Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Za 600 € dobiš tudi motorističnega Tom Tom-a v LOUIS-u

Drži,to je že isti rang kot zumo,najcenejši TT one regional je pa mal več kot 200€,tudi z dodatno kartico npr. western ali pa eastern evropa pride okol 300€,kar je pa še vedno polovica riderja ali pa zumota.Je pa res,da ni vodotesen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam sta vidva pošla, pa se raje zgubim, kjer pač sem pa zabijem 600 Eur v tistem kraju!

Kupujem nekje do 200 - 250 Eur! :unsure:

Zimski čas je in časa za odločitev je na pretek! :krneki:

:whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam sta vidva pošla, pa se raje zgubim, kjer pač sem pa zabijem 600 Eur v tistem kraju!

Kupujem nekje do 200 - 250 Eur! :unsure:

Zimski čas je in časa za odločitev je na pretek! :krneki:

:whistle:

lp

Drži,to je že isti rang kot zumo,najcenejši TT one regional je pa mal več kot 200€,tudi z dodatno kartico npr. western ali pa eastern evropa pride okol 300€,kar je pa še vedno polovica riderja ali pa zumota.Je pa res,da ni vodotesen.

C/P iz zgornjega posta :whistle:

No zdele ti pa bomo lažje izbral mašino .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok thx :worship:

Bom pregledal dane ponudbe in se z njimi spopadel fizično :krneki:

Verjetno nekateri motoristi naredijo veliko več km na leto npr. 15tkm in več, in

tudi potujejo po krajih, kjer je nujno potreba uporaba to vrstnih naprav ter s tem

tudi ne mislijo skopuško šaparati na tih pripomočkih!

Moje povprečje je nekje od 8-12tkm/letno, pomoč bi mi bila prišla prov v 20% vseh km-jev

in to je dejansko samo na več dnevnih potovanjih, ki se ponovijo nekje 2x na leto!

VPRAŠANJE za vse uporabnike GPS-ov:

Koliko km prevozite letno z uporabo GPS-a? Odgovor je lahko tudi v %.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži,to je že isti rang kot zumo,najcenejši TT one regional je pa mal več kot 200€,tudi z dodatno kartico npr. western ali pa eastern evropa pride okol 300€,kar je pa še vedno polovica riderja ali pa zumota.Je pa res,da ni vodotesen.

C/P iz zgornjega posta :whistle:

No zdele ti pa bomo lažje izbral mašino .)

Kolikor sem se zanimal o tom tomu nima nobeden (razen riderja) izhoda za slušalke.

To pomeni, de so neuporabni za nas.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem se zanimal o tom tomu nima nobeden (razen riderja) izhoda za slušalke.

To pomeni, de so neuporabni za nas.

Lp

Moj tudi nima izhoda za slušalke pa zato ni nič manj uporaben za motoriste,meni osebno gre glasovno vodenje prav na živce........ turn left in,..........turn left in,.........turn left in........ :headbang: :headbang: :headbang:

Displej imajo pa vsi,al se motim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj tudi nima izhoda za slušalke pa zato ni nič manj uporaben za motoriste,meni osebno gre glasovno vodenje prav na živce........ turn left in,..........turn left in,.........turn left in........ :headbang: :headbang: :headbang:

Displej imajo pa vsi,al se motim :whistle:

Ja, se deloma strinjam s tabo, da so včasih glasovna navodila odvečna. Je pa res, da bi bila brez teh v večjih nepoznanih mestih, v katerih se promet odvija običajno zelo agresivno, orientacija samo preko zaslona zelo otežena, lahko tudi za uporabnika nevarna. Vsaj iz mojih izkušenj.

Ampak Garmin (Zumo) se oglaša tudi takole: "čez ... metrov zavijte levo" :naughty: :naughty:

Zuma uporabljam tako na motorju, kot v avtomobilu. In vedno tudi z glasovnim vodenjem. Ni mi žal zanj odštetega denarja.

Popravljeno . Popravil Capricorn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem se zanimal o tom tomu nima nobeden (razen riderja) izhoda za slušalke.

To pomeni, de so neuporabni za nas.

Lp

TT One ima povezavo bluetooth, tako, da imaš zadevo lahko na slušalki ali na interfonu.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker INTERPHONE spada tudi v ta področje, naj vas obvestim, da bo v mesecu decembru (od 1.12.-31.12. 2007) potekala prednovoletna akcija za omenjeno napravo na vseh naših prodajnih mestih (povezava do prodajalcev TUKAJ). Cena bo 135 EUR, kar je občutno nižje. Če imate ša kakršnokoli vprašanje glede naprave me lahko kontaktirate na e-mail naslov.

Lep pozdrav,

Klemen Sušnik

reklama_interphone.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TT One ima povezavo bluetooth, tako, da imaš zadevo lahko na slušalki ali na interfonu.

Srečno

Tonček

Ja, BT ima za razne komunikacije toda ne za slušalko.

Vir: http://www.navigation.si/

Zanimiv bi bil edino le model TomTom GO 720 z FM oddajnikom in v navezi mobitel/radio.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, BT ima za razne komunikacije toda ne za slušalko.

Vir: http://www.navigation.si/

Zanimiv bi bil edino le model TomTom GO 720 z FM oddajnikom in v navezi mobitel/radio.

Ajd

Mislim, da če ima BT je možna tudi povezava s slušalkami. Lahko pa, da ima kakšno stojno oziroma ptogramsko omeitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da če ima BT je možna tudi povezava s slušalkami. Lahko pa, da ima kakšno stojno oziroma ptogramsko omeitev
:nono: Narobe, sem bil tudi jaz naiven in tako razmišljal. Prav tako ima tudi Zumo omejitve in podpira samo nekatere BT slušalke ne morš ga pa povezati z mobitelom za navigacijo, "Baje".

Z BT pridobiš še nekaj dodatnih težav (polnilec, avtonomija baterij, cena, nenehno snemanje s čelad zaradi kraje...skratka cel kup dodatne šare).

Kabel je le kabel.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

slaba dva tedna sem (srečni? še ne vem :) ) lastnik Asusa P535, instaliral TomTom6 (vsi evropski zemljevidi, tudi Kurji, radarji, omejitve hitrosti... ) in Garmin Mobile XT (menda boljši zemljevid Kure, plus HR in BiH)

zaenkrat sem kar zadovoljen z zadevico, a še nisem imel prilike uporabiti drugje kot na vožnji v službo in na Dolenjsko: OK, nič posebnega, le oba sta se izgubila na Stari Vrhniki... še dobr da vem kje stanujem... (hmmm... mogoče bi moral vzet model za pijance?? :) )

poročam tule ko bom prevozil še kako turo po Kuri in/ali izven (zagotovo bo odličen test novoletna Valencija)

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: Narobe, sem bil tudi jaz naiven in tako razmišljal. Prav tako ima tudi Zumo omejitve in podpira samo nekatere BT slušalke ne morš ga pa povezati z mobitelom za navigacijo, "Baje".

Z BT pridobiš še nekaj dodatnih težav (polnilec, avtonomija baterij, cena, nenehno snemanje s čelad zaradi kraje...skratka cel kup dodatne šare).

Kabel je le kabel.

Ajd

Potem, bo pa držalo, namreč jaz na dlančniku nimam težav s BT povezavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede povezljivosti BT naprav z GPS napravo je takole (zaenkrat imam izkušnje samo z Garminom): sistemi Nüvi ne podpirajo uporabe BT slušalke, saj so namenjene predvsem za uporabo v avtomobilu, kjer pa ne potrebujete slušalke, preko katere vam GPS sporoča navigacijo, čeprav imajo vgrajen BT - to je namenjeno predvsem za povezavo z audio napravo v avtomobilu, tako da vam navigacijo sporoča na zvočnike, vgrajene v avtomobil. Zaenkrat opcijo povezave GPS naprave z motoristično BT slušalko podpira samo sistem Zümo, pri katerem deluje odlično, tudi v povezavi GSM-->GPS-->Interphone (npr :rolleyes: ).

Sem pa tudi malo pogledal kaj se pogovarjate pri tej temi in sem navezal kontakt s podjetjem, ki trži sistem TomTom, kjer se bom probal zmeniti za preizkus uporabe in takoj, ko zvem kaj več napišem tudi prispevek v zvezi s to napravo v povezavi z Interphone BT komunikacijskim sistemom.

LP,

Klemen S.

NORIK PLUS d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

slaba dva tedna sem (srečni? še ne vem :) ) lastnik Asusa P535, instaliral TomTom6 (vsi evropski zemljevidi, tudi Kurji, radarji, omejitve hitrosti... ) in Garmin Mobile XT (menda boljši zemljevid Kure, plus HR in BiH)

zaenkrat sem kar zadovoljen z zadevico, a še nisem imel prilike uporabiti drugje kot na vožnji v službo in na Dolenjsko: OK, nič posebnega, le oba sta se izgubila na Stari Vrhniki... še dobr da vem kje stanujem... (hmmm... mogoče bi moral vzet model za pijance?? :) )

poročam tule ko bom prevozil še kako turo po Kuri in/ali izven (zagotovo bo odličen test novoletna Valencija)

Evo tud jaz se že nekaj časa nigibam na tega Asusa, ti kar poročaj, čimveč.

Za začetek pa:

Ali se ti zdi, da je ekran dovolj velik za na motor in kako se bo obnesel na svetlobi/soncu?

Kako ga boš povezal s slušalkami v čeladi?

Kakšen je kot GSM, fotoaparat, ali ima fleš kot lučko in, če ima radio?

Koliko so na tom tomu podrobne karte vzhodne evrope? Mislim predvsem lokakne ceste itd.

Lahko prilepiš kako sliko zemljevida v pametnem merilu.

Ali se da na napravici na tom tomu načrtovati poti z vnašanjem via točk?

Zaenkrat dovolj čejev.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

slaba dva tedna sem (srečni? še ne vem :) ) lastnik Asusa P535, instaliral TomTom6 (vsi evropski zemljevidi, tudi Kurji, radarji, omejitve hitrosti... ) in Garmin Mobile XT (menda boljši zemljevid Kure, plus HR in BiH)

poročam tule ko bom prevozil še kako turo po Kuri in/ali izven (zagotovo bo odličen test novoletna Valencija)

Če imaš že inštaliran Garmin Mobile XT, potem naloži AR1.8 in City Navigarir EU NT V9 (ali 2008 če ga uspeš .... ) pa si zmagal. Za kuro in jug je AR zaenkrat tanartabulš. V Mapsouce si na PCju lahko pripraviš rute, točke in jih pošlješ v napravo skupaj z kosi map, ki pripadajo poti ali točkam. Tako privarčuješ s placom na spominski kartici, če ni dovolj velika za celo karto.

Sam sem letos na furah po tujini uporabljal MioMap, ker je na "prostem trgu" ponujal največ in moram reč, da je šlo vse v nulo. Tudi, če sem zabluzil po svoje, se ni dal zmest in je držal nastavljeni cilj.

Vsa zadeva je pa precej odvisna od samih nastavitev naprave. Če sfališ, te lahko pelje precej naokol in potem običajno krivimo naprave, programe in slabe karte! Naprave je potrebno naštudirati doma, da potem na cesti ne bluziš po menijih in ponavadi ne najdeš tistega, kar trenutno hočeš.

Pa veselo navigiranje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdrav navigatorji :worship:

Imam samo eno vprašanje , če že ima kdo nove update za Slovenske POI ? (radarje - skrite radarje ...) - bi ga prosil , če jih lahko kar tu gor pripne oz če napiše link ,,

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdrav navigatorji :worship:

Imam samo eno vprašanje , če že ima kdo nove update za Slovenske POI ? (radarje - skrite radarje ...) - bi ga prosil , če jih lahko kar tu gor pripne oz če napiše link ,,

LP

Eno stran nazaj je to kar iščeš link je pa tule

Še par strani nazaj so pa tudi samo radarji za SLO , te pa sam poišči :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!