Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Živijo. A uporablja kdo izmed vas tomtoma? Predvsem me zanima, če kdo uporablja storitev tomtom buddies? Bi se lahko preko nje malo povezali ane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se nalozi POI tocke na ZUMO 550.

Jaz sem downloadov program POI Loader Ver. 2.4.1 as of Apr 25, 2007 Download in nalozil te POI tocke.

Program, mi je napisal da je nalozil npr. 100 tock, vendar pa na ZUMOTU ne najdem nic in tudi nic ne javlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POI točke najdeš na:

1. Kam ?

2. Dodatno

3. Uporabniške POI

Nato se ti izpiše seznam vsega po fajlih kot si nalagal.

Če sem prav razumel, je treba vedno nalagat VSE POI , torej ne moreš samo dodajat. Jaz jih imam več kot 13700 . (sem naložil tisto iz 11.ZIP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Samo to hočem sporočiti, ker sem zasledil da iščete tudi slušalke, da bi se lahko ZUMO550 povezal v čelado preko Bluetootha. Na voljo vam je naprava INTERPHONE, ki se lahko namontira prav na vsako čelado in poleg drugega omogoča tudi pogovor med dvema motoristoma na razdalji 500m oz. 250-300m če so vmes tovornjaki, avtomobili in druge ovire, do hitrosti 180km/h. Več si lahko preberete TUKAJ.

LP,

Klemen S.

Popravljeno . Popravil norik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Ali je kdo imel podobne težave z zumotom 550, kot jih imam jaz.

Težava je v tem, če zumota priklopim na avto nastavek nimam glasa, pa ne morem ga polnit na 220 V, na avto polnilec pa gre.

Zumo imam tri dni.

Drugače dela b.p., prenesel posodobitve verzija mislim 3.?, ne morem pogledat, ker me ni doma.

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede POI točk :

POI si dajte razdelat sistematično, saj vas bo velika količina POI motila kadar boste kje na turi želeli na brzino nekaj med njimi poiskat, zasedajo pa tudi prostor na pomnilniku po nepotrebnem. Če greste recimo na turo po Dalmaciji, vam čisto nič ne pomagajo skriti radarji po Sloveniji in podobno ... Sam si pomagam takom da si shranim POI pod različnimi imeni, potem pa dodajam in odvzemam, saj POI preko Mapsourca lahko poljubno nalagate. Če greste na turo si je dobro neke POI-je iz planiranja poti shraniti in potem samo tiste naložiti na napravo ...

Sem pa razmišljal, da bi si recimo lahko naredili eno POI bazo, kjer bi si POI direktorije iz posameznih tur in furc izmenjevali. Recimo greste na furco ob obali in si na posebej zanimikvih točkah (plaže, gostilne, kafiči, parkirišča, "skriti kotički" :naughty: ipd.) le te shranite. Ko pridete domov jih naložite na mapsource pod imenom fure. V kratkem času bi lahko imeli kar zajetno bazo POI-jev, kaj mislite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ali je kdo imel podobne težave z zumotom 550, kot jih imam jaz.

Težava je v tem, če zumota priklopim na avto nastavek nimam glasa, pa ne morem ga polnit na 220 V, na avto polnilec pa gre.

Zumo imam tri dni.

Drugače dela b.p., prenesel posodobitve verzija mislim 3.?, ne morem pogledat, ker me ni doma.

LP, Robert

Če se ti na avtopolnilec polne, potem je verjetno kriv polnilec za 220V. Najboljše da ga neseš nazaj in ga probajo.

Za imet zvok na avtonastavku mora bit nastavek vštekan v napajanje. Če ne zvočnik ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da na Garmina lahko brezplacna (crna) kopija Adriaroute? Zna kdo? Naj pise na PM?

ADRIAROTE se ne da se pa da croguide.....

Razlika mad adra in cro je v tem, da je adria rutabilna croguide pa ne...zemljevidi so pa isti

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima morda kdo morda napravo kot je SP III ali Quest, ali kakšno podobno primerno za na moped in bi se je rad znebil, sem interesent za odkup! :naughty:

Lp

Imam Questa z dodatno opremo in nosilcem za na motor.....kolk bi dal

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZUMO-tu sem včeraj naredil 2 malo daljši ruti, cca 50 km vsaka. Ko sem shranil drugo, sem šel pregledat še v seznam rut in glej ga hudiča, najdem zadnjo ruto 2 x, prve pa ne :cry: :fredy: - preveril sem tudi vsebino - vmesne točke v obeh enake. :eek:

Ugasnem napravo, prižgem ponovno in glej ga zlomka tokrat :eek: samo ena ruta noti in to PRVA ! . Ma sem bil tolk besen, da bi ga lahko zabrisal nekam.

Potem sem rute nardil na PC-u in jih prenesel. Te delajo OK.

Je* ti tehniko. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo550 in zadnjič se mi je prav čudno obnašal. Bil sem na Dunaju in , ko sem zjutraj hotel štartati proti domu (Kam? Domov ) je zadeva obvisela . Kar kakih 10 minut mi je pravil , da išče satelite. Potem sem ga ugasnil in po kaki minuti še enkrat zagnal(Microsoft recept) in spet je našel pozicijo in skalkurilaral pot. Imam naloženi karti za Evropo in Adriaroute. Mogoče se kaj tepeta. Mi je že ob neki drugi napaki na Geosetu rekel , da so težave pri več kartah.

Ali ima kdo idejo kako ga prepričat,da bo delal b.p. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo550 in zadnjič se mi je prav čudno obnašal. Bil sem na Dunaju in , ko sem zjutraj hotel štartati proti domu (Kam? Domov ) je zadeva obvisela . Kar kakih 10 minut mi je pravil , da išče satelite. Potem sem ga ugasnil in po kaki minuti še enkrat zagnal(Microsoft recept) in spet je našel pozicijo in skalkurilaral pot. Imam naloženi karti za Evropo in Adriaroute. Mogoče se kaj tepeta. Mi je že ob neki drugi napaki na Geosetu rekel , da so težave pri več kartah.

Ali ima kdo idejo kako ga prepričat,da bo delal b.p. ?

Najbrž ne bo nikol delal OK. Sem naredil že kar nekaj tur doma in zunaj, pa mi vedno dela pizd...... Včesih ne najde satelitov oz. išče boljšo točnost, če mu pustim, da izbira ruto med dvema točkama, me pošilja po takih poteh, ki jih še domačini ne uporabljajo, včasih iz ljubega miru začne preračunavati, ...... Prišla sva že tako daleč, da sem se začel prepirati z mašinco (najbrž se mi že meša, pa kaj naj nardim, če mi pa ves čas teži. :fight2:

V glavnem - Zumo 550 - dobra napravica, ki jo moraš jemati z rezervo in v zakup vzeti vse njene hibe (kot žena).

Uživaj.

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud nam dela zumo probleme

rabiš res jeklene živce.zadnič na furi iz kolpe smer domov se je kr izgubil in iskal satelit kar ene 10minut

potem v trstu hočem unest sestiano napiše izberite ime državi in nikakor se ni dalo vnest italija

unesem ruto rakek-ljubljana brez makedamskih poti in brez ac pa me vodi čez rakitno :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud nam dela zumo probleme

rabiš res jeklene živce.zadnič na furi iz kolpe smer domov se je kr izgubil in iskal satelit kar ene 10minut

potem v trstu hočem unest sestiano napiše izberite ime državi in nikakor se ni dalo vnest italija

unesem ruto rakek-ljubljana brez makedamskih poti in brez ac pa me vodi čez rakitno :headbang:

Jaz mam Garmin streetpilot 2820....nimam besed....brez problema kjerkoli....zadeva res dela tko kot mora....no saj za tak dnar bi blo pa že greh če bi me zadeva jebala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam Garmin streetpilot 2820....nimam besed....brez problema kjerkoli....zadeva res dela tko kot mora....no saj za tak dnar bi blo pa že greh če bi me zadeva jebala

Ja, tud zumo ni neka čip varianta in če se zumotu kdaj sfuzla ni vrag, da se tudi streetpilotu ne. Sem bil že ful zrajcan za zumota pa sem imel te dni na posodo v Dolomitih Nuvija 350 in, ko še tole berem me je čist minil. Saj zadeva večinoma dela sam, ko kje na soncu drkaš po napravi pa te ne jebe in obira vse druge poti samo tisto ne ki bi želel je pa tud mal štir mač. Potem je pa še cel kup drugih drobnih težavic, ki jih te stvari prinašajo s sabo.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo550 in zadnjič se mi je prav čudno obnašal. Bil sem na Dunaju in , ko sem zjutraj hotel štartati proti domu (Kam? Domov ) je zadeva obvisela . Kar kakih 10 minut mi je pravil , da išče satelite. Potem sem ga ugasnil in po kaki minuti še enkrat zagnal(Microsoft recept) in spet je našel pozicijo in skalkurilaral pot. Imam naloženi karti za Evropo in Adriaroute. Mogoče se kaj tepeta. Mi je že ob neki drugi napaki na Geosetu rekel , da so težave pri več kartah.

Ali ima kdo idejo kako ga prepričat,da bo delal b.p. ?

ZUMO 550 - res je malo čudaški ..... morda celo vedno bolj in bolj .

Da se karti CN9 in AR tepeta je povsem jasno . Če iščeš kraje samo v EU , potem v kartah izberi samo CN9 in ne obe karti ... podobno je če iščeš kraje pri nas - imej vklopljeno samo AR (Adria Route) - če ne - te bo spraševal neumnosti in napisal na koncu ni zadetkov. Bodi pozoren tudi na izogibanja - katere funkcije imaš obkljukane .... tudi v tej fazi se mu zelo pogosto meša.

Kot kaže , bo še res potrebno vedni imeti kakšne avtokarte zdraven .... tam še nekako razumeš , da se zgubiš - zavoziš ......

LP !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin Quest dela brez težav,tudi če imaš obe karti naloženi.

Prideš iz tujine v Slo in avtomatsko preklopi na adriaroute.

Tudi mesta in ostalo mi vedno najde, brez preklaplanja kart.

Za navigacijo je pa zelo važno katera izogibanja imaš obkljukana.

In kakšno pot...najhitrejšo ali najkrajšo..ti izračuna čisto drugo ruto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo vsekakor ni brez napak, vendar pa je ker dobro pomagalo.

Jaz sem ga letos preizkusil na Korziki in Sardiniji, pa je delal kot se sika.

Nislim, da ni imel niti ene napacno oznacene enosmerne ceste.

Ga pa vsekakor kombiniram s dobro karto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZUMO-tu sem včeraj naredil 2 malo daljši ruti, cca 50 km vsaka. Ko sem shranil drugo, sem šel pregledat še v seznam rut in glej ga hudiča, najdem zadnjo ruto 2 x, prve pa ne :cry: :fredy: - preveril sem tudi vsebino - vmesne točke v obeh enake. :eek:

Ugasnem napravo, prižgem ponovno in glej ga zlomka tokrat :eek: samo ena ruta noti in to PRVA ! . Ma sem bil tolk besen, da bi ga lahko zabrisal nekam.

Potem sem rute nardil na PC-u in jih prenesel. Te delajo OK.

Je* ti tehniko. :krneki:

Jaz vse rute delam na Zumotu, doslej se nisem imel problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo550 in zadnjič se mi je prav čudno obnašal. Bil sem na Dunaju in , ko sem zjutraj hotel štartati proti domu (Kam? Domov ) je zadeva obvisela . Kar kakih 10 minut mi je pravil , da išče satelite. Potem sem ga ugasnil in po kaki minuti še enkrat zagnal(Microsoft recept) in spet je našel pozicijo in skalkurilaral pot. Imam naloženi karti za Evropo in Adriaroute. Mogoče se kaj tepeta. Mi je že ob neki drugi napaki na Geosetu rekel , da so težave pri več kartah.

Ali ima kdo idejo kako ga prepričat,da bo delal b.p. ?

Pri zadnjih updatih AR, naj bi popravili to ujemanje s CityNavigatorjem in na mojmu tuo tudi deluje.

Pri AR 1.5 je kar zastekal, sedaj pa nekaj izracuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima smisel na motorju uporabljati bluetooth povezavo moje mišljenje je, da je preveč težav s tem.

Predvsem imam v mislih polnjenje, majhno avtonomijo baterij, snemanje s čelade vsakič, ko jo prikleneš na motor, pa tudi ko jo pospraviš v kovček moraš zadevo sneti (ne velja za N-com). Ves ta štrapac odpade, če se lepo povežeš s kablom.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!