Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Hvala bom malo počekiru pa zmerit morem zadeve, če bi šel garmin vmes v lanscape načinu. Tam je dost malo placa, ker pride balanca zelo skupaj, posledično bi morala biti kugla na kr dolgem peclju, da bi prišel garmin višje. No morda pa bunka, pa original podaljšek, ko z vsake strani pride bunka v njega, pa ga lahko steguješ.

https://www.google.si/search?q=garmin+zumo+mount&tbm=isch&imgil=PtM9xyWFzZLqAM%3A%3BfGqNu5BN4LaAKM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.activegps.co.uk%252Fgarmin-ram-mounting-kit.htm&source=iu&pf=m&fir=PtM9xyWFzZLqAM%3A%2CfGqNu5BN4LaAKM%2C_&usg=__4Voamx33gX1ltYoBciUmXtQ5V8k%3D&biw=1517&bih=708&dpr=0.9&ved=0ahUKEwi9uJDQovvOAhWEZCwKHU_XBs0QyjcIMg&ei=Zf3OV_3xFoTJsQHPrpvoDA#imgdii=PtM9xyWFzZLqAM%3A%3BPtM9xyWFzZLqAM%3A%3BKmr7bxMzpAlnPM%3A&imgrc=PtM9xyWFzZLqAM%3A

Nekak se bo že dalo skombinirat, ni hudič

Morda bi celo z priloženim kitom šlo, če je dost placa, da se tist U nosilec prišravfa, pa tist podaljšek ko je priložen, pa bi morda bila višina prava za GPS, pa še malo ga lahko na hugli proti sebi oz. izven linije balance obrneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 6 minutami, Snecer pravi:

Nov zemljevid je na voljo in sicer AdriaTOPO PRO v3

Cela Juga+Albanija

To je blo vse že v prejšnji verziji.

Kaj je novega v tej verziji?

Končno so mi zrihtal prejšnjo, da dela v Zumo 595.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje: kako prenesti ruto narejeno v basecamp-u na napravo (nuvi 765) tako, da jo bo naprava dejansko v celoti upoštevala?

(@snecer?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi Mapsource, ki je 100% kompatibilen z Nuvi 765 in nastavi enaka izogibanja tudi v napravi pa bo enako vodilo...

pred 47 minutami, gsxf750 pravi:

To je blo vse že v prejšnji verziji.

Kaj je novega v tej verziji?

Končno so mi zrihtal prejšnjo, da dela v Zumo 595.

pravilno so prikazani metri namesto čevljev in ni več omejitev v miljah, nasploh ni več omejitev

kaj pa je novega..verjetno novejše mape napram tistim iz 2013 (karta izšla 2014)

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snecer said:

Uporabi Mapsource, ki je 100% kompatibilen z Nuvi 765 in nastavi enaka izogibanja tudi v napravi pa bo enako vodilo...

pravilno so prikazani metri namesto čevljev in ni več omejitev v miljah, nasploh ni več omejitev

kaj pa je novega..verjetno novejše mape napram tistim iz 2013 (karta izšla 2014)

se pravi odgovor je: z BC ne gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, RSTDRIVER said:

se pravi odgovor je: z BC ne gre?

Ne poznam Nuvi 765, na zumo 590 gre enostavno. Sam sicer raje uporabljam Furkot, se bo pa treba lotiti tudi BaseCampa.

Ali kdo uporablja Open Street mape? En Nemec me je napotil na tole: http://www.raumbezug.eu/osm-garmin_en.htm

Ne dela na Macu, zato še nisem preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, RSTDRIVER pravi:

se pravi odgovor je: z BC ne gre?

dela tudi v bc, samo nastavi si pravilno izogibanja

nekateri zmotno mislijo, da se v napravo prenašajo rute. prenašajo se le točke, katere naprava glede na svoje parametre znova izračuna, zato lahko pride do odstopanj

pred 37 minutami, motolover pravi:

Ne poznam Nuvi 765, na zumo 590 gre enostavno. Sam sicer raje uporabljam Furkot, se bo pa treba lotiti tudi BaseCampa.

Ali kdo uporablja Open Street mape? En Nemec me je napotil na tole: http://www.raumbezug.eu/osm-garmin_en.htm

Ne dela na Macu, zato še nisem preizkusil.

http://www.tyretotravel.com/

ta je tudi popularen za načrtovanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih uporabljal preko MapFactor Navigator-ja na telefonu. Aplikacija je bila za en drek, karte pa dalec najbolj uporabne za centralno Azijo. Sem imel se kupljene Sygiceve karte in zastonjske Here pa se oboje lahko skrijejo pred OSM v tistem delu.

OSM se najbolj očitam pomanjkljivo rangiranje cest.

Ce jih rabis za Garmina pojdi direktno na Open street map in si tam poisci ustrezne. Ce zelis samo videt kaj je gor, si poglej v browserju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9/6/2016 at 17:39, Snecer pravi:

Na tega se da in tudi na nove se da... :) celo Evropo oziroma vse karte

Kaj se da celo evropo dobiti brez pašnika ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

da jo kupiš? :) 

res ne razumem vprašanja :) 

Sem mislil , če kupiš omenjenega garmina in posodobiš na garmin stran ali naloži potem celo evropo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. september 2016 at 21:28, Kolen pravi:

Ja itak, me je samo zanimal , če sem slučajno kaj spregledal ;)

Mogoče to, da imaš zdaj še 50€ popusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2016 at 13:35, Snecer pravi:

"Najnovejša" je AdriaTopo pro = to je dejansko kombinacija stare Adriaroute in Adriatopo

Ima pa sicer težave zaradi šlamparije, namesto metrov pri izohipsah kaže čevelje, ter milje namesto kilometrov pri cestni omejitvi.

Je pa rutabilna.

Za samo navigiranje to hud problem.

Drug problem pri tej karti je, da nima PC namestitve, se jo pa da čitati preko Basecampa iz naprave ali "predelati"

 

"tu" je testna verzija Atopo pro pa si malo poglej

Drugače pa povej za tvojo vas, da primerjamo OSM, Atopo...

http://ncrypt.in/folder-Cs15fFQm

(password za rar  ozboss18)

IMG datoteko preprosto skopiraj na kartico v mapo \Garmin\ ali \Map\

Če ne prime v prvi, bo v drugi (mape sam kreiraš)

Najprej en lep pozdrav!

Je to zadnja verzija Adria Topo pro? Imam BMW navigator V - če naložim tole karto gor ali pa SloTOPO 2.31 so ceste prikazane v svetlo sivi barvi (se vizualno čisto zgubijo), plastnice pa so zelo vidne v rdeči in črni barvi. Ceste je nemogoče razločiti zaradi plastnic ki so zelo močno prikazane. Sklepam da je to problem prikaza topo kart na BMW Navigatorju? Lahko kdo potrdi tole? (sklepam da na Garmin napravah prikaže vredu...)

P.S.: sem mislil pokomentirat katere ceste so ali niso na topo karti v primerjavi s CN, pa je nemogoče razbrati kaj je in ni... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim je izšla nova verzija topo karte.

AdriaTopo Pro v3

tu jo celo prodajajo in še kje

https://www.mimovrste.com/dodatki-navigacije/garmin-adriatopo-v3-pro

Slotopo 2.31 pa bo kar hudo za časom, kakšnih 6 let prastara...

Se pa da na teh novejših zumo/navijih nalagati svoje teme, tako da so potem kontrasti in razlike boljše.

Glede Slotopo 2.31 pa nimaš več kaj komentirat, ker je povsem zastarela... kje si jo sploh našel :) ker itak ne obstaja pod tem imenom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slo topo 2.31 našel na našem party pašniku. Snel in naložu sem jo pa zato, ker sem hotel probat če bo enako čudno izohipse kazalo. :)

Hmm, ja sem tudi probal teme menjati (te ki so že naložene v napravi) pa ni bilo nič bolje. Kakšen nasvet (mogoče link) kje dobiti teme?

Topo karta me drugače zato zanima, ker CN karta nima razločeno kaj je makadamska cesta, kolovoz ipd. Zelo rad grem na makadam in dobre kolovoze v naravo. Sem upal da bo TOPO karta kaj bolj v smislu topografske karte ala geopedia.si, pa kolikor sem na hitro gledal ni ravno tok huda. Namreč, če planiram ruto z geopedio vse štima, lepo pridem... CN karta je pa bolj tko tko - me tudi zapelje na pešpot, kjer bi moral bit hard hard enduraš da bi zvozu..., ne pa turistični popotnik na 200 kg potovalni enduri ki išče lepo utrjene potke, ceste ter mir v naravi...

Aja, pa še to: je zadnja AdriaTopo Pro v3 že kje na voljo?... na hitro gledal in nič našel...

 

Popravljeno . Popravil Someone12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od naprave, kako ti kaže makadam, CN ima makadam lepo ločen, črtkano, pešpoti (npr. transverzala) pa so pikice.

Mogoče kakšen konkreten primer...

Gori sem dal link, kjer je nova adriatopo na voljo za nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CN mapa (zadnja verzija) na BMW nav ne kaže črtkano cest ali potk, samo neprekinjene črte, bolj debele in manj, nič ne loči makadama, kolovozov... :dry:  Očitno Garmin naprave drugače prikažejo ceste kot BMW nav, ali pa bi mogoče kakšna druga tema drugače prikazala ceste. Tudi za peš pot je neprekinjena črta.

Na Topo pro 2014 karti pa so črtkane črtice - in tudi peš poti, kolovozi se ločijo.

Topo karta ima res precej več vrisanih peš potk, kolovozov - primerjal CN in TOPO pro 2014 karto na dveh področjih, Menina planina in predel vzhodno od Ilirske Bistrice.

Vendar pa bom za resno (preverjeno) planiranje potk vseeno delal hkrati z geopedio - se mi zdi in kolikor vidim je vseeno najboljša karta. :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je stvar prikaza v posamezni napravi, kako prikaže potke in makadam. 

A to še ne pomeni, da se jim navigacija ne izogne, če imaš nastavljeno izogibanje makadamskim potem...

Skratka drugačen izgled v ničemer ne vpliva na fukncionalnost.

Priklopi navigacijo na PC, zaženi Basecamp pa boš videl, kako izgledajo potke in makadam na izvoru.

Drugače pa je povsem jasno, da je CN primerna le za vozila, ne pa tudi za pohodništvo. Cestna mreža je pri CN sicer kar solidna.

doli primer starejše cn in nove a topo

Brez naslova.jpg

Brez naslova1.jpg

Za resno planinarjenje se pa itak naredi track/sled, ki je lahko speljana tudi tam, kjer ni evidentiranih potk, saj zadevo vlečeš "z roko".

Takšno sled uvoziš v napravo in se pustiš voditi, seveda se to počne s pohodniško napravo, ki ima tudi kompas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!