Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Problem je da je ta dosmrtni upgrade vezan na Garmin in ne na tebe (ko ti naprava zdahne ti "poteče" tudi upgrade, vsaj tako sem zasledil).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je da je ta dosmrtni upgrade vezan na Garmin in ne na tebe (ko ti naprava zdahne ti "poteče" tudi upgrade, vsaj tako sem zasledil).

lp

Franc

kolikor vem to ne drži. če ti crkne garmin ti prenesejo na novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem to ne drži. če ti crkne garmin ti prenesejo na novega.

Na novo napravo se ti prenese naročnina za update samo če ti jo zamenjajo v sklopu garancije. Naročnina je vezana na napravo, ker je treba ob registraciji vnest serijsko številko naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Garmin mobile XT na nokii in deluje krasno, preverjeno(v dolomitih, po Sloveniji, Avstriji...) Predvsem mi je všeč to, da mi ni potrebno s seboj vlačiti nešteto naprav, skrbeti za polnilce...Telefon imam vedno itak s seboj, nosilec za tel. sem montiral na krmilo in po potrebi vključim navigacijo. To je relativno poceni in ugodna varianta, da se ne izgubiš, oziroma da poiščeš točno določen naslov.

Poleg tega, pa imajo tudi Nokie ovi maps in tudi ta navigacija ne deluje slabo, v nekaterih primerih celo bolje od garmina, ker lahko s prstom skačeš med različnimi pogledi, edina slabost je to, da si moraš karte pač predhodno naložiti na telefon.

Seveda se mobilna navigacija ne more primerjati s profesionalnimi napravami, kjer lahko planiraš rute...in ostale neumnosti, ki si jih zmisliš, vendar vsaj pri meni še vedno velja dejstvo, da raje določene stvari sam najdem in se znajdem, kot da bi stalno samo gledal v ekranček in poslušal teto, kam naj se obrnem in kam naj grem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Garmin mobile XT na nokii in deluje krasno, preverjeno(v dolomitih, po Sloveniji, Avstriji...) Predvsem mi je všeč to, da mi ni potrebno s seboj vlačiti nešteto naprav, skrbeti za polnilce...Telefon imam vedno itak s seboj, nosilec za tel. sem montiral na krmilo in po potrebi vključim navigacijo. To je relativno poceni in ugodna varianta, da se ne izgubiš, oziroma da poiščeš točno določen naslov.

Poleg tega, pa imajo tudi Nokie ovi maps in tudi ta navigacija ne deluje slabo, v nekaterih primerih celo bolje od garmina, ker lahko s prstom skačeš med različnimi pogledi, edina slabost je to, da si moraš karte pač predhodno naložiti na telefon.

Seveda se mobilna navigacija ne more primerjati s profesionalnimi napravami, kjer lahko planiraš rute...in ostale neumnosti, ki si jih zmisliš, vendar vsaj pri meni še vedno velja dejstvo, da raje določene stvari sam najdem in se znajdem, kot da bi stalno samo gledal v ekranček in poslušal teto, kam naj se obrnem in kam naj grem.

Tudi na mobile XT lahko planiraš oz. uvažaš rute iz računalnika. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne na vseh! Odvisno od OS in verzije XT.

No, to pa nisem vedel. :blush: Na pripadajočem XT-ju za OS Symbian na Nokii E52 vse lepo laufa. Se mi tudi bolj dopade kot Nokijina navigacija. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to pa nisem vedel. :blush: Na pripadajočem XT-ju za OS Symbian na Nokii E52 vse lepo laufa. Se mi tudi bolj dopade kot Nokijina navigacija. B)

Meni se pa bolj ovi maps dopadejo, ker lahko ekran-e frcaš levo in desno ter spreminjaš variante pogledov, pa tudi "teta" ki usmerja ma lepši glas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa bolj ovi maps dopadejo, ker lahko ekran-e frcaš levo in desno ter spreminjaš variante pogledov, pa tudi "teta" ki usmerja ma lepši glas.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovi maps je zanimiv, dokler ne dobiš mesečnega računa.

Sicer pa, daj si gor na telefon iGO pa boš imel vse, od načičkanega vmesnika, dobrih kart itd...

IGo pa se nisem probal. Obstaja izvedba za mojo skatlico? Se najbolj me zanima tole glede dobrih kart. So bolse od garmina in ali se dovolj 'sprotno' dobijo posodobitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovi maps je zanimiv, dokler ne dobiš mesečnega računa.

Sicer pa, daj si gor na telefon iGO pa boš imel vse, od načičkanega vmesnika, dobrih kart itd...

Nikol dobil računa, naloži si mape na pc in telefon....in pri uporabi mu ne dovoli da gre v omrežje (prepovej povezavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če svoji stari ali pa prijateljem ne morete razložiti v kateri vukojebini ste zaglavili,je tu rešitev

(pogoj je WiFi ali mobi dostop):

http://www.google.co...tude/intro.html

Ha ha al pa če želiš svojo ženo/moža prekontrolirat, če je res na službenem potovanju v Nemčji.

Btw, a je ta hec zastonj. Mam občutek, da ti potem nabijejo za SMSe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha al pa če želiš svojo ženo/moža prekontrolirat, če je res na službenem potovanju v Nemčji.

Btw, a je ta hec zastonj. Mam občutek, da ti potem nabijejo za SMSe.

Zastonj je če si na WiFi sicer je navaden SMS/e-mail.Ko klikneš tako prispelo pošto,se ti odpre google-maps z pozicijo pošiljatelja.Običajno je to ceneje kot da stari razložim kje sem...LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pred uradnim upgrejdom (najbrž ta teden) se je pojavila nova karta za Garmina, City Navigator Europe 2011.40.

(mape so 3. četrtletje 2010 Navteq)

Poleg običajnega updejta (pri nas še vedno ni cele Dolenjke) so detajlno pokrili Srbijo in Makedonijo.

Vseeno je za Jugo še vedno najboljša Adriaroute, ki pokriva vse države vključno z Albanijo. Še najslabše je pokrita Bosna.

screenshot359.jpg

Beograd v novi karti...

screenshot360.jpg

In prejšnja žalost.

Celotna karta je sedaj velika že 2.2Gb, zato je za kakšne starejše naprave potrebno prilagoditi (odstaniti) zemljevide, da bo velika do 2Gb. (to velja za Garmin Mobile XT, Garmin Mobile PC, za serijo 3xx, morda tudi za 2x0 serijo, na 2x5 dela ok itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pred uradnim upgrejdom (najbrž ta teden) se je pojavila nova karta za Garmina, City Navigator Europe 2011.40.

(mape so 3. četrtletje 2010 Navteq)

Poleg običajnega updejta (pri nas še vedno ni cele Dolenjke) so detajlno pokrili Srbijo in Makedonijo.

Vseeno je za Jugo še vedno najboljša Adriaroute, ki pokriva vse države vključno z Albanijo. Še najslabše je pokrita Bosna.

screenshot359.jpg

Beograd v novi karti...

screenshot360.jpg

In prejšnja žalost.

Celotna karta je sedaj velika že 2.2Gb, zato je za kakšne starejše naprave potrebno prilagoditi (odstaniti) zemljevide, da bo velika do 2Gb. (to velja za Garmin Mobile XT, Garmin Mobile PC, za serijo 3xx, morda tudi za 2x0 serijo, na 2x5 dela ok itd.).

Ne vem zakaj mi po namestitvi na napravo ne da opcije kljukanja naloženih map?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se zgodi ponavadi tedaj, ko po pomoti pobrišeš osnovno mapo gmabmap.img...

Sicer mi izklop - izbira normalno delujeta na Nuvi 205 in Oregon 300, tako ni nič drugače kot prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se zgodi ponavadi tedaj, ko po pomoti pobrišeš osnovno mapo gmabmap.img...

Sicer mi izklop - izbira normalno delujeta na Nuvi 205 in Oregon 300, tako ni nič drugače kot prej.

Pred menjavo gmapsupp je delovalo bp! GMAPBMAP je na mestu in po vrnitvi gmapsupp prejšnje verzije .32 deluje normalno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!