Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

IMO?

ali je TT ze v slovenscini glede na to da imamo uvoznika? kako je kaj s pokritostjo "adriaroute"?

Preberi nekaj postov nazaj neka leva firma iz lidelna ima vse kar ima vaš opevani garmin in še več pa še ne zgubi se tolikokrat, preverjeno samo ni namenjena za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi nekaj postov nazaj neka leva firma iz lidelna ima vse kar ima vaš opevani garmin in še več pa še ne zgubi se tolikokrat, preverjeno samo ni namenjena za motor

Ja če garminove črne verzije uporabljaš na neprimernih napravah, je izračunavanje in ... lahko problem se strinjam.

Je pa tisto iz Lidla ziher prva klasa GPS naprave bi rekel ja.

Če te zanima, poglej na Garminovo stran in boš videl, da ima tudi Garmin cenovno zelo ugodne naprave. A ne mešajte jabolk in hrušk vas prosim. Primerjajte primerljive naprave med seboj.

ZUMO ni samo ena od garminovih GPS naprav, ki je slučajno vodotesna ampak ima še veliko drugih lastnosti in dodatkov, ki so prirejene motoristom.

Seveda pa sploh ne trdim, da je samo ta tapravi. Daleč od tega. Zaradi mene uporabljajte karkoli želite, samo ne primerjajte vseh naprav po vrsti z ZUMO-tom.

To je približno tako, kot če bi šel primerjat recimo športni motor s skuterjem.

Pa srečno 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nekaj kot: Imaš Citroenovega spačka in Peugeotovo 307. Z obema boš prišel do cilja, s katerim se boš udobneje peljal, pa...

Lidl je imel GPS, lahko da je čisto v redu, zakaj ne... Ampak Garmin je pa že uveljavljena znamka, ki ji lahko zaupaš že od samega nakupa naprej.

Sicer pa bomo videli, ko ga bomo kupili. Jaz ga še nimam, menda bom pa ja Garmina kupil, če je za enak denar. Govorim za avtomobilsko varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.. se vedno ne vem ce je tomtom ze v slo. jeziku - usmerjanje in meniji?

@bmwslo: veselo in srecno 08 tudi tebi, predvsem pa veliko varno prevozenih kilometrov ;) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.. se vedno ne vem ce je tomtom ze v slo. jeziku - usmerjanje in meniji?

@bmwslo: veselo in srecno 08 tudi tebi, predvsem pa veliko varno prevozenih kilometrov ;) :OK:

Yep usmerjanje ,nope meni.....

TT ne podpira adrio,ker je delana za garmina,je pa tu karta eastern evropa,ki vključuje slovenijo....

www.tomtom.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo potem ne moreš primerjat novega Zumota in starega Questa.

O, Ebay-u pa, saj poznaš tistega o mačku in žaklju.

Ajd

Hallo!

Ne razumem zakaj ne morem primerjat!? :slap:

Sam,kakor sem napisal imam questa preko dve leti in dela brez napak. Prijatelj ima Zumota nekaj mesecev in ga je že dvakrat vračal nazaj zaradi nepravilnosti. Ali štejejo prevoženi kilometri pri teh rečeh?

Moja nima praske in je kakor nova.Teža je manj kot200g in je resnično prijetna za uporabo.

Kakorkoli že vsaka ima verjetno svoje prednosti. Ali ne ? :nono:

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Ne razumem zakaj ne morem primerjat!? :slap:

Sam,kakor sem napisal imam questa preko dve leti in dela brez napak. Prijatelj ima Zumota nekaj mesecev in ga je že dvakrat vračal nazaj zaradi nepravilnosti. Ali štejejo prevoženi kilometri pri teh rečeh?

Moja nima praske in je kakor nova.Teža je manj kot200g in je resnično prijetna za uporabo.

Kakorkoli že vsaka ima verjetno svoje prednosti. Ali ne ? :nono:

Ajd!

Ja tebi lahko dela, nekomu, ki mu je pa X krat padel na tla, ga dobil dež, se pregrel v avtu oz tanktorbi...in dobil na prvo oko nevidne hardverske oz softverske napake je pa druga stvar. Potem se pa zadeve na hitro znebiš na Ebay-u ... in poceni nakup se za nekoga spremeni v nočno moro.

Jaz teh stvari ne kupujem rabljenih, sploh ne od neznancev.

Drgač pa vsak po svoje. Kenede?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tebi lahko dela, nekomu, ki mu je pa X krat padel na tla, ga dobil dež, se pregrel v avtu oz tanktorbi...in dobil na prvo oko nevidne hardverske oz softverske napake je pa druga stvar. Potem se pa zadeve na hitro znebiš na Ebay-u ... in poceni nakup se za nekoga spremeni v nočno moro.

Jaz teh stvari ne kupujem rabljenih, sploh ne od neznancev.

Drgač pa vsak po svoje. Kenede?

Ajd

Hallo Wilson!

Padci so res problem, ki so odviseni od človekove narave in pazljivosti. Ta model je narejen tako da mu je vseeno ali se vozi po dežju ali soncu.Nobenih hard in soft napak ne dobiš zaradi tega.Ne vem od kod ti to?

Ali si že slišal da je nekdo Mercedesa pustil na soncu pa se mu odstopila barva? Nisem pristaš teh škatel ampak vseeno.

O Ebayu pa tudi ne veš ravno veliko.Vsak Ebeyaš ima vidno zgodovino.Pred nakupom pogledaš kakšen prodajalec je, ker te ob vsakem nakupu ali prodaji ocenijo, kakšno reč si oddal, v kakšnem času in če je res takšna kakor si napisal. In če ne dobiš črno pikoali pohvalo.Vendar ob samo eni ali dveh pikah ne boš naslednjič prodal nič.

Sam kupujem samo od takšnih ki imajo za seboj že več prodaj da vidim kakšni so. Nikdar od nekoga, ki ima samo nekaj prodaj v kratkem času. Sam jih imam skoraj sto in imam 100% zgodovino zato lahko prodam vsako reč v vsako državo, kjer deluje Ebay.To je to!

Lp in Srečno!

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam Questa in dela brez vseh težav v suhem in v nalivih.

Ne izgublja signala brez veze in ti hitro preračuna novo pot,če zaideš.

Ima glasovno vodenje,zato malo manjši ekran ne predstavlja kakšne večje pomankljivosti.

V glavnem sem zadovoljen z njim. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo Wilson!

Padci so res problem, ki so odviseni od človekove narave in pazljivosti. Ta model je narejen tako da mu je vseeno ali se vozi po dežju ali soncu.Nobenih hard in soft napak ne dobiš zaradi tega.Ne vem od kod ti to?

Ali si že slišal da je nekdo Mercedesa pustil na soncu pa se mu odstopila barva? Nisem pristaš teh škatel ampak vseeno.

O Ebayu pa tudi ne veš ravno veliko.Vsak Ebeyaš ima vidno zgodovino.Pred nakupom pogledaš kakšen prodajalec je, ker te ob vsakem nakupu ali prodaji ocenijo, kakšno reč si oddal, v kakšnem času in če je res takšna kakor si napisal. In če ne dobiš črno pikoali pohvalo.Vendar ob samo eni ali dveh pikah ne boš naslednjič prodal nič.

Sam kupujem samo od takšnih ki imajo za seboj že več prodaj da vidim kakšni so. Nikdar od nekoga, ki ima samo nekaj prodaj v kratkem času. Sam jih imam skoraj sto in imam 100% zgodovino zato lahko prodam vsako reč v vsako državo, kjer deluje Ebay.To je to!

Lp in Srečno!

Ajd!

Ah, zopet zgodba o jari kači in steklenem polžu. :headbang:

Sam si cenovno primerjal Zumota in Questa, nakar čez nekaj postov ugotovim, da si mislil novega Zuma in starega Questa :nono: iz Ebay-a.

V prvem postu si napisal (Seveda vodoodporen edino kar pogrešam...) tu pa pišeš, da je vseeno, če se vozi po dežju.

Mercedesa tudi nisem videl, sem pa videl mobitel ki ga je nekdo pozabil v tanktorbi pod folijo na +40.

Tudi glede mojeg vedenja o Ebay-u se motiš, namreč o njem ne vem NIČ. Vem pa, ko se pojavijo teževe vse beži od tebe in moraš pravico sam iskati, velikokrat na zelo mukotrpen način (ne velja samo za Ebay).

No in ravno zaradi človekove narave oz (ne)pazljivosti teh elektronskih igrač ne bi kupoval na tak način.

Morebti sem malo staromoden.

Pa ne trudi se z odgovorom saj sva že vse premlela in dovolj nasmetila temo.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, zopet zgodba o jari kači in steklenem polžu. :headbang:

Sam si cenovno primerjal Zumota in Questa, nakar čez nekaj postov ugotovim, da si mislil novega Zuma in starega Questa :nono: iz Ebay-a.

V prvem postu si napisal (Seveda vodoodporen edino kar pogrešam.. .) tu pa pišeš, da je vseeno, če se vozi po dežju.

Mercedesa tudi nisem videl, sem pa videl mobitel ki ga je nekdo pozabil v tanktorbi pod folijo na +40.

Tudi glede mojeg vedenja o Ebay-u se motiš, namreč o njem ne vem NIČ. Vem pa, ko se pojavijo teževe vse beži od tebe in moraš pravico sam iskati, velikokrat na zelo mukotrpen način (ne velja samo za Ebay).

No in ravno zaradi človekove narave oz (ne)pazljivosti teh elektronskih igrač ne bi kupoval na tak način.

Morebti sem malo staromoden.

Pa ne trudi se z odgovorom saj sva že vse premlela in dovolj nasmetila temo.

Ajd

Hallo!

Žal moram še malo nasmetit!

Morda sem res kakšno vejico pozabil v prvem postu, vendar si narobe prebral.Mobi in navigacija na vročini pa se ne primerja.Sam ne pišem o nečem o čemer ne vem nič.Na Ebayu moraš biti pazljiv vendar vidiš s kom delaš.Nov ali star Zumo je skoraj vseeno saj je prvo leto zunaj.

Verjetno sva oba malo staromodna.

No, zdaj pa ne bom več smetil!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pozna kdo tole zadevo? :huh: Izgleda bolj vsestransko uporabna, kompaktna in majhna... :mellow:

Prestigio GeoVision 350

In kaj je na tej namenski napravi za navigacijo vsestranskega?

Mogoče to, da boš z lučjo posodobitve kartografije iskal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry sem pač postavil vprašanje, nekateri se pač na te zadeve ne spoznamo najbolje.. .) . Očitno pa je nekaj: Na trgu je lepo število različnih navigacij in verjetno se tudi dobro prodajajo, sicer jih ne bi sploh ponujali. :BUA: Tukaj pa če kdo vpraša za nekaj kar ni Garmin ali TT je pa že v štartu zatolčen, ker zadeva enostavno mora biti ZANIČ! :zzz: Prejšnjega odgovora sicer nisem citiral, ampak če bi tisti pametnjakovič zadevo poznal bi moral napisat "...SEM z lučko posodobitve iskal". :hmm: .. to bi bil zame uporaben odgovor! Pa vseeno hvala... Sicer pa nimam nič proti Garminu , najbrž ga bom ravno zaradi tega nabavil, da bom lahko sodeloval v tem forumu. :P ..

Če pa kdo uporablja kaj podobnega (kar ni Garmin ali TT), pa le z izkušnjami na plan... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pozna kdo tole zadevo? :huh: Izgleda bolj vsestransko uporabna, kompaktna in majhna... :mellow:

Prestigio GeoVision 350

Meni se zdi čisto ok. Samo za montažo na motor pa nisem nikjer zasledil. Mislim, da ni vodotesen. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry sem pač postavil vprašanje, nekateri se pač na te zadeve ne spoznamo najbolje.. .) . Očitno pa je nekaj: Na trgu je lepo število različnih navigacij in verjetno se tudi dobro prodajajo, sicer jih ne bi sploh ponujali. :BUA: Tukaj pa če kdo vpraša za nekaj kar ni Garmin ali TT je pa že v štartu zatolčen, ker zadeva enostavno mora biti ZANIČ! :zzz: Prejšnjega odgovora sicer nisem citiral, ampak če bi tisti pametnjakovič zadevo poznal bi moral napisat "...SEM z lučko posodobitve iskal". :hmm: .. to bi bil zame uporaben odgovor! Pa vseeno hvala... Sicer pa nimam nič proti Garminu , najbrž ga bom ravno zaradi tega nabavil, da bom lahko sodeloval v tem forumu. :P ..

Če pa kdo uporablja kaj podobnega (kar ni Garmin ali TT), pa le z izkušnjami na plan... :OK:

V temle delu se bolj posvečamo motorističnim rešitvam, zato se popljuva vse kar ni vodotesno (to je prva stvar, kar mora bit) . Obstaja pa v Avtomobilizmu tudi nekaj v zvezi z GPS-i tam je bolj demokratično vse skupaj, čeprav se mi zdi, da je brez zveze met 2 temi na isto vižo.

GPS-i postajajo vse cenejši in dostopnejši in razmišljanje o napravi za 150-200 € proti 700 € je vsekakor na mestu. Jaz sem se za vodotesno odločil pred leti, ko me je v nekem italjanskem mestu pralo, pa nisem našel izhoda. Takrat ugotoviš, koliko je vredno imeti nekaj uporabnega . Če ga moraš zaradi dežja spravit v žep, pa nimaš niti povezave za glasovno vodenje, je skoraj tako kot če ga nebi imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZUMO 550 je zakon !!! :worship:

Ja...ampak ni vreden svoje cene.. :nono: .pa torbo rabiš zanj da ga shraniš. :yes: .. Jaz bom vsekakor iskal cenejšo, predvsem manjšo, elegantnejšo zadevo... Vodotesnost pa zame sploh ni bistvena... Zakaj? Ko me dobi dež ponavadi ustavim v oštariji.. :beer2: . Če pa se že moram pelat, pa gre zadeva v žep, glasovno vodenje pa še zmeraj deluje... Sicer pa bi Zumo na mojem motorčku zgledal kot "mitraljez na ferariju"... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pozna kdo tole zadevo? :huh: Izgleda bolj vsestransko uporabna, kompaktna in majhna... :mellow:

Prestigio GeoVision 350

Ko sem pogledal sliko sem videl da ima naložen program igo. Jaz prav tega uporabljam na dlančniku. To je mađarski program in ima zelo dobro pokrit balkan in prav tako ostale države in celine, skratka jaz sem zelo zadovoljen z njim. Malo več pa si lahko pogledaš tukaj klik

Tukaj so pa še karte, ki jih imam jaz in jih ni bilo potrebno iskati s svetilko :grrr :

post-17625-1199529432_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...ampak ni vreden svoje cene.. :nono: .pa torbo rabiš zanj da ga shraniš. :yes: .. Jaz bom vsekakor iskal cenejšo, predvsem manjšo, elegantnejšo zadevo... Vodotesnost pa zame sploh ni bistvena... Zakaj? Ko me dobi dež ponavadi ustavim v oštariji.. :beer2: . Če pa se že moram pelat, pa gre zadeva v žep, glasovno vodenje pa še zmeraj deluje... Sicer pa bi Zumo na mojem motorčku zgledal kot "mitraljez na ferariju"... :lol1:

OK :worship:

Vsak po svoje; vsak ima svoje mišljenje.

Na mojem BMW-ju pa dober zgleda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve ali bo v bližnji prihodnosti izdana nadgradnja - posodobitev za

City navigator NT Europe v9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!