo vzeli na pot ta malega nuvija 1250, v torbici za gps od kappe, k se da na balanco in zgleda prou u redu. k bo krepnla baterija, gre notr pa moj htc wildfire in copilot in via naprej. bova sicer vidla kako nam bo všeč, mogoče bo pa samo zemljevid pa gremo, k se mi zdi da pole stalno v tega garmina buliš pa nič ne vidiš. prek ebaya pa jst glih garmina ne bi kupovala, se mi zdi pa malo preveč riskantno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pri Majdiču v Avstriji (electonic4you.si) pa je še malček cenejši in pride s poštnino malo čez 330 EUR (lahko se ga gre iskat tud osebno), kar je že lepa cena glede na to, koliko sem sam dal za njega spomladi v SLO ...

... v glavnem z nakupom 220-tke sem zadovoljen :yes: in če bi imel še jack vhod, bi bil res optimalna izbira za moje potrebe. No pa saj BT tud dobro dela :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na voljo je popravek EU karte za Garmine.

City navigator Europe NT 2011.32

popravljene so napake pri rutanju v Španiji in Skandinaviji, drugo enako kot v verziji 30.

Pravkar probal posodobit, pa mi ne ponudi nič novega???????????

Očitno spet kaj ni kot bi moralo biti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar probal posodobit, pa mi ne ponudi nič novega???????????

Očitno spet kaj ni kot bi moralo biti!

Kliknit moraš na "download again" na verziji 2011.30.

Prijaviš se na mygarmin.com itak...

Zdaj pa še "finta Rudi", da ne rabiš imeti priklopljenega Garmina :) ampak si narediš upgrade kar na kartico usb oz. ključek.

1.

Ziher imaš doma nek USB ključek, recimo 4Gb bo kar ok.

2.

Na njem naredi mapo Garmin

3.

Iz naprave Garmin (Zumo, Nuvi) skopiraj na ključek v mapo Garmin dve datoteki:

GarminDevice.xml

prodkey.bin oziroma prodkeyEU.bin

4.

Takole. Zdaj zaženi mygarmin in sistem bo prepoznal, da imaš not svojega Garmina.. enako tudi Mapsource in ostali Garminovi programi.

5.

Kasneje ko konča boš seveda moral iz UBSja oziroma kartice datoteke prekopirati v pravega Garmina, seveda pa je postopek na usb oz. kartico bistveno hitrejši (Garmini imajo namreč obupen usb prenos, tudi novejši).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kliknit moraš na "download again" na verziji 2011.30.

Prijaviš se na mygarmin.com itak...

Zdaj pa še "finta Rudi", da ne rabiš imeti priklopljenega Garmina :) ampak si narediš upgrade kar na kartico usb oz. ključek.

1.

Ziher imaš doma nek USB ključek, recimo 4Gb bo kar ok.

2.

Na njem naredi mapo Garmin

3.

Iz naprave Garmin (Zumo, Nuvi) skopiraj na ključek v mapo Garmin dve datoteki:

GarminDevice.xml

prodkey.bin oziroma prodkeyEU.bin

4.

Takole. Zdaj zaženi mygarmin in sistem bo prepoznal, da imaš not svojega Garmina.. enako tudi Mapsource in ostali Garminovi programi.

5.

Kasneje ko konča boš seveda moral iz UBSja oziroma kartice datoteke prekopirati v pravega Garmina, seveda pa je postopek na usb oz. kartico bistveno hitrejši (Garmini imajo namreč obupen usb prenos, tudi novejši).

Hvala na inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PAr zanimivih linkov, če koga zanima:

http://mobac.dnsalias.org/

http://world.waze.com/ - temule prerokujem nesluten razcvet :)

http://www.oruxmaps.com/index_en.html - ze tiste, ki ste presedlali na pametne telefone namesto GPS ...

Waze ima zelo zanimivo idejo (real time), vendar je malo večji problem če prav razumem sistem... prenos podatkov je plačljiv pač glede na operaterja, to pa ti lahko lepo poveča račun.

Da ti bo telefon nonstop visel na omrežju in sprejemal mapo ter pošiljal podatke...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Oj!

Berem, da kar hvalite vodotesnost Zumotov. No, saj za samega Zuma to velja. Ne velja pa za njegov moto nosilec. Meni je le ta že dvakrat crknil (vsake 2 leti). Vzrok smrti je od oksidacije požrto vezje v nosilcu na predelu kjer iz ploščatega kabla prehajajo komande na tiskano vezje. Tam se nabere nekakšna modra oksidna zadevščina. Ko to odstraniš, opaziš požrte el. vode. Sem kar malo jezen, ker za ta cekin bi zadeva morala biti vodotesna (pa ne samo v sončnih dneh).

Takole tole zgleda:

garmin-oksidacija-v-nosi.jpg

LP od zopet razočaranega uporabnika vodotesnega gps-a!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Berem, da kar hvalite vodotesnost Zumotov. No, saj za samega Zuma to velja. Ne velja pa za njegov moto nosilec. Meni je le ta že dvakrat crknil (vsake 2 leti). Vzrok smrti je od oksidacije požrto vezje v nosilcu na predelu kjer iz ploščatega kabla prehajajo komande na tiskano vezje. Tam se nabere nekakšna modra oksidna zadevščina. Ko to odstraniš, opaziš požrte el. vode. Sem kar malo jezen, ker za ta cekin bi zadeva morala biti vodotesna (pa ne samo v sončnih dneh).

Takole tole zgleda:

garmin-oksidacija-v-nosi.jpg

LP od zopet razočaranega uporabnika vodotesnega gps-a!

Ojla ..

taksne stvari se dajo lepo "samopopravit". Razdri, lepo ocisti za kaksnim alkoholom, pocakaj da se posusi, potem pa brez sramu posprejas komplet tiskanino z PLASTIK 70 sprejem. Dobis ga v vseh trgovinah kjer prodajajo elektronski materijal itd itd ..

Tako "modificirano" tiskanino, lahko brez skrbi namocis kasneje tudi v vedro vode, pa nebo nobene skode.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla ..

taksne stvari se dajo lepo "samopopravit". Razdri, lepo ocisti za kaksnim alkoholom, pocakaj da se posusi, potem pa brez sramu posprejas komplet tiskanino z PLASTIK 70 sprejem. Dobis ga v vseh trgovinah kjer prodajajo elektronski materijal itd itd ..

Tako "modificirano" tiskanino, lahko brez skrbi namocis kasneje tudi v vedro vode, pa nebo nobene skode.

Lp.

Hvala za info. Nisem vedel, kako naj uredim zadevo, ker nisem iz foha. Žal pri popolnoma prežrtih (prekinjenih) spojih tudi ta sprej ne pomaga. Bom pri novem nosilcu to zagotovo naredil.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nisem (še) nevem kakšen popotnik sem si sam naredil nosilec za garmina 205W (avto model ki ni vodotesen - imam pa folijo za čez, če bi padalo). Montiral sem ga na homemade nosilček narejen iz vijaka in poliestra in sicer tik pod šipo, da ga načeloma tudi dež ne more namočit.

Za napajanje sem na prvo luč vezal 12v v 5v pretvornik, ki v Conradu stane 7EUR, nataknil USB-mini USB kabel in vse fino zatesnil ter skril pod plastiko. Ve mi gleda le usb žička, ki je stalno priklopljena na Garmina.

Deluje tako, da vedno, ko štartam motor štarta tudi Garmin, sicer se zaradi neoriginalnega napajanja hoče povezat na računalnik, ampak po eni minuti mu kapne da ne bo šlo in potem se normalno prižge.

Bolj kot za navigacijo mi trenutno služi za prikaz hitrosti, ker ima CBF-ka manualni števec :headbang: in težko razbiram hitrost med vožnjo. Ker je Garmin precej visoko ga imam vseskozi v vidnem polju in je spremljanje hitrosti in navigacija lažja.

bom kaj poslikal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Berem, da kar hvalite vodotesnost Zumotov. No, saj za samega Zuma to velja. Ne velja pa za njegov moto nosilec. Meni je le ta že dvakrat crknil (vsake 2 leti). Vzrok smrti je od oksidacije požrto vezje v nosilcu na predelu kjer iz ploščatega kabla prehajajo komande na tiskano vezje. Tam se nabere nekakšna modra oksidna zadevščina. Ko to odstraniš, opaziš požrte el. vode. Sem kar malo jezen, ker za ta cekin bi zadeva morala biti vodotesna (pa ne samo v sončnih dneh).

Takole tole zgleda:

garmin-oksidacija-v-nosi.jpg

LP od zopet razočaranega uporabnika vodotesnega gps-a!

Iz samega firbca in kanček iz preventive sem danes odmontiral in razstavil nosilec Zumota in ugotovil, da je po treh letih uporabe z vezjem vse OK. Niti najmanjših sledov oksidacije ali zamakanja!

Mogoče sem ga celo v kamen, ker sem šel podirat in zdaj ne bo več diht?

Problem zamakanja vidim samo, če se v dežju uporablja žična povezava ali če konektorji ob neuporabi niso zaprti z gumi čepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec imam stalno montiran. Priključni kabel je tudi stalno priklopljen. Res pa je, da gumirani pokrovček hitro odskoči iz svojega mesta in razkrije povezovalne čepke atmosferskim vplivom. Morda se nabira notri kondenz pri ekstremnih zunanjih temperaturah??? Ali mu škodujejo vibracije, ali pa trenutna nepazljivost pri pranju z visokim tlakom? Verjamem, da so zadevo dobro stestirali, zato bom poiskusil najti in odpraviti vzrok okvare, še prej pa novemu drobovino presprejam z Plastik 70.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec imam stalno montiran. Priključni kabel je tudi stalno priklopljen. Res pa je, da gumirani pokrovček hitro odskoči iz svojega mesta in razkrije povezovalne čepke atmosferskim vplivom. Morda se nabira notri kondenz pri ekstremnih zunanjih temperaturah??? Ali mu škodujejo vibracije, ali pa trenutna nepazljivost pri pranju z visokim tlakom? Verjamem, da so zadevo dobro stestirali, zato bom poiskusil najti in odpraviti vzrok okvare, še prej pa novemu drobovino presprejam z Plastik 70.

LP!

Bodi pozorn na gumice teh odprtin!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 765

Kje pogledam kapaciteto pomnilnika?

Kam naložim mapo z glasbo? Mislim na Garmina....

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 765

Kje pogledam kapaciteto pomnilnika?

Kam naložim mapo z glasbo? Mislim na Garmina....

Hvala!

Ze našel.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz in Nuvi 765!

Kapaciteta pomnilnika je 3.7 GB. Podatkov mam gor naloženih slabih 700 MB. Kaže mi pa,da je zadeva polna!!!!!!!!!!

Zakaj? V čem je fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kako si vi nrdite pot in jo prenesete na garmina. pr nas ga mamo zdej kak mesec pa nič o tem ne piše. pr vas pa vidim, da mate nek programček. ampak k sm na garminu gledala moreš uni njihov program kupit trance_11_confused.giftrance_39_thumbdown.gif.

pa še neki, a vi si pobirate dol zemljevide prek kakih torentov in podobnih stvari al kupujete update? ker sm opazla, da kjub temu da smo pred kratkim nrdili update, mam na telefonu bolj novo karto kot jo ima garmin. sicer pa telefon uporablja teleatlas karte. a se da to kej kombinirat z garminom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz in Nuvi 765!

Kapaciteta pomnilnika je 3.7 GB. Podatkov mam gor naloženih slabih 700 MB. Kaže mi pa,da je zadeva polna!!!!!!!!!!

Zakaj? V čem je fora?

Da ti bo življenje z 765tko lažje si malo preberi tale forum !

Več ti bo verjetno lahko napisal Snecer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!