Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Opentopo sem imel tudi jaz na telefonu. Problem je, da je karta skrajno površna kot TopoActive. Primer: pri meni v vasi manjka en kup makadamskih cest. Ne vlak in gozdnih poti ampak lepih, širokih makadamskih cest, kar pomeni, da je zadeva v kakih jebinah popolnoma neuporabna... Ima morda kdo kak novejši AdriaTopo, da bi si ga lahko ogledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Najnovejša" je AdriaTopo pro = to je dejansko kombinacija stare Adriaroute in Adriatopo

Ima pa sicer težave zaradi šlamparije, namesto metrov pri izohipsah kaže čevelje, ter milje namesto kilometrov pri cestni omejitvi.

Je pa rutabilna.

Za samo navigiranje to hud problem.

Drug problem pri tej karti je, da nima PC namestitve, se jo pa da čitati preko Basecampa iz naprave ali "predelati"

 

pred 8 minutami, SF pravi:

Opentopo sem imel tudi jaz na telefonu. Problem je, da je karta skrajno površna kot TopoActive. Primer: pri meni v vasi manjka en kup makadamskih cest. Ne vlak in gozdnih poti ampak lepih, širokih makadamskih cest, kar pomeni, da je zadeva v kakih jebinah popolnoma neuporabna... Ima morda kdo kak novejši AdriaTopo, da bi si ga lahko ogledal?

"tu" je testna verzija Atopo pro pa si malo poglej

Drugače pa povej za tvojo vas, da primerjamo OSM, Atopo...

http://ncrypt.in/folder-Cs15fFQm

(password za rar  ozboss18)

IMG datoteko preprosto skopiraj na kartico v mapo \Garmin\ ali \Map\

Če ne prime v prvi, bo v drugi (mape sam kreiraš)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo bom doma takoj poizkusil in pogledal... Aja... Pa še spotoma bo treba po kartico...  8gb kartica minimum??? Danes sem našel na garminovi strani med opremo za ta aparat kartico 4gb class4... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4gb tudi bere, samo danes so kartice džabe

poglej 16gb na mimovrste, sandisk ultra...

jaz mam sicer 8gb v oregonu, itak ni šans da napolnim

https://www.mimovrste.com/pomnilniske-kartice/sandisk-spominska-kartica-microsd-ultra-16gb-adapter-80mbs

7 eur...z adapterjem, class 10

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak res... Spotoma sem skočil v prvo trgovino, za katero sem sumil, da bi lahko imela kakšno kartico na zalogi in 8GB je bila sploh najcenejša katero so imeli. Ker šestnajstice pa ni bilo na zalogi, sem pomislil, na to, da nikoli ne bvom imel gor toliko robe kot ti, pa sem jo z lahkim srcem vzel. Prodajalec se sploh ni mogel več spomnit, kdaj je nazadnje prodal kašno 4 GB... hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo družba.. Zanima me če avtomobilski garmin napravica (nuvi1490) bere vse karte.. 

malo je že stara pa bi jo probal malo zlorabit na motorju za kakšne enduro poti makedam gozdne poti?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče priporočaš kiro karto naj dol cuknem. ter kje?.. Ker ta ko je zdaj ni posodobljena pa niti v lj ne pelje prav... :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šolanje je uspelo, AT naložen. Na hitro sem ga primerjal z ActiveTopo in google maps. Za primerjavo sem vzel področje severno od regionalne ceste Lj-Mb med Želodnikom in Lukovico. Od hoferjevega centralnega skladišča vzhodno ob daljnovodu proti Zaborštu manjka lep makadam na Adria topo in na activetopo, google maps ga ima. Prav tako je na tistem področju 5 bajerjev, ki so označeni na Adrii in Google maps, na active jih sploh ni. Makadama po mojem spominu nima tudi opentopo. Prav tako na active in na opentopo manjkajo ceste v naselju Zaboršt...

Tole je hiter pogled... Popoldne bom poiskusil namestiti še Openstreet, da vidim, če se kaj razlikuje od teh kart. Se mi zdi pa zanimivo, da ima nek google maps vec podrobnosti, kot nek Adriatopo ki je plačljiv, po vrhu vsega pa so mu dodali še oznako superduper PRO....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Fantocci pravi:

Katera je zadnja, aktualna verzija za Garmin NT non-Unicode? Moram malo updejtat svojo arhaično Nokio E71...

CNEUNT 2017.10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Zgleda, da se vse open source zadeve opirajo na isti vir in so vsaj za Slovenijo malce siromašnejše... Sem pa gledal otok Pag. Tam je garminova karta slabša, kot open source zadeva imenovana opentopo... Snecer morda boš ti vedel... Je mogoče katerekoli novejše karte združevat, tako kot je bil primer s starim AR in At?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...si ne upam odpreti nove teme in sicer: "načrtovanje poti", ker se mi zdi, da pod navigacijo ne sodi in morda tudi že kje obstaja.

Citiraj

mislim, da že vemo, kje si :) pa opozorilo si preberi nad vsako temo. sicer se pa strinjam, viamichelin je zelo dober program, tudi sam ga uporabljam.

Sam sicer tudi uporabljam ViaMichelin ampak me ne pelje preko vseh mejnih prehodov...najbližja Robič in Predel ne predlaga ampak me pelje le preko Gorice ali Kranjske Gore :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Garmina uporabi Basecamp/Mapsource, kjer si nastaviš željena izogibanja (enako moraš nastavit tudi v napravi) in to je to.

Načrtovati in raziskovati pa moraš seveda sam, programi ponujajo svoje ideje.

Jaz viamichelin pritisnem, da mi izračuna cestnine ipd. v tujini, ker ima ažurne podatke ter da pogledam njegovo idejo.

Za neko "resno" ruto, ki skrene iz glavnih in zajema eksotične ceste pa se moraš potruditi in iskati sam ali pogledati na kakšni strani, kjer so že predlagane moto rute in "znamenitosti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, vandrovec said:

...si ne upam odpreti nove teme in sicer: "načrtovanje poti", ker se mi zdi, da pod navigacijo ne sodi in morda tudi že kje obstaja.

Sam sicer tudi uporabljam ViaMichelin ampak me ne pelje preko vseh mejnih prehodov...najbližja Robič in Predel ne predlaga ampak me pelje le preko Gorice ali Kranjske Gore :hmm:

Najprej probaj zamenjat vrsto route katere ti ponuja program (spodaj nastete). Ce ti nobena od ponujenih variant se vedno ne ustreza preprosto dodaj v "route planner" en(lahko tudi vec) waypoint kateri se nahaja na tvoji zeljeni trasi med izhodiscem in ciljem.
______________________________________________________________
MICHELIN recommended

The route deemed to be the safest and simplest with minimal scope for error along the way. The default recommended route from Michelin.

Quickest 

The route likely to offer the shortest journey time to the chosen destination, favouring main roads and, in particular, highways.

Shortest

The route offering the shortest distance to a destination via the most accessible roads. Journey times for this option will tend to be longer.

Discovery

The route option for scenic roads that may have a touristic interest.

Economical
The most fuel-efficient route that also avoids toll roads.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo nihče vedel, bo Snecer ziher vedel. malo se nagibam k nakupu zumota

https://www.louis.de/en/artikel/garmin-zumo-340lm-louis-edition-sat-nav/10004595?list=222455818&filter_article_number=10004595

Vidim, da ta nima celotne evrope. Zanima me ali se na tem modelu, da še na tastar način kako karto z pašnika naložit (se pravi prekopirat *.img na kartico v mapo Map ali garmin) ali že po novem ko zadeve ne gre nelegalno naložit. Baje da imajo neki novi modeli novo zaščito in prastari postopek ne deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super hvala. Ko si že kle, si kje zasledil kako dobro rešitev za montažo zumota na vzvratno ogledalo? ker na skuterju ga na balanco ne moreš. trenutno imam tisto torbico od Givija, pa je za en drek. Nič se ne vidi, težko pritiskanje preko folije, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je slika balance oblečene v plastiko. Nekaj rezal nebi, morda samo tisti sredinski del z znakom dol, pa tam kakšen nosilček.

http://www.moto123.com/motorcycle-reviews/article,2007-yamaha-majesty-400-road-test.spy?artid=92648

verjetno bo najbolj nabavit kej takega

https://www.amazon.co.uk/Motorcycle-Mirror-Mount-Garmin-18797/dp/B00HWTXF8G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!