Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ne, to bi opazil že v štartu, če se ne motim je CN 2011.20 (ali 2011.30).

Kart nisem prenašal sam, so pa prenesene v celoti (celo z navigacijskimi kartami in ostalo "navlako").

Mesta so pokrita "v nulo", tudi z glavnimi cestami ni nobenih problemov ampak ko prideš "na podeželje" je pa tema, polovica cest skozi vasi sploh ni vrisana ali pa so vrisane hudo narobe. Ko se voziš ob meji s Španijo je prav očitno, da je občutna razlika v pokritosti (na Španski strani je kup majhnih cest, ki na meji "izginejo"). Portugalski "topo" ima vrisane skoraj vse ceste in potke (žal pa ga jaz nisem naložil, ker sem se zanašal na pokritost CN-a).

lp

Franc

Napiši ena dva kraja kje te je zajebavalo.......

.... eden od specijalcev mu pa naj na map souceu pokaže kaj se vidi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši ena dva kraja kje te je zajebavalo.......

.... eden od specijalcev mu pa naj na map souceu pokaže kaj se vidi :naughty:

Kraja bolj težko, načeloma pa celo pot na severu Portugalske ob meji s Španijo (načrt je tukaj odgovor 193 "druga etapa": http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=667502&page=13 oz. tole: https://picasaweb.google.com/lh/photo/Lcf4ro17hVfERPZ4tjbdoA?feat=directlink od Viana do Castelo naprej).

Tudi na jugu potem ni bilo kaj dosti bolje (ceste na plažo so "izginile" par km prej preden so se dejansko nehale, večina pa jih sploh ni odstajala, tudi kakšna zelo "prometna" tako da mi "ruta" ki jo je sestavil en od portugalcev ni kaj dosti pomagala).

Da se razumemo se ne pritožujem, ampak če ima kdo v planu kaj bolj "neobičajnega" naj predhodno preveri to "pokritost".

lp

Franc

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole za primerjavo. Malo mestece bolj vasica Leirosa 200km severno od Lisbone slika iz MapSourca (2012.1) in Googlove mape. Glede ulic sta si sliki zelo podobni. Je pa na tej celi razdalji res bolj malo cest, ki bi se končale na plažeh :?.

V bistvi je MapSource precej bolj bogata.

post-7865-0-56880700-1312484350_thumb.jpg

post-7865-0-25827000-1312484372_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kraja bolj težko, načeloma pa celo pot na severu Portugalske ob meji s Španijo (načrt je tukaj odgovor 193 "druga etapa": http://www.advrider....=667502&page=13 oz. tole: https://picasaweb.go...feat=directlink od Viana do Castelo naprej).

Tudi na jugu potem ni bilo kaj dosti bolje (ceste na plažo so "izginile" par km prej preden so se dejansko nehale, večina pa jih sploh ni odstajala, tudi kakšna zelo "prometna" tako da mi "ruta" ki jo je sestavil en od portugalcev ni kaj dosti pomagala).

Da se razumemo se ne pritožujem, ampak če ima kdo v planu kaj bolj "neobičajnega" naj predhodno preveri to "pokritost".

lp

Franc

No, eno je če uporabljaš cestno karto za cestno vožnjo, tam je CN v celoti pokrit, drugo pa so offroad vožnje, tam pa morda pride bolje do izraza topo karta, seveda ob predhodnem planiranju poti in primerna navigacija (cestna ni primerna, ker si ne moreš narisati poljubne sledi in je prenesti)

screenshot620.jpgscreenshot621.jpg

Primerjava med obema kartama, kjer se vidi, da je topo neprimerna v tem kraju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načrt v odgovoru 193 je prevožena sled uporabnika in ne ruta, ki jo je načrtoval.

In še na severu ob meji s Španijo.

screenshot622.jpgscreenshot623.jpg

Takšne rute si planišar v Mapsourcu, vendar ne z orodjem Route tool, ampak Track draw tool. Problem je le, da je ne moreš kasneje prenesti na napravo, če ta ni pohodniška oz. če nima funkcije vodenja po sledi.

screenshot624.jpg

primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer vidim, da obvladaš zadeve, zato eno vprašanje zate.

Ali za vožnjo po SLO še vedno potrebujemo AdriaRoute ali je CN Europe dovolj.

Kateri ima boljše pokrito Slovenijo ?

Teoretično piše, da sta oba full pokrita, kako pa je dejansko ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba uporabljata karto istega proizvjalca = Monolit d.o.o, tako da je pokritost bolj ali manj enaka, morda je pri CN zamik za par mesecev, do pol leta.

AR ima več POI točk, CN pa ima ponekod boljšo kategorizacijo cest.

Za SLO AR ne potrebuješ več nujno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 660 ima funkcijo TracBack, torej je funkcija vožnje-usmerjanje po sledi mogoča. Ruto po sledi sicer dolgo preračunava (veliko točk sledi) ampak na kocu zmaga in vodi.:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba uporabljata karto istega proizvjalca = Monolit d.o.o, tako da je pokritost bolj ali manj enaka, morda je pri CN zamik za par mesecev, do pol leta.

AR ima več POI točk, CN pa ima ponekod boljšo kategorizacijo cest.

Za SLO AR ne potrebuješ več nujno.

Se mi je zdelo, da bo nekaj takega.

Hvala za informacijo.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo, da bo nekaj takega.

Hvala za informacijo.

LP

Blond

Primer dam.

Cesta Solčava-Črna na Koroškem je le delno asfaltirana,ostalo je makadam.

CN za to "ve".

screenshot625.jpg

AR pa ne.

screenshot626.jpg

raza: drži, model 660 to zna, mislim pa da tudi zmo 220 to zna, če sem dobro videl, ko sem ga imel v rokah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 210 modelu sem videl novejši software kot na 660, ki še ima kot stari Nuviji. 210 že ima mapo .system in tudi hitrejši pomnilnik.

Je pa v ohišju od Nuvi 550 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanimivo, kaj si pa "delal"?

Zanima me namreč, ker sem imel model Nuvi 205 že v vseh možnih pogojih, predvsem neznosna vročina (Grčija, na čolnu ipd.) pa je še zdaj po par letih kot nov.

Zumo pa bi itak moral biti še bolj odporen, tudi na izlitje bencina ipd.

Lahko pa ekran samo kupiš in zamenjaš, ni neka umetnost.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če verjameš ali ne, nič posebnega. Samo uporabljal na motorju večino časa, od zgodnje pomladi do pozne jeseni. Ekran se je začel luščit, se ne odziva na dotik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oja, se dogaja :D Tudi meni se je zgodilo na zumo 550 :headbang::wallbash:

Tudi meni en del ekrana, na Zumo 550. Ampak ni moteče, ker ko je v funkciji delovanja se skoraj ne opazi. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

imam težavo in sicer mi ne uspe nastaviti enote EURO pri nastavitvah cene goriva v ecoRoute. Imam Garmina 265W. V navodilih ni podatka, stric Gugel pa tudi nič uporabnega ne pove...

lp M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam nuvija 765 in zelim naloziti novo karto evrope (2012.20NT), ki je velika 4,xx gb. Na Garminovi spletni strani pise, da ima podporo za SD/SDHC kartico samo do 4gb in me zanima, ce to v praksi drzi ali prepozna tudi 8gb?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nuvija 765 in zelim naloziti novo karto evrope (2012.20NT), ki je velika 4,xx gb. Na Garminovi spletni strani pise, da ima podporo za SD/SDHC kartico samo do 4gb in me zanima, ce to v praksi drzi ali prepozna tudi 8gb?

Nova karta 2012.20 je velika 2.4Gb. + dodatki.

In kompletna karta + 3d fajli in jcv gredo v notranji pomnilnik modela 765, ki ga ima 4Gb. Pa še AR lahko imaš poleg, pa še ostane 400Mb fraj.

Tako da SD kartice sploh ne rabiš, sicer pa na tem modelu delajo tudi 16Gb kartice (odvisno od znamke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova karta 2012.20 je velika 2.4Gb. + dodatki.

In kompletna karta + 3d fajli in jcv gredo v notranji pomnilnik modela 765, ki ga ima 4Gb. Pa še AR lahko imaš poleg, pa še ostane 400Mb fraj.

Tako da SD kartice sploh ne rabiš, sicer pa na tem modelu delajo tudi 16Gb kartice (odvisno od znamke).

V primeru da mas 3D fajle, JVC, 2012.20 + npr Adriaroute aktivirano, baje 3D prikaz ne deluje? Kako je pa s poimenovanji gmapsupp ipd. v primeru vec kart? Ali obstaja program ki npr 3 mape (AR, 2012.20, Adria topo) zdruzi v 1 gmapsupp?

Ali obstajajo kje step by step navodila, kako topo karto spravis na mobitel (Nokia X6)?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!