Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

mene pa zanima, kako si vi nrdite pot in jo prenesete na garmina. pr nas ga mamo zdej kak mesec pa nič o tem ne piše. pr vas pa vidim, da mate nek programček. ampak k sm na garminu gledala moreš uni njihov program kupit trance_11_confused.giftrance_39_thumbdown.gif.

pa še neki, a vi si pobirate dol zemljevide prek kakih torentov in podobnih stvari al kupujete update? ker sm opazla, da kjub temu da smo pred kratkim nrdili update, mam na telefonu bolj novo karto kot jo ima garmin. sicer pa telefon uporablja teleatlas karte. a se da to kej kombinirat z garminom?

Za načrtovanje poti se pri Garminu uporablja program MapSource, ki je sestavni del vsakega zemljevida v uradni izdaji nap. CNEUNT 2011.xx, AR 3.11 itd. Program kot program je na voljo tudi tu brezplačno, vendar ti brez kart nič ne nuca. Do kart pa, kot si že sama omenila, lahko prideš na več načinov-kupiš uradno verzijo, kupiš doživjensko nadgradnjo za določeno karto ali pa s pašnika povlečeš (rabiš nekaj iskušenj ali prijatelja, ki obvlada).

Programi namenskih naprav ala Garmin uporabljajo drugačno pamet kot telefoni zato je treba najti prave karte za dotično napravo. Sicer se pa hekersko marsikaj da.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj zelo pomembnega. Načrtuj z zemljevidom, ker te teta Garmin lahko vozi malo okloli..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kako si vi nrdite pot in jo prenesete na garmina. pr nas ga mamo zdej kak mesec pa nič o tem ne piše. pr vas pa vidim, da mate nek programček. ampak k sm na garminu gledala moreš uni njihov program kupit trance_11_confused.giftrance_39_thumbdown.gif.

pa še neki, a vi si pobirate dol zemljevide prek kakih torentov in podobnih stvari al kupujete update? ker sm opazla, da kjub temu da smo pred kratkim nrdili update, mam na telefonu bolj novo karto kot jo ima garmin. sicer pa telefon uporablja teleatlas karte. a se da to kej kombinirat z garminom?

Odvisno od tipa modela. Vsi ne omogočajo vnosa poti v napravo. Povej model.

Za prenos rute v napravo pa lahko uporabiš program Garmin Mapsource ali pa Tyre, kjer načrtuješ pot kar v google maps.

Zemljevidi pa se dobijo vsepovsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ti to kaže?

Kakšen program. Drugače pa nabavi spominsko kartico pa rešeno.

Si mislil na moje uprašanje?

Saj mam vse zemljevide na karticah. Iz notranjega pomnilnika sem izbrisal NT. Sedaj sem hotel dat gor nekaj muzike in mi kaže,da je zadeva polna.

Ko pa pogledam velikost map,ki so naložene,imam vsega skupaj okrog 700MB.

Mogoče kakšen reset?

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od tipa modela. Vsi ne omogočajo vnosa poti v napravo. Povej model.

Za prenos rute v napravo pa lahko uporabiš program Garmin Mapsource ali pa Tyre, kjer načrtuješ pot kar v google maps.

Zemljevidi pa se dobijo vsepovsod.

ja mogoče pa res, da naš to ne podpira k je uni ta mali 1250. če je temu tako, imate kako idejo kako si pomagat, da nas bo peljal kjer sva si zamisnla. verjetno bo treba večkrat cilj pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mogoče pa res, da naš to ne podpira k je uni ta mali 1250. če je temu tako, imate kako idejo kako si pomagat, da nas bo peljal kjer sva si zamisnla. verjetno bo treba večkrat cilj pisat.

Naprava prenese eno aktivno ruto, lahko pa si preneseš do 1000 (vmeanih) točk.

Rute narejene v MapSouce se ne da direktno prenest, zato pa si lahko gor pošlješ 1000 točk, katere moraš pametno poimenovati, da med sprotnim rutanjem nimaš težav z iskanjem točk med Moje priljubljene. Najbolje da se imena začnejo z 0001 pa še ime kraja (da se znajdeš na papirni karti, če je sila in potreba).

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislil na moje uprašanje?

Saj mam vse zemljevide na karticah. Iz notranjega pomnilnika sem izbrisal NT. Sedaj sem hotel dat gor nekaj muzike in mi kaže,da je zadeva polna.

Ko pa pogledam velikost map,ki so naložene,imam vsega skupaj okrog 700MB.

Mogoče kakšen reset?

Total commander npr. uporabljaš? tam se lepše vidi kaj je na napravi in koliko je prostora.

Včasih (redko) se zgodi da se fajli ne pobrišejo popolno in potem ostane prostor zaseden. Rešitev je potem formatiranje notranjega spomina (pred tem moraš narediti backup, prekopirati vsebino na pc).

Pokaži vsebino nuvija pa da vidimo kaj maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mogoče pa res, da naš to ne podpira k je uni ta mali 1250. če je temu tako, imate kako idejo kako si pomagat, da nas bo peljal kjer sva si zamisnla. verjetno bo treba večkrat cilj pisat.

Raza je že vse napisal. Model 1250 ne omogoča vnosa rute iz PCja, pač pa samo prenos točk (waypoints ali POI = POI loader).

Prav tako je že povedal kako si pomagaš s poimenovanjem (0001 Piran, 0002 Trst...). Še bolj kot pametno poimenovanje je važno, da točke pametno postaviš. Torej na lokacije, kjer se lahko ali se moraš ustaviti (črpalka, znamenitost itd.), saj boš med vožnjo težko pritisnil naslednjo točko.

Pot načrtuješ in pogledaš v Mapsourcu kjer vidiš, kje te bo naprava vozila (pogoj so enake nastavitve, izogibanja) in ugotoviš ali je potrebna vmesna točka. Na koncu pa si lahko v Mapsourcu zemljevid s točkami in celo potekom vožnje natisneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza in snecer ful hvala.

Ja ta naša napravica je bolj za silo, ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe tongue.gif.

ko bova z mojim delala pot vaju bom pa še kaj pocukala za rokav, če bom naletela na kak problem, oz. da mi povesta še kakšno finto. sicer bova vzela s sabo zemljevid, pa tudi moj iGo na telefonu je kar spodoben back up. v avtu pa sploh prekaša garminčka, ker lepo kaže vse table, pasove itd. tako da tisti, ki imate kak android telefon vam to zelo priporočam ker je res super. pa tudi zemljevidi so res najnovejši. programček pa najdete na slo-android forumu, pod temo iGo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-12013-0-90569100-1296555316_thumb.jpg

Prikaz celeotne zasedonosti pomnilnika

Garmin 448MB

Audible 16,2MB

JPEG 141KB

Reports 24B

To je v mapi GARMIN

post-12013-0-47210000-1296555548_thumb.jpg

post-12013-0-47210000-1296555548_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, če podatki držijo, se je nekaj "zalomilo" pri ročnem brisanju. Morda si prehitro odklopil iz kabla in ni šlo do konca, na napravi pa fajla ni več.

Sem že videl to parkrat na Garminu.

Rešitev je formatiranje. (nič bat).

Formatira se samo notranji pomnilnik, kot da bi formatiral SD kartico.

Nič ne moreš uničiti, ker je celoten sistem shranjen drugje, na delu pomnilnika, ki ga na vidiš.

1.

Prekopiraj si vse mape in datoteke iz Garmina na PCja (backup). Lahko malo tudi oklestiš zvoke, help file, tekst, se kar prihrani pa Mb.

Dejansko je dovolj samo file GarminDevice.xml = o tem triku sem že pisal... Če npr. na spominsko kartico v mapo Garmin skopiraš ta file, ga bodo programi spoznali kot Garmina :)

2.

Preprosto poformatiraš Garmina na fat32.

3.

Prekopiraš fajle nazaj in rešeno.

p.s. vidim da si na roko brisal, tudi JCV mape več nimaš...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza in snecer ful hvala.

Ja ta naša napravica je bolj za silo, ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe tongue.gif.

ko bova z mojim delala pot vaju bom pa še kaj pocukala za rokav, če bom naletela na kak problem, oz. da mi povesta še kakšno finto. sicer bova vzela s sabo zemljevid, pa tudi moj iGo na telefonu je kar spodoben back up. v avtu pa sploh prekaša garminčka, ker lepo kaže vse table, pasove itd. tako da tisti, ki imate kak android telefon vam to zelo priporočam ker je res super. pa tudi zemljevidi so res najnovejši. programček pa najdete na slo-android forumu, pod temo iGo.

Ja, model 1250 je čisto osnovni, zato ne zmore pokazati tabel, če bi vzela model s širšim ekranom pa bi te table tudi videla kot na iGO, enako tudi pasove (lane assist).

http://www.alter.si/.../page/0#1078086

Kot so že povedali, si za načrtovanje poti omisli Garminovo karto na PCju s programom Mapsource in si boš lahko tam vse načrtovala, shranila točke itd. (dobi se vsepovsod)

Ni da ni..

screenshot282.jpg

screenshot283.jpg

screenshot284.jpg

screenshot285.jpg

Med drugim imam še predhodnika modela 1250 in sicer model 205, s katerim se da čisto normalno navigirati.

p8080050.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogled v comanderju

post-12013-0-06587600-1296556871_thumb.jpg

@Halls. Mahhen namig. Sliko iz aktivnega okna preslikaš v odložišče s kombinacijo tipk (Alt+Print Screen), potem pa s kakšnim programom za obdelavo slik (Irfan) sliko obrežeš, če je potrebno in shraniš za objavo. Tega se najbrž poslužuje Snecer.

Oprostite za OFFT.

lp, Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Halls. Mahhen namig. Sliko iz aktivnega okna preslikaš v odložišče s kombinacijo tipk (Alt+Print Screen), potem pa s kakšnim programom za obdelavo slik (Irfan) sliko obrežeš, če je potrebno in shraniš za objavo. Tega se najbrž poslužuje Snecer.

Oprostite za OFFT.

lp, Mirč

Uporabljam shrani si program, z enim klikom dobiš link aktivnega okna za forum... 1 klik (vse sam naloži na net...)

screenshot286.jpg

screenshot287.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa na kakšne načine imate pritrjene navigacije na motorju. Imam garmin 765 in nimam ideje kako bi jo najbolj praktično pritrdil. Ne želim imeti torbice za navigacijo. Prosim za ideje.

Lep pozdrav :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa na kakšne načine imate pritrjene navigacije na motorju. Imam garmin 765 in nimam ideje kako bi jo najbolj praktično pritrdil. Ne želim imeti torbice za navigacijo. Prosim za ideje.

Lep pozdrav :huh:

že kar nekaj časa nazaj sem objavik tole. Se obnese tudi v dežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že kar nekaj časa nazaj sem objavik tole. Se obnese tudi v dežju.

kje si pa kupil in koliko stane?

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj poceni zatesnitev Nuvijev in podobne šare:

HAHAHAHA

Zelo domiselno, originalno in predvsem idealna rešitev!

Vsaka čast!

Sam k..c, ko več niti kondomi niso poceni, ali?

Pa še za enkratno uporabo je.

HAHA pa še rokavice ti namaže z lubrikantom in napravo, ki jo zaščitiš :)

Zaščitni sloj proti nezdrsu! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si pa kupil in koliko stane?

Do nedavnega si torbico dobil v Noriku za 35 eu, drugače jo pa imaš v lojzu preko Lj firme ti jo dostavijo na dom.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!