Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Kakšno preimenovanje img? :)

Na kartici nimam nič razen na roko narejen mape Garmin in tistvih dveh datotek.

Kartico vstavim v čitalec in na MaGarminu updejtam zemljevide.

In ti jih na kartico napiše kot bi jih v garmina in ko kartico vtakneš v zumota, zumo kart ne vidi dokler niso pravilno poimenovane. prom.img v napravi. supp.img na kartici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to misliš :)

Jaz SD kartico uporabim, da dobim update, nato img datoteko prekopiram na PCj, ustrezno odklenem, ker imam več naprav, nakar pošljem v notranji pomnilnik.

Zumo ima 4Gb spomina, ne potrebuje SD kartice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to misliš :)

Jaz SD kartico uporabim, da dobim update, nato img datoteko prekopiram na PCj, ustrezno odklenem, ker imam več naprav, nakar pošljem v notranji pomnilnik.

Zumo ima 4Gb spomina, ne potrebuje SD kartice...

Potrebuje samo zaradi zeeelllllooooo počasnega vmesnika in je kopiranje živ dolgcajt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljam kako bi namontiral Garmina na VFRjko, pa imam v mislim varianto kot je na sliki: vakumski nastavek na obratomeru ali na šipi, zraven ga nameravam še "privezati", v primeru da podstavek pospusti.

Sedaj me pa zanima če ima kdo izkušnje s takšno pritrditvijo in če se obnese. Nosilcev ravno ne bi montiral po balancih.

No pa še to (resda obstaja posebej tema za to, samo vseeno): kam na VFRjki namontirat vtičnico :wallbash:? V mislih imam poleg ključacnice na armaturi. . Tako da, če ima kateri lastnik kako dobro rešitev, bi bil vesel če bi jo delil z mano. ...Pade i kaka piva :beer2:

post-36060-0-89716000-1324831705_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljam kako bi namontiral Garmina na VFRjko, pa imam v mislim varianto kot je na sliki: vakumski nastavek na obratomeru ali na šipi, zraven ga nameravam še "privezati", v primeru da podstavek pospusti.

Sedaj me pa zanima če ima kdo izkušnje s takšno pritrditvijo in če se obnese. Nosilcev ravno ne bi montiral po balancih.

No pa še to (resda obstaja posebej tema za to, samo vseeno): kam na VFRjki namontirat vtičnico :wallbash:? V mislih imam poleg ključacnice na armaturi. . Tako da, če ima kateri lastnik kako dobro rešitev, bi bil vesel če bi jo delil z mano. ...Pade i kaka piva :beer2:

Spoštovani kolega,upam da je imel cviček prste vmes pri tej ideji..Priznam da nimam VFRjke,ampak tukaj gre itak za nek "common sense".

Poskusi nekaj bolj človeškega:

http://vfrworld.com/...armin-nuvi.html

ali

post-1419-0-71940700-1324902218_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za napajanje pa imaš tudi 101 možnost.Za tako lepotico tvegaj par evrov in kupi navtično vtičnico in jo preko leteče varovalke (ene vtičnice jo imajo že vgrajeno)nekam priključi,najbolje direktno na baterijo ali vsaj kak večji porabnik.

post-1419-0-71479000-1324903612.jpg

post-1419-0-98398700-1324903632.jpg

post-1419-0-25711600-1324903683_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem imel pa v Sibiriji in Avstraliji sledečo navigacijo;

Ravnal sem se po vetru in po soncu, pa sem zmeri najdu cilj. :O pa še zmeri sem vedu, točno kje pod soncem sem lomastil. Počutil sem se kot golob v luftu.....res! :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem uporabljal podobno navigacijo, ki je sprejemljiva dopoldne in zvečer, ne pa sredi dneva, ko je sonce nad glavo ... .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še to (resda obstaja posebej tema za to, samo vseeno): kam na VFRjki namontirat vtičnico :wallbash:? V mislih imam poleg ključacnice na armaturi. . Tako da, če ima kateri lastnik kako dobro rešitev, bi bil vesel če bi jo delil z mano. ...Pade i kaka piva :beer2:

Jaz bi na tvojem mestu uporabil vijaka, ki "držita" šalčko za zavorno olje na desni strani, originalna odvijačiš, kupiš dva malo daljša, narediš simpl aluminijaste nosilčke in to je to.

Spoštovani kolega,upam da je imel cviček prste vmes pri tej ideji..Priznam da nimam VFRjke,ampak tukaj gre itak za nek "common sense".

Al se ti mal hecaš? Cviček naj pijejo in delajo Podgurci, mi Belokranjci točimo Metliško črnino!

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vakuumski nosilček bi lahko pritrdil tudi na šipco in bi zadeva držala. Tako sem ga imel tudi jaz pritrjenega na R1 in ni bilo nobenih problemov. Motilo me je edino to, da se je navigacija zaradi vibracij obračala navzdol, zato sem jo moral vsake toliko časa popraviti v pravo lego. Malo me je bilo tudi strah, da mi ne bi odletela, zato sem pomislil tudi na to, da bi jo nekako privezal. Sedaj pa jo dam kar v tank torbo in se ne sekiram peveč.

Vtičnico sem pa nabavil v Louisu in jo namontiral pod števce. Odvil sem vijak na armaturi in nosilec pritrdil tja. Trenutno se ne spomnim ali sem zadevo poslikal in tudi obesil na forum, lahko pa še enkrat slikam, če želiš.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Sedaj pa jo dam kar v tank torbo in se ne sekiram peveč....

....ker na ekranu navigacije podnevi skoraj nič ne vidiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu uporabil vijaka, ki "držita" šalčko za zavorno olje na desni strani, originalna odvijačiš, kupiš dva malo daljša, narediš simpl aluminijaste nosilčke in to je to.

Al se ti mal hecaš? Cviček naj pijejo in delajo Podgurci, mi Belokranjci točimo Metliško črnino!

malo razmisli kako držati gas, zavirati in šariti še po gumbih gps-a, dosti lažje je na levi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo razmisli kako držati gas, zavirati in šariti še po gumbih gps-a, dosti lažje je na levi....

Morda je pa levičar, praktično je vseeno na kateri strani je, obe strani imata prostor, tko da po želji, sem dal sam primer. Je še sto drugih možnosti, kako bi ga sam pritrdil, pa sem omenil tisto "lažjo"

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

ker mislim nabavit zumo 210 v lojzu v avstriji me zanima ali je vseeno glede tega ali pri nas ali tam, mislim na glasovni kot ekranski izbor jezika-slovenščina.

Pri nas nikjer ni več izdobavljiva, samo v lojzu še.

Mogoče pa kateri pozna pri nas kje bi se dalo še to dobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

ker mislim nabavit zumo 210 v lojzu v avstriji me zanima ali je vseeno glede tega ali pri nas ali tam, mislim na glasovni kot ekranski izbor jezika-slovenščina.

Pri nas nikjer ni več izdobavljiva, samo v lojzu še.

Mogoče pa kateri pozna pri nas kje bi se dalo še to dobiti.

Sam sem kupil zumo 210 v louisu in ima slo meni (slovenski jezik na ekranu in vodenje v slovenskem jeziku),pri nas ga kolikor vem ni mogoče dobit,tudi morebitno uveljavljenje garancije ni možno pri nas,ampak v avstriji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem kupil zumo 210 v louisu in ima slo meni (slovenski jezik na ekranu in vodenje v slovenskem jeziku),pri nas ga kolikor vem ni mogoče dobit,tudi morebitno uveljavljenje garancije ni možno pri nas,ampak v avstriji.

lp

thnk's, a si zadovoljen z njim, saj glede garancije pa se ni težko peljati k lojzu, a ne.

Splošni vtis, a je zraven tudi nosilec za bilanco? please?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thnk's, a si zadovoljen z njim, saj glede garancije pa se ni težko peljati k lojzu, a ne.

Splošni vtis, a je zraven tudi nosilec za bilanco? please?

Zelo sem zadovoljen z njim v vseh pogledih je OK,zraven je pa tudi vse kar rabiš,nosilec,kabli.....http://www.louis.de/_20bd52d448ca32d7375af3eccbf4454613/index.php?topic=artnr&artnr=10001594

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse tiste, ki ne poznate garminov dobro. garmin je samo naprava, ostalo je programska oprema. neglede na to kakšnega kupiš ga priklopiš na PC, začeneš garmin update in si lahko sprogramiraš vse. najnovejše verzije programa, jezike, prilagodiš zvoke itd. lahko celo posnameš svoje ukaze za vodenje, recimo če bi želel poslušati ženo kako se ti dere "zavij levo!!!!" skratka vse si lahko prilagodiš, tudi če v originalu ni gor. itak pa so najbolj važne karte. za SLO in EX-YU adria route, za ostalo CN Europe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse tiste, ki ne poznate garminov dobro. garmin je samo naprava, ostalo je programska oprema. neglede na to kakšnega kupiš ga priklopiš na PC, začeneš garmin update in si lahko sprogramiraš vse. najnovejše verzije programa, jezike, prilagodiš zvoke itd. lahko celo posnameš svoje ukaze za vodenje, recimo če bi želel poslušati ženo kako se ti dere "zavij levo!!!!" skratka vse si lahko prilagodiš, tudi če v originalu ni gor. itak pa so najbolj važne karte. za SLO in EX-YU adria route, za ostalo CN Europe.

dobro, a ma ženo pa glih nom gor poslušal, saj to je čar, da vsaj enkrat utihne, a ne, je pa že tista na garminu bolj prijazna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ker na ekranu navigacije podnevi skoraj nič ne vidiš?

Dostikrat imam navigacijo samo za zapisovanje podatkov o poti in hitrosti, poleg imam pa vedno tudi "garmina" v papirni obliki. Če pa imam napravo malo podloženo, da gleda proti meni se tudi skozi tank torbo dobro vidi. Se mi je pa lepše peljati kar tako, v tri krasne in se kje izgubiti, ter potem iskati pot nazaj v poznane kraje :OK: .

Imam pa še en problem. Ker je bil vtič v tank torbi prevečkrat "našponan" se mi je odlomil nastavek, ki drži vtič in je pritrjen na tiskano vezje v napravi. To sem rešil, a sem zaradi svoje neumnosti pri sestavljanju odlomil stikalo za vklop naprave. Sedaj me pa zanima, če se da to kje popravit z ne prevelikimi stroški. Hvala za odgovore in nasvete.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljam kako bi namontiral Garmina na VFRjko, pa imam v mislim varianto kot je na sliki: vakumski nastavek na obratomeru ali na šipi, zraven ga nameravam še "privezati", v primeru da podstavek pospusti.

Sedaj me pa zanima če ima kdo izkušnje s takšno pritrditvijo in če se obnese. Nosilcev ravno ne bi montiral po balancih.

No pa še to (resda obstaja posebej tema za to, samo vseeno): kam na VFRjki namontirat vtičnico :wallbash:? V mislih imam poleg ključacnice na armaturi. . Tako da, če ima kateri lastnik kako dobro rešitev, bi bil vesel če bi jo delil z mano. ...Pade i kaka piva :beer2:

http://www.touratech.com/shops/001/product_info.php?cPath=4_65_514&products_id=7774&osCsid=de4db6953e8f82f162c46523f31d55ba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!