Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Do nedavnega si torbico dobil v Noriku za 35 eu, drugače jo pa imaš v lojzu preko Lj firme ti jo dostavijo na dom.

lp

Sam sem jo dobil v lojzu, res , da ni xpack, je pa čist enaka za 14 eu, če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si pa kupil in koliko stane?

Kakšen :beer2:to je tudi vse. Nosilec je domačega dela "do it yourself" (DIY) privijačen pa je na "mostiček" na sredini krmila.

Slike so v tej temi nekje nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero napravo priporačate do nekje 150-200€?

Uporabljala se bo v avtu, ter občasno na motorju, ni treba da je vodotesna, glavno da ima velik in pregleden ekran. Zaenkrat sem najbolj navdušen nad garmin nuvi 1300, samo pogrešam bluetooth in AV vhod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kopujem navigacijo in me zanima če lahko na garmin nuvi-je, ki imajo bluetooth povežem čelado prek bluetootha, ker piše samo da lahko povežem telefon, ker zumo 660 omogoča telefon in čelado.

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero napravo priporačate do nekje 150-200€?

Uporabljala se bo v avtu, ter občasno na motorju, ni treba da je vodotesna, glavno da ima velik in pregleden ekran. Zaenkrat sem najbolj navdušen nad garmin nuvi 1300, samo pogrešam bluetooth in AV vhod.

verjetno bi bil boljši nüvi 1490T Premium, ta ma vse, pa če cena drži je 219€. lahko si pa kupiš pameten telefon pa maš potem na izbiro kar nekaj različnih navigacij (potegneš programček iz forumov, pa še karte so bolj posodobljene kot od garmina). Ker ta nuvi 1300, nima tega prikaza voznega pasu, kar je pa zelo fajn. Ne vem jst sm po pravici povedano malo razočarana nad garminom, ker če se moreš res skeširat da dobiš eno spodobno navigacijo. pa še potem update plačat. headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno bi bil boljši nüvi 1490T Premium, ta ma vse, pa če cena drži je 219€. lahko si pa kupiš pameten telefon pa maš potem na izbiro kar nekaj različnih navigacij (potegneš programček iz forumov, pa še karte so bolj posodobljene kot od garmina). Ker ta nuvi 1300, nima tega prikaza voznega pasu, kar je pa zelo fajn. Ne vem jst sm po pravici povedano malo razočarana nad garminom, ker če se moreš res skeširat da dobiš eno spodobno navigacijo. pa še potem update plačat. headbang.gif

Na petrolu kupiš 1300 in jo sfriziraš po navodilih s tu pa imaš zadevo, ki marsikaj pokaže za soliden denar. Seveda pa še vedno fali BT povezava. Glede najnovejših kart bi se dalo debatirat, kolk so pa dizajni skrinov kičasti pa nebi sploh. Preveč podatkov na majhnem ekranu škodi :eek: .

Uradni update se plača povsod, piratski pa ........so .......

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza a se da tudi ta male (1250) kej sfrizirat? mislim da kaže ta lane asist, pa da bi ti pokazalo table za izhod? da bi blo kot npr. tuki?

Garmin-nuvi_size_10.jpg

To se verjetno, ne da, ne? mislim naš 1250 je itak res osnova, samo ga je tata dubu za darilo, pa pač mamo zdej tega. sej se da preživet, samo potem bi pa še to pa sej vemo kako je.

a ja raza unega tvojega linka ne odpre?

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raza a se da tudi ta male (1250) kej sfrizirat? mislim da kaže ta lane asist, pa da bi ti pokazalo table za izhod? da bi blo kot npr. tuki?

Garmin-nuvi_size_10.jpg

To se verjetno, ne da, ne? mislim naš 1250 je itak res osnova, samo ga je tata dubu za darilo, pa pač mamo zdej tega. sej se da preživet, samo potem bi pa še to pa sej vemo kako je.

a ja raza unega tvojega linka ne odpre?

Serija 13XX in 14XX pride v poštev za tovrstne posege.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi1300 na petrolu za 100€ se zdi kar prava izbira.

Mogoče kdo ve, katera navigacija podpira bluetooth in ima AV vhod?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi1300 na petrolu za 100€ se zdi kar prava izbira.

Mogoče kdo ve, katera navigacija podpira bluetooth in ima AV vhod?

Poglej tega Ustreza željam!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je, če dela adriaroute na teli kitajski zadevi, ker spodaj piše, da garminovih zadev v glavnem ne podpira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je, če dela adriaroute na teli kitajski zadevi, ker spodaj piše, da garminovih zadev v glavnem ne podpira.

Zadeva teče na WIN CE 5.0 platformi in ne vidim razloga zakaj nebi Garmin XT deloval na tej napravi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva teče na WIN CE 5.0 platformi in ne vidim razloga zakaj nebi Garmin XT deloval na tej napravi!

To je že res, samo spodaj pa piše tole...

This model is compatible with most brands of GPS software, such as TomTom, iGO, Route66 etc. - however hardware specific software such as Garmin may not run on this unit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res, samo spodaj pa piše tole...

This model is compatible with most brands of GPS software, such as TomTom, iGO, Route66 etc. - however hardware specific software such as Garmin may not run on this unit.

Edina možna ovira -resolucija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se bo treba pripravit na sezono, pa me tako dve reči me zanimata:

1. Kje downloadaš mapsource. Sem šel na Garminovo stran, pa zadeva deluje le če imaš že pred tem naložen ta program. Kaj gledam narobe? Jst nisem dobil nobenga CD/DVD-ja zraven. Imam pa Nuvija 765T. Saj ta program je za delat poti na compu in potem prenest v Nuvija, če prav razumem? Dobro, sem preživel tut brez tega dosedaj, tko da tle še ni panike.

2. Ker naprava ni najnovejša, sem se odločil posodobit karte. Najdem staro registracijo (takrat sem se samo na hitro registiral in nič gledal) in ugotovim, da Garmin tega ne nudi brezplačno, ker je že poteklo 60 dni. Karte pa stanejo polovico slabšega Nuvija? Dobro, imajo svojo politiko, kaj češ.

Kakorkoli, update sploh ni poceni, tko da to odpade. Novga Nuvija pa tut ne mislim vsako sezono kupovat. Vidi jih khurac..

Imam 1,2 GB prostega prostora, na netu sem tudi dobil nekaj torrentov, vendar me je strah, da ne bi kaj zrušil in potem ne bi z nal več nazaj namestit. Tako da me zanima kako ste drugi updajtali svoje Nuvije oz. če bi mi kdo odstopil kak link, navodila oz. pomagal to uštimat. Lahk tut na zs. če se tle ne sme, ker sem pogledal nekaj strani nazaj v tej temi, pa ni bilo nikoli nič koristnega. Dal bi si gor Adriaroute, ker zasede malo MB, nato pa bi še updajtal staro prednaloženo karto z zemljevidi 2011.

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za SD kartico pa nima reže tale tvoj Nuvi ?

Na napravo naloži AdriaRoute, ki ga lahko brezplačno nadgrajuješ, če imaš original, na kartico pa tisto iz pašnikov :whistle:

P.S.

Pa AdriaRoute skor ne rabiš če imaš novi City Navigator. Mogoče le za jugo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. bo kar držalo kar pravi bmwslo, City navigator solidno pokriva Evropo, z novo verzijo 2011.40 bo pokrita tudi Srbija, tako da AR ni več nuja.

2. Update Nuvija765 je sorazmerno preprosta zadeva, če kupiš storitev Nuvi lifetime (doživljenjska nadgradnja kart). Napravo priklopiš na PCja, se konektaš na MyGarmin, vse ostalo opravi update, vključno z inštalacijo karte na PCja...

Zadeva stane 109$ EUR (80EUR?) pa je mir...

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=33380

registriran pa si itak že na Mygarmin, kjer si ugotovil, da je gratis update iztekel.

3. Sicer pa je "domač" postopek sledeč:

- brisanje stare karte iz Nuvija (pobrišeš datoteke gmapprom.img, gmap3d.img in v mapi JCV datoteko .jcv). Na ta način dobiš dovolj prostora za novo karto, tako da ne rabiš dodatne SD kartice (nuvi 765t ima okoli 3.5Gb prostega prostora za karte)

- nabava karte; ali že narejene img datoteke (odklenjene), katere samo skopiraš na Nuvija ali pa iskanje inštalacije karte za PCja, s katero dobiš tudi Mapsource. (Mapsource brez karte načeloma ne obstaja oziroma si ne moreš z njim pomagati, če ni karte). Vendar pa z mapsource verzijo ne dobiš 3d objektov in jcv oziroma jih moraš skopirati na roko. Mapsource skopira na napravo samo karto.

- odklepanje karte, če ni bila najdena takšna verzija

p.s.

So določeni portali, npr. partis, kjer vtipkaš Garmin City Navigator Europe NT 2011 32 MapSource ,pa pokaže rezultate. Na blinku pa so tudi že odklenjene datoteke za prekopiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okey, hvala sedaj mi je vse jasno.

Se nisem niti spomnil na SD kartico. Saj to prime katerakoli SD kartica, ni treba kaj specialnega za Garmin kupit, ane?

Glede Snecerjeve motode.

Sem čisto pozabil na Partis. Tam je nekaj unlocked datotek, kjer je potem samo ta en fajl, ki se konča na img (gmapsupp.img). Ker me malo skrbi, da vseeno kaj ne porušim, me zanima, da če prej varnostno skopiram kar moram pobrisat, da če se pozneje v primeru, da stavr ne bo delala, lahko ta img. fajl zbriše in nazaj stare datoteke skopira in bo se delalo kot prej.

Malce preveč preprosto se to sliši, vendar hvala obema.

Aja, še to. A potem je ta mapsource že v tej gmapsupp.img noter in je že vs eodklenjeno. Samo sledim navodilom in voila?

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moj garminček ne podpira vnosa karte, in ste mi svetovali da naj si potem naredim POI, točke, me zanima s kakšen program uporabljate, oz. kakšna je najbolj enostavna varianta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!