Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Da.

To lahko storiš s programom Garmin Mapsource (kar je najbolj smiselno, saj delaš na isti karti kot je v napravi), lahko pa to počneš tudi z drugimi programi, ki bazirajo na google maps, tale je najbrž eden najboljših = http://www.janboersm...nload/index.php

Zdaj vem da gre, torej se bom naučil. Hvala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj vem da gre, torej se bom naučil. Hvala.

Scarabeo

No scarabeo tako kot ti je snecer odgovoril, z mapsourcem si narediš popolnoma vse na računalniku, malo potrpljenja pa pomoči prijateljev-snecerja, pa volja in dokaj hitro prideš not in ga obvladaš. Jaz se lahko pohvalim, da sem si naredil ravno sedaj popolno ruto balkan z vsemi dnevi, točkami ogledi, tankanjem, prenočišči, čevapčiči, itd... z mapsourcejem in vse te točke in rute za posamezen dan mi je zumbo sam naredil na garmina, na tebi je samo še, da se vsedeš na motor in pritisneš pojdi.

Je pa ta mapsource zelo prijazen do userja in lepo viden, pomagaš si pa lahko tudi z googl zemljo, koristna zadeva in seveda še z drugimi programi.

Zdaj sem pa že tako mogočen, da lahko tudi kateremu kaj svetujem, ha, ha.

Ti sam nabavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No scarabeo tako kot ti je snecer odgovoril, z mapsourcem si narediš popolnoma vse na računalniku, malo potrpljenja pa pomoči prijateljev-snecerja, pa volja in dokaj hitro prideš not in ga obvladaš. Jaz se lahko pohvalim, da sem si naredil ravno sedaj popolno ruto balkan z vsemi dnevi, točkami ogledi, tankanjem, prenočišči, čevapčiči, itd... z mapsourcejem in vse te točke in rute za posamezen dan mi je zumbo sam naredil na garmina, na tebi je samo še, da se vsedeš na motor in pritisneš pojdi.

Je pa ta mapsource zelo prijazen do userja in lepo viden, pomagaš si pa lahko tudi z googl zemljo, koristna zadeva in seveda še z drugimi programi.

Zdaj sem pa že tako mogočen, da lahko tudi kateremu kaj svetujem, ha, ha.

Ti sam nabavi.

Vidim, da si z mojih krajev :) . Ko bom nabavil, te bom kontaktiral, da ne bom še jaz odkrival tople vode in se matral. Glih nisem računalniški tip.

Potreniral pa že bom :D .

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da si z mojih krajev :) . Ko bom nabavil, te bom kontaktiral, da ne bom še jaz odkrival tople vode in se matral. Glih nisem računalniški tip.

Potreniral pa že bom :D .

LP Scarabeo

ti sam pridi, lahko tudi prej predn boš kupo, da vidiš u živo, če maš cajt lahk greš jutri zravn mne v Celje na sestanek za balkan party, grem ob 8.30.

Bova v živo lahko sprobala zumota.

Sem iz Prevalj, za več me lahko rufneš na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na kartico si v mapo garmin skopiraj datoteke:

garmindevice.xml in productkey

Na ta način bo update mislil, da je SD kartica Zumo 660.

Jaz redno delam tako, ker je update na SD kartico hitrejši pa še več prostora je na kartici in ni težave še s tem.

Ma se trudim, iščem ampak tega productkey-a pa ne najdem? Kje se nahaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam že narejen img (okoli 500Mb :)

Sem že enemu delal pred par tedni.

CN Middle East & Nort Africa 2012.40 in TopoMorocco 2.0, oboje rutabilno.

screenshot864.jpg

screenshot865.jpg

Spregledal, da rabita za iGo... za iGo pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doslej sem uporabljal Garmin, a ker sem sedaj preklopil na Android, bom Garmin odmislil in uporabljal Navigon (ali pa morda Sygic).

A morda kdo ve, če Navigon že uporablja enake karte kot Garmin (glede na to da jih je Garmin kupil)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videti je, da se je Bosna zelo popravila.

screenshot850.jpg prej (le 200kb)

screenshot851.jpg sedaj (7,3Mb)

Razen Albanije je v CN sedaj parkatično pokrita solidno že cela Juga.

No, to je dobra novica. Bom rabil že za prvi maj. Adria rute izgleda zaostaja, ker že dolgo ni bilo nove verzije?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali mogoče kdo ve ,če se da kje sposoditi ,ali ga kdo posodi proti plačilu. ....SPOT tracker. lp Dare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu vprašaj mogoče, se da marsikaj zmenit.

http://www.garmin.si/view_product.php?product=SPOT-1&cat_id=78

Sicer če pa zadevo potrebuješ, samo za prikazovanje lokacije (google maps), da "doma" vidijo kje si, potem lahko uporabiš kar gsm, ki ima gps in storitev google latitude.

Domnevam pa, da te zanima za lokacije, kjer ni gsm signala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na Garminu imam naloženo CN Europe NT 2012.40 (SD kartica) in Adria Route 3.30 nt (pomnilnik naprave)......

In zdaj problem: ne morem izklopit Adrie!!!!! Kaj bi blo narobe???

To se dogaja na 2 napravah: Nuvi 255w in Nuwi 765....

Hvala!!!!!

še nekaj: kako naložim obe karti na SD? moram spremenit ime datoteke? kakšno ime?

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je "narobe" ja.

1.

Morebiti si iz notranjega pomnilnika izbrisal osnovno mapo gmapbmap.img (basemap).

Ta osnovni zemljevid je nujen.

2.

"Defektna" zemljevida, bo treba še enkrat namestiti iz pravega vira. Bo kar to, če ti na obeh nagaja, ker dvomim da si šel na obeh brisati po pomoti osnovni zemljevid.

3.

CN in AR lahko združiš samo s programom Mapsource, tako da bo samo en file gmapsupp.img

4.

Poskusi AR, ki je v napravi preimenovati v gmapsupp.img

5.

Mojblink :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, letos sem si privoščil digitalni zemljevid. Tako zgleda Zumo 220 na Hondi CBF.

post-24768-0-26032100-1330962059_thumb.jpg

post-24768-0-85937800-1330962138_thumb.jpg

post-24768-0-70681400-1330962152_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je "narobe" ja.

1.

Morebiti si iz notranjega pomnilnika izbrisal osnovno mapo gmapbmap.img (basemap).

Ta osnovni zemljevid je nujen.

2.

"Defektna" zemljevida, bo treba še enkrat namestiti iz pravega vira. Bo kar to, če ti na obeh nagaja, ker dvomim da si šel na obeh brisati po pomoti osnovni zemljevid.

3.

CN in AR lahko združiš samo s programom Mapsource, tako da bo samo en file gmapsupp.img

4.

Poskusi AR, ki je v napravi preimenovati v gmapsupp.img

5.

Mojblink :)

Hvala,Snecer!!!!!

Osnovnega zemljevida nisem zbrisal. Zdej sem naložil Adrio na spominsko kartico,Evropo pa v pomnilnik naprave. Stvar deluje.:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!