Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pri instalaciji in zagonu posodobitve z Garmin Expressom (dodajanju naprave) je potrebno vpisati samo email naslov (lahko tudi izmišljen, če se tako bojiš).

Če tega ne želiš, ga  lahko posodobiš tudi z Garmin WebUpdater programom. Posodobiš pa samo SW na zadnjo verzijo, ne pa tudi kart! Za posodobitev kart je pa najlažje z G. Expressom.

Prvi pogoj za posodobitev pa je, da računalnik "vidi" oz. zazna napravo.

Upajmo, da v to razprodajo niso zašle kake "refurbished" naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pogooglal" , baje je dokaj "normalno" da se Garmin zatakne v "demo mode" : napako naj bi se odpravilo tako, da v meniju jakost zvoka držiš zgornji desni vogal in nato v meniju onemogočiš (ena od možnosti je da ga pelješ na sprehod, dovolj hitro in dovolj daleč, ampak to ni vedno uspešno) . Bom probal, ko pridem domov.

Nimam problemov z dajanjem E-naslova, samo motilo me je da ni pripravljen za uporabo.

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena registracija ni potrebna.
Napravo enostavno skonektaš z računalnikom in v programu GExpress posodobiš vse, kar je potrebno, celo imaš na voljo, da se sam odločiš, kaj boš posodobil ... karto samo v napravi, ali oboje, programsko opremo naprave ... itd.
Dodajaš kazalke, jezik programa in vodenja ... ni da ni. Z posodobitvijo softwera pa naprava postaja vedno boljša, pol stvari pa itak ne rabiš, saj je v prvi fazi to NAVIgacijska naprava.

Tretjo leto uporabljam ZUMo in trkam na les ... vrhunska predvsem pa zanesljiva naprava. Jaz sem jo takrat kupil v BigBangu za blazno vsoto ... res pa je, da imam vse zraven, tako avto, kot moto inštalacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, franc pravi:

"Pogooglal" , baje je dokaj "normalno" da se Garmin zatakne v "demo mode" : napako naj bi se odpravilo tako, da v meniju jakost zvoka držiš zgornji desni vogal in nato v meniju onemogočiš (ena od možnosti je da ga pelješ na sprehod, dovolj hitro in dovolj daleč, ampak to ni vedno uspešno) . Bom probal, ko pridem domov.

Nimam problemov z dajanjem E-naslova, samo motilo me je da ni pripravljen za uporabo.

lp

očitno neka hiba pri novejših avto/moto modelih

Citiraj

How do I get my device out of demo mode?Some Garmin automotive devices have a demo mode. When the demo mode is enabled, the device may display a demonstration video. Additionally, you may be able to use the regular navigation menus but the device will never go out of simulation mode.
If you've purchased one of the below devices and it is in demo mode, you may disable this mode by simply driving around with the device. To disable demo mode, you must be traveling at least 10 miles per hour for at least 30 seconds.
If a device is still in demo mode after meeting this criteria, please contact Garmin product support: http://www.garmin.com/us/<wbr>support/contact
The following devices have demo mode:
 

  • nuvi 2200 series
  • nuvi 2300 series
  • nuvi 2400 series
  • nuvi 3700 series
  • nuvi 2405 series
  • nuvi 2505 series
  • nuvi 3400 series
  • nuvi 3500 series
  • nuvi 30
  • nuvi 40
  • nuvi 50
  • LIVE 1695
  • LIVE 2300 series
  • dezl 560
  • zumo 350

oziroma kot si napisal, v developer meniju to izklopiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, franc pravi:

"Pogooglal" , baje je dokaj "normalno" da se Garmin zatakne v "demo mode" : napako naj bi se odpravilo tako, da v meniju jakost zvoka držiš zgornji desni vogal in nato v meniju onemogočiš (ena od možnosti je da ga pelješ na sprehod, dovolj hitro in dovolj daleč, ampak to ni vedno uspešno) . Bom probal, ko pridem domov.

Nimam problemov z dajanjem E-naslova, samo motilo me je da ni pripravljen za uporabo.

lp

Franc, verjetno imaš samo ti te začetne težave, ker se nihče drug ni oglasil, da mu ne deluje. Upam, da uspešno rešiš težavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj 590LM, ki sem ga kupil lani spomladi v BigBangu, tudi ni delal. Nesel sem ga k Garminu v BTC, kjer niso našli napake, zato so ga poslali na servis. Po par dneh sem ga dobil nazaj in je delal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zumo 350 se je tudi dogodilo, da se ni posodobil, v my Garmin pa izbrisalo vse podatke o napravi. Kakršna koli posodobitev ni bila več mogoča. Tudi na servisu jim ni uspelo. Dobil novo napravo, vendar ne več 350 ampak 390, ker 350 naj ne bi bil več na voljo kot zamena. To se je dogodilo pri spomladanski posodobitvi kart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve zakaj mi noče naložit adria topo maps v zumo 390. V base mapsu mi ga lepo odpre in vse sam v garmina mi ga ne naloži.??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, dejcpob pravi:

Ali mogoče kdo ve zakaj mi noče naložit adria topo maps v zumo 390. V base mapsu mi ga lepo odpre in vse sam v garmina mi ga ne naloži.??

Garminova zaščita. 

Za legalno verzijo ADRIA TOPO PRO (uSD 2gb) je moral 595 na servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DL650 pravi:

Torej Franc, nič se nisi oglasil, kaj si rešil? Kot je uporabnik zgoraj napisal ... AdriaR je zgodovina je pa bila pokritost Slo vedno boljša v CN . 

Dela.

Glasnost, zgornji desni vogal, meni, onemogoči in dela. Zdaj sicer najeda z licenco (upam, da bo nehal, ko bo dejansko v uporabi, ni problem, je pa nadležno, da moram pri vsakem zagonu "sprejemat" licenčne pogoje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

Dela.

Glasnost, zgornji desni vogal, meni, onemogoči in dela. Zdaj sicer najeda z licenco (upam, da bo nehal, ko bo dejansko v uporabi, ni problem, je pa nadležno, da moram pri vsakem zagonu "sprejemat" licenčne pogoje) .

lp

No super, saj o tem itak ni bilo dvoma, če je stvar "izpod čekiča", torej nova.
A si ga skonektal z računalnikom in zagnal tako BC in GExpress? Tam takoj javi, kaj je potrebno posodobit. Četudi naprave ne skonektaš v GarminExpressu se ti v BC pokaže vrstica takoj, ko sistem zazna, da je na voljo novi softwer ali mape.

Seveda pa se z GExpressom potem potrebno vse posodobit. Morda se boš takrat tudi izognil temu potrjevanju licenčnih pogojev.

Čeprav je na zgornjem spisku tudi moja naprava, teh težav (to sploh niso težave) nisem imel. Prinesel sem jo domov, odšel na teraso in zadevo zaštartal ... Jaz imam Z350 in do danes nikakršnih težav. Z posodobitvami je postala naprava iz updata v update boljša. Potrebe po drugi nimam .... bombončkov, ki jih imajo te naprave, pa ne potrebujem. Tukaj mislim na mp3 in pregledovalnik slik, ker pri vseh teh tablicah in telefonih bi moral bit res usekan, da bi slike ali glasbo poslušal preko navigacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še. Malo me neka viroza daje. Doma nimam interneta pa moram računalnik pod pazduho in k sosedu, da ga priklopim (pri prejšnjem sem zeznil, ker sem ga prijavil na službenem računalniku, potem sem pa imel kup problemov, da sem spravil programe (map source... ) na domači računalnik in me je potem vedno zaj... z odklepanjem zemljevidov... ) . Verjetno je pri tem manj težav (LM) ampak ne bom "testiral" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poveš več ,kaj naj nebi delalo?Imam gumenjaka in ne potrebujem veliko,položaj, smer hitrost, globino razvidno iz kart,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

globino za gumenjaka? ok no... :)

ne bo delalo npr. avtomatsko vodenje, ostalo pa ti bo kazalo, za globino nisem siguren, naloži gor pa boš videl če ti ustreza

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v fazi nakupa in se informiram ,kaj lahko pričakujem. Za plovbo vodenje ni pomembno,razbrati globino iz kart pa kar pomaga ko načrtuješ med katirimi otočiči boš rinil.

Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20/10/2016 at 2:42 PM, GS Marko said:

Sem v fazi nakupa in se informiram ,kaj lahko pričakujem. Za plovbo vodenje ni pomembno,razbrati globino iz kart pa kar pomaga ko načrtuješ med katirimi otočiči boš rinil.

Hvala za info.

nasploh pri kakšni večerni vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!