Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Na forumu nisem zasledil, da bi kdo to uporabljal, zato bom izkoristil to temo. Je kdo ze namestil na motor GPS tracker, ki preko SMS ali GPRS povezave posilja GPS koordinate o lokaciji motorja. Na ebayu prodajajo kar nekaj taksnih produktov, npr. tole ali tole . Pri vsem skupaj me najbolj skrbi poraba energije. Ponavadi imajo vgrajeno baterijo, vendar naj bi bila za backup. Poraba naj bi bila pri normalni uporabi 85mAh/h, kar znese 2Ah na dan in zna biti problem pri akumulatorjih s kapaciteto okoli 8-10Ah.

Ce je morda kdo to ze namestil, me zanima predvem kaksna naj bi bila dejanska poraba energije (vprasanje je, kaj je misljeno pri normalni uporabi) ter ali je mogoce, da bi bila naprava v standby in bi se aktivirala sele z nekim zunanjim triggerjem (npr bi jo vklopil shake senzor)?

LP

http://gpsinformation.info/penrod/spot/Spot.html

oz. če boš nabavil pri nas

http://www.globaltrack.si/

Jaz bi raje vzel takšno prenosno zadevo, pa še na AAA baterije je. Bo stara vedno vedela preko vmesnika kje si :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam samo, da na priključnem delu na nosilcu motorja le to razstaviš in stike ter priključni kabel v notranjosti namažeš z brezkislinkim silikonom ter privijačiš nazaj - dež ter vlaga poškodujejo notranjo priključno ploščico, ki korodira in pride v stik, nova pa ni ravno poceni...

Ojla

A to si ti pri sebi naredil preventivno al si že mel kurativo?

Hvala za info, lp Heathy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z dmax-om. Potrebno je imeti zadnjo verzijo mape na napravi, vseeno za rezervo pa tudi zemljevid v torbi.

Imam lansko sezono kupljen Zumo 220 in sem z njim zadovoljen. Lepo funkcionira, morda stvar, ki me moti je, da je potrebno za vsako jemanje naprave iz nosilca, izvleči ven usb kabel (nosilec nima konektorjev), kar s časom sigirno pusti posledice na tesnenju vtičnice. Pa še usb vtič je nezaščiten, ko naprave ni na motorju. Bo treba najti neko drugo rešitev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kaj si mel nastavljeno, mogoce pa te je peljal po bliznici čez hribe. mam bmw navigator 4 , pa sem ful zadovoljen. dela brezhibno, kjerkoli, avto, motor, peš...

Ojla

A so te tipke za hitri dostop na bmw navigatorju 4 zelo funkcionalne?

LP Heathy

Popravljeno . Popravil Heathy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pred uradnim upgrejdom (najbrž ta teden) se je pojavila nova karta za Garmina, City Navigator Europe 2011.40.

(mape so 3. četrtletje 2010 Navteq)

Poleg običajnega updejta (pri nas še vedno ni cele Dolenjke) so detajlno pokrili Srbijo in Makedonijo.

Vseeno je za Jugo še vedno najboljša Adriaroute, ki pokriva vse države vključno z Albanijo. Še najslabše je pokrita Bosna.

screenshot359.jpg

Beograd v novi karti...

screenshot360.jpg

In prejšnja žalost.

Celotna karta je sedaj velika že 2.2Gb, zato je za kakšne starejše naprave potrebno prilagoditi (odstaniti) zemljevide, da bo velika do 2Gb. (to velja za Garmin Mobile XT, Garmin Mobile PC, za serijo 3xx, morda tudi za 2x0 serijo, na 2x5 dela ok itd.).

Najpej hvala Snečerju za pomoč.

Naložil sem si AR3.20 in CN2011.40 v Mapsource in malce primerjal pokritost ex-Yuge.

Zdi se mi, da je v precej primerih CN že bolje pokriva to področje.

Recimo primer okolica kraja Smokvice na Korčuli:

Adria Route:

SmokvicaAR3_20.jpg

.. in City Navigator:

SmokvicaCN2011_40.jpg

Slednji ima precej več okoliških cestic notri. To so verjetno vse zelo ozke poti, morda celo makadamske, so pa le notri.

Ni pa to vedno in povsod pravilo. Nova AC mimo Trebnjega je v AR že vrisana, v CN pa še ne, če sem prav pogledal.

Zato bi bilo verjetno najbolje naložit oba in izklapljat tistega, ki slabše pokriva trenutno področje. Mislim na tisto izključevanje map v "moji podatki" nastavitev Garmina.

So lahko kakšne težave iz tega naslova?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najpej hvala Snečerju za pomoč.

Naložil sem si AR3.20 in CN2011.40 v Mapsource in malce primerjal pokritost ex-Yuge.

Zdi se mi, da je v precej primerih CN že bolje pokriva to področje.

Recimo primer okolica kraja Smokvice na Korčuli:

Adria Route:

.. in City Navigator:

Slednji ima precej več okoliških cestic notri. To so verjetno vse zelo ozke poti, morda celo makadamske, so pa le notri.

Ni pa to vedno in povsod pravilo. Nova AC mimo Trebnjega je v AR že vrisana, v CN pa še ne, če sem prav pogledal.

Zato bi bilo verjetno najbolje naložit oba in izklapljat tistega, ki slabše pokriva trenutno področje. Mislim na tisto izključevanje map v "moji podatki" nastavitev Garmina.

So lahko kakšne težave iz tega naslova?

Če ročno preklapljaš ni nobenega problema, dočim sočasno odkljukani obe karti lahko povzročita težave, ker se napravane more odločit katere podatke naj uporablja, ker so dvojni! Naj bi sicer šlo po sistemu novejšega datuma karte(naj bi bili podatki bolj ažurni) pa vedno temu ni tako in dostikrat naprava zabluzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Hrvaška ima več cest v CN, a manj POI, Srbija, ČG, Albanija, Bosna, Kosovo, Makedonija pa so bistveno bolje pokrite v novi AR.

Razen tega pa nekateri celo kombinirajo in iz CN odstranijo Slovenijo, potem pa imajo težavo narediti ruto iz Slovenije v tujino.

CN in AR se namreč na mejnih prehodih ne prekrivata in prihaja do težav...

Vedno se naj uporablja samo ena karta.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si ziher da so notri? Jaz jih ne najdem v Mapsource-CN2011.40, ali pa ne gledam prav.

Kako pa bi jih lahko priklical potem, ko bom tam? Kaj bi moral napisat v iskanje Garmina XT?

Na tej mapi so označene z modrimi križci: http://www.parisavelo.net/carte-imprimable-stations-velib.jpg

Kdor ne pozna - to so postaje Velib (najem koles http://www.velib.paris.fr/ ) v Parizu.

Fora teh koles je v tem, da jih moraš vrnit v eno od avtomatskih postaj v 30 minutah, sicer jih (drago) plačuješ. Pod 30 minutami pa so zastonj, plačaš le kavcijo prvič (mislim da 150 Evrov), ki jo potem dobiš nazaj. Problem nastane, ko so vsa mesta zasedena in ga ne moreš vrnit v pol ure (to se ponavadi zgodi v okolici lokacij z znamenitostmi). Zato bi rad s pomočjo Garmina našel vse postaje Velib v neki okolici.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, teh lokacij ni v CN.

Jaz sem samo pogledal v Google Earth te točke in se mi je zdelo, da ne gre za neke posebne POI.

Svetujem ti naslednje in deluje, ker sem pogledal.

Potegni si dol točke za Google Earth in jih poglej v Google Earthu, nakar jih shrani v formatu .kml.

Nato uporabi program gpsbabel in pretvori format .kml v format .mps (Garmin Mapsource).

Nato boš te točke lahko pogledal tudi v Mapsourcu, si jih shranil kot gpx ali naložil v napravo kot priljubljene.

Točke so za garmina sedaj shranjene v formatu .csv, ki je izredno nekompatibilen, kot vidiš ga Mapsource ene odpre zaradi napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer si zelo lepo opisal postopek, ampak kljub temu nisem prišel do konca, ker se ne spoznam glih preveč (se pa trudim :unsure: )

Velib točke sem uspel uvozit v Mapsource:

Velib.jpg

... še simbolček sem spremenil iz navadne pike v kolo.

Ampak v zemljevidu Garmina XT (torej v telefonu) pa mi jih ne prikaže.

Iz Mapsource sem jih izvozil kot Waypointe pa nič. Potem sem v Mapsourceu shranil GPX (imenoval sem ga kot "velib.gpx") in ga ročno skopiral v kartico telefona, mislim da je tam že mapa "Garmin/GPX"... Tam je že bil neki "current.gpx", ki sem ga pustil pri miru.

Še vedno teh točk ne vidim v telefonu.

Kako naj to torej naredim? Rad bi jih enostavno priklical iz Garminovega menuja "Destinacije/Črkujte ime" tako, da bi napisal VELIB v iskalnik, pa da bi mi pokazal najbližje...

Sorry ker te gnjavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako uvozim POI točke v Garmina XT (Nokia E71 Symbian)?

Točke so tu: http://www.parisavelo.net/export.php

Za Garmina (KLIK): http://www.parisavel.../gps/garmin.zip

screenshot444.jpg

Evo sem ti jaz naredil.

http://www.megaupload.com/?d=C3AJCZXU

Datoteko velib.gpi prekopiraj na garmina oz. telefon v mapo \garmin\poi\

Drugače pa si lahko gpx datoteko pogledaš v Mapsourcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno imam enak telefon e71 in sem pogledal.

Te točke potem najdeš tukaj...

\kam\dodatki\uporabniške poi\

malenkost počakaj (ker je 1199 točk) nakar ti jih bo pokazalo...

Ko boš pa na terenu v Parizu pa ti bo pokazalo prvih 100 najbližjih :)

Glede na to kako na gosto so razporejene, boš imel kar problem pri odločitvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh Garminih me jezi to, da moraš menjavati karte med vožnjo.

Naj naredijo eno karto, pa konec. Tudi če ceno nekaj dvignejo, samo, da ne rabiš pred vsako mejo v ex jugi drekat po napravi :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh Garminih me jezi to, da moraš menjavati karte med vožnjo.

Naj naredijo eno karto, pa konec. Tudi če ceno nekaj dvignejo, samo, da ne rabiš pred vsako mejo v ex jugi drekat po napravi :slap:

Nova AR pokriva celotno Jugo + Albanijo, tako ni treba nič preklapljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MariborBMW: Se pa na meji ali za mejo malo ustaviš, popiješ kakšno kavico in v miru naštimaš zadevico :D

pa kakšen pirček po suhem grlu potisnem :beer1: :beer1: :beer1:

saj razumeš poanto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh Garminih me jezi to, da moraš menjavati karte med vožnjo.

Naj naredijo eno karto, pa konec. Tudi če ceno nekaj dvignejo, samo, da ne rabiš pred vsako mejo v ex jugi drekat po napravi :slap:

Adriaroute pokriva vso ex jugo in albanijo, CN Europe pa vso evropo. Edino kar moreš pazit je da ko se voziš po slo in ostali ex-jugi izklopiš CN, da se ne prekrivata pa ni nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!no evo mene tud zanima če ma kdo izkušnje z temi nosilci za garmin, tisti k se namesti okrog balance za garmin pa je tista bunkica da natakneš gor. no zanima me kako se ta zadeva obnese, glede na to da je izpostavleno zračnemu uporu in jest bi mal cvikov da nebi to zarad hitrosti in upora to dol padl...

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!