Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Tvoj garminček ne podpira vnosa rute :) karte in točke pa lahko nalagaš.

Waypointe/priljubljene oziroma POI (v bistvu ista stvar) se naredi v programu Mapsource (skupaj z ustrezno karto). Nakaj jih s tem programom pošlješ v napravo.

Kje najdeš Maposurce in karto pa piše gori.

screenshot300.jpg

primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se bo treba pripravit na sezono...

Meni pa so ukradli ZUMOTA 550 in sedaj bo potrebno kupit novega.

Kaj mi priporočate: TOM TOM Rider ali Zumota 550, oziroma kaj drugega.

Z Zumotom sem bil še kar zadovoljen, motilo me je le, da nisem vedel točno kje sem (ne napiše imena mest vsaj ne manjših) medtem ko sem imel naloženega TOM Toma na dlančniku je pokazal vsako vas.

Dobra stran Zumota je bila ta, da sem si na PC nastavil ruto in prenesel v zumota, se to da pri TOM TOM-u?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na koncu sem se odločil, da nabavim SD kartico. Vendar pozor!

Nekateri Garmini podpirajo le do določenih velikosti kartico. Moj podpira do 4GB, nekateri starejši samo do 2GB, tako da verjetno kakšna 8GB kartica sploh ne pride v poštev, ker ne bo delalo. Poglejte si pri specifikacijah svojih naprav do kje vam podpira. Sam bi se skoraj nategnil, ker sem želel vzet kartico 8GB, da bi bi jo imel še za fotoaparat hkrati !

Počasi mi je že smešna ta njihova tržna politika. Še malo, pa bodo izdelali take karte, ki ne bodo kompatibilne s starejšimi napravami !!! Kaj vse načrtno (ne) naredijo, da te prisilijo v nakup.

Kapitalizem : = )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na koncu sem se odločil, da nabavim SD kartico. Vendar pozor!

Nekateri Garmini podpirajo le do določenih velikosti kartico. Moj podpira do 4GB, nekateri starejši samo do 2GB, tako da verjetno kakšna 8GB kartica sploh ne pride v poštev, ker ne bo delalo. Poglejte si pri specifikacijah svojih naprav do kje vam podpira. Sam bi se skoraj nategnil, ker sem želel vzet kartico 8GB, da bi bi jo imel še za fotoaparat hkrati !

Počasi mi je že smešna ta njihova tržna politika. Še malo, pa bodo izdelali take karte, ki ne bodo kompatibilne s starejšimi napravami !!! Kaj vse načrtno (ne) naredijo, da te prisilijo v nakup.

Kapitalizem : = )

Nekateri GPSji (Zumo) delajo lepo z 8Gb, nekateri tudi več.Če smo striktno pri navigaciji je tu bolj pomenbno koliko segmentov map(e)aparat še sprejme.Drugo pa je če tlačiš gor še muziko in slike.Še posebej pri starejših aparatih je bolje kot v hendbuk pogledati na netu kakšne sp.kartice podpira zadnji firmware.Recimo 60 Cx je zlezel iz 1-2 GB na 4Gb.In če si nesrečen ker ti 8 Gb za par evrov ne pride v poštev,poglej kako je tistim ki imajo sicer najboljše off road GPSje:http://www.vsekarrabis.si/?cat_id=332&art_id=8421

LP in veselo navigiranje

Popravljeno . Popravil FLY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na koncu sem se odločil, da nabavim SD kartico. Vendar pozor!

Nekateri Garmini podpirajo le do določenih velikosti kartico. Moj podpira do 4GB, nekateri starejši samo do 2GB, tako da verjetno kakšna 8GB kartica sploh ne pride v poštev, ker ne bo delalo. Poglejte si pri specifikacijah svojih naprav do kje vam podpira. Sam bi se skoraj nategnil, ker sem želel vzet kartico 8GB, da bi bi jo imel še za fotoaparat hkrati !

Počasi mi je že smešna ta njihova tržna politika. Še malo, pa bodo izdelali take karte, ki ne bodo kompatibilne s starejšimi napravami !!! Kaj vse načrtno (ne) naredijo, da te prisilijo v nakup.

Kapitalizem : = )

Slaba odločitev. Zdaj boš imel brezveze dve karti...

Na nuvi 765t dela tudi do 16gb odvisno od firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slaba odločitev. Zdaj boš imel brezveze dve karti...

Na nuvi 765t dela tudi do 16gb odvisno od firme.

No ja, eno staro in eno novejšo na SD kartici, ki jo lahko kadarkoli pobrišeš : = )

Tako ali tako pa lahko med kartami prekljapljaš. Verjamem pa, da če si od tega, da je bolje, da rukneš karto v Garminov spomin, sam si nisem upal.

Druga stvar, s katero se zdaj uvkarjam je pa ta, da če bi si želel dat za foro še gor Adriaroute in ročno preklapljat, kako to naredit, ker sedaj imata obe karti isto ime datoteke, to pa verjetno ni v redu. A se kaj preimenuje ali naredi dve mapi? Sedaj sem dal datoteko v mapo Garmin na SD kartici in dela brez problema. In katera karta je bolj natančnejša za kakšne makadamske poti; AR ali C.N?

Pa še to. Tisti, ki ma Nuvija 765T, a ste dobili zraven CD z Mapsourcem?

Ker sam nimam tega CD-ja, zdaj pa ne vem, al mi ga ni kdo sunu, ko sem posodil celo škatlo Garmina okoli, ali sem ga založil, ker v glavnem na njihovi strani, kot sem že napisal, si lahk preneseš Mapsource dol le, če imaš že prej to naloženo. Je kdo pripravlen delit ime kakšne alternative, tko da si prej doma na računalniku narediš pot in jo naložiš na Garmina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CD-ja ni zraven. Program preneseš, ko registriraš napravo. Sem imel iste probleme, ker nisem mogel spraviti programa z enega računalnika na drugega (nekje nazaj imaš podrobno razloženo kako "snameš", naložiš in odkleneš zemljevide na mapsource).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registiral sem s že eno leto nazaj in tudi če sem tedaj kaj prenesel, imam sedaj nov računalnik. Kot sem že napisal, je tam na njihovi strani update za mapsource, vendar ta dela le, če imaš že naložen ta program. Sem preletel malo po forumu nazaj, pa nisem nič uporabnega našel. Ne razumem zakaj ne morejo dat tega gor, verjetno spet kakšna njihova tržna fora. A hočejo povedat, da če menjaš računalnik, da jim moraš nov Garmin vzet?!? So kje kak postopek napisali, kako postopat v tem primeru menjave računalnika? A je Garmin samo za neke računalniške hekerje? Nekaj se trudijo, da bi čim več keša pohopsali, vendar prav spodbujajo piratstvo. A sedaj bodo veseli, če zdovnlovdam še eno karto z mapsourcem ?!?

Toni je predlagal alternativo (program Tyre), tko da to je to.

Garmina pa nikoli več. Hujši kot Microsoft. Če bi vsa njihova sranja pokupil, ki ti jih vturijo, mam v dveh sezonah že za nov motor : = )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registiral sem s že eno leto nazaj in tudi če sem tedaj kaj prenesel, imam sedaj nov računalnik. Kot sem že napisal, je tam na njihovi strani update za mapsource, vendar ta dela le, če imaš že naložen ta program. Sem preletel malo po forumu nazaj, pa nisem nič uporabnega našel. Ne razumem zakaj ne morejo dat tega gor, verjetno spet kakšna njihova tržna fora. A hočejo povedat, da če menjaš računalnik, da jim moraš nov Garmin vzet?!? So kje kak postopek napisali, kako postopat v tem primeru menjave računalnika? A je Garmin samo za neke računalniške hekerje? Nekaj se trudijo, da bi čim več keša pohopsali, vendar prav spodbujajo piratstvo. A sedaj bodo veseli, če zdovnlovdam še eno karto z mapsourcem ?!?

Toni je predlagal alternativo (program Tyre), tko da to je to.

Garmina pa nikoli več. Hujši kot Microsoft. Če bi vsa njihova sranja pokupil, ki ti jih vturijo, mam v dveh sezonah že za nov motor : = )

Če si karkoli registriral na My Garmin imaš popolno zgodovino zabeleženo, celo ponovno namestitev na katerikoli PC ti omogočajo, saj imaš polek vse kode napisane!

Če se zadeve lotiš površno (saj se ti tudi zgoraj objavljenih postov ne zdi vredno prebrat in pričakuješ, da bomo hekerji kot ti praviš, eno te isto pisali vsakemu posebaj), potem ne kritiziraj Garmina. Tisti, ki kao nekaj vemo, smo prebrali veliko napisanega!

Pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom rekel dozzi: gori sem ti napisal točke od 1 do 3 in bi danes že vse imel. Če ti je tisto bilo pretežko potem res ne vem :)

Vendar pa pričakujem, da bodo dodatne pripombe glede uporabe še kar deževale. Brez zamere. Ampak tisti, ki ni sposoben malo preleteti navodil, pogledati po forumu in si teh zadev nastaviti, se tudi ne bo dobro znašel z navigacijo in je ne bo znal izkoristiti.

Res je, da ga navigacije tu pa tam lomijo, a spreten uporabnik lahko takšne pojave minimalizira.

Za navadno kopiranje nove karte v Nuvija ni potrebno nobeno posebno znanje, razen osnovnih ukazov (briši, kopiraj, prilepi...). Če znaš pobrati muziko in filme, ni vrag da tudi karte ne bi znal, sploh če smo ti že skoraj povedali....

Enako velja tudi za namestitev Mapsourca s karto. Pač pošiščeš takšno verzijo, dokaj preprosta navodila so vedno poleg...

Tyre je ok alternativa, vendar google maps uporablja druge karte (Teleatlas), po Jugi ne deluje povsod itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, Snecer, za tisto kar si napisal sem se ti že zahvalil in tudi uporabil. Ne sicer tvoje variante, vendar sem dal ns SD kartico brez problemov. In zadeva deluje !

Glede mapsourca, lahko še vedno grem tvojo varianto, vendar ne razumem zakaj ne bi mogel direkt iz Garminove strani prenest. Saj sedaj govorimo o tem kako je ta Garmin oh in sploh in je vse osvoljivo z malo branja navodil.

Poblem pri meni je, ker ne dobim linka za donwnload mapsourca.

Če grem v Mygarmin in potem v Mymaps in download history, mi piše "There are currently no map downloads available for this account. "

Se pravi, da nisem nikoli nič prenesel. Registracijo mi kaže enkrat maja 2009.

Problem, ki ga jst mam, jer ker ne dobim linka za download. S tem sem se ukvarjal 2 uri, sedaj že 3 ure.

Dobil sem to:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

Vendar to ni to.Spodaj piše." This software will not work unless you already own a MapSource product"

Sedaj pa nikakor ne morem priti do tega mapsourca, nikjer v MyGarminu.

Ne govorim o temu, da si ne znam potegnit dol še enega torrenta z navodili, ampak sedaj govorimo o Garminu in kako naj si povprečen uporabnik potegne iz njihove strani dol Mapsource in ga naštima. Vsaj to sem sprva spraševal.

Brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi pozorno bral mojih navodil.

In sedaj brezveze delaš "teste" na mygarmin, ker tam če nisi plačal karte, ne boš nič potegnil :) (nimaš Nuvi lifetime, sem ti napisal) Tudi brezplačnega upgrejda ne moreš potegniti, ker je minilo 60 dni od prvega stika naprave s sateliti. Pozabi MyGarmin.

Ker je dejstvo, da karte nisi al pa ne boš kupil v njihovi trgovini, bo treba drugam...

Navodilo:

4. Obišči partis

5. Garmin City Navigator Europe NT 2011 32 MapSource

in imaš vse, kar imajo veliki :)

p.s.

če pa bi karto kupil, link sem ti dal (Nuvi lifetime) pa bi lepo sedel v fotelj in opazoval avtomatsko inštalacijo iz strani MyGarmin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A no vidiš, pa smo prišli zadevi do dna.

Mene je samo to mučilo, ker sem mislil oz. se mi je zdelo logično, da bi neglede na vse moral biti upravičen do mapsourca, če sem kupil njihovo napravo. Tisti 60 dnevni rok za upgrade sem mislil, da velja le za nove karte, ne pa za tak software kot je mapsource.

Se pravi nauk za ostale, ki šele kupujejo Garmin je ta, da naj si v roku 60 dni dajo dol upgrade, drugače se je treba poslužit drugačnih metod : = )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dozzi, najbulši da se malo bolj skeširaš za telefon, pa lahko potem izbiraš med kar nekaj navigacijami. sploh če jse poslužuješ ninja.gif. raje dam potem 350€ za spodobn telefon, ki zna marsikaj kot za garmin, ki če želiš da je kej od njega se začne šele pr 200+.

snecer, nism pa tudi jaz razumela unega iz partisa, ker tam neki piše da prejšnji mapsource.exe pobrišeš. in potem res nism vedla a je zdej to prav ta program, al morem met že prej kej inštalirano. se opravičujem ker je neumno vprašanje blink.gif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, pusti ti telefon... danes sem imel v rokah Xperia Xt (win mobile 6.5) na katero sem dal gor iGO. Katastrofa kako to dela počasi.

Drugače pa kot sem napisal, že z Garminom za 100 EUR lahko praktično delaš vse, kar bi delal z velikimi. Ta manjko, da ne moreš v cenenega prenesti rute se da nadomestiti z vmesnimi točkami, kar je celo bolj natančna zadeva, saj mu preprečiš samovoljo, če je ruta dolga...

cikadina:

Iz tiste strani preneseš datoteko, jo razpakiraš in kot vsak drug program inštaliraš... Na računalnik se namesti karta in program mapsource (ponavadi v mapo c:\garmin\).

Po inštalaciji pa je potrebno izvrino datoteko mapsource.exe prepisati s priloženo datoteko, ki se je snela skupaj z inštalacijo.

Za finale pa še sledi odklep zemljevidov, priporočal sem program UnLock MapSource.exe ,ki se skopira v direktorij kjer je karta in zažene...

Zemljevidi se nemarno inštalirajo semle:

XP

%APPDATA%\GARMIN\Maps\*.gmap\

OR

%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\GARMIN\Maps\*.gmap\

Vista/7

%APPDATA%\GARMIN\Maps\*.gmap\

OR

%ALLUSERSPROFILE%\GARMIN\Maps\*.gmap\

p.s. predpogoj, da bo vse šlo gladko je izpraven računalnik. Nekateri imajo navado da si naložijo na PC od požarnih zidov, super antivirusov in podobno, ki preprečujejo zagon čisto običajnih datotek... :) ozirom windows sux

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ja to je misljeno. bom jutri to dol potegnla k zdej sm ze pod šukco.

igo pa meni dela lepo hitro. se ne pritozujem. mi je pa zal k nimam kake mocnejse masine k za mojga je grafika bolj osnovna, no ni pa vsaj kicasta. ga bova mela pa ce ne za tko po mestu.

ej pa hvala se enkrat za ta navodila za telebane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem imel kar nekaj let nelegalne karte na garminu in se mi je skozi nekaj zatikalo, kar sem imel kmalu dosti in sem si kupil lifetime in ni nobenih problemov več. Priporočam , ker je elegantna rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dozzi, najbulši da se malo bolj skeširaš za telefon, pa lahko potem izbiraš med kar nekaj navigacijami. sploh če jse poslužuješ ninja.gif. raje dam potem 350€ za spodobn telefon, ki zna marsikaj kot za garmin, ki če želiš da je kej od njega se začne šele pr 200+.

Garmin prodaja tudi pametne telefone z že original garminovo navigacijo, če ti je pa želja pa si poleg lahko inštaliraš še iGo, TOM TOM in vse ostale navigatorje ....

Cena niti ne presega omenjenih 200 (ebay), pa je kar zmogljiva naprava! Podrobnosti tu. Žav te naprave v SLO ne tržijo ali servisirajo, deluje pa preverjeno odlično!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin prodaja tudi pametne telefone z že original garminovo navigacijo, če ti je pa želja pa si poleg lahko inštaliraš še iGo, TOM TOM in vse ostale navigatorje ....

Cena niti ne presega omenjenih 200 (ebay), pa je kar zmogljiva naprava! Podrobnosti tu. Žav te naprave v SLO ne tržijo ali servisirajo, deluje pa preverjeno odlično!

garmin se da poganjat na nokiah (symbian), na windowsih ne vem, na androidu pa gotovo ne. za mojega htc wildfire ki je pač bolj švoh pride v poštev samo igo, copilot, navigon, in ker ima igo najbolj up to date karte mam tega.

dela pa te garmin foune mislim da asus (al acer, ta dva vedno zamenjam).

no sej nočem preveč kritizirat gamina in tko, ampak majo malo tako politiko ala apple, k moreš potem še vsak ... doplačat in pr obojemu je že začeten strošek velik, potem te pa še z vsem ostalim udarijo po denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin že nekaj časa ne razvija aplikacije za telefone, nam bolj znane kot Garmin Mobile XT.

Razlog je v tem, da je imel do nedavnega svojo paleto telefonov, tudi na Andoridu, vendar vse zaprt sistem. Nekaj je govora, da bo propadlo investicijo nadaljeval v povezavi z Microsoftom.

Politiko pa imajo povsem običjano. Kupiš napravo že za 100 EUR in še za kakšnih 80 EUR si doplačaš dosmrtni upgrade (sicer sprašuješ po forumu :).

Ti pa si pisal o nekem telefonu za 350 eur. Kaj je zlat? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!