Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Najlazje je samo instalirat novo verzijo Map Source in potem vse dela. Meni iz programa ni znal potegniti nove verzije, zato sem sel na www.garmin.com, potegnil verzijo, zagnal EXE in stvar je delala.

No sej isti problem je, ce kupis nov Nuvi in hoces namestit Adriaroute. Najprej moras zamenjat MapSource, potem pa gre, sicer pa crkne.

Saj ta problem nastopi le takrat, ko v prvo namestiš MS iz garminu priloženega CD-ja v SLO jeziku in kasneje nadgrajuješ MS z tujejezično verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam navezo GSM Sony Ericsson P990i in GPS modul. Naložil sem program TomTom 6.03. Zajeb***l sem se sicer en cajt, da sem ga razbil, oz. naložil crack. Ni dinar nikamor za original. :whistle: Dela pa v NULO! Zna slovensko (glasovno vodenje). Edina grenka izkušnja je avtonomija baterije telefona. GPS modul zdrži cel teden igračkanja. Priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če gps npr. kupiš v avstriji...ali so vse nastavitve iste kot če bi ga v sloveniji (v mislih imam slo meni in karta slovenije pa te fore)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če gps npr. kupiš v avstriji...ali so vse nastavitve iste kot če bi ga v sloveniji (v mislih imam slo meni in karta slovenije pa te fore)??

Vse kar bo prednaloženo bo verjetno v nemščini z možnostjo izbire med nekaj tujimi jeziki, karto slovenije(verjetno AdriaRoute) boš moral tako ali tako dodatno naložit(kupit!). V prednaloženih kartah imaš od SLO samo osnovni cestni križ z glavnimi mesti in nič več. Vse je pa odvisno od firme naprave in vloženega kapitala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar bo prednaloženo bo verjetno v nemščini z možnostjo izbire med nekaj tujimi jeziki, karto slovenije(verjetno AdriaRoute) boš moral tako ali tako dodatno naložit(kupit!). V prednaloženih kartah imaš od SLO samo osnovni cestni križ z glavnimi mesti in nič več. Vse je pa odvisno od firme naprave in vloženega kapitala.

Aja pol se da vse naložit pa naštimat v slovenščino??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pol se da vse naložit pa naštimat v slovenščino??

Na Garmina ja. Slovenski govor potegneš z njihove internetne strani in ga naložiš na zadevco (vsaj StreetPilot, zelo verjetno pa tudi ostali).

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Garmina ja. Slovenski govor potegneš z njihove internetne strani in ga naložiš na zadevco (vsaj StreetPilot, zelo verjetno pa tudi ostali).

LP,

Gorazd

Govor potegneš dol s posodobitvijo programske opreme.

Sprobano na nuvi 350, zumo 550, ..............

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo uspel spravit TOM TOM east europa karto za PDA na ONE ali riderja :?

Še tole,po Dolomitih uporabljal TT one,zadeva je fantastična,dela brez napake!

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi jaz imam problem z navigacijo in sicer v Mapsource naredim načrtovano pot,potem pa jo prenesem na Nuvi 310.Do tukaj vse lepo in prav tudi prenos poteka normalno,no vsaj tako napiše.Ko pa hočem na Nuvi-ju najti to načrtovano pot pa je ni nikjer,niti med priljubljenimi kamor naj bi se shranila...Sicer pa sem prebral že vsa navodila o Nuvi-ju in pa o Mapsourc-u in ravnal prav po teh postopkih ki so opisani vendar je rezultat isti...

Če ste imeli že podobne izkušnje vas prosim za nasvet.

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi jaz imam problem z navigacijo in sicer v Mapsource naredim načrtovano pot,potem pa jo prenesem na Nuvi 310.Do tukaj vse lepo in prav tudi prenos poteka normalno,no vsaj tako napiše.Ko pa hočem na Nuvi-ju najti to načrtovano pot pa je ni nikjer,niti med priljubljenimi kamor naj bi se shranila...Sicer pa sem prebral že vsa navodila o Nuvi-ju in pa o Mapsourc-u in ravnal prav po teh postopkih ki so opisani vendar je rezultat isti...

Če ste imeli že podobne izkušnje vas prosim za nasvet.

lp brabos

Kolikor je meni znano, rute oziroma poti podpira samo seruija ZUMO. Isto kot ti sem poskušal na Nuvi-ju 660. Kolega je kasneje klical na Geoset zakaj rute ni možno uporabiti in dobil info, da rute podpira smo serija ZUMO.

Lahko da se motim ampak tako sem izvedel . :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kje dobiti karto Grčije za TOMTOM Mobile 5 ali 6?

Ce se ti lusta mal nazaj pobrskat, bos nasel link, na katerem bos nasel zajeten kup map za vsesortne gps naprave! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, jaz pa uporabljam tako imenovani "Smart phone"

Torej, imam Asus-ov telefon - dlancnik P535, ki ima ze vgrajeno GPS anteno in nalolzen Windows mobile 6. To pa je namreczakon ,ker lahko nalozis gor karkoli hoces. Trenutno mi je najbolj vsec navigacija "Igo" z kartami celotne evrope (zasede cca. 1.2g spomina). Ce me kdo klice po telefonu , se javim, v ozadju pa navigacije se vrdno dela v nulo. Po koncanem pogovoru pa dalje navigacija.

ZAKON!!!!!!!!! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

lahko potrdim,da kar precej prenese namreč pri karambolu mi je odprlo kovček in Zumota izstrelilo po cesti zadeva kljub hudim udarcem dela bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pozabimo na tistih nekaj problemov,je končna ocena zadovoljiva in lahko rečem, da je zumo olajšal popotovanja po evropi sploh kar se tiče prestolnic,tako da :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo kot tak - strojna oprema :worship: :worship:

je pa res, da rabiš določeno kilometrino, da spoznaš njegovo"razmišljanje".

Če se odpravljam na daljšo pot, si raje najprej čimveč podatkov o poti naložim iz računalnika. Izdelam rute in potrebne točke poti s pomočjo programa Map source. Tako se izognem včasih "samovoljni navigaciji".

Skratka - ZADOVOLJEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče uporabe, se strinjam s predhodniki. ZUMO je zelo uporaben :worship:

Tudi jaz pred daljšo potjo pripravim podatke in rute na PC-ju . Zelo dolgih rut (preko 700 km) mi ni uspelo narediti na samem ZUMO-tu . Imajo pa karte še nekaj pomanjkljivosti, predvsem sem to ugotovil v Avstriji .

Ampak skupna ucena - zelo dobro in uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni ni žal, da sem ga kupil. Odlično se izkaže v mestih. Je pa tudi res, da te včasih brez potrebe pošlje po kakšni stranski cesti. Vsekakor je dobro imeti zraven tudi zemljevid.

Skupna ocena pa je seveda : odlično :worship: Sploh tujina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevid, je pri meni obvezna oprema. Jaz uporabljam zemljevide Marco Polo, niso glih dragi se pa imena na zemljevidu ujemajo z imeni na Zumotu.

Ture si pa skori nikoli ne naredim na racunalniku ampak kraje enostavno natipkam direkt v Zumota.

Naredim pa za vsak dan svojo turo in vse deluje OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!