Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Imam nuvija 765 in zelim naloziti novo karto evrope (2012.20NT), ki je velika 4,xx gb. Na Garminovi spletni strani pise, da ima podporo za SD/SDHC kartico samo do 4gb in me zanima, ce to v praksi drzi ali prepozna tudi 8gb?

Imam enak model NUVI765 in uporabljam kartico TRANSCEND SDHC 8Gb deluje bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstajajo kje step by step navodila, kako topo karto spravis na mobitel (Nokia X6)?

če na nokio (xtmobile) na kartico v mapo garmin daš karte preverjeno delajo 3 karte + osnovna. poimenuješ jih gmapbmap.img (osnovna), gmapprom.img (recimo AR), gmapsupp.img (europa NT do 2 GB fajl), gmapsup2.img (topo, PAZI DA JE SUP2 IN NE SUPP2).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če na nokio (xtmobile) na kartico v mapo garmin daš karte preverjeno delajo 3 karte + osnovna. poimenuješ jih gmapbmap.img (osnovna), gmapprom.img (recimo AR), gmapsupp.img (europa NT do 2 GB fajl), gmapsup2.img (topo, PAZI DA JE SUP2 IN NE SUPP2).

Kako pa stvar funkcionira (XT mobile) ce imas samo interni polnilnik in ne kartice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa stvar funkcionira (XT mobile) ce imas samo interni polnilnik in ne kartice?

nevem, verjetno je kje napisano na tistem forumu. jaz niti nimam dovolj prostora v telefonu tako da se nikoli nisem ukvarjal s tem, je bolj simpl 4 GB kartico noter pa gor naložit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru da mas 3D fajle, JVC, 2012.20 + npr Adriaroute aktivirano, baje 3D prikaz ne deluje? Kako je pa s poimenovanji gmapsupp ipd. v primeru vec kart? Ali obstaja program ki npr 3 mape (AR, 2012.20, Adria topo) zdruzi v 1 gmapsupp?

Ali obstajajo kje step by step navodila, kako topo karto spravis na mobitel (Nokia X6)?

hvala!

Baje. Tudi s tremi motorji se naenkrat težko voziš :) Procesor namreč ne folga izrisovat kart, zato je potrebno imeti vklopljeno samo eno karto oz. set, torej ali CN ali AR.

Vse tri mape se lahko združijo v eno s programom Mapsource, vendar odsvetujem takšno kombinacijo, ker ni nujno da bo delalo ok. Lahko pa združiš AR+Atopo, tu ni težav, je pa res da je Atopo povsem neuporabna na Nuvi 765.

Skratka imam tudi 765t model in sploh ne potrebuješ dodatne kartice če hočeš imeti CN in AR.

V napravi je gmapprom = CN , gmapsupp = AR oz. ostalo

Na kartici je možen še en file z imenom gmapsupp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje. Tudi s tremi motorji se naenkrat težko voziš :) Procesor namreč ne folga izrisovat kart, zato je potrebno imeti vklopljeno samo eno karto oz. set, torej ali CN ali AR.

Vse tri mape se lahko združijo v eno s programom Mapsource, vendar odsvetujem takšno kombinacijo, ker ni nujno da bo delalo ok. Lahko pa združiš AR+Atopo, tu ni težav, je pa res da je Atopo povsem neuporabna na Nuvi 765.

Skratka imam tudi 765t model in sploh ne potrebuješ dodatne kartice če hočeš imeti CN in AR.

V napravi je gmapprom = CN , gmapsupp = AR oz. ostalo

Na kartici je možen še en file z imenom gmapsupp.

Hvala,

mi samo se poves kam moram skopirat XT Mobile na telefon (v katero datoteko?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,

mi samo se poves kam moram skopirat XT Mobile na telefon (v katero datoteko?)

Inštalirat moraš XTja, .sis file zaženeš pri Symbianu in te nato vpraša kam naj se namesti (jaz mam na kartici).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

ker sem skromen fantič, doma z vasi, me je že nekaj časa žulilo, da mi v omari spi in lenari na pol pozabljen moj stari PDA (Fujitsi-Siemens N520 z Windows Mobile 5.0) iz daljnega leta 2005 (no, nekaj vpliva ima tudi dejstvo, da sem nekoč hodil z Gorenjko, in ene stvari človeku ostanejo :P ) tako sem prejšnji teden iz globin omare izvlekel škatlo z N520, ga dal filat, iz fotiča vzel (rezervno) 2 GB SD kartico in se spravil iskat po torrentih...

najprej sem mislil da bo treba upgradeat Okna, a sem jih pustil kot so, saj sem kmalu našel GPS navigacijo, ki dela z njimi - iGO 8 - in se začel učiti kaj so to fbl, hnr fileti etc; hitro sem videl, da tole ne bo špilalo, saj so bile nove karte (in POIji) narejeni le za verzijo 8.3.x. Ampak nič hudega, poiskal sem pravo verzijo programa, prave zemljevide, POIje, jezike (tudi slovenski, čeprav uporabljam samo angleščino) in v nekaj poskusih mi je uspelo zložit vse skupaj tako, da danes zadevica (zgleda) deluje :OK:

po prenovi sem dobil iz lenega, zabušantskega PDAja čist spodoben, moderen GPS, ki hitro (v ~minutki, ponavadi še prej) najde satelite, navigacijski program ima lepo grafiko, je prijazen in enostaven (neskončno boljši od Garminovega, vsaj zame), zemljevidi - do sedaj sem uporabljal le tega od naše rodne Kure - so super, saj je prvič, da mi je nek GPS našel kje stanujem in kje sem v službi :P (je pa tudi res da se do sedaj nisem poglabljal v te zadeve ampak le sprobaval GPS napravice, ki so jih imeli moji obiski)

navigacija ima, kot je običajno, 3D možnost, nariše table (tako kot so na (avto)cestah), ima kompas, v tunelih se avtomatsko prestavi v nočni način, da ne bolijo oči... skratka nič posebnega, a ima vse kar imajo veliki, razen Plavega Zoba (ampak nič hudega, mam jst še tri, in to kar v ustih ;) ) in vse to za ceno odpiranja omare, nekaj ur iskanja po Netu, pa malo zabave z instalacijo... jst ga sicer uporabljam samo v avtu, ker imam na motorju še vedno rajši zemljevid, ki ga lahko primem v roke, raztegnem na mizi, a čist lepo bi delal tudi npr v prozornem žepku tanktorbe

nauk zgodbe se torej glasi: če imate doma kak star, a še delujoč PDA, poskusite ga oživeti, z malo dobre volje ni :devil: da ne bi šlo!! in če kdo od lastnikov Windows Mobile 5.0 PDAja želi, lahko prinese prazno 2 GB SD kartico, pa mu vse skupaj skopiram

post-163-0-84754400-1316598747_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a čist lepo bi delal tudi npr v prozornem žepku tanktorbe...

nauk zgodbe...

mam tle dva komentarja:

1) podobno (FS dlančnik +zunanji gps sprejemnik povezan z BT), iGO, sem uporabljal v avtu: na vročini skozi vetrobransko steklo ne glede na to, da je nanj pihala ventilacija (ajd, tist avto ni imel klime) je zadeva štekala, predvidevam, da zaradi vročine, ker pozimi težav ni bilo? (torej tank torba + vročina = ?)

2) pojdi podnevi ven iz garaže in nam povej, kaj vidiš na ekranu dlančnika.....? po mojih izkušnjah (seveda v primeru, da gre za klasično tank torbo z vodoravno namestitvijo prozornega okenca) = berljivost ekrana iz pozicije za vožnjo enaka skoraj nič....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster RSTDRIVER,

nimam slabih izkušenj glede vročine, morda zato ker imam klimo v avtu ;) koliko se vidi v (vodoravnem) okencu torbe tudi ne vem, ker nimam namena tega uporabljat na motorju - če pa bi, bi si najbrž nabavil nosilec

tole je pač samo predlog (komur je všeč) kako v dobi pametnih telefonov uporabit zmnerno do pretežno neuporabno tehnologijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmisli o Zumo 210 raje, novejši, cenejši, ekran enake velikosti, funkcije tudi bolj ali manj :)

Povej kakšna je razlika med zumo 210 in zumo 220? :hmm:

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takisto sem nrdu js s HP 614c. Ko ga je zamenjala "borovnička" kot primarni telefon je HP postal navigacija. Uporaben v avtu, na mopedu pa obvezno papirnat zemljevid. Ker največkrat mi gps govori v pretekliku... TAM BI MORAL ZAVITI LEVO... ja hvala za tako navigacijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Z obilno pomočjo tukajšnjih strokovnjakov mi je uspelo "prepričati" Garmina, da si zapomni kje sem se vozil. Uspelo mi je celo izbezati iz njega podatke za katere sem mislil, da so že davno "povoženi" (prepisani). V GPX datotekah je shranjeno praktično vse kjer sem se kdaj vozil. Sedaj pa k problemu. Ne uspe mi na Mapsource-u prikazati več kot eno datoteko naenkrat (želel bi da bi pokazal celo pot in ne le nekih 1k km kot mi pokaže sedaj). Je to možno?

še to me zanima: kam snema "dnevnike" in v kakšnem formatu (skoraj prepričan sem, da to kar sem sedaj "snel" z njega niso dnevniki, ker sem občasno pozabil "zagnati snemanje", kaže pa mi celo pot) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!