Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zemljevid, je pri meni obvezna oprema. Jaz uporabljam zemljevide Marco Polo, niso glih dragi se pa imena na zemljevidu ujemajo z imeni na Zumotu.

Ture si pa skori nikoli ne naredim na racunalniku ampak kraje enostavno natipkam direkt v Zumota.

Naredim pa za vsak dan svojo turo in vse deluje OK.

ja, Bica, se strinjam. Za krajše ture delam podobno - vnos podatko v Zuma. Za daljše (npr. nad 500 km) pa je enostavneje na Map source. Tako se izognem raznim preferirnim cestam in mogoče tudi gozdnim potem.:slap:

In v tem je TUDI ena od prednosti tovrstnih navigacijskih mašin - dajo se "prilagoditi" potrebam lastnika - ko jih dodobra spoznaš. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem kot mnogi spregledal novico, da je končno izšla še "uradna" :worship: Map of Eastern Europe v6.8 za TOM TOM RIDERJA, ki vas bo osušila za 59.95 eurov v denarnici in 107MB na SD kartici.

Sedaj lahko končno s5 malo lažje dihamo napram Garminu, ker tudi naša navigacija prepozna vsaj Slovenijo, in delno Hrvaško ter ostali svet vzhodne europe, kamor nas pač še vedno prištevajo.

Zadeva na prvi pogled sicer deluje o vtisih pa po temeljitejšem testiranju. (sem pa tja manjka kakšna vaška ulica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adria route

zanimivo, lahko tudi sodelujemo pri urejanju kartografije. Sem opazil na karti, da je nek objekt postavljen na napačno lokacijo - javil po E- pošti napako (Navigo sistem d.o.o), dopisal koordinate stare (napačne) in nove (prave) lokacije.

Dobil odgovor, da bodo zadevo pri novi izdaji upoštevali. :worship:

Popravljeno . Popravil Capricorn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adria route

zanimivo, lahko tudi sodelujemo pri urejanju kartografije. Sem opazil na karti, da je nek objekt postavljen na napačno lokacijo - javil po E- pošti napako (Navigo sistem d.o.o), dopisal koordinate stare (napačne) in nove (prave) lokacije.

Dobil odgovor, da bodo zadevo pri novi izdaji upoštevali. :worship:

To možnost imaš pri vsakem resenem izdelovalcu navigacijskih naprav :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adria route

zanimivo, lahko tudi sodelujemo pri urejanju kartografije. Sem opazil na karti, da je nek objekt postavljen na napačno lokacijo - javil po E- pošti napako (Navigo sistem d.o.o), dopisal koordinate stare (napačne) in nove (prave) lokacije.

Dobil odgovor, da bodo zadevo pri novi izdaji upoštevali. :worship:

To možnost imaš pri vsakem resenem izdelovalcu navigacijskih naprav :whistle:

Edino na tak popravek lahko čakaš tudi 2 leti, kot sem jaz :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino na tak popravek lahko čakaš tudi 2 leti, kot sem jaz :whistle:

Ob novi izdaji javim, če je zadeva urejena :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adria route

zanimivo, lahko tudi sodelujemo pri urejanju kartografije. Sem opazil na karti, da je nek objekt postavljen na napačno lokacijo - javil po E- pošti napako (Navigo sistem d.o.o), dopisal koordinate stare (napačne) in nove (prave) lokacije.

Dobil odgovor, da bodo zadevo pri novi izdaji upoštevali. :worship:

Podobno sem tudi jaz javil napako, ko je bila v uporabi še verzija 1.6 Adria Route, pa napake še do danes (v1.8) niso odpravili. Pri izbiri najkrajše poti v smeri Kranja me navigacija vstrajno s poljske poti postavi direkt na vijadukt AC, čeprav se poti sekata v precejšni višinski razliki (poljska pot gre pod vijaduktom!).

Druga javljena "cvetka" je izvoz iz AC na Vodice-Trzin-Lj obvoznica pri planirani poti v slovensko primorje. So na Navigo sistemih rekli naj vključim opcijo vodenja za kamione!!!! Pa ni razlike!

Za navigacijo uporabljam dlančnik HpiPAQ z kartografijo MioMap ter AR GPS sprejemnik pa Wintec G-Rays 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem imel težavo še s starim SPIII, ki me je pošiljal pri uvozu v Žalec iz regionalne ceste s celjske strani, okoli čez Petrovče. Napaka sem posredoval na Navigo v letu 2005 in je bila potem odpravljena v verziji 1.8 :whistle: Enako za izvoz iz Žalca v smeri šempeter, kjer je še v verziji 1.7 vodil po enosmerni ven, namesto mimo hotela na obvoznico.

Samo da rihtajo, to je pomembno. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imajo te "POI Slovenija" točke poleg koordinat radarjev nastavljeno tudi že zvočno opozorilo ali je zvočno datoteko oz. opozorilo potrebno še ustrvariti :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sem kot mnogi spregledal novico, da je končno izšla še "uradna" :worship: Map of Eastern Europe v6.8 za TOM TOM RIDERJA, ki vas bo osušila za 59.95 eurov v denarnici in 107MB na SD kartici.

Sedaj lahko končno s5 malo lažje dihamo napram Garminu, ker tudi naša navigacija prepozna vsaj Slovenijo, in delno Hrvaško ter ostali svet vzhodne europe, kamor nas pač še vedno prištevajo.

Zadeva na prvi pogled sicer deluje o vtisih pa po temeljitejšem testiranju. (sem pa tja manjka kakšna vaška ulica)

TOMTOM RIDER

evo vidim eno sorodno dušo. kaj se da to komplet s kartico kje v Sloveniji kupit, poskušal sicer z kopijo :krneki: ampak je nisem nikakor uspel aktivirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imajo te "POI Slovenija" točke poleg koordinat radarjev nastavljeno tudi že zvočno opozorilo ali je zvočno datoteko oz. opozorilo potrebno še ustrvariti :?

Zvočno opozorilo lahko narediš sam. Ime mora biti enako kot je ime datoteke s podatki in slike, končnica pa WAV . Pa lahko tudi sam sebe posnameš ko prepevaš ali pre* ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOMTOM RIDER

evo vidim eno sorodno dušo. kaj se da to komplet s kartico kje v Sloveniji kupit, poskušal sicer z kopijo :krneki: ampak je nisem nikakor uspel aktivirat?

Ne bodi nor,ti jo bom jaz zrihtal bistveno ceneje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim kdo razloži in opiše postopek kako inštalirati Adria Route karte na lap topa s GPS sprejemnikom? Sem sledil navodilom na tej strani pa mi ni in ni uspelo.

http://www.malsingmaps.com/wiki/index.php/...th_GPS_receiver

Kolikor sem sam ugotovil sem imel probleme s programom com0com saj nikakor nisem uspel kako ga zagnati ali kje spremeniti tiste com porte v želene. Če ima kdo opisan cel postopek bi prosil da mi pomaga urediti zadevo. Ali pa naj prilima kak link kjer je postopek opisan.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim kdo razloži in opiše postopek kako inštalirati Adria Route karte na lap topa s GPS sprejemnikom? Sem sledil navodilom na tej strani pa mi ni in ni uspelo.

http://www.malsingmaps.com/wiki/index.php/...th_GPS_receiver

Kolikor sem sam ugotovil sem imel probleme s programom com0com saj nikakor nisem uspel kako ga zagnati ali kje spremeniti tiste com porte v želene. Če ima kdo opisan cel postopek bi prosil da mi pomaga urediti zadevo. Ali pa naj prilima kak link kjer je postopek opisan.

Hvala za odgovore.

Preberi si teme na spodnjem linku:

http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads.ph...rd=8&page=1

Postopek za prenosnik in PDA (dlančnik) je precej sličen. Za Com emulator izberi GPS GATE.

LP in obilo zabave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link, vendar je na tej strani ki sem jo prelistal napisano tudi ogromno neuporabnega. Sem mislil, če ima kdo mogoče navodila npaisana ali pa kje lepo pišejo na enem mestu.

Kaj Nroute je enako kot garmin gue za dlančnik? Na dlančniku mi je pred kakim letom uspelo usposobiti tu pa ne. Bom pa še poskušal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko z prenosnikom

- GPSGate for PC http://franson.com/gpsgate/

- nRoute snameš z Garminove strani

- Adriaroute snameš z navigo-sistem.hr

Inštaliraš GPSGate.

Povežeš BT GPS modul s prenosnikom - da ga imaš med BT napravami.

V GPSGate daš iskanje GPS naprav - ko ti najde, nastaviš, da GPSGate deluje na output kot Garmin emulator.

Namestiš Adriaroute.

Namestiš nRoute.

Poženeš nRoute in ga nastaviš, da deluje s tistim COM portom, katerega ti GPSGate ustvari kot output.

To je takole na kratko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si želi kdo sam izdelati zvočna opozorila za POI točke, je tule ena super zadeva Text-to-Speech :naughty:

V okno vneseš tekst (angleščina, nemščina, španščina), izbereš lahko enega izmed več bralcev texta in na računalnik shraniš prebran tekst v zvočni obliki .wav

:OK:

80bb0dd95f8a6225eff11f3e7a661945.mp3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko z prenosnikom

- GPSGate for PC http://franson.com/gpsgate/

- nRoute snameš z Garminove strani

- Adriaroute snameš z navigo-sistem.hr

Inštaliraš GPSGate.

Povežeš BT GPS modul s prenosnikom - da ga imaš med BT napravami.

V GPSGate daš iskanje GPS naprav - ko ti najde, nastaviš, da GPSGate deluje na output kot Garmin emulator.

Namestiš Adriaroute.

Namestiš nRoute.

Poženeš nRoute in ga nastaviš, da deluje s tistim COM portom, katerega ti GPSGate ustvari kot output.

To je takole na kratko...

Torej p'ri tem postopku ne rabim niti programa GPSProxy? Kaj pa če modul ni Bluetooth ali je postopek enak? Namreč ni, je povezan preko USB kabla.

lp in hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ma kdo kakšno dobro varjanto nabave Adria Route IN celotne evrope po ugodni ceni za garmina nuvi :worship:

lahko na PM

bom zlo hvaležen :grim :grim :grim :grim :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ena stvar... V čem je danes razlika med napr. Garminom nuovi 200, že za cca 180 E in ostalimi G-ji tja do 500, 1000 in več euroti :unsure: ? A je zadeva za 200 E manj natančna, slabša ali manj primerna za na moped? :closedeyes: takšna naprava je namrač res že dostopna vsakemu...

Morda izpadam nevednež, :krneki: zanima me pač glede na konkretne izkušnje iz vožnje... o nakupu se bom odločal v začetku naslednje sezone in 180 - 200 Eurov za nuova 200 ali 250 res ni nek prehud dnar... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ena stvar... V čem je danes razlika med napr. Garminom nuovi 200, že za cca 180 E in ostalimi G-ji tja do 500, 1000 in več euroti :unsure: ? A je zadeva za 200 E manj natančna, slabša ali manj primerna za na moped? :closedeyes: takšna naprava je namrač res že dostopna vsakemu...

Morda izpadam nevednež, :krneki: zanima me pač glede na konkretne izkušnje iz vožnje... o nakupu se bom odločal v začetku naslednje sezone in 180 - 200 Eurov za nuova 200 ali 250 res ni nek prehud dnar... :rolleyes:

za samo navigacijo, vodenje in nič drugega, med nuvi 200 in nuvi 660 kakšne silne razlike nisem opazil. Dražji imajo precej pol-uporabnih dodatkov. mp3player, bluetooth povezava, FM sprejemnik/oddajnik..... Vedi pa, da je nuvi narejen za udobje avtomobilske kabine. za motor vsi po vrsti priporočajo zumo.

http://www.garmin.si/compare.php?cat_id1=-1

na garmin.si maš zelo koristno prmerialno tabelo.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj to sem tudi sam ugotovil, kar se tiče navigacije je v redu vsaka reč... kolk pa so pomembni ostali dodatki, pa presodi vsak sam...

Hvala za mnenje - zumo za motor, nuova za v kabino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po skoraj končani sezoni z uporabo ZUMOTOV bi rad slišal še kakšen rezime njegove uporabe. Hvala :)

Ocena od 1 - 10 je 10+. Ena najboljših investicij za potovanje. Nastaviš način vodenja in spoznavaš svet. Jaz odpikam avtoceste, plačljive ceste, obračanje, nastavim nakrajšo pot in vozim skozi "dvorišča", mimo vikendov, malo makedama,... Zanimivo in ne sme se ti mudit. Lahko se namerno zgubiš, pa se vedno najdeš (oz. te najde). Vseeno je ali je to Avstrija, Nemčija, Švica, Hrvaška ali Bosna,.... Na tak način se pelješ po poteh po katerih ne bi planiral niti v sanjah. Priporočam. Sploh pa pri girih, ko se samo odpelješ v eno smer brez planiranja. Jaz in GPS :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!