Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 12 minutami, Snecer pravi:

kje si jo kupil na microSD? ...

IGLU Ljubljana Vič,  veseli december nakup.

pred eno uro, jskrablin pravi:

Probaj formatirati kartico kr v napravi, če gre. Al pa še enkrat format na računalu, karto gor pa probat. Druga opcija pa je uvozit z BaseCamp...

formatirati kartico bi pomenilo stran vreč uradno kupljeno topo karto !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poslal mail na podporo Garminu Slovenija, a imajo danes nedelaven dan.

 

popravek v nazivu: IGLU SPORT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gsxf750 pravi:

Sem poslal mail na podporo Garminu Slovenija, a imajo danes nedelaven dan.

 

popravek v nazivu: IGLU SPORT

No, karta ima napako, saj kaže milje in čevlje, namesto metričnih oznak.

In tam nimajo pojma, sem pisal direkt v UK na podporo, pa jih boli džoka za balkan.

Zato je bolje izdelek prvo pridobiti na test in če nima napak, potem nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V začetku so me motili čevlji namesto metrov pa sem šel preko. V Basecamp-u ni problema.

Je bil sistem vzami ali pusti in sem vzel. 64s je bilj mišljen kot rezerva (baterije in avtonomija).

Potem je pa 550 umru na Benduro 6, ni se več bootnil. Sem zamenjal baterijo za spomin, pa ni bilo dovolj.

In je prišel 595LM k hiši po 8-letni uporabi 550. Malo velik in težak, skoraj 400g, a 12cm ekran. Reševanje route na off terenu ko se zaštrika, je z malim ekranom, kot ga imata 64s in Oregon JSkrablin-a, mučno in pozno popoldan utrujen, je mali ekran no go.

Pa smo tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi Garmin gre v smeti.

Imam Garmin 660, prvega so mi zamenjali ob izteku 2 let, ker se je uničila matična plošča.

Pri drugem so zdaj ugotovili isto napako in je tako pravijo neuporaben. Sicer zažene programe in karte, GPS pa ne najde (piše posodabljam 1 %, zatem pa karte so posodobljene).

Uporabljal sem ga izključno na motorju, vse uporabe pa je bilo mogoče 200 ur. Uporabljal sem ga samo takrat, ko sem v kakšnem mestu iskal nočitev.

Crknil mi je po zadnji nadgradnji, serviser pravi, da gre za naključje...

Ker je to naključje svinjsko drago, me zanima ali ima kdo kaj izkušenj s podobno težavo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Lahko ti dam kontakt osebe, ki se ljubiteljsko s tem ukvarja in je iz MBja... 

Bi te lepo prosil ja...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi uporabniki Garmin zumo 590 imate na voljo nov SW 3.30.

Changes made from version 3.20 to 3.30:

  • Fixed an issue that could prevent the audio input option from appearing when an Apple iPhone is connected using Bluetooth wireless technology.
  • Fixed Bluetooth connection and reliability issues.
  • Fixed an issue that could cause the device to repeat "You are on the fastest route."
  • Fixed an issue that could prevent the MP3 folder from appearing.
  • Fixed an issue that could prevent favorites from appearing in search results.
  • Fixed an issue that could cause "TPMS is disconnected" to display too frequently.
  • Improved software stability.

Za posodobitev uporabite Garmin Express!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima prodam garmin 60cx. Zraven original cn 2009. Pi zelji adriaroute, adria topo, ali cn 2017

Seveda vse skupaj z original  touratech nosilcem in 12v vtičnica.

Cena 120€

IMG_20160727_073004.jpg

IMG_20160727_073639.jpg

IMG_20160727_073715.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je slučajno kdo poizkušal poslat ruto preko telefona direktno na navigator preko bluetootha? Ne da se mi stalno odklapljat GPS.a iz motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Počasi se mi poraja ideja, da bi kupil zumo 390LM ali nekaj podobnega (340???). Kje sploh kupiti v SLO???? Gledam po netu, pa je razlika v ceni tudi 150 EUR, npr. za 395LM je cena pri prodajalcu Garmin.si 499,99 EUR, v AUT (electronic4you) pa stane 390LM 349,99 EUR. Potem so neke variante 340LM CE v Louisu za cca. 269,00 EUR. A lahko kdo razloži, ali je v redu model 340 iz Louisa (ima za evropo karte??), oz. kakšna je sploh razlika med 340, 390 in 395. Žalostno pa je, da je pri nas dražje kot v AUT. Ali se pa motim?

 

P.S. Danes sem videl model 390 LM za 333,00 EUR v Louisu. Lahk bi tudi v SLO kaj takega imeli.

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Miha X pravi:

Počasi se mi poraja ideja, da bi kupil zumo 390LM ali nekaj podobnega (340???). Kje sploh kupiti v SLO???? Gledam po netu, pa je razlika v ceni tudi 150 EUR, npr. za 395LM je cena pri prodajalcu Garmin.si 499,99 EUR, v AUT (electronic4you) pa stane 390LM 349,99 EUR. Potem so neke variante 340LM CE v Louisu za cca. 269,00 EUR. A lahko kdo razloži, ali je v redu model 340 iz Louisa (ima za evropo karte??), oz. kakšna je sploh razlika med 340, 390 in 395. Žalostno pa je, da je pri nas dražje kot v AUT. Ali se pa motim?

 

P.S. Danes sem videl model 390 LM za 333,00 EUR v Louisu. Lahk bi tudi v SLO kaj takega imeli.

Po tejle primerjavi je zelo malo razlik med 395LM in 345LM (TMC IM MP3) in seveda 100€. Seveda je najbrž v kartah največ razlik glede na to, kje se kak model prodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Miha X pravi:

Počasi se mi poraja ideja, da bi kupil zumo 390LM ali nekaj podobnega (340???). Kje sploh kupiti v SLO???? Gledam po netu, pa je razlika v ceni tudi 150 EUR, npr. za 395LM je cena pri prodajalcu Garmin.si 499,99 EUR, v AUT (electronic4you) pa stane 390LM 349,99 EUR. Potem so neke variante 340LM CE v Louisu za cca. 269,00 EUR. A lahko kdo razloži, ali je v redu model 340 iz Louisa (ima za evropo karte??), oz. kakšna je sploh razlika med 340, 390 in 395. Žalostno pa je, da je pri nas dražje kot v AUT. Ali se pa motim?

 

P.S. Danes sem videl model 390 LM za 333,00 EUR v Louisu. Lahk bi tudi v SLO kaj takega imeli.

Sicer ne vem če je še na voljo, ampak jaz sem prejšnji teden kupil Zumo 390LM v City Parku Ljubljana, bila je neka akcija od Spara... Cena 219 €. Mogoče jim je še kakšen ostal? :huh:  Šlo je za "akcijo zadnjih kosov", ampak mislim, da za te zadeve ni bilo nekega velikega povpraševanja.

13934744_1239518626068152_9007482928482334217_n.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2016 at 15:38, gsxf750 pravi:

Kako vključiti ADRIA TOPO PRO v 595LM?

Karta je na microSD uradno kupljena.

Sem jo vstavil v režo na 595 pa pravi aparat, da jo je za uporabo potrebno najprej formatirati!

Karta v GPSMAP64 normalno dela.

V naprej hvala.

Današnja info via tel. (tehnična podpora):

Oglasite se pri nas in zamenjali vam bom SD kartico.

595 ne bere sd kartice velikosti 2Gb.

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam stari dobri nuvi 205, katerega sem kupil po nasvetu našega cenjenega kolega snecerja. Gonim ga že leta, tako v avtu, kot na vseh motociklih, pa še vedno odlično deluje. Že pred časom se mi je pojavila potreba po navigaciji v katero lahko vneseš track. Po glavi mi je hodil Wayteq, pa sem se po branju snecerjevega testa premislil, saj bi ta gps potreboval izključno za enduro rabo - uporabo topografskih kart in uvoženega tracka, VOŽNJA V STOJEČEM POLOŽAJU (veliko direktnega sonca). Ker nimam navade kupovati nepotrebne in komplicirane šare, sem začel gledat rabljene ročne naprave s "transflective" displejem. Vprašanje se bo morda komu zdelo neumno, a mene zanima sledeče: Kakšna je uporabnost cenejših transflective displejev (naprimer etrex10) v primerjavi z barvim lcd in barvnimi tranflective displeji z večjim številom barv? Zanima me še zlasti vidnost in berljivost. Nedvomno je oregon 600 zverina, plačevati več, kot pa je potrebno se mi zdi skrajno neumno, ker z napravo ne bom "meril, kdo ima daljšega", predvsem pa denarja ne mečem stran za stvari, ki jih nikdar ne bi rabil... Kaj si vi mislite o enostavnih displejih?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ni bilo mogoče kaj dosti razmišljat, tovrstnih tehnčnih nasvetov našega forumskega kolega snecerja se pač ne spregleda. GPS naročen, snecer hvala za nasvet! :grupni:

Po prvi vožnji seveda poročam...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako! Včeraj sem končno uspel etrax-a razpakirat in vstavit baterije. Snecerjev nasvet se je spet izkazal, kot najboljši, saj je displej na soncu berljiv, da podrobnosti na njem vidijo tudi slepi!! Me pa muči katrografija. Na napravi je nameščen TopoActive europe. Karta milo rečeno ni vredna pol p..de mrzle vode, saj ne prikaže niti gozdnih cest, kaj šele stezic. Celo plastnic ne najdem! Morda sem razvajen od kombinacije AT in AR na starem nuviju 205. Nikjer ne najdem tudi podatka o sd kartici. Ali morda kdo ve, kakšno velikost in razred katrice ti Garmini prepoznajo? Ali je mogoče na te naprave namestiti AR in AT kot je bilo na mojem starem Nuviju? Ima kdo boljšo idejo? Ali obstaja karta s še več podrobnostmi? Tu mislim na vlake in pešpoti...

 

Pravkar, SF pravi:

Tako! Včeraj sem končno uspel etrax-a razpakirat in vstavit baterije. Snecerjev nasvet se je spet izkazal, kot najboljši, saj je displej na soncu berljiv, da podrobnosti na njem vidijo tudi slepi!! Me pa muči katrografija. Na napravi je nameščen TopoActive europe. Karta milo rečeno ni vredna pol p..de mrzle vode, saj ne prikaže niti gozdnih cest, kaj šele stezic. Celo izohips ne najdem! Morda sem razvajen od kombinacije AT in AR na starem nuviju 205. Nikjer ne najdem tudi podatka o sd kartici. Ali morda kdo ve, kakšno velikost in razred katrice ti Garmini prepoznajo? Ali je mogoče na te naprave namestiti AR in AT kot je bilo na mojem starem Nuviju? Ima kdo boljšo idejo? Ali obstaja karta s še več podrobnostmi? Tu mislim na vlake in pešpoti...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8gb microsd minimum, vse karte lahko daš gor, ki so na trgu, tudi brezplačno OSM, ki je zelo podrobna

to kar je sedaj goei je bilj zato, da nsprava ni prazna

na kartici lahko imaš za razliko od nuvi205 "neomejeno" število zemljevidov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve, zakaj na mojem garminu nuvi 2405 sled ne deluje pravilno. Enkrat naredi do ene točke potem izgine pa malo naprej. Skratka nikoli ni v celoti, ko preverim zgodovino potovanja in hočem izvozit v BaseCamp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SF - jaz imam tole naloženo - http://garmin.opentopomap.org/ Nisem uspel še kaj veliko testirat, kolker pa sem uporabljal Oregona za bicikel in hodit, sem bil kr zadovoljen s temi mapami. Nivo podrobnosti se vidi tudi na topo mapi, ki je na strani. Pa lahko malo preveriš, kako je s tem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, alen1 pravi:

Ali mogoče kdo ve, zakaj na mojem garminu nuvi 2405 sled ne deluje pravilno. Enkrat naredi do ene točke potem izgine pa malo naprej. Skratka nikoli ni v celoti, ko preverim zgodovino potovanja in hočem izvozit v BaseCamp.

mogoče ti signal prekinja, ampak v tem primeru bi bila vmes pri sledi ravna črta

naloži nekam sled pa da vidimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!