Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

lp!no evo mene tud zanima če ma kdo izkušnje z temi nosilci za garmin, tisti k se namesti okrog balance za garmin pa je tista bunkica da natakneš gor. no zanima me kako se ta zadeva obnese, glede na to da je izpostavleno zračnemu uporu in jest bi mal cvikov da nebi to zarad hitrosti in upora to dol padl...

hvala za odgovore

Ne pade dol, zračnega upora (če prav vidim tvoj motor) pa tudi ne bo, ker ga maska in števec dovolj "vzameta". Kovinska bunka kar močno stisne nosilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mojstri pozdravljeni!

Zmanjkalo mi je znanja in prosim za vašo pomoč.

Za motor imam NUVIja205W čez vikend ko smo bili na vožnji je posnel pot.

To pot sem potem z MapSource DLjal in spravil v GoogleEarth. Ker pa vsak nima nameščenega GoogleEarth bi to sedaj rad spravil v neko bolj človeško obliko, da bi lahko sharal prevoženo pot recimo na forumu.

Poskušal sem iz GoogleEart v GoogleMaps vendar mi google maps ne odpre datoteke.

Kako vi to delate ??? Vsak predlog oz. ideja bo dobrodošla.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Že nekaj let imam Zumo550 . Ko sem ga pred leti kupil, sem kot pravi poštenjak kupil vse potrebne karte (NT + Adria) v dobri veri, da s poštenim plačilom(800 EUR) dobiš pošten support. Čez nekaj let sem doživel streznitev v obliki ponudbe za cca 100 EUR za novo verzijo kart in moje vera in zavednost sta šla v ku...

Sedaj uporabljam stare karte in bi me zanimal kak nasvet in linke kako obiti Garminove krvosese.

Imam tudi Oregon 300 s podobnimi problemi.

Lahko tudi na privat pošto,da se ne najde kak glupi vernik

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo bi bilo Zumo 550 pametno nadgraditi, da bo prepoznal datoteke večje od 2Gb, kolikor je nova Evropa velika.

Nato pa pogledaš na partis, mojblink in se napaseš. Če popaseš pravo, je samo copy-paste.

Enako velja za Oregona, če ga še nisi posodabljal nikoli. Novejši FW so doprinesli izjemne novitete in spremembe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu www.hermann-mechatronik.de sem našel kar nekaj nosilcev primernih za GPS naprave in verjetno še kaj drugega.

lp

P.S. Če pa je že bilo predstavljeno, še enkrat več ne bo škodilo. ;)

ej, 100x ti dala za ta link! worship.gif

zdaj pa samo molim boga, da kaj takega paše na R1-ko:

http://www.hermann-m...lia&itlia=H2221

mnenja in predlogi dobrodošli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAM je ta boljša izbira. Kupil tukaj. So pa malo dražji.

http://www.comkor.de/shop/RamMount-Halterungen:::19.html

Da še malo pomagam

Če iščeš nastavek za v bazo krmilaje to RAM-B-342 :

http://www.google.com/#hl=sl&xhr=t&q=RAM-B-342&cp=0&pq=ram%20mount&pf=p&sclient=psy&source=hp&aq=f&aqi=&aql=&oq=RAM-B-342&pbx=1&fp=6457d4af4b7ca759&bs=1

Sem objavil na forumu tudi slike kako se montira, poglej moje bivše poste.

http://www.gpsoz.com.au/ram/index.htm#garmin

http://www.ram-mount.com/EmptyPages/SubGPS/Bases/tabid/2708/Default.aspx

Dobro je naenkrat vzeti še podnožje za kamero/foto in več vmesnih členov različnih dolžin. Kratek je dober za Garmina, daljši je pa uporaben, če hočeš da kamera pride v višino vetrobrana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nabavil pri podjetju Ram mount ,

http://www.ram-mount.it/dettaglio_prodotto.asp?idmagazzino=53

Zelosem zadovoljen z resnostjo in samo izbiro, lahko izbiraš glede na model navigacije in model motorja.

Hvala za odgovor, zgleda zanimivo, samo na zalost ne znam italijansko, v angleskem jeziku pa ne obstaja iskanje po tipu - potrebujem pa za CBR 1100xx l. 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, zgleda zanimivo, samo na zalost ne znam italijansko, v angleskem jeziku pa ne obstaja iskanje po tipu - potrebujem pa za CBR 1100xx l. 2004

Imaš na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam tega beckerja na motorju in v avtu. Men je kul, sploh za ta denar. Vodil me je povsod in se nisem izgubil (A, IT, SLO). Ima pomankljivosti, manjka mu npr. kakšna ulica (naša domača), pa če želiš najti Ljubljano, moraš napisati Lublana.... Pogrešam le BT, vendar ima naprava vhod za slušalke.

lp

Kako pa kaj vidiš na to navigacijo?

Podnevi, sploh, ko je sonce, je vidljivost za en k...!- tudi v avtu! Ima kdo kak predlog, kako to izboljšati (pa ne z nastavitvijo svetlobe - sem že vse živo probal)

Se morda dobi kaka folija za čez ekran, da razbije odsev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš zakaj je v kinu tema :whistle:? Žal neke prave rešitve ni.

Ja no, vprašat ni greh - več glav več ve! :naughty:

Imaš ti tudi Krokodila, a to samo tko "na splošno"...? B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, vprašat ni greh - več glav več ve! :naughty:

Imaš ti tudi Krokodila, a to samo tko "na splošno"...? B)

Več glav več ve to je res. Upam, da nisi zameril mojem hudomušnem odgovoru.Od Prvega uporabnega barvnega LCD zaslona je preteklo že nekaj časa in tudi tehnološko so napredovali toliko, da so povsem uporabni tudi v manj primernih pogojih (dnevna sveloba , sonce). Vendar je še daleč od popolne rešitve. Veliko se pričakuje od OLED zaslonov, ki pa zaenkrat ponujajo le boljši kontrast. V novejših fotoaparatih so že našli svoje mesto.

Rešitev za tvoj problem, bi pa mogoce bila to, kot sem že videl na netu. Neke vrste sončna zaslonka, ki daje dovolj sence za povprečen navigator, če se ne motim je bi Tom Tom. Kako zadeva v resnici deluje je pa vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malenkost se da rešit s kakšno strešico (blendo) , kot so jo imeli včasih stari Street piloti. Žal ne najdem nikjer pametne slikce . Je pa samo plastika malo ob strani in na vrhu. Za direktno sonce seveda ni, malo pa pobere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TomTom Rider ma "strehco".

Tudi moj Krokodil ima sedaj strehco ( sicer "doma made" ), ampak nič ne pomaga!

post-13666-0-03890100-1304375749_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!