Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jaz sem si pa danes vzel toliko časa, da sem v čeladi zamenjal okvarjene slušalke z novimi in nato zadevo (žična povezava)

preiskusil z Zumotom. Deluje odlično, moram si le umisliti malo bolj ličen kabel .

Sem takoj nehal razmišljati o modrem zobu. Kabel je zakon.

Mimogrede a ima kdo kako idejo kje dobiti kabel z ustreznimi konektorji ?? . trnutno uporabljam kabel, ki sem ga dobil skupaj s postajo Alan in je zvit v spiralo, kar je zelo dobro, ni pa dobro to, ker ima en kup priključkov in vlečem celo štreno s seboj. Najboljši bi bil kar direkten ampak po možnosti tudi na spiralo, da se lahko raztegne ko stopiš z motorja.

post-5391-1196534724_thumb.jpg

Oba priključka

post-5391-1196534733_thumb.jpg

takole bi moralo zgledati

post-5391-1196534739_thumb.jpg

Tako pa izgleda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pa danes vzel toliko časa, da sem v čeladi zamenjal okvarjene slušalke z novimi in nato zadevo (žična povezava)

preiskusil z Zumotom. Deluje odlično, moram si le umisliti malo bolj ličen kabel .

Sem takoj nehal razmišljati o modrem zobu. Kabel je zakon.

Mimogrede a ima kdo kako idejo kje dobiti kabel z ustreznimi konektorji ?? . trnutno uporabljam kabel, ki sem ga dobil skupaj s postajo Alan in je zvit v spiralo, kar je zelo dobro, ni pa dobro to, ker ima en kup priključkov in vlečem celo štreno s seboj. Najboljši bi bil kar direkten ampak po možnosti tudi na spiralo, da se lahko raztegne ko stopiš z motorja.

Ni vrag, da nebi tle imeli malo pobraskaj.

Samo verjetno ga boš moral sam zlotati.

Ajd

http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/Konektorji-Podnožja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pa danes vzel toliko časa, da sem v čeladi zamenjal okvarjene slušalke z novimi in nato zadevo (žična povezava)

preiskusil z Zumotom. Deluje odlično, moram si le umisliti malo bolj ličen kabel .

Sem takoj nehal razmišljati o modrem zobu. Kabel je zakon.

Mimogrede a ima kdo kako idejo kje dobiti kabel z ustreznimi konektorji ?? . trnutno uporabljam kabel, ki sem ga dobil skupaj s postajo Alan in je zvit v spiralo, kar je zelo dobro, ni pa dobro to, ker ima en kup priključkov in vlečem celo štreno s seboj. Najboljši bi bil kar direkten ampak po možnosti tudi na spiralo, da se lahko raztegne ko stopiš z motorja.

post-5391-1196534724_thumb.jpg

Oba priključka

post-5391-1196534733_thumb.jpg

takole bi moralo zgledati

post-5391-1196534739_thumb.jpg

Tako pa izgleda

Kakšna :hmm: je pa kaj varnost pri tej zadevi pri padcu, ali je konektor narejen tako, da se lepo iztakne ali je možnost poškodbe vrati itd. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vrag, da nebi tle imeli malo pobraskaj.

Samo verjetno ga boš moral sam zlotati.

Ajd

http://www.ic-elect.si/catalogue.aspx/Konektorji-Podnožja

Hvala, bom pobrskal, čeprav bi imel rajši že narejeno. Je pa res, da bo najbrž teško najti tak narejen kabel :closedeyes:

Kakšna :hmm: je pa kaj varnost pri tej zadevi pri padcu, ali je konektor narejen tako, da se lepo iztakne ali je možnost poškodbe vrati itd. ?

Možnosti poškodbe zaradi take povezave po moje ni. Kabelski priklop je bil v veljavi kar precej let dokler se ni pojavil BT in do sedaj nisem slišal nobene negativne okoli tega. S tem si ne belim glave. Vsak konektor(ček) bo popustil, takoj ko ga malo cukneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem brskal pri Touratechu malo in našel kar komplet slušalk in priključni kabel. Ker sem slušalke ravno včeraj že vgradil, iščem dalje .

Pa še en posladek za uporabnike ZUMO-ta od strica Touratech-a

Cena 85 € + poštnina

post-5391-1196576592_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en posladek za uporabnike ZUMO-ta od strica Touratech-a

Cena 85 € + poštnina

post-5391-1196576592_thumb.jpg

LP. Ali veš, je ta nosilec kompleten za Zumota tak kot je na sliki (tudi garminova šalčka) ali je samo nosilec? Potrebujem namreč še en nosilec za drugi motor. Cena v Šenčurju je 175 Eur(šalčka, nosilec in kabl). LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Ali veš, je ta nosilec kompleten za Zumota tak kot je na sliki (tudi garminova šalčka) ali je samo nosilec? Potrebujem namreč še en nosilec za drugi motor. Cena v Šenčurju je 175 Eur(šalčka, nosilec in kabl). LP.

Ne tule je samo kovinski del. Obstaja še en podoben nosilec, ki je močneje vzmeten

post-5391-1196713457_thumb.jpg

Cena 125 €

post-5391-1196713647_thumb.jpg

Plastični del nosilca , brez RAM nosilca in kabla pa je 89 €

Priključni kabel je recimo 21 € če te zanima pa še nosilec za pritrditev, vpiši v iskalnik na strani RAM in ti pokaže še vse ostalo. Ko sešteješ, bo cena taka kot v Šenčurju po moje.

Bolj natančno pa najdeš na njihovi strani Touratech

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priključni kabel je recimo 21 € če te zanima pa še nosilec za pritrditev, vpiši v iskalnik na strani RAM in ti pokaže še vse ostalo. Ko sešteješ, bo cena taka kot v Šenčurju po moje.

Bolj natančno pa najdeš na njihovi strani Touratech

Najlepša hvala. Takšne hitre usluge zelo rad vrnem z :beer2: . In imam slonovski spomin. V kolikor te bo kaj zanimalo z mojega področja - strešne kritine oz. kakšna streha je ok..... se čujemo.Še enkrat hvala :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tud jaz se že nekaj časa nigibam na tega Asusa, ti kar poročaj, čimveč.

Za začetek pa:

Ali se ti zdi, da je ekran dovolj velik za na motor in kako se bo obnesel na svetlobi/soncu?

Kako ga boš povezal s slušalkami v čeladi?

Kakšen je kot GSM, fotoaparat, ali ima fleš kot lučko in, če ima radio?

Koliko so na tom tomu podrobne karte vzhodne evrope? Mislim predvsem lokakne ceste itd.

Lahko prilepiš kako sliko zemljevida v pametnem merilu.

Ali se da na napravici na tom tomu načrtovati poti z vnašanjem via točk?

Zaenkrat dovolj čejev.

Ajd

Hola mojster,

nekaj odgovorov že imam, nisem pa prepričan da ti bodo všeč :whistle: :

ad 1: ekran je bolj majčkene sorte, tudi do konca osvetljen ima težave na soncu (a nič bolj kot drugi), če mu lahko narediš senco pa je dovolj viden

ad 2: ne bom

ad 3: kot GSM je OK, fotoaparat je bolj švoh (video - filmčka - še nisem posnel) ja, fleš naj bi delal tudi kot lučka, nima radia

ad 4: ne vem, vzhod sem prevozil v 70ih in 80ih, zdaj v glavnem rinem na zahod; na vzhod le do Novega Marofa, Panonia in Hungaroringa, Brna - tle vse dela

ad 5: bom poslikal prikaz na ekranu v obeh programih in nekaj merilih, prilepim v prihodnjih dneh

ad 6: imam namen instalirat nekaj strani nazaj predlagani programček, da bom pot vnašal preko Google Maps

in še pojasnilo: zame so še vedno glavne karte, GPS je samo pomožna zadeva, ljubek način da se lahko "izgubim" - beri ne gledam vedno kam in kje zavijem, če vidim fajn ovinkasto cesto pač zavijem tja, ko imam dovolj pa vprašam GPS kako naj zdaj pridem tja, kjer smo SoloRiderji zmenjeni za spanje :) če sem pa sam je pa itaq vseeno kje sem, samo da se mam fajn, al ja... oz kot je lepo povedal g.Murphy, že pred veliko leti: če ti je vseeno kje si potem se ne moreš izgubit :)

skratka, zelo malo uporabljam GPS med vožnjo, v glavnem prečekiram kaj dogaja med postanki in seveda pri planiranju - med vožnjo pa poskušam kar najbolj uživat :naughty: GPS še največ uporabljam v avtu/kombiju, ko peljem lubico po dolgočasnih ACjih do lepih motocest in pist :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

nekaj odgovorov že imam, nisem pa prepričan da ti bodo všeč :whistle: :

ad 1: ekran je bolj majčkene sorte, tudi do konca osvetljen ima težave na soncu (a nič bolj kot drugi), če mu lahko narediš senco pa je dovolj viden

ad 2: ne bom

ad 3: kot GSM je OK, fotoaparat je bolj švoh (video - filmčka - še nisem posnel) ja, fleš naj bi delal tudi kot lučka, nima radia

ad 4: ne vem, vzhod sem prevozil v 70ih in 80ih, zdaj v glavnem rinem na zahod; na vzhod le do Novega Marofa, Panonia in Hungaroringa, Brna - tle vse dela

ad 5: bom poslikal prikaz na ekranu v obeh programih in nekaj merilih, prilepim v prihodnjih dneh

ad 6: imam namen instalirat nekaj strani nazaj predlagani programček, da bom pot vnašal preko Google Maps

in še pojasnilo: zame so še vedno glavne karte, GPS je samo pomožna zadeva, ljubek način da se lahko "izgubim" - beri ne gledam vedno kam in kje zavijem, če vidim fajn ovinkasto cesto pač zavijem tja, ko imam dovolj pa vprašam GPS kako naj zdaj pridem tja, kjer smo SoloRiderji zmenjeni za spanje :) če sem pa sam je pa itaq vseeno kje sem, samo da se mam fajn, al ja... oz kot je lepo povedal g.Murphy, že pred veliko leti: če ti je vseeno kje si potem se ne moreš izgubit :)

skratka, zelo malo uporabljam GPS med vožnjo, v glavnem prečekiram kaj dogaja med postanki in seveda pri planiranju - med vožnjo pa poskušam kar najbolj uživat :naughty: GPS še največ uporabljam v avtu/kombiju, ko peljem lubico po dolgočasnih ACjih do lepih motocest in pist :)

Hvala za kar izčrpen odgovor :worship:

Pri via točkah pa me nisi najbolj zadovoljil, namreč v mislih sem imel predvsem

vnašanje via točk na terenu.

Pri Garminu namreč več via točk omogoča "baje" le Zumo in novejša verzija modelov 700+.

Na to vprašanje lahko ogovori kdorkoli, ki uporablaja namensko GPS napravo TomTom.

Ajd

Ps

Glde na to, da ga ne boš povezal zvočno ali te radarji oz kamere ne zanimajo?

Namreč zaradi tega se mi zdi ta povezava tolko bolj smiselna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TT je tako:

Via točke,oz. točko po točko si lahko vnašaš preko menija advanced planning ali pa itinerary planing.

Ruto si lahko splaniraš vnaprej,ali pa sproti popravljaš na poti kakor ti v tistem trenutku paše,preko menija find alternative-travel via ali avoid part of route,skratka zelo prijazno uporabi,samo naštudirat je treba kaj ti naprava nudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil omenit še TYRE program ,ki dela z google maps(tom tom only),točka za točko narediš ruto in jo skopiraš na mašino in ko jo rabiš jo samo prikličeš iz spomina.

Link do programa sem pa že prilepil nekje na prejšnjih straneh.

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri TT je tako:

Via točke,oz. točko po točko si lahko vnašaš preko menija advanced planning ali pa itinerary planing.

Ruto si lahko splaniraš vnaprej,ali pa sproti popravljaš na poti kakor ti v tistem trenutku paše,preko menija find alternative-travel via ali avoid part of route,skratka zelo prijazno uporabi,samo naštudirat je treba kaj ti naprava nudi.

:worship:

Trenutno sem naštelan na TT go720, namreč včeraj je dobil prjatu Asusa 535 pa se mi zdi ekran le premajhen.

A ma kdo od forumašev že omenjen model?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnova tom tom je pri vseh podobna,višji modeli imajo pa še en kup dodatnih funkcij,vprašanje je pa,če jih izkoristiš in ceno tudi dvignejo sky high :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

07.12. 2007 Update Adria Route 2.0

V petek, 7. decembra, je izšel najnovejši popravek navigacijske karte Adria Route 2.0, ki jo lahko uporabljajo vsi uporabniki GPS naprav Garmin ter tudi v posebni verziji uporabniki dlančnikov in novejših mobilnih telefonov.

Kot največja novost je vključitev osnovnih cestnih zemljevidov Srbije in Črne Gore, kjer nova karta vsebuje zemljevide glavnih cest in središča večjih mest ter zemljevid Makedonije, ki vključuje glavno cestno omrežje in podrobno karto šestih mest (Skopje, Strumica, Bitola, Prilep, Kočani in Ohrid) z imeni ulic.

V karti Slovenije, ki jo pripravlja podjetje Monolit, so bili narejeni novi popravki na kategorizaciji cest, dodane so bile številne interesne točke-POI, karta pa že vsebuje 5865 krajev z imeni ulic in hišnimi številkami.

Hrvaška karta sedaj vključuje 6820 naselij, od katerih je 453 pokritih z imeni ulic, 212 pa tudi s hišnimi številkami. Dodana je tudi nova avtocesta Đakovo – Sredanci in obvoznica mimo Varaždina in Vrbovca. Dodani so bili tudi tlorisni načrti 15-ih večjih mest.

Karta BiH poleg cestne mreže vsebuje tudi 54 naselij (11 novih naselij) z imeni ulic, Banja Luka pa je pokrita tudi s hišnimi številkami.

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nekateri motoristi naredijo veliko več km na leto npr. 15tkm in več, in

tudi potujejo po krajih, kjer je nujno potreba uporaba to vrstnih naprav ter s tem

tudi ne mislijo skopuško šaparati na tih pripomočkih!

VPRAŠANJE za vse uporabnike GPS-ov:

Koliko km prevozite letno z uporabo GPS-a? Odgovor je lahko tudi v %.

lp

Z Zumotom 550, ki se prenaša z motorjev tudi v avto (po potrebi), letos sigurno 50 000. Ko gremo na ogled objekta zaradi izmere streh - osnova za ponudbo, z GPS ne "lutaš".

Še nekaj. Pri nosilcu za motor pri Zumotu je imela gumica z magnetkom, ki ščiti kontakte pri demontaži GPS-a zelo kratko življensko dobo. Na soncu je preperela in magnetek je šel žvižgat rakom. Sedaj, ko sem kupil pri Geosetu še en nosilec, so mi zatrdili, da je napaka odpravljena. Bomo videli!

Včasih pa dela čudeže. Pred nekaj dnevi sem ga na poti proti morju pred Celjem nastavil za Piran. Izbral sem v meniju izogibanja za avtoceste, plačljive ceste in najhitrejši čas. Izračunal mi je prihod čez 3,5 ure !!! usmeril pa me je za Trbovlje, Litijo,... Ker ga nisem "ubogal" in peljal proti LJ, se je čas prihoda samo krajšal!!??? No, včasih ga malo muči :alien1: .... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za navigacijo uporabljam dlančnik z vgrajeno gps anteno, problem pa je ker ni vodotesen. Če gdo ve za kakšne vodotesne etuije z nosilcem bi prosil za link.

Glede povezljivosti BT naprav z GPS napravo je takole (zaenkrat imam izkušnje samo z Garminom): sistemi Nüvi ne podpirajo uporabe BT slušalke, saj so namenjene predvsem za uporabo v avtomobilu, kjer pa ne potrebujete slušalke, preko katere vam GPS sporoča navigacijo, čeprav imajo vgrajen BT - to je namenjeno predvsem za povezavo z audio napravo v avtomobilu, tako da vam navigacijo sporoča na zvočnike, vgrajene v avtomobil. Zaenkrat opcijo povezave GPS naprave z motoristično BT slušalko podpira samo sistem Zümo, pri katerem deluje odlično, tudi v povezavi GSM-->GPS-->Interphone (npr :rolleyes: ).

Sem pa tudi malo pogledal kaj se pogovarjate pri tej temi in sem navezal kontakt s podjetjem, ki trži sistem TomTom, kjer se bom probal zmeniti za preizkus uporabe in takoj, ko zvem kaj več napišem tudi prispevek v zvezi s to napravo v povezavi z Interphone BT komunikacijskim sistemom.

LP,

Klemen S.

NORIK PLUS d.o.o.

Jaz imam pa Navigon 7110...ali bi se dalo pozanimati ali vaše BT naprave delujejo za glasovno navigacijo? Imam namreč eno BT slušalko,ki je kao namenjena za v čelado,poveže se mi tudi na BT,vendar glasovni ukazi na njej ne delujejo...in ko imam nanj priklopljen telefon,pa hočem še slušalko,mi telefon odklopi in priklopi slušalko....Na kabel deluje zadeva perfektno.

Druga stvar so nosilci...zavohal sem čisto slučajno,da ena firma v Italiji (ki obenem prodaja tudi žične slušalke za čelade) prodaja univerzalni vodotesni nosilec za na motorje in sicer za vse naprave v vodoravnem položaju,ter je fiksno pritrjena na nosilec.Pozanimal sem se okoli tega,zraven dobiš še neke zadeve,da ga pritrdiš na svoje mesto v torbici, ni sicer 100% vodotesno,po dežju je pa dovolj....če ti namreč pade v veliko lužo,bo spustilo skozi...tako so mi povedali...Dimenzije pa so sledeče: Dolžina 135 mm/Širina 135 mm/Globina 20 mm

post-6912-1197105941_thumb.jpg

post-6912-1197105974_thumb.jpg

post-6912-1197106036.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino na tak popravek lahko čakaš tudi 2 leti, kot sem jaz :whistle:

Tako kot so obljubili - predlagan popravek vnešen v (naslednjo) najnovejšo verzijo AR - 2.0! :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil Capricorn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je bil ta link že v predhodni debati prilepljen, pa vseeno raje dvakrat kot nobenkrat!

PIO točke (radarji, kampi,... ) http://www.poiplaza.com/

pa še malo več o tem http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat.../0/page/0#14807

Super,hvala za link...tudi za mojega Navigona se je nekaj našlo... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa Navigon 7110...ali bi se dalo pozanimati ali vaše BT naprave delujejo za glasovno navigacijo? Imam namreč eno BT slušalko,ki je kao namenjena za v čelado,poveže se mi tudi na BT,vendar glasovni ukazi na njej ne delujejo...in ko imam nanj priklopljen telefon,pa hočem še slušalko,mi telefon odklopi in priklopi slušalko....Na kabel deluje zadeva perfektno.

Druga stvar so nosilci...zavohal sem čisto slučajno,da ena firma v Italiji (ki obenem prodaja tudi žične slušalke za čelade) prodaja univerzalni vodotesni nosilec za na motorje in sicer za vse naprave v vodoravnem položaju,ter je fiksno pritrjena na nosilec.Pozanimal sem se okoli tega,zraven dobiš še neke zadeve,da ga pritrdiš na svoje mesto v torbici, ni sicer 100% vodotesno,po dežju je pa dovolj....če ti namreč pade v veliko lužo,bo spustilo skozi...tako so mi povedali...Dimenzije pa so sledeče: Dolžina 135 mm/Širina 135 mm/Globina 20 mm

post-6912-1197105941_thumb.jpg

post-6912-1197105974_thumb.jpg

post-6912-1197106036.jpg

Nosilec je pa po znaku sodeč Turatech-ov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te drage zadeve, ki zgledajo lepo, držijo vodo ravno toliko, kot preko dlančnika navlečena latex rokavica vzeta iz prve pomoči.

Sam če je zadeva komplet Turatech-ova, bi že moralo nekaj držat...zadeva ni glih tako poceni kot latex rokavica iz prve pomoči :naughty:

Glej,jaz sem to slučajno našel(ker sem kupil žične slušalke za v čelado),povedal sem kar so mi povedali v tejle trgovini (preko maila) in kaj naj ti rečem.....ampak boljš kot nič je pa,za moj gps tako ne obstaja nič takega,ker ima en poseben način vpetja na nosilec...in ni ravno namenjen navigaciji na motorju...takega pa nisem zasledil nikjer ,na nobeni izmed teh strani,ki ste jih tudi tu na forumu navedli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je zadeva Touratech-ova, potem sem prepričan da ni slaba, sigurno pa je, da ne more tesnit 100 % .

Seveda za normalne razmere na cesti sploh ne dvomim, da dobro opravi svoje delo.

Je pa vprašanje, kako je dlančnik zmontiran, torej ali je vsaj zaščiten od direktnega udara vetra

in dežja s kakšno šipco ali pa tolče direkt v njega .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!