Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

No, saj to sem tudi sam ugotovil, kar se tiče navigacije je v redu vsaka reč... kolk pa so pomembni ostali dodatki, pa presodi vsak sam...

Hvala za mnenje - zumo za motor, nuova za v kabino!

Brez veze je imet dva,dokupiš nosilec za v avto in maš mir na motorju in v avtu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze je imet dva,dokupiš nosilec za v avto in maš mir na motorju in v avtu :whistle:

Drži kot pribito! :worship: :worship:

Imam Zumota 550.

Uporaben tudi za prostoročno telefoniranje tako na motorju kot v avtu. Pri Zumotu je nosilec za v avtu tako že v osnovnem paketu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ena stvar... V čem je danes razlika med napr. Garminom nuovi 200, že za cca 180 E in ostalimi G-ji tja do 500, 1000 in več euroti :unsure: ? A je zadeva za 200 E manj natančna, slabša ali manj primerna za na moped? :closedeyes: takšna naprava je namrač res že dostopna vsakemu...

Morda izpadam nevednež, :krneki: zanima me pač glede na konkretne izkušnje iz vožnje... o nakupu se bom odločal v začetku naslednje sezone in 180 - 200 Eurov za nuova 200 ali 250 res ni nek prehud dnar... :rolleyes:

En tak test Nuovi 200 je v eni prejšnjih MotoSi revij. Zumo so še malo predragi, bom malo počakal, da malo padejo cene. Potem pa kar po njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En tak test Nuovi 200 je v eni prejšnjih MotoSi revij. Zumo so še malo predragi, bom malo počakal, da malo padejo cene. Potem pa kar po njega.

Hm, cenovna razmerja se po mojem ne vem kako ne bodo spremenila. Ja, verjetno se bo Zumo v doglednem času pocenil, vendar ti bodo takrat "vrgli že nove vabe"; beri izdelke. Pa boš zopet čakal na nižjo ceno novejšega in bolj zanimivega produkta?!

Vsekakor pa, če primerjaš Nuovi in Zumo brez ali z vso primerljivo dodatno opremo, ki jo za motor rabiš, vidiš da razlike niso velike!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje , je razlika je :naughty: , ko te enkrat dobi dež, vidiš kateri še dela, kateri pa ne več :unsure:

VODOTESNOST je razlika med nuovi-jem in zumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje , je razlika je :naughty: , ko te enkrat dobi dež, vidiš kateri še dela, kateri pa ne več :unsure:

VODOTESNOST je razlika med nuovi-jem in zumo.

To je dobra osnova. Moj Zumo ima za sabo cca 2000 km po dežju in skupaj cca 22 000 km. Špica, dela bp. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje , je razlika je :naughty: , ko te enkrat dobi dež, vidiš kateri še dela, kateri pa ne več :unsure:

VODOTESNOST je razlika med nuovi-jem in zumo.

No, jaz sem v mislih imel absolutno ceno!!

Zumo je the best

Popravljeno . Popravil Capricorn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocena od 1 - 10 je 10+. Ena najboljših investicij za potovanje. Nastaviš način vodenja in spoznavaš svet. Jaz odpikam avtoceste, plačljive ceste, obračanje, nastavim nakrajšo pot in vozim skozi "dvorišča", mimo vikendov, malo makedama,... Zanimivo in ne sme se ti mudit. Lahko se namerno zgubiš, pa se vedno najdeš (oz. te najde). Vseeno je ali je to Avstrija, Nemčija, Švica, Hrvaška ali Bosna,.... Na tak način se pelješ po poteh po katerih ne bi planiral niti v sanjah. Priporočam. Sploh pa pri girih, ko se samo odpelješ v eno smer brez planiranja. Jaz in GPS :friend2:

Tudi sam imam Zumota 550 in ta opis zgoraj je zelo dobro posrečen in resničen. Malo se ga moraš navaditi potem pa brez njega ne moreš več!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en info bi prosil imam garmina nuvi i spominsko 1.giga naložene karte Evropa komplet in Adria komplet.

problem rata ko želim da mi naredi dalšo ruto in mi na piše ,da iz :unsure: računa poti ni možno izpeljati ,ker ni dovolj pomnilnika, a bo treba kupit novo 2.giga kartico :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spominska kartica ne reši problema! Problem je v delavnem pomnilniku (RAM) naprave (nuvi ???), ki ga je očitno premalo za izračun daljše poti z preveč podatki.

LP

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa gledaš gor in pa voziš me zanima , :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil brotherr6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa gledaš gor in pa voziš me zanima , :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Priznam, da ne razumem vprašanja.

Če misliš koliko časa gledam gor, je to precej odvisno od situacije. Včasih zadošča trenutek, včasih pač malo bolj poškiliš. Lahko več km sploh ne, če ni kakega odcepa. Če uporabljaš usmerjanje se na displeju se izpiše čez koliko km zaviješ. In če je to 20, potem ti vsaj 18 km ni treba pogledat gor.

ZUMO je montiran tako kot vidiš na 2 sliki, tako da je nekako v ravnini z ostalimi prikazovalniki in torej ni potrebno kaj posebej obračati glave da vidiš kako in kaj.

Če je situacija navigacijsko zapletena in nimaš izdelane rute lahko tudi ustaviš, čekiraš, poiščeš kraj ali točko in pičiš dalje .

Seveda pa obstaja tudi glasovno vodenje, ki pa še zmanjša potrebo po ogledih napravice.

Zadovoljen ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temle posnetku vidiš v spodnjem desnem kotu razdaljo do križišča v km, v levem kotu hitrost v km/h in zemljevid s tvojo trenutno pozicijo . Na desni je vidna tudi gumb z ikono črpalke, ki opozarja, da bo kmalu potrebno poiskati črpalko. Pritisk na ta gumb ti pokaže črpalke v bližnji okolici.

post-5391-1194901864_thumb.jpg

Če uporabljaš vodenje do cilja imaš poleg teh podatkov še podatek o času prispetja na predvideni cilj, ki se sproti izračunava glede na prevoženo pot, število km do cilja, višino ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temle posnetku vidiš v spodnjem desnem kotu razdaljo do križišča v km, v levem kotu hitrost v km/h in zemljevid s tvojo trenutno pozicijo . Na desni je vidna tudi gumb z ikono črpalke, ki opozarja, da bo kmalu potrebno poiskati črpalko. Pritisk na ta gumb ti pokaže črpalke v bližnji okolici.

post-5391-1194901864_thumb.jpg

Če uporabljaš vodenje do cilja imaš poleg teh podatkov še podatek o času prispetja na predvideni cilj, ki se sproti izračunava glede na prevoženo pot, število km do cilja, višino ....

ok hvala za izčrpen odgovor :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo

Ali je roka za pritrditev zumota v originalu RAM-m ali je kupljena naknadno?

Vse original. ZUMO 550 ima v kompletu nosilec za motor (kot je na sliki, jaz sem izdelel le podložno ploščico, ker moja balanca ni okrogla ) , priključni kabel za motor in nosilec za avto s priključnim kablom. Tega zadnjega ZUMO 500 nima, zato je smiselno kupiti 550-ko .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral sem skoraj celo temo,pa o mojem problemčku nisem ravno našel to kar sem iskal....je kdo lastnik navigacije NAVIGON 7100 ali novega modela 7110? Kako se obnese v praksi? Ne potujem ravno ogromno(zaenkra), pa bi ga rabil tako na motorju kot v avtomobilu,našel sem pa podatke,da je prikazovanje in pokritost celo boljša od AR...ima kdo izkušnje z njim?

Druga stvar je ta: kolega ima novega nuvi 660...se da AR 1.8 črno verzijo naložiti gor,da bi ta tudi delovala,ali gre samo s kupljeno verzijo?

Vidim,da se nekateri dobro spoznate na te zadeve,zato bom vesel vsake nove informacije.Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!