Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Mogoče kdo ve ali bo v bližnji prihodnosti izdana nadgradnja - posodobitev za

City navigator NT Europe v9

Kolikor jaz vem, je vsako leto nekje spomladi nova verzija. Doplačilo je cca 70 - 90 $ če se ne motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve ali bo v bližnji prihodnosti izdana nadgradnja - posodobitev za

City navigator NT Europe v9

City Navigator Europe NT 2008.

Na netu je že karta v fajlu za SD spominske kartice(okoli 1,4 GB)

Za Prestigio GeoVision 350 pa nisem nikjer zasledil kateri program uporablja, razen operacijskega sistema. Po skinu na sliki pa zaradi podobnosti skinov pač ne morem sklepati, da je navigacija ravno Igo ali Miomap za katerega je na netu bogata in posodobljena kartografija.

Pri postu fereka sem razumel "vsestranskost" uporabe v smislu predvajalnika MP3, prostoročnega telefoniranja, itd,..... da se ga pa da prenašati iz avta na motor in morda še v žep, kadar smo peš, je pa to tako in tako jasno vsakomur.

Sam ne uporabljam strogo namenske naprave za navigacijo ampak rešitve, ki tečejo na dlančniku. Zaradi tega ne navijam za Garmina ali TT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav v Novem letu vsem

Kar zanimive debate v zadnjem času....obilo pljuvanja ipd po raznih GPSjih......

Sej ni važn kaj kupimo, itak kupimo za svoj denar.....

Skoraj vse informacije se najde na netu...tk da se vsak lahko odloči po svoje in če se zajebeš se pač jeziš nase.....

V Franciji taksisti uporabljajo u glavnem TOM TOMe.....

Jest imam od prej garmin questa in zadeva je ful dobra....predvsem mi veliko pomen ker je vodotesen.....kar na motorju v tujini začneš ceniti....quest je dober tudi za pohode in saj mu baterija zdrži kar cel dan....to mi je dobr pršlo v USA ko smo šli peš v griče. Mogoče bi blo dobr če bi dobil slovenski govor za njega...imam namreč quest 1 ....A obstaja slo govor za enko?

Sedaj imam pa garmin 2820....špica zadeva....najboljše pa je to seveda, ker je vodotesen, vročina ga ne skuha, je lahko kar skos na belanci....smo zvozili celo italijo....pa sicilijo...in nazaj na albanijo....mater je blo vroče v začetku avgusta.....nazaj grede smo pa šli čez bosno ....smo pa zmrzoval sred poletja.....no za street pilota pa to ni bla ovira je špilau kot urca....

Skratka men je garmin uredu zarad dobre podpore......vrjetn pa je res, da je garmin uletu med prvimi in se dobr utrdil.....

Drugi ponudniki pa pač iščejo svoje stranke in vsak ima možnost da se odloči po svoje.....

Pa ne se kregat saj nismo u parlamentu..... :winkiss:

post-1035-1199568212_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. A mogoče kdo ve, če je mogoče povezati Nuvi 760 preko kabla v čelado Xlite 103, seveda ta ima Ncom. Bluetooth kit ima namreč ceno še ene čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. A mogoče kdo ve, če je mogoče povezati Nuvi 760 preko kabla v čelado Xlite 103, seveda ta ima Ncom. Bluetooth kit ima namreč ceno še ene čelade.

Seveda se da. Tudi jaz sem pristaš kabelske povezave.

Z BT se mi zdi, da je preveč težav.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Zanima me katere karte uporabljate za potepanja po Grčiji, Turčiji, Bolgariji, Romuniji...

Namreč kar sem gledal na straneh Garmina in Tomtoma so njihove karte praktično neuporabne.

Za takšno pokritost nima smisla GPS-a voziti s seboj.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Zanima me katere karte uporabljate za potepanja po Grčiji, Turčiji, Bolgariji, Romuniji...

Namreč kar sem gledal na straneh Garmina in Tomtoma so njihove karte praktično neuporabne.

Za takšno pokritost nima smisla GPS-a voziti s seboj.

Ajd

Jaz uporabljam Marco Polo in eno grško, ki sem jo dol kupil :whistle: pa ti ne morem imena napisat, ker je v štokrlih :krneki:

No, šalo na stran, nekaj cest je tudi na Garminovi karti in Atene z okolico so menda tudi kar pokrite. Je pa tako najvažneje, da se kje v kakem mestu znajdeš z GPS-om, po cestah zunaj tko ni problema.

Pa v Grčiji, kamorkoli zalutaš najdeš kaj zanimivega . Za ostale konce pa ne vem, nisem še bil tam okoli :evilgrin:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Zanima me katere karte uporabljate za potepanja po Grčiji, Turčiji, Bolgariji, Romuniji...

Namreč kar sem gledal na straneh Garmina in Tomtoma so njihove karte praktično neuporabne.

Za takšno pokritost nima smisla GPS-a voziti s seboj.

Ajd

MioMap in I-go imata za ta konc karte, ki so kar "frišne" Grčijo in Bolgarijo imaš v dveh različicah (latinica in klinopis). Grčija je zdatumom januar 2008. ostale karte so od julija- oktobra 2007. Edina težava za enkrat je ta, da za Grčijo ne moreš planirati poti preko meje, saj karta še ni kalibrirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina težava za enkrat je ta, da za Grčijo ne moreš planirati poti preko meje, saj karta še ni kalibrirana.

Kaj to pomeni, da moraš naprimer nastaviti pot do Albanije in potem, ko si v Grčiji še željeno destinacijo v Grčiji :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še ena na pogled vsestranska novost na slovenskem trgu... Karte so od IGOta. :rolleyes: ..in so že zraven... Kaj to pomeni za Slovenijo? ...ima kdo izkušnje? :rolleyes: ... A IGO najde že kako ulico in manjšo vas, al te fura samo od centra do centra...

GPS navigacija MAG Digital

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še ena na pogled vsestranska novost na slovenskem trgu... Karte so od IGOta. :rolleyes: ..in so že zraven... Kaj to pomeni za Slovenijo? ...ima kdo izkušnje? :rolleyes: ... A IGO najde že kako ulico in manjšo vas, al te fura samo od centra do centra...

GPS navigacija MAG Digital

Kar se tiče mest so pokrita le večja mesta kot so Nova Gorica, Celeje,... Glede pokritosti Slovenije je boljši Garmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še ena na pogled vsestranska novost na slovenskem trgu... Karte so od IGOta. :rolleyes: ..in so že zraven... Kaj to pomeni za Slovenijo? ...ima kdo izkušnje? :rolleyes: ... A IGO najde že kako ulico in manjšo vas, al te fura samo od centra do centra...

GPS navigacija MAG Digital

Imam MioMap, lahko rečem, da so Slovenija, Hrvaška in Srbija (pokriva tudi druge države SEE, a jih nisem še preizkusil) dobro pokrite. Ljubljana je pokrita odlično, najde naslove tudi v vaseh v okolici.

Sem pa ugotovil, da ima MIoMap težavo pri prehajanju državnih mej. Če v Bg nastavim domači naslov v Lj, me pred srb-hr mejo začne obračat nazaj v Bg. Takoj ko pasiram hr mejo, se pa spet najde in do Bregane točno ve, kje je. Potem pa spet ista pesem, dokler ne pripeljem do Mokric, dalje spet vse OK. Ni moteče, bi pa vseeno rad vedel za vzrok.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam MioMap, lahko rečem, da so Slovenija, Hrvaška in Srbija (pokriva tudi druge države SEE, a jih nisem še preizkusil) dobro pokrite. Ljubljana je pokrita odlično, najde naslove tudi v vaseh v okolici.

Sem pa ugotovil, da ima MIoMap težavo pri prehajanju državnih mej. Če v Bg nastavim domači naslov v Lj, me pred srb-hr mejo začne obračat nazaj v Bg. Takoj ko pasiram hr mejo, se pa spet najde in do Bregane točno ve, kje je. Potem pa spet ista pesem, dokler ne pripeljem do Mokric, dalje spet vse OK. Ni moteče, bi pa vseeno rad vedel za vzrok.

lp

Znima ma koliko so pokrite JV države, predvsem lokalne ceste. Prilepi kako sliko Grčije južno od Makedonije in Albanije.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znima ma koliko so pokrite JV države, predvsem lokalne ceste. Prilepi kako sliko Grčije južno od Makedonije in Albanije.

Ajd

Na žalost tja še nisem potoval. Lahko pa ti povem, da je Beograd pokrit v nulo, po tej logiki bi morala biti tudi mesta v drugih državah. To pa je bistvo, da se znajdeš v mestih, medmestne relacije delaš pa po klasični karti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni, da moraš naprimer nastaviti pot do Albanije in potem, ko si v Grčiji še željeno destinacijo v Grčiji :hmm:

Pot splaniraš do Grške meje (mejni prehod), po prečkanju pa poženeš novo splanirano pot po Grčiji.

Prlepit kako izgleda karta je komplicirano saj za I-Go ali Miomap ni verzije, ki bi normalno delovala na PCju. No verzija za PC je ampak se zatakne pri kartah katere pa na Pcjih ne tečejo, razen priloženih kart (base kart, Madžarska in WestEUMajor roads).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot splaniraš do Grške meje (mejni prehod), po prečkanju pa poženeš novo splanirano pot po Grčiji.

Prlepit kako izgleda karta je komplicirano saj za I-Go ali Miomap ni verzije, ki bi normalno delovala na PCju. No verzija za PC je ampak se zatakne pri kartah katere pa na Pcjih ne tečejo, razen priloženih kart (base kart, Madžarska in WestEUMajor roads).

Zumiraj severni del Grčije in :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z Garminom - Zumo 550. Ura se mu je zmešala in je ne morem nikakor nastaviti na pravi čas. A je imel kdo podobne težave in kako jih je možno rešiti? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z Garminom - Zumo 550. Ura se mu je zmešala in je ne morem nikakor nastaviti na pravi čas. A je imel kdo podobne težave in kako jih je možno rešiti? :?

Ura se sama nastavi, ko je GPS na dosegu satelitov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ura se sama nastavi, ko je GPS na dosegu satelitov.

Žal v mojem primeru ni tako. Ura kaže napačen čas prihoda, ne glede na pas, ki ga nastavim. Nisem dost pameten :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal v mojem primeru ni tako. Ura kaže napačen čas prihoda, ne glede na pas, ki ga nastavim. Nisem dost pameten :headbang:

:hmm:

Ko ga zalaufaš, ti kaže pravi čas ali ne ?. Čas prihoda, ki ti ga kaže , če imaš nastavljeno vodenje do neke točke, bi pač moral biti sestavljen iz trenutnega časa in časa potrebnega za predvideno pot. A ni tako ??

Pri meni je tako, da ko ga prižgem, pokaže desno zgoraj poleg simbola za stanje baterije uro. Ta ni prava (se mi zdi, da je vedno 02:00 . Ko ga prinesem ven, da najde satelite, se ura nastavi. Za to rabi 2-3 minute. Časovni pas , je nastavljen kar s tvojo lokacijo in kolikor vem, ne zahteva posebnega nastavljanja. Če ni tako, potem servis. Predpostavljam, da je še v garanciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Ko ga zalaufaš, ti kaže pravi čas ali ne ?. Čas prihoda, ki ti ga kaže , če imaš nastavljeno vodenje do neke točke, bi pač moral biti sestavljen iz trenutnega časa in časa potrebnega za predvideno pot. A ni tako ??

Pri meni je tako, da ko ga prižgem, pokaže desno zgoraj poleg simbola za stanje baterije uro. Ta ni prava (se mi zdi, da je vedno 02:00 . Ko ga prinesem ven, da najde satelite, se ura nastavi. Za to rabi 2-3 minute. Časovni pas , je nastavljen kar s tvojo lokacijo in kolikor vem, ne zahteva posebnega nastavljanja. Če ni tako, potem servis. Predpostavljam, da je še v garanciji.

Najbrž bo potrebno slednje. V garanciji je pa še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat ko bo vreme bom testiral Garmina na Nokii N95.. z slovenskim vodenjem in vsem. Slušalke v uho za vodenje pa je to to! Bom vidu kok se obnese :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat ko bo vreme bom testiral Garmina na Nokii N95.. z slovenskim vodenjem in vsem. Slušalke v uho za vodenje pa je to to! Bom vidu kok se obnese :rolleyes:

Pred časom, je že nekdo zapisal, da se Garminove karte na telefonih ne obnesejo najbolje, tako da znaš bit razočaran.

Garminova naprava, naprimer ZUMO, te najbrž nebi razočarala.

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat ko bo vreme bom testiral Garmina na Nokii N95.. z slovenskim vodenjem in vsem. Slušalke v uho za vodenje pa je to to! Bom vidu kok se obnese :rolleyes:

Če druzga ne boš razočaran nad časom delovanja, kar je močno odvisen od stanja baterije. Brez zunanjega napajanja je zadeva bolj za izhod v sili.

Softversko naj bi zadeva delovala enako kot na dlančnikih ali ostalih Garminih, ki uporabljajo Mobile XT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!