Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Nova karta deluje tudi na Zumo 550 (CN 2012.10), a je potreben upgrade FW na zadnjo verzijo 4.90, da prepozna zemljevide večje od 2Gb.

Je pa karto potrebno posneti na kartico, ker zumo 550 nima dovolj internega spomina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ali kdo ve koliko gps odstopa pri prikazu hitrosti?

pri meni je bilo samo 5 km razlike med gps in moto števcem pri max hitrosti,pričakoval sem večjo razliko.

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ali kdo ve koliko gps odstopa pri prikazu hitrosti?

pri meni je bilo samo 5 km razlike med gps in moto števcem pri max hitrosti,pričakoval sem večjo razliko.

Cene

za gps ne vem a bi naj bil zelo točen z števci pa je odvisno od firme. po mojih izkušnjah aprilie ne lažejo skoraj nič, japonci pa kar radi, sploh preko 200 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri pozdravljeni!

Zmanjkalo mi je znanja in prosim za vašo pomoč.

Za motor imam NUVIja205W čez vikend ko smo bili na vožnji je posnel pot.

To pot sem potem z MapSource DLjal in spravil v GoogleEarth. Ker pa vsak nima nameščenega GoogleEarth bi to sedaj rad spravil v neko bolj človeško obliko, da bi lahko sharal prevoženo pot recimo na forumu.

Poskušal sem iz GoogleEart v GoogleMaps vendar mi google maps ne odpre datoteke.

Kako vi to delate ??? Vsak predlog oz. ideja bo dobrodošla.

LP

Blond

Si poskusil z izvozom KML datoteke iz Earth-a in njenim uvozom v Maps? Hint:

Klikni me

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

ali kdo ve koliko gps odstopa pri prikazu hitrosti?

pri meni je bilo samo 5 km razlike med gps in moto števcem pri max hitrosti,pričakoval sem večjo razliko.

Cene

Izjemno natančen, odstopanje okoli 1km/h. Skratka bolj natančen od števca. (princip Doplerjevega pojava s signalom iz satelita)

Edino kar je potrebno upoštevati je, da signal sprejema na 1s...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa GPS kaže povprečno hitrost za prevoženo pot "v zadnji sekundi - hitrost osveževanja prikaza" pomeni, da je hitrost precej natančna, če seveda v tej sekundi ne spreminjaš hitrosti in se niso spremenili pogoji za sprejem satelitskega signala.

Se pa dogaja, da je naksimalna zabeležena hitrost dostikrat večja, kot jo opazimo na display-u med vožnjo.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri pozdravljeni!

Zmanjkalo mi je znanja in prosim za vašo pomoč.

Za motor imam NUVIja205W čez vikend ko smo bili na vožnji je posnel pot.

To pot sem potem z MapSource DLjal in spravil v GoogleEarth. Ker pa vsak nima nameščenega GoogleEarth bi to sedaj rad spravil v neko bolj človeško obliko, da bi lahko sharal prevoženo pot recimo na forumu.

Poskušal sem iz GoogleEart v GoogleMaps vendar mi google maps ne odpre datoteke.

Kako vi to delate ??? Vsak predlog oz. ideja bo dobrodošla.

LP

Blond

Probaj GPSies

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, ali to velja tudi za Zumo 660?

Na napravo sem dal CN EU 2012.10 (odklenjena v MapSource, izbranih zemljevidov v gmapprom.img je 1.86 GB, izvožena na napravo, v unl file sem dal kodo narejeno z v1.5).

Ob zagonu mi javlja "Cannot Authenticate Maps" oz. "Pristnosti zemljevidov ni mogoče preveriti" in pokaže samo zemljevide, ki so na SD kartici. Ja, verzija FW je 4.20, se pravi zadnja.

V čem je finta, saj na Zumo 550 povsem enak scenarij deluje OK.

Popravljeno . Popravil Godspeed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, ali to velja tudi za Zumo 660?

Na napravo sem dal CN EU 2012.10 (odklenjena v MapSource, izbranih zemljevidov v gmapprom.img je 1.86 GB, izvožena na napravo, v unl file sem dal kodo narejeno z v1.5).

Ob zagonu mi javlja "Cannot Authenticate Maps" oz. "Pristnosti zemljevidov ni mogoče preveriti" in pokaže samo zemljevide, ki so na SD kartici. Ja, verzija FW je 4.20, se pravi zadnja.

V čem je finta, saj na Zumo 550 povsem enak scenarij deluje OK.

Ne 660 je nov model, nima težav z 2gb+ večjimi img fajli.

Ima pa zumo 660 nov način preverjanja pristnosti zemljevidov (o tem se je že dolgo govorilo). Tako da moraš karto odkleniti drugače.

http://www.multiupload.com/6TZR06WMN9

Uporabi gornji program in na PCju odkleni img file, nakar ga skopiraj v napravo pa bo delalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Morda kdo ve za kakšno ugodno motoristično navigacijo, lahko tudi rabljeno, z nosilcem za motor, bluetooth povezavo... Malo sem gledal na netu, pa se vse giblje od cca 375 eur naprej, kar se mi zdi kar dosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dopusti si posodobite AR. Izšla je verzija 3.30. Najdete jo tu

Karta na računalniku v redu odklenjena.

Zumo 660 mi je ne zazna ne v napravi ne na kartici.pa tudi ta stare verzije ne več.

Kaj bi bilo narobe?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karta na računalniku v redu odklenjena.

Zumo 660 mi je ne zazna ne v napravi ne na kartici.pa tudi ta stare verzije ne več.

Kaj bi bilo narobe?

lp

Poglej kako so karte oz. fajli poimenovani. Napačno ime fajla ali pa karte niso pravilno odklenjene. Če v mapsouce dela OK še ne pomeni, da bo tudi na napravi.

Sicer, če si že pred updajtom imel v mapsourcu naloženo AR bi ti staro posodobil in bi koda ostala ista.

Sicer pa, imaš ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej kako so karte oz. fajli poimenovani. Napačno ime fajla ali pa karte niso pravilno odklenjene. Če v mapsouce dela OK še ne pomeni, da bo tudi na napravi.

Sicer, če si že pred updajtom imel v mapsourcu naloženo AR bi ti staro posodobil in bi koda ostala ista.

Sicer pa, imaš ZS.

Sem samo updajtal karto in zemljevide iz mapsurca prenesel na napravo.

Je zbrisal ta stare in napisal da zemljevidov ni možno odklenit.Tudi tam kjer zemljevide obkljukaš adriaroute ni več.Sem probal zbrisat in ponovno naložit na napravo in na kartico.v raziskovalcu vidim gmapprom.img naloženo, ko zumota zalavfam pa zemljevidov ni.

Na zs pa nimam nič?

Hvala ti vseeno... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem samo updajtal karto in zemljevide iz mapsurca prenesel na napravo.

Je zbrisal ta stare in napisal da zemljevidov ni možno odklenit.Tudi tam kjer zemljevide obkljukaš adriaroute ni več.Sem probal zbrisat in ponovno naložit na napravo in na kartico.v raziskovalcu vidim gmapprom.img naloženo, ko zumota zalavfam pa zemljevidov ni.

Na zs pa nimam nič?

Hvala ti vseeno... :rolleyes:

Ja, včasih MS pošta ni povsem zanesljiva. Upam, da si drugo sporočilo dobil, če ne, mi pošlji privat mail ali telefon, da rešiva problrm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, včasih MS pošta ni povsem zanesljiva. Upam, da si drugo sporočilo dobil, če ne, mi pošlji privat mail ali telefon, da rešiva problrm.

Sem ti poslal mail.ZS očitno ne dela.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo ve za kakšno ugodno motoristično navigacijo, lahko tudi rabljeno, z nosilcem za motor, bluetooth povezavo... Malo sem gledal na netu, pa se vse giblje od cca 375 eur naprej, kar se mi zdi kar dosti...

Zumo 210 je nov pod 300 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 210 je nov pod 300 eur.

Ali je že kdo poskusil naviacijo WAYTQ x 960bt, ali kater drug model, Kako se kaj obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo poskusil naviacijo WAYTQ x 960bt, ali kater drug model, Kako se kaj obnese?

TU imaš napisanega kar nekaj o teh napravah.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo poskusil naviacijo WAYTQ x 960bt, ali kater drug model, Kako se kaj obnese?

Še eden v vrsti kitajskih izdelkov. Software pa je itak drug igo itd...

Cena mu je največji adut, ima pa tudi (pre)veliko dodatnih funkcij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zumo 210 je nov pod 300 eur.

Pozdravljeni,

iščem navigacijo za motor-avto in nekje v rangu 300eur,v mislih imam nuvi 550(vodotesen)in pa morda zumo 210,če se sploh še kje dobi.

Prosim za mnenje,lahko pa predlagate tudi kakšen drug model.:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

iščem navigacijo za motor-avto in nekje v rangu 300eur,v mislih imam nuvi 550(vodotesen)in pa morda zumo 210,če se sploh še kje dobi.

Prosim za mnenje,lahko pa predlagate tudi kakšen drug model.:eek:

Zumo 210 se prodaja v Lujzu, saj to je model 220 v bistvu. Zakaj se ne bi dobil, saj gre za nov model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 210 se prodaja v Lujzu, saj to je model 220 v bistvu. Zakaj se ne bi dobil, saj gre za nov model.

Veš morda,če ima slovenski meni,in ali je mogoče naložit AR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!