Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Konec koncev si mi še vedno zdi najboljša izbira zumo....

Imaš kar prav, sploh če ga nameravaš uporabljati tudi na motorju. ZUMO je res prilagojen motoristom in kar tudi ni zanemarljivo, je zelo razširjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v Comtronu,ki je tudi generalni uvoznik teh naprav in moram povedati,da se mi zadeva za to ceno sploh ne zdi tako slaba! Ima malo morje nastavitev,možnosti,podpora za bluetooth, telefonijo, prometne informacije, 99% pokritost, mape 38 držav,tudi Grčije-rekli so mi,da za Garmina je sploh ni.In kar je tudi pomembno,da je vsa kartografija brezplačna.Resda ni prilagojen čisto za motorje,vendar pa ima odlično navigacijo, na AC te razvrsti na pravi pas,opozarja na prekoračitev hitrosti,opozarja na stacionarne radarje,ima tudi možnost izdelave vmesnih točk potovanja (kot ste omenjali,ima oz.je to do prihoda Garminov serije 7 imel le Zumo)In kar tudi ni tako zanemarljivo, je cena, saj dobiš poleg 2Gb SD kartice še nosilec za v avto,avtopolnilec in polnilec za 220V.Zadeva ima velik display in je zelo pregleden.

Edina pomanjkljivost je ta,da ima samo vodenje in glavni meni v SLO jeziku,vse ostalo pa v drugem jeziku (AN,IT,NE) ter da te vodi v angleškem jeziku...ampak tistih 20-30 ukazov se že počasi naučiš kaj moraš narediti.Kar sem še prebral po forumih, je podjetje Navigon izdelovalo explorerje in software+ karte zdaj pa so izdali na tržišče še svoje napravice.Tako,da nekaj izkušenj vseeno imajo....

Pa še ena prednost-poleg kraja,ki ga iščeš,izpiše še poštno št. tako,da v primeru,ko jih je več z istim imenom,ne moreš zgrešiti, vse opcije,opozorila,prikaze na displayu pa lahko vklapljaš ali izklapljaš po želji...

Jaz se bom kar za tegale odločil,na motorju pa v prozorni žepek na tanktorbo,pa gremo....

Aja,pozabil sem omeniti,da gre za top model te firme in sicer model 7110, podoben mu je še model 7000,ostali pa imajo precej manj funkcij in so tudi cenejši.Cena v Comtronu 499€, ve nemčiji se bi jih dalo dobiti za kakih 100€ manj...

Popravljeno . Popravil ponky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Če kdo potrebuje, mu ugodno prodam Street Pilot III z vso pripadajočo opremo za motor ter avto in Adria ruto...

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Earth and Maps from Google are nice programs.

You can view any place on earth you like.

A TomTom is a very nice device.

You can go any place on earth you like.

But why don't these tools work together?

Za vse TT uporabnike,program,ki poveže Google maps in TT.Zelo uporabno :worship:

http://www.janboersma.nl/gett/index.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponky!

Za ta denar tudi dobiš zumota in riderja,ki sta vodotesna!

Nav. v tank torbi ni dobra varianta,verjemi!

Zakaj ni vredu v tank torbi. Sam jo uporabljam že dve sezoni,pa je zelo funkcionalno, sploh ker prostora za nosilec nimam.

LP dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ni vredu v tank torbi. Sam jo uporabljam že dve sezoni,pa je zelo funkcionalno, sploh ker prostora za nosilec nimam.

LP dare

Zato,ker ga nimaš pred seboj v vidnem polju in moraš gledat dol namesto naprej,blešči se bistveno preveč,če hočeš kaj na hitro spremenit,gre preko folije od tank torbe zelo težko oz stisneš tisto kaj ni treba......

Najbrž je tudi odvisno od motorja,tank torbe itd.

Sem v nabavi nosilca,ki bo nav. postavil nad števce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ni vredu v tank torbi. Sam jo uporabljam že dve sezoni,pa je zelo funkcionalno, sploh ker prostora za nosilec nimam.

LP dare

K temu kar je navedel Dan bi dodal še, da se na soncu zadeva tudi močno pregreje.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko kdo slika kak zgleda pol zumo na motorju?

hvala :)

Sicer malo pozna ampak vseeno .......tako zgleda pri meni

lp

post-297-1195732771_thumb.jpg

post-297-1195732780_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdravljeni :worship:

Sedaj bo glih 1 leto od kar imam tega zumota , pa lahko rečem , da sem zadovoljen !! ( vsaj kar se navigacije po tujini tiče)

Kar pa se montaže tiče , se moral kar študirati , kam bi ga zmontiral - bral - gledal druge forume , pa nisem našel nič pametnega..Najboljša opcija se mi je pomudila kar sama od sebe , saj ima Suzuki zelo dobro rešen nosilec za sprednjo šipo - ki je deljiv na dva dela . Prevrtal ta nosilec ...dva vijaka M6 .....pa je rezultat tule !

post-297-1195750136_thumb.jpg

post-297-1195750150_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem nevem kam sem gledal, ko sem iskal po zgoraj navedenem linku http://www.ram-mount.com/aqua_box_mount/aqua_box_mount.htm

Nekaj nosilcev najdeš na tej strani: http://www.ams-hagen.de/index.html

Uporabljam nosilec Brodit za HP dlančnik. V suhem gre, ko pa prične deževati pa ...... ustavit in čimpreje na suho z Hp-jem!

Ponavadi kar v notranji žep jakne in se prepustiš glasovnemu vodenju Tanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Touratech, kot eden najbolj priznanih proizvajalcev dodatkov in nosilcev za navigacijske naprave ima v svojem programu morje torbic in nosilcev tudi za dlančnike.

TOURATECH - navigacija

in naprej od tega linka še recimo Palm Accessories . Ni da ni, za vse okuse in potrebe.

Tule pa še svež motosvetov test ZUMO-ta

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj nosilcev najdeš na tej strani: http://www.ams-hagen.de/index.html

Uporabljam nosilec Brodit za HP dlančnik. V suhem gre, ko pa prične deževati pa ...... ustavit in čimpreje na suho z Hp-jem!

Ponavadi kar v notranji žep jakne in se prepustiš glasovnemu vodenju Tanje.

Touratech, kot eden najbolj priznanih proizvajalcev dodatkov in nosilcev za navigacijske naprave ima v svojem programu morje torbic in nosilcev tudi za dlančnike.

TOURATECH - navigacija

in naprej od tega linka še recimo Palm Accessories . Ni da ni, za vse okuse in potrebe.

Tule pa še svež motosvetov test ZUMO-ta

Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam eno vprasanje, najbrz odgovor ze tici kje na tem forumu ali pa tudi ne.

Zanima me kako je z GPSom po afriki - celoten kontinent? A se da kupit program, in kolko pride to, okvirno.

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam eno vprasanje, najbrz odgovor ze tici kje na tem forumu ali pa tudi ne.

Zanima me kako je z GPSom po afriki - celoten kontinent? A se da kupit program, in kolko pride to, okvirno.

hvala, lp

Kolikor sem pogledal pri GARMINU in TOM TOM-u je pokrita le južna afrika.

Ima pa (vsaj ZUMO) vgrajeno karto celotnega obličja našega planeta in na drugih kontinentih tudi nekaj mest in državnih mej.

post-5391-1195936812_thumb.jpg post-5391-1195936820_thumb.jpg

kot vidiš na spodnjh slikah. Vrisana je tudi tu in tam kakšna cesta, kako je pa s točnostjo pa inmam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ RAZA:

povej kako se ti obnese tvoj nosilec nad večjimi hitrostmi. okoli 150km/h.

pri suzukiju(bandit) imam občutek da se okoli pritrditve(pri ključu) naredi nekak

vrtinec oz zračni tok in se bolim da bi mi odtrgalo dlančnik z nosilca.

lp x5x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ RAZA:

povej kako se ti obnese tvoj nosilec nad večjimi hitrostmi. okoli 150km/h.

pri suzukiju(bandit) imam občutek da se okoli pritrditve(pri ključu) naredi nekak

vrtinec oz zračni tok in se bolim da bi mi odtrgalo dlančnik z nosilca.

lp x5x

Ker je nosilec zelo preprost, sem bil v začetku kar nalo skeptičen glede uporabe na motorju. Nosilec sem kupil najprej za v avto in to najenostavnejšega (brez napajalnih kablov). Ko sem videl, da je v avtu dlančnik kar stabilen, sem ta isti nosilec za probo, kar z el. vezicami pritrdil na krmilo motorja. K sreči ima Varadero ploščato zgornjo polovico objemke za pritrditev krmila in nosilec lepo leži. No preiskus je dokazal, da se obnese, zato sem kupil še en nosilec tokrat z konektorjem in kablom za napajanje, ker sem predvideval, da konektor še dodatno drži dlančnik. Montažo sem izvedel na preizkušen način z vezicami, pa je zdržalo celo sezono brez popravljanja. Tudi kakšnega pretiranega tresenja ali premikanja zaradi turbolenc na Vari ni. :worship: Motita me le netesnost naprave in polnilca (dež, prah).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je nosilec zelo preprost, sem bil v začetku kar nalo skeptičen glede uporabe na motorju. Nosilec sem kupil najprej za v avto in to najenostavnejšega (brez napajalnih kablov). Ko sem videl, da je v avtu dlančnik kar stabilen, sem ta isti nosilec za probo, kar z el. vezicami pritrdil na krmilo motorja. K sreči ima Varadero ploščato zgornjo polovico objemke za pritrditev krmila in nosilec lepo leži. No preiskus je dokazal, da se obnese, zato sem kupil še en nosilec tokrat z konektorjem in kablom za napajanje, ker sem predvideval, da konektor še dodatno drži dlančnik. Montažo sem izvedel na preizkušen način z vezicami, pa je zdržalo celo sezono brez popravljanja. Tudi kakšnega pretiranega tresenja ali premikanja zaradi turbolenc na Vari ni. :worship: Motita me le netesnost naprave in polnilca (dež, prah).

LP

Kaj pa tresljaji a bi bilo pametno podložiti nosilec na kakšno peno ali kakšno drugo vzmet. me malo skrbi ker v avtu ni tako sunkovitih tresljajev kot na motorju pa še sam roka nosilca malo absornira tresljaje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!