Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ok.

 

FLY , med vožnjo tudi to kdaj prakticiraš?

Ko sem bil mlajši,sem imel večkrat hrati dan in noč,vendar nikoli med vožnjo na motorju !

Če pa misliš dva GPS hrati,imam v primeru resne fure  res dve škatli.Običajno zumo in en "terenski" GPS.

Zumo je super za normalne kraje z normalnimi cestami in za glasovne napotke v večjih mestih.

Terenski GPS služi  predvsem kot "back up" :  spravljanje trackov,"track back" funkcijo in potovalni računalnik.Če pa rabim topo karto,postane glavni GPS,ker je zumo z topo kartami zame  skoraj neuporaben.

Velika prednost dveh škatel pa je enaka mapa v dveh velikostih/zumih.Ena z vsemi detalji ki pa  seže samo par sto metrov daleč in druga z "globalnim" pogledom.

Drugi zumo pa imam samo zato,ker sem kupil nekaj pokvarjenih  za rezervne dele in  iz njih za hec sestavil še enega delujočega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve če lahko na nuvi 30 ali novi 40 serijo naložiš pot katero si narediš na računalniku? Gledal uradno stran garmina in piše da nima načrtovalnika poti... Kakšne izkušnje imate ostali?

 

Iščem čimbolj ugodno zadevo (na ebay-u so od 50-70€) da je ni preveč škoda če jo zalije ali kaj podobnega, sicer imamo doma že nuvi-ja 2460LT ampak se mi ga zdi škoda za na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

v četrtek se odpravljam na pot kjer bi mi moj Nuvi 550 pošteno koristil;

žal je tako, da je baterija z leti verjetno bolj ko ne odšla (itak niti nova ne bi zdržala celodnevne fure), tako da moram na brzaka rešiti napajanje iz 12V na akumulatorju.

 

Vidim, da Garmin prodaja nek uni komplet, ki ima zraven ustrezen adapter, ampak mi cena 50 EUR smrdi, ker nosilec že imam, samo namontirati ga moram:

http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-11143-07&cat_id=69

 

Ampak gledal sem tole:

http://www.louis.at/_20d51be058174136efd28174d9ecbe1326/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10001575

 

Piše, da je za Zumota 220, zgleda mi pa isti kot oni v kompletu z nosilcem, kjer piše, da je za Nuvija in Zumota. Mi zna kdo povedati a bo delalo?

 

LP, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

v četrtek se odpravljam na pot kjer bi mi moj Nuvi 550 pošteno koristil;

žal je tako, da je baterija z leti verjetno bolj ko ne odšla (itak niti nova ne bi zdržala celodnevne fure), tako da moram na brzaka rešiti napajanje iz 12V na akumulatorju.

 

Vidim, da Garmin prodaja nek uni komplet, ki ima zraven ustrezen adapter, ampak mi cena 50 EUR smrdi, ker nosilec že imam, samo namontirati ga moram:

http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-11143-07&cat_id=69

 

Ampak gledal sem tole:

http://www.louis.at/_20d51be058174136efd28174d9ecbe1326/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10001575

 

Piše, da je za Zumota 220, zgleda mi pa isti kot oni v kompletu z nosilcem, kjer piše, da je za Nuvija in Zumota. Mi zna kdo povedati a bo delalo?

 

LP, Blaž

V navodilih piše tole:

Charging the zūmo
1.
Connect the power cable to a mount
and a power source.
2.
Place the zūmo in the mount, and flip
the lever down.
 
OR
1.
Charge the zūmo with the AC power
cable. Plug the small end of the AC
power cable into the mini-USB port
on the bottom of the zūmo.
 
Ni pa rečeno da bo tudi deloval med polnjenjem. Če ne deluje in gre v čakanje pc povezave , je potrebno narediti tole:
 

USB pinout

1 +5V 5 volts DC

2 data not connected / float

3 data not connected / float

X GND connected to pin 4 (GND) with 17.3K ohm resistor

4 GND ground

 

se pravi med x in 4. pin upor

mini-usb_male.gif

 

če ti kaj pomaga pa še original kabel:

post-362-0-51908300-1320174758.jpg

 

Če si pa kje blizu mene, ti pa jaz moj original kabel za garmina posodim, ker je moj kažipot umrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, hvala!

 

Najprej bom probal z doma zvarjenim USB kablom;

 

Nekdo mi bo podaril en 12V garmin polnilec za v avto in bom tisto poskusil predelat na čeveljčke za na aku. Potovanje mi ta teden odpade, tako da se lahko malo poigram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, hvala!

 

Najprej bom probal z doma zvarjenim USB kablom;

 

Nekdo mi bo podaril en 12V garmin polnilec za v avto in bom tisto poskusil predelat na čeveljčke za na aku. Potovanje mi ta teden odpade, tako da se lahko malo poigram

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve če lahko na nuvi 30 ali novi 40 serijo naložiš pot katero si narediš na računalniku? Gledal uradno stran garmina in piše da nima načrtovalnika poti... Kakšne izkušnje imate ostali?

 

Iščem čimbolj ugodno zadevo (na ebay-u so od 50-70€) da je ni preveč škoda če jo zalije ali kaj podobnega, sicer imamo doma že nuvi-ja 2460LT ampak se mi ga zdi škoda za na motor.

 

Poti ne moreš uvoziti, lahko pa uvoziš točke, kar je skoraj enako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preverjam, če kdo potrebuje novega zumota za odličen denar.. ;)

a nosilec z mopedom  pride zdraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nosilec z mopedom  pride zdraven?

ja vse je zraven..cevni nosilec za motocikel in tudi nosilec za v avto. priložim tudi račun in embalažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam Zumo 350LM, novo, račun.več na ZS

Probaj vrnit v trgovino, z doplačilom kupi drugega. Če bodo za..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri cestni gps (vodotesni ali motoristični) je najcenejši???

 

Če kupuješ novo je to zumo 210 kot je napisal Sencer. Sam sem ta teden kupil rabljen gps z nemškega ebay-ja. Kupil sem Garmina 60CSX za 170€ s poštnino (DHL-3dni). Zumo 210 s touratech nosilci sem videl že za 300€ komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker mi forum ne dovoli popraviti zgornjega posta bi dodal še to:

 

Če kdo rabi torbico za cestni GPS imam eno viška. Gre za SW-Motech Navi bag velikosti M z hitro snemljivim adapterjem. Bila je amenjena za 1490T ampak sem kupil 60CSx in je ne potrebujem. Kupil sem jo lani konec sezone v yogi-ju in še ni bila uporabljena, samo odpakirana. Adapter je že nameščen na torbici!

 

img3340.jpg

img3338.jpg

 

 

Več slik in video tukaj!

 

25€+poštnina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtu imam službeni Garmin 2455, kjer pa nisem zasledil, da bi mi pokazal povprečno hitrost, prevoženih kilometrov v določenem dnevu in pstalih podatkov, ki sem jih opazil na priloženih fotografijah vaših navigacij. Zanima me ali je to poseben program, mogoče imapsource, Basecamp ali karkoli? Nimam pojma. Ali pa je to le na raznih Zumotih itd...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker mi forum ne dovoli popraviti zgornjega posta bi dodal še to:

 

Če kdo rabi torbico za cestni GPS imam eno viška. Gre za SW-Motech Navi bag velikosti M z hitro snemljivim adapterjem. Bila je amenjena za 1490T ampak sem kupil 60CSx in je ne potrebujem. Kupil sem jo lani konec sezone v yogi-ju in še ni bila uporabljena, samo odpakirana. Adapter je že nameščen na torbici!

Več slik in video tukaj!

 

25€+poštnina

A, bi bila dobra za garmin 765?

Ima namreč nosilec na bunko.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni še oldtimer.

 

https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the-road/motorcycles/cOnTheRoad-cMotorcycles-p1.html

 

Gre v bistvu za model 220, ki ga lujz prodaja kot 210.

 

Najbolj oldi od teh po softweru je 660, najbolj hroščati software pa ima najnovejši 350.

 

--------------

 

Od najnovejših Garminov prideta v poštev še dva.

 

Serija Garmin Montana (tega uporablja BMW na novi bmw gs adventurki), tam ima ime 

https://www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/pcgl/pressDetail.html;jsessionid=J1gjRTGck5Q0GNWh4kW6hD8GBDVCrL5cYP2thGJb1YcvlPxVwpsr!-670475517?title=bmw-motorrad-navigator-adventure&outputChannelId=6&id=T0140870EN&left_menu_item=node__6628

 

In pa serija Oregon, nov model 6xx ima tudi vrtljiv zaslon, zumiranje z dvema prstoma kot pri tablicah itd.

 

---------------

 

Gori je nekdo zapisal, da je kupil tudi Garmina 60csx, ima anteno in ga ne delajo več, model 62 je naslednik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!