Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

:lol1:

Ja jaz vedno kombiniram zemljevid in navigacijo, ker sem prvič tudi zašel u PM in sem takrat ugotovil, da je obvezno treba kombinirat. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas s plitvejšim žepom ... :rolleyes:

post-12027-1179999846_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako izgleda moja montaza....e kar OK, ker lahko dosezes ZUMOTA z roko.

Ce ga imas na armaturi, je to tezje, pa tudi vibracije so manjse.

Ja, NNIICE! Sam imam Zumo-ta 550 na GoldWing-u na desni strani, zraven pa se satelitsko XM anteno. Ja, sem ga hard-wire, da ne kuri baterije, pravkar pa sem nabavil se kabel, tako da bo potem ves zvok v celadi: zumo govor, XM radio in se cell phone prek BlueTooth. Se nisem vse povezal, bom te dni...

Tu je Zumo 550 (osnovni) tam jurja zelencev, no na EBay-u (NOV!) pa 690$ (tolk sem jaz zanj placal). To brez XM-a, ki je se dodatno za anteno in narocnino.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej če se ti da nared kakšno fotko kako si namontiral moj ga namerava te dni tud nabavit

in se najbrž že ukvarja z idejo kam na goldo ga namontirat,da bo najbolš

tko da ideja dobrodošla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes tolk na zumota jezen, ce bi imel kladu v rok, bi ga kr stolku. Nastimal sem cilj Hermagor (Avstrija). In ta bumbar me je vleku v Villach, in to po srediscu, kjer je cona 30 km/h. Uf, kolk sem bil jezen. Potem sem ga ugasnu, vzel zemljevid v roke in stvar je stekla.

Izkusnja: ce gremo potovat, pusti doma navigacijo. Uporabna je namrec le za iskanje naslovov prenocist. Za ostalo pa zemljevid !!!!

Te cist razumem saj sem zelo blizu doma in stalno na relaciji proti Hermagorju z vseh možnih smeri in niti ena se Villacha niti približno ne dotakne niti na pet kilometrov ne. Ce vsaj približno veš v tem koncu je najboljše vozit kar po tablah oz. po zemljevidu če ti ni nič znanega. Je pa dobr imet navigacijo če iščeš kakšen točen naslov v kakšnem mestu.

P.s. Upam, da sta te potem lepa cesta in pokrajina spravili v boljšo voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Garmin Quest II je tudi že slišal hude grožnje.Od metanja skozi okno do potapljanja itd.Poanta je v tem da je koristen samo za ugotavljanje lokacije . Običajno tik pred križišči izgubi satelitsko zvezo ali pa čaka na boljšo zvezo ali pa ponovno kalkulira.In vse to zelo počasi . V večjih mestih je pa sploh obup , ker verjetno zaradi zgradb izgubi signal.Ja pa še to . Ko ga prižgeš ne ve kje je sever ali jug. Moraš se premakniti par metrov.

Moja definicija je : GPS je naslabša dobra stvar.Ko se zaradi elektronike izgubiš kot sva se midva zadnjič v Toskani vidiš popolnoma nepredvideno zelo lepe stvari , ki jih drugače sploh nebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej jaz imam nuvi 350 ,daj a kdo ve kako bi naredil eno ohišje oziroma nosilec za na motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej če se ti da nared kakšno fotko kako si namontiral moj ga namerava te dni tud nabavit

in se najbrž že ukvarja z idejo kam na goldo ga namontirat,da bo najbolš

tko da ideja dobrodošla

Evo, ena slika pove vec kot 1000 besed....

post-13299-1180696182_thumb.jpg

post-13299-1180696195_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdrav :worship:

Sem kakšen dan nazaj zasledil , da je na tržišču že novi update Adria routa 1.7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima morda kdo morda napravo kot je SP III ali Quest, ali kakšno podobno primerno za na moped in bi se je rad znebil, sem interesent za odkup! :naughty:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem, da so na karti v Zumotu krajevna imena, ki vsebujejo črko Č (veliko ali malo) napisana kot mali e s preglasom. Če tak kraj iščeš z opcijo črkuj, ga seveda ne bajde.

To sem opazil po namestitvi verzija AR 1.7, možno je, da je bilo tako tudi v prejšnji verziji a nisem bil pozoren na to.

Je pa veliko popravkov v 1.7 sem opazil, da že pozna okolico mojega kraja. Prej me je domov vodil po več km ovinkih :whistle:

Zdej je pa ko šus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ob instalaciji nadgradnje AR tudi vedno podere program Mapsource?

Jaz moram vedno Mapsource odinstalirat, naloziti AR update in nato se enkrat Mapsource nalozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ob instalaciji nadgradnje AR tudi vedno podere program Mapsource?

Jaz moram vedno Mapsource odinstalirat, naloziti AR update in nato se enkrat Mapsource nalozit.

:blink: Ne to se meni ne dogaja. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri instalaciji ne izberi kompletne instalacije , ampak instalacijo po meri. Potem izberi instalacijo samo za AdriaRoute 1.70 (posodobitev brez Mapsoursa oz. nastaviš da Mepsource ni na voljo -na ikoni vidiš X). Mora uspet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri instalaciji ne izberi kompletne instalacije , ampak instalacijo po meri. Potem izberi instalacijo samo za AdriaRoute 1.70 (posodobitev brez Mapsoursa oz. nastaviš da Mepsource ni na voljo -na ikoni vidiš X). Mora uspet!

Hvala za nasvet....Sem delal tako napako kot si rekel (komplet instalacija)..

Ob drugi posodobitvi bom naredil tako kot pravis ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !!

Danes sem si kupil Zumota 550 ....vse sem inštaliral na računalnik oklenil mape AR...odklenil karte CN 9... ( AD 1.70, Map source ...) potem pa hočem poslati karte AR na Zumota , povezava deluje ....prenaša podatke - mape .... ko konča prenos ..stisnem OK !... odklopim Zumiča od PCja ...se Zumo zažene in mi potem ko naloži karte , mi pove , da ne more odkleniti kart ???????????? pa še ko pogledam pod karte --o kartah je tu samo CN 9....?????

Ali je kdo imel kakšno podobno izkušnjo ???

LP in hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Kot sem prebral nekaj strani nazaj, so nekateri morali nalagat skupaj CN in AR, sicer jim je ena karta povozila drugo. Sam nisem imal takih težav, vse je šlo u prvo in OK.

Poskusi poklicat na GEOSET, ki so uvozniki, ti bojo sigurno znali pomagat. Lahko pa se seveda še malo pomatraš in parkrat ponoviš postopek. Upam, da ti rata.

Tule imam dopolnjen POI slovenskih radarjev. Dodan je še novi ob BS OMV na Lopati pri Celju DOMACI.ZIP

in tule par Moto trgovin po SLO Moto trgovine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Map Source moraš označit najprej karte od CN9. Ob levem robu Map Soursa se v rubriki Zemljevidi ispišejo imena kart. Preklopi v Mapsoursu na AR in označi karte. Tudi te se dodajo v rubriko zemljevidi, kar lahko preveriš če potegneš navzdol drsnik. Ko si to opravil pošlji zemljevide na napravo. Če si CN9 in AR v mapsousu odklenil z pravimi 25 mestnimi kodami mora zadeva delovat.

Pa veliko užitkov pri navigiranju in pazi, da ne zaideš, ker napake v AR1,70 še vedno niso v celoti odpravljene! Preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!