Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdrav,

Imam navigacijo Medion Gopal (P4440) in navigator 5, kupil lani pri Hoferju. Naslednji teden grem v Turčijo in bi potreboval novejše karte. ALi mi lahko kdo pomaga, kje jih dobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Imam navigacijo Medion Gopal (P4440) in navigator 5, kupil lani pri Hoferju. Naslednji teden grem v Turčijo in bi potreboval novejše karte. ALi mi lahko kdo pomaga, kje jih dobiti.

Gor bi si moral naložiti igo8 ali primo navigacijo pa bi potem lahko prišel do najnovejših kart.

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=pda_ostalo&Number=1087518&Searchpage=1&Main=871595&Words=+smukec&topic=&Search=true

Malo dela bo, da ga predelaš, potem pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kupuje v tujini navigacije naj pogleda karte ker je ponavadi ze vse gor tudi AR.Jaz sem kupil 2 navigaciji v A in so imele vse karte gor ze originalno,pokritost je pa ista kot na AR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Zanimam se za nakup navigacije Garmin Zumo.

Ali mogoče kdo ve, kakšna je dejanska razlika med modelom Zumo 210 in Zumo 220?

Linki na "Lojza":

http://www.louis.de/_10feaf8e2a5d233d2905d862371e038f93/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=650&wgr=911&list_total=8&anzeige=0&artnr_gr=10001594

http://www.louis.de/_10feaf8e2a5d233d2905d862371e038f93/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=650&wgr=911&list_total=8&anzeige=0&artnr_gr=10001549

Kolikor sem razbral je razlika samo v priloženih kartah, model 220 ima nekaj več držav na priloženi karti...

A drugače je možno s pašnika snet karte in jih naložit na 210 model, al so kakšne zafrknjene finte, ki jih znajo samo super računalniški znalci?

Razen velikosti zaslona se mi ne zdi neka velika uporabna razlika med Zumoti 500, 600 ter 200... Obstaja kakšna razlika, ki upraviči (skoraj dvakratno) ceno višjih modelov Zumo?

Uporabljate navigacije z glasovnim vodenjem preko BT-ja ali brez tako da samo gledate na zaslon in tako vidite potrebne informacije?

Sam še nisem poskusil voziti z navigacijo na motorju, a me zanima kakšne so vaše izkušnje v praksi.

Imam pa tudi nekaj let stari model Nuvi 1200. Imate kakšne informacije če je možno na ta model naložiti ta nove mape in pa nalagati custom rute, ki jih prej narediš sam na pc-ju (na netu sicer piše da to ni možno, a me zanima če obstaja kakšna finta - mogoče naložiš bolj sodoben firmware ipd... )

In še nekaj:

Kakšne so vaše izkušnje z iskanjem npr. Bed and Breakfeast prenočišč s pomočjo navigacije... Ali je zadeva praktična? Npr. proti koncu dneva moraš najti sobo za prespat, klikneš v navigacijo da najde bližnje točke s prenočišči in potem izbereš pač tisto kar predlaga Garmin? To deluje v praksi?

Vnaprej hvala za nasvete in pomoč!!! :notworthy:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj:

Kakšne so vaše izkušnje z iskanjem npr. Bed and Breakfeast prenočišč s pomočjo navigacije... Ali je zadeva praktična? Npr. proti koncu dneva moraš najti sobo za prespat, klikneš v navigacijo da najde bližnje točke s prenočišči in potem izbereš pač tisto kar predlaga Garmin? To deluje v praksi?

Vnaprej hvala za nasvete in pomoč!!! :notworthy:

LP

Ne ravno. Če hočeš, da to deluje moraš naložiti POI-e, ker tisto kar je gori zna biti zastarelo in nepopolno (jaz sem tako hotel najti prenočišče v Italiji pa mu je uspelo najti 3 hotele, ki saj kakšnih 10 let ne delajo več, hotela v "sosednji vasi" pa ni bilo na seznamu).

Drug problem pa je, da jih ne "sortira" (običajno ima naložene samo kakšne pregrešno drage) pa izgubljaš čas po nepotrebnem.

Saj za mene le pogojno uporabno (če imaš naložene POI-e, ki te "zanimajo" je pa zadeva precej bolj uporabna).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Ja, Zumo 210 ima le Zahodno Evropo (Slovenija je not), torej brez balkana in ostalih exkomunističnih držav+turčija, grčija itd.

Ima skupno 4Gb prostora, kar pomeni, da lahko nanj mirno namestiš celotno Evropo (2.4Gb) in še ostale okarte (npr. AR). Na Zumo 210 je za razliko od drugih Zumotov (tudi modela 660) že malo novejši vmesnik oz. sistem, takšen kot na modelu 1200, tako da se karte nalagajo enako kot na ostale Nuvije.

(poljubno poimenovanje img datoteke itd.).

210 je dober nakup glede na ceno (zumo 220 ima le druge karte).

Karte se pa da dobiti.

2.

No Nuvi 1200 je še dokaj nov model, nanj lahko naložiš nove karte, a bo potrebna dodatna kartica, ker nima dovolj internega spomina. Rute pa vanj ne moreš nalagati, nima te funkcije.

Dejansko glede vnašanja rut je potrebno pojasnilo.

Nekateri Garmin omogočajo vnašanje "rut" (serija Zumo, pohodniški, Nuvi 765, na Nuvi 37xx ne deluje še), vendar pa to dejansko niso rute. Dejansko se iz PCja v napravo prenesejo vmesne točke, katere naprava avtomatsko sama glede na svoje parametre še enkrat preračuna.

Dejansko gre za avtomatsko vodenje med dvema ali več točkami. Zato so lahko tudi razlike med "ruto" na PCju in tisto na napravi.

Drugi modeli, tudi 1200 pa tega nimajo in moraš pri vsaki vmesni točki izbrati naslednjo. Torej se moraš ustaviti in klikniti naslednjo... to pa tudi ni tako velike problem, če si pametno narediš točke.

3.

Karte imajo veliko POI točk, tudi b&b, hotele, kampe in podobno. Zadeva je praktična, je pa res da iskanje ne omogoča iskanja b&b npr. po ceni prenočišča :) tako da v skrajni sili gre skozi.

Sicer pa se vsako načrtovanje začne doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ravno. Če hočeš, da to deluje moraš naložiti POI-e, ker tisto kar je gori zna biti zastarelo in nepopolno (jaz sem tako hotel najti prenočišče v Italiji pa mu je uspelo najti 3 hotele, ki saj kakšnih 10 let ne delajo več, hotela v "sosednji vasi" pa ni bilo na seznamu).

Drug problem pa je, da jih ne "sortira" (običajno ima naložene samo kakšne pregrešno drage) pa izgubljaš čas po nepotrebnem.

Saj za mene le pogojno uporabno (če imaš naložene POI-e, ki te "zanimajo" je pa zadeva precej bolj uporabna).

lp

Franc

Hvala za odgovor Franc. Jah, potem je res najbolje vnaprej pripravit potovanje s pomočjo računalnika ali pa vzeti v rezervo kakšno uro, dve ali tri ob koncu dneva za iskanje prenočišča... Sicer pa, bom poizkusil v praksi pa bomo videl kako se bo obneslo... Je pa vseeno fino dobit kakšen nasvet od vas, ki ste se že srečali s podobnimi situacijami... LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Ja, Zumo 210 ima le Zahodno Evropo (Slovenija je not), torej brez balkana in ostalih exkomunističnih držav+turčija, grčija itd.

Ima skupno 4Gb prostora, kar pomeni, da lahko nanj mirno namestiš celotno Evropo (2.4Gb) in še ostale okarte (npr. AR). Na Zumo 210 je za razliko od drugih Zumotov (tudi modela 660) že malo novejši vmesnik oz. sistem, takšen kot na modelu 1200, tako da se karte nalagajo enako kot na ostale Nuvije.

(poljubno poimenovanje img datoteke itd.).

210 je dober nakup glede na ceno (zumo 220 ima le druge karte).

Karte se pa da dobiti.

2.

No Nuvi 1200 je še dokaj nov model, nanj lahko naložiš nove karte, a bo potrebna dodatna kartica, ker nima dovolj internega spomina. Rute pa vanj ne moreš nalagati, nima te funkcije.

Dejansko glede vnašanja rut je potrebno pojasnilo.

Nekateri Garmin omogočajo vnašanje "rut" (serija Zumo, pohodniški, Nuvi 765, na Nuvi 37xx ne deluje še), vendar pa to dejansko niso rute. Dejansko se iz PCja v napravo prenesejo vmesne točke, katere naprava avtomatsko sama glede na svoje parametre še enkrat preračuna.

Dejansko gre za avtomatsko vodenje med dvema ali več točkami. Zato so lahko tudi razlike med "ruto" na PCju in tisto na napravi.

Drugi modeli, tudi 1200 pa tega nimajo in moraš pri vsaki vmesni točki izbrati naslednjo. Torej se moraš ustaviti in klikniti naslednjo... to pa tudi ni tako velike problem, če si pametno narediš točke.

3.

Karte imajo veliko POI točk, tudi b&b, hotele, kampe in podobno. Zadeva je praktična, je pa res da iskanje ne omogoča iskanja b&b npr. po ceni prenočišča :) tako da v skrajni sili gre skozi.

Sicer pa se vsako načrtovanje začne doma.

Snecer, tudi tebi hvala za izčrpen odgovor...

Mi je jasno zdaj malo bolj, kako in kaj je s temi rutami...

Mogoče veš, koliko dejansko zdrži baterija na Zumo 210. Ima mogoče kdo takšnega Zuma in lahko poda info iz prve roke?

Pri nakupu Zuma 210 nudijo tudi 60-90 dnevni časovni rok, da si z neta posodobiš zadnjo verzijo zemljevida. Če prav razumem to pomeni da naj bi imela po posodobitvi ta karta enake POI-je in ostale informacije kot zadnja verzija City Navigatorja... :unsure:

Hmmm... Nisem še čist odločen, vendar če prav razumem zadevo s posodobitvijo karte potem je Zumo 210 kar dobra izbira za nakup. Če bi potreboval, pa naknadno samo še dodam Adria Route oz. karto po potrebi... me pa drugače vleče proti Italiji, Franciji, Španiji.... kar ima pa 210 že vključeno...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterija zdrži tako kot na Nuviju, pri polnem delovanju in osvetlitvi do 2 uri, sicer pa dobiš v paketu napajanje za accu...

Glede posodobitve, imaš prav, če kupiš zdaj imaš pravico do nadgradnje na CN 2012.20, če pa je iz nove pošiljke pa bo zumo že imel to karto.

Za zahodno Evropo je CN čisto dovolj, pa tudi Slovenija je zelo solidno pokrita, ponekod so ceste celo bolje kategorizirane kot AR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Someone: Na mojem Zumu 220 baterija zdrži cca. 6 ur. Predvidevam, da ima 210-tka enako baterijo.

Glede hotelov, ki jih imaš vpisane v POI pa je zadeva takšna, kot so jo omenili že predhodniki - dosti hotelov ni notri (verjetno je to odvisno od zainteresiranosti lastnika), cenovno niso opredeljeni (tu si poizkusiš pomagati z nazivom), včasih pa kakšen tudi ne obstaja več ... No, meni je zadeva v pomoč - pač, ko si označim hotel oz. prenočišče, obenem na poti do tja "čekiram" še obcestne table za kakšno vmesno varianto. Lani, ko sem bil v Franciji, pa mi je Zumo prav tako pomagal pri odkrivanju kampingov, ki so v mapi Francije kar dobro pokriti.

Pri navigaciji običajno nimam priklopljenega BT in je z ekrana čisto lepo razbrati vodenje. Edinole v mestih je glasovno vodenje preko BT-ja koristno (in bolj varno), čeprav se da tudi brez njega.

Se pa strinjam s Snecerjem - glede na ceno je Zumo 210 dober nakup. Verjetno so pri Garminu ugotovili, da z 220-tko ne bodo mogli konkurirati TomTom Urban Rider-ju, pa so ponudili konkurenčno opcijo.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Synth:

Evo, danes skočil preko severne meje in nabavil Zuma 210.

Ja, jaz tudi mislim da bi morala biti baterija taka kot pri 220, prodajalec je zatrdil da je hardware popolnoma enak pri 210 in 220.

Glede BT-ja imam enako mnenje, čeprav bomo videl kako bo v praksi... Načeloma me tut včasih moti, da navigacija govori, včasih pa seveda ravno to rabiš... :music4:

Vendar tudi če recimo kdaj zamudiš in recimo zgrešiš izvoz (če voziš brez glasovnih navodil, torej brez BT-ja) ni neke panike za delat... zaviješ na naslednjem izvozu in to je to...

Torej, bom posodobil, namontiral, stestiral... pa javim še moje mnenje o zadevi...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

na moji stari nokiji 6210 Navigator z garmin mobile XT sem imel cel kup lokacij shranjenih pod "moji kraji". zdaj je telefon (tipkovnica) crknil ampak še vedno lahko dostopam do njega in v program. se komu sanja kako presnet/prenest/arhivirat te lokacije da bi si jih inštaliral na nokio E5 kjer mi garmin mobile že laufa? sem gledal na kartici če bi obstajal kak file pa ga ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orodja/Uredi moji podatki/ nakar spodaj desno klikneš upravljal in izvozi gpx

Program bo naredil gpx datoteko v \garmin\gpx\current.gpx

To datoteko pa si nato uvozi v novi telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orodja/Uredi moji podatki/ nakar spodaj desno klikneš upravljal in izvozi gpx

Program bo naredil gpx datoteko v \garmin\gpx\current.gpx

To datoteko pa si nato uvozi v novi telefon.

aha :whistle: hvala bom probal takoj ko bom imel čas :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mnenje o tomtom urban rider. Kako sicer stvar deluje v praksi? Ali ima bluetooth?

Zanimal sem se za ZUMO 220 ali ZUMO 660. Zanima me, kako deluje prvi, drugi in tretji model v kompletu z interphone 4 komunikacijo (komunikacija v čeladi). Kakšna je vzdržljivost baterije pri vseh treh modelih, brez da bi potreboval dodatni vir energije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi bratje in sestre

Izmenjava MNENJ in IZKUŠENJ je lepa reč,ampak za tehnične karakteristike (napajanje,spom.kartice,kaj ima /nima,kam ga lahko in kam ne smem utaknit...) ne morit drugih iz čiste LENOBE,ko lahko sami kaj poguglate!

Pa srečno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za strokovnjake. Glede "pokritosti" držav, tele "polne pokritosti" hudo varirajo od države do države ali je kakšna druga "fora"? Konkretno, letos sem bil na Portugalskem, po vsej logiki bi morala biti polno pokrita pa ni (Španija ima bistveno boljšo pokritost), tako da sem se pošteno "nasral", ker navigacija razen glavnih cest kaže še "bolj glavne stranske", ostalo je pa "tema" (v praksi je to izgledalo tako, da me je kar naprej pošiljal čez Španijo, ker na Portugalski strani "ni bilo cest").

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za strokovnjake. Glede "pokritosti" držav, tele "polne pokritosti" hudo varirajo od države do države ali je kakšna druga "fora"? Konkretno, letos sem bil na Portugalskem, po vsej logiki bi morala biti polno pokrita pa ni (Španija ima bistveno boljšo pokritost), tako da sem se pošteno "nasral", ker navigacija razen glavnih cest kaže še "bolj glavne stranske", ostalo je pa "tema" (v praksi je to izgledalo tako, da me je kar naprej pošiljal čez Španijo, ker na Portugalski strani "ni bilo cest").

lp

Franc

Laično podvprašanje:kateri CN EU?

Hecno da so zadnji CNji ponekod po Balkanu bolj ažurirani kot AR.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laično podvprašanje:kateri CN EU?

Hecno da so zadnji CNji ponekod po Balkanu bolj ažurirani kot AR.

LP

Sigurno jo ni označil, ko je pošiljal v gps. Sem 09 sem bil v tistih koncih in sem imel manj problemov z Portugalsko kot z Španijo, drugače moram povedat, da je delalo vse skupaj Ok. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laično podvprašanje:kateri CN EU?

Hecno da so zadnji CNji ponekod po Balkanu bolj ažurirani kot AR.

LP

Sigurno jo ni označil, ko je pošiljal v gps. Sem 09 sem bil v tistih koncih in sem imel manj problemov z Portugalsko kot z Španijo, drugače moram povedat, da je delalo vse skupaj Ok. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno jo ni označil, ko je pošiljal v gps. Sem 09 sem bil v tistih koncih in sem imel manj problemov z Portugalsko kot z Španijo, drugače moram povedat, da je delalo vse skupaj Ok. Lp

Franc da ti res nimaš za Portugalsko samo World Base Map (par križišč,eno je glavno mesto...)?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc da ti res nimaš za Portugalsko samo World Base Map (par križišč,eno je glavno mesto...)?!

Ne, to bi opazil že v štartu, če se ne motim je CN 2011.20 (ali 2011.30).

Kart nisem prenašal sam, so pa prenesene v celoti (celo z navigacijskimi kartami in ostalo "navlako").

Mesta so pokrita "v nulo", tudi z glavnimi cestami ni nobenih problemov ampak ko prideš "na podeželje" je pa tema, polovica cest skozi vasi sploh ni vrisana ali pa so vrisane hudo narobe. Ko se voziš ob meji s Španijo je prav očitno, da je občutna razlika v pokritosti (na Španski strani je kup majhnih cest, ki na meji "izginejo"). Portugalski "topo" ima vrisane skoraj vse ceste in potke (žal pa ga jaz nisem naložil, ker sem se zanašal na pokritost CN-a).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!