Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

jz sm kupl dragemu za RD tole napravco oz obema

učeri si jo je namontiral na čelado sicer samo provizoriš,ker bo treba še mal preštudirat kako bi blo najbolje namestit v schubertko

uglavno včeraj sva nekako stestirala zadevco se pravi eno napravo z zumotom seveda prek gsm

skratka kr en kup usklajevanja in povezovanja prek blootutha predn pogruntaš

skratka v bistvu je bila faza odkrivanja telefoniranja

ko je dobil klic se mu je oseba na zumotu izpisala in je sprejel ali pa zavrnil klic

ko pa je hotel sam klicat je na zumotu našel osebo enako kot v imeniku gsmja pritisnil na osebo in že je klicalo

preko zumota je tudi poslušal glasbo v čeladi,kar pa meni zadaj na goldwingu ni bilo ušeč saj je glasba utihnila na zunanjih zvočnikih,čim je bil blootuth povezan

tko da bo treba to nekak še pogruntat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. A uporablja kdo izmed vas tomtoma? Predvsem me zanima, če kdo uporablja storitev tomtom buddies? Bi se lahko preko nje malo povezali ane

Uporabljal sem TomTom Rider, dokler ga nisem prodal skupaj z motorjem. Bil sem zelo zadovoljen z njim, signal iz satelitov je pobiral izredno hitro, našel je pozicijo v manj kot pol minute, tudi v avtomobilu, v mestu je bil natančen na par metrov (približevanje križišču, izpisovanje ulic...). Če sem zgrešil odcep, je v momentu našel ustrezno alternativo. Motilo me je, da nisem mogel dobiti kart v smislu Adriaroute. Zato sem nameraval na nov motor namontirati Zumo. A ko prebiram probleme, s katerimi se pri TomTom Riderju nisem nikoli srečal, kar oklevam.

Dodatnih (plačljivih) funkcij nisem uporabljal, ker premalo potujem. So pa po opisu sodeč, kar zmogljive, od vremena do zastojev na cesti in te, ki jo opisuješ, a je ne poznam.

Čedalje boj se nagibam k ponovnemu nakupu TomTom Rider.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nekje že piše, ampak priznam, da se mi da brati 50 strani.

Zanima me, koliko MB ima Adria Route. Na Garminu je namreč, ko je naložen City Navigator Europe NT samo še še 250 MB prostora.

Prodajalec mi je rekel, da se da določen čas karte (brezplačno) aktualizirati prek neta. Kar bo pri teh cestah, ki se gradijo pri nas in v Cro, še kako potrebno.

Pa me zanima če je to res, ali si ja vseskupaj samo izmislil, da bi mi zadevo prodal.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nekje že piše, ampak priznam, da se mi da brati 50 strani.

Zanima me, koliko MB ima Adria Route. Na Garminu je namreč, ko je naložen City Navigator Europe NT samo še še 250 MB prostora.

Prodajalec mi je rekel, da se da določen čas karte (brezplačno) aktualizirati prek neta. Kar bo pri teh cestah, ki se gradijo pri nas in v Cro, še kako potrebno.

Pa me zanima če je to res, ali si ja vseskupaj samo izmislil, da bi mi zadevo prodal.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ

AR 1.7 verzija je približno "velika" 74,8 Mb.ZAENKRAT še drži ,kar ti je trgovec povedal... LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nekje že piše, ampak priznam, da se mi da brati 50 strani.

Zanima me, koliko MB ima Adria Route. Na Garminu je namreč, ko je naložen City Navigator Europe NT samo še še 250 MB prostora.

Prodajalec mi je rekel, da se da določen čas karte (brezplačno) aktualizirati prek neta. Kar bo pri teh cestah, ki se gradijo pri nas in v Cro, še kako potrebno.

Pa me zanima če je to res, ali si ja vseskupaj samo izmislil, da bi mi zadevo prodal.

pa LP

Mislim, da okoli 50MBy. Kakšnega Garmina pa imaš? Lahko pa kupiš spominsko kartico 1G ali pa več, pa ne bo nobenih težav. Glede aktualizacije (registracije) mislim, da ni brezplačna. Brezplačna je nedgradnja, vsaj tako razumem link, ki tri ga pošiljam. Poglej ta link: http://www.garmin.si/faq.php?faq_id=WW99FXVI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da okoli 50MBy. Kakšnega Garmina pa imaš? Lahko pa kupiš spominsko kartico 1G ali pa več, pa ne bo nobenih težav. Glede aktualizacije (registracije) mislim, da ni brezplačna. Brezplačna je nedgradnja, vsaj tako razumem link, ki tri ga pošiljam. Poglej ta link: http://www.garmin.si/faq.php?faq_id=WW99FXVI

Saj v tem je trik, da ne bi rad kupil spominske kartice.....

Ja, pa malo sem narobe izrazil.

Prodajalec mi je obljubil brezplačno nadgradnjo, ko pride nova verzija.......

pa hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sm kupl dragemu za RD tole napravco oz obema

učeri si jo je namontiral na čelado sicer samo provizoriš,ker bo treba še mal preštudirat kako bi blo najbolje namestit v schubertko

uglavno včeraj sva nekako stestirala zadevco se pravi eno napravo z zumotom seveda prek gsm

skratka kr en kup usklajevanja in povezovanja prek blootutha predn pogruntaš

skratka v bistvu je bila faza odkrivanja telefoniranja

ko je dobil klic se mu je oseba na zumotu izpisala in je sprejel ali pa zavrnil klic

ko pa je hotel sam klicat je na zumotu našel osebo enako kot v imeniku gsmja pritisnil na osebo in že je klicalo

preko zumota je tudi poslušal glasbo v čeladi,kar pa meni zadaj na goldwingu ni bilo ušeč saj je glasba utihnila na zunanjih zvočnikih,čim je bil blootuth povezan

tko da bo treba to nekak še pogruntat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sm kupl dragemu za RD tole napravco oz obema

učeri si jo je namontiral na čelado sicer samo provizoriš,ker bo treba še mal preštudirat kako bi blo najbolje namestit v schubertko

uglavno včeraj sva nekako stestirala zadevco se pravi eno napravo z zumotom seveda prek gsm

skratka kr en kup usklajevanja in povezovanja prek blootutha predn pogruntaš

skratka v bistvu je bila faza odkrivanja telefoniranja

ko je dobil klic se mu je oseba na zumotu izpisala in je sprejel ali pa zavrnil klic

ko pa je hotel sam klicat je na zumotu našel osebo enako kot v imeniku gsmja pritisnil na osebo in že je klicalo

preko zumota je tudi poslušal glasbo v čeladi,kar pa meni zadaj na goldwingu ni bilo ušeč saj je glasba utihnila na zunanjih zvočnikih,čim je bil blootuth povezan

tko da bo treba to nekak še pogruntat

Zdravo,

me zanima kateri sistem si kupila za Schubertko? Midva s soprogo imava S1 (jaz) in C2 (ona). Pa kako se bo obnesel med vožnjo....

Pred dnevi sem za oba kupil Nolan N42 čeladi z N-com in moram povedati, da sem zelo zadovoljen. Vse dela super. Je pa N42 bolj za poletje in zdaj gledam kaj naj kupim še za Schubertki, ki jih bova uporabljala za daljša potovanja in predvsem v hladnih in mokrih dnevih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

me zanima kateri sistem si kupila za Schubertko? Midva s soprogo imava S1 (jaz) in C2 (ona). Pa kako se bo obnesel med vožnjo....

Pred dnevi sem za oba kupil Nolan N42 čeladi z N-com in moram povedati, da sem zelo zadovoljen. Vse dela super. Je pa N42 bolj za poletje in zdaj gledam kaj naj kupim še za Schubertki, ki jih bova uporabljala za daljša potovanja in predvsem v hladnih in mokrih dnevih.

Poskusi to: http://schuberth.klaxmedia.de/en/bluesonic.html

Pri nas zastopa TC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

me zanima kateri sistem si kupila za Schubertko? Midva s soprogo imava S1 (jaz) in C2 (ona). Pa kako se bo obnesel med vožnjo....

Pred dnevi sem za oba kupil Nolan N42 čeladi z N-com in moram povedati, da sem zelo zadovoljen. Vse dela super. Je pa N42 bolj za poletje in zdaj gledam kaj naj kupim še za Schubertki, ki jih bova uporabljala za daljša potovanja in predvsem v hladnih in mokrih dnevih.

Zivjo,

Lahko pa namontiras Interphone, k se tud dobr obnese na vsaki čeladi, tud Schuberth-i, pa pride te mal cenejs. Prodajajo ga tud v TC-ju, kjer majo tud dva za stestirat, lahko se pa dogovoriš in oglasiš pri nas, pa lahko tud stestiraš. Drugače je pa prodajna mreža TUKEJ.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo težave z upgradom AdriaRouta na 1,7 in 1,8 ????? meni sesuje MapSource oz. mi napiše da naj na novo inštaliram nek .dll file. (v prilogi)

mapsource_error.bmp

Popravljeno . Popravil IBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo težave z upgradom AdriaRouta na 1,7 in 1,8 ????? meni sesuje MapSource oz. mi napiše da naj na novo inštaliram nek .dll file. (v prilogi)

Predpostavljam, da si imel do sedaj SLO MapSource, ki si ga namestil iz Garminu priloženega CD-ja. Ob posodobitvi si najbrž naložil novi MapSource , ki nima več SLO podpore, zato ta problem. Sedaj je dovolj, da samo skopiraš ta "nek.dll" na mapo, kjer je nameščen MS in bo stvar zalaufala. Za ta DLL lahko pogledam in ti ga pošljem. Če še nisi namestil nove verzije MS ga namesti sedaj. Lahko me kontalktiraš na mobi (v profilu) ali na PM pa ti pošljem kar rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri instalaciji ne izberi kompletne instalacije , ampak instalacijo po meri. Potem izberi instalacijo samo za AdriaRoute 1.70 (posodobitev brez Mapsoursa oz. nastaviš da Mepsource ni na voljo -na ikoni vidiš X). Mora uspet!

Stara fora....Odinstaliraj vse AR in Map source, ter se enkrat nalozi najprej AR 1,8 in nato se Map source.

Pri naslednji instalaciji pa se drzi navodil, ki jih je dal raza ze nekaj casa nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara fora....Odinstaliraj vse AR in Map source, ter se enkrat nalozi najprej AR 1,8 in nato se Map source.

Pri naslednji instalaciji pa se drzi navodil, ki jih je dal raza ze nekaj casa nazaj.

Je dovolj samo MapSource_lang.dll zamenjat (skopirat z druge mašine) z ustreznim angleškim in je vse OK. Preverjeno ! Seveda mora bit oboje ista verzija, najboljše zadnja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je dovolj samo MapSource_lang.dll zamenjat (skopirat z druge mašine) z ustreznim angleškim in je vse OK. Preverjeno ! Seveda mora bit oboje ista verzija, najboljše zadnja. :whistle:

ha ha ....Sam to pomeni, da rabis dve masine al pa backup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha ....Sam to pomeni, da rabis dve masine al pa backup.

... al pa nekoga, ki ti ta fajl pošlje. :whistle:

No še enkrat (včeraj) preverjeno deluje !

In če še kdo potrebuje, je za verzijo 6.12.4 MapSource_Lang.dll tule .

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep res deluje, bmwslo mi je poslal file in me rešil muk. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep res deluje, bmwslo mi je poslal file in me rešil muk. :yea1:

Druga možnost, ki sigurno deluje, vržeš dol verzijo 6.12.4, daš gor staro iz cd - ja, naložiš AR 1.8, potem pa spet gor verzijo 6.12.4.

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlazje je samo instalirat novo verzijo Map Source in potem vse dela. Meni iz programa ni znal potegniti nove verzije, zato sem sel na www.garmin.com, potegnil verzijo, zagnal EXE in stvar je delala.

No sej isti problem je, ce kupis nov Nuvi in hoces namestit Adriaroute. Najprej moras zamenjat MapSource, potem pa gre, sicer pa crkne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pametne kartografije.

a. Tako enostavno? ta stvar torej v Sloveniji nima podpore.....Tenx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!