Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Imam težavo z Garminom - Zumo 550. Ura se mu je zmešala in je ne morem nikakor nastaviti na pravi čas. A je imel kdo podobne težave in kako jih je možno rešiti? :?

Ugasnjeno imas na navigacijo GPS.

Pritisni nastavitve, sistem, GPS nacin in tam odkljukaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugasnjeno imas na navigacijo GPS.

Pritisni nastavitve, sistem, GPS nacin in tam odkljukaj....

GPS način - Normalno, najde satelite, vse OK, pa še vedno napiše neko brezvezno uro in seveda posledično tudi čas prihoda ni pravi. Bo treba na servis. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda :headbang: meni je pa danes zmrznil in dvakrat se je kar ugasnil :headbang: :headbang: Kaj to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda :headbang: meni je pa danes zmrznil in dvakrat se je kar ugasnil :headbang: :headbang: Kaj to?

Si delal kaksno cudno ruto npr iz AR v CN ali pa bi bat zmankuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPS način - Normalno, najde satelite, vse OK, pa še vedno napiše neko brezvezno uro in seveda posledično tudi čas prihoda ni pravi. Bo treba na servis. :hmm:

Me ful cudi, ker navigacija, nima v sebi ure ampak jo dobi iz satelita glede na tvojo tocko in jo na ekranu samo prikazuje.

Da nimas ti prizgane kaksne simulacije gps.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si delal kaksno cudno ruto npr iz AR v CN ali pa bi bat zmankuje.

Ne, samo karto sem imel prižgano in muziko... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ful cudi, ker navigacija, nima v sebi ure ampak jo dobi iz satelita glede na tvojo tocko in jo na ekranu samo prikazuje.

Da nimas ti prizgane kaksne simulacije gps.

Ne, ker mi karte in pozicijo na karti riše normalno, lahko iščem naslove , točke, rute, vse naredi OK in me pravilno usmerja. Edino čas je mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker mi karte in pozicijo na karti riše normalno, lahko iščem naslove , točke, rute, vse naredi OK in me pravilno usmerja. Edino čas je mimo.

Pokliči na GEOSET :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker mi karte in pozicijo na karti riše normalno, lahko iščem naslove , točke, rute, vse naredi OK in me pravilno usmerja. Edino čas je mimo.

Sporoci, kaj ti bodo rekli na GEOSETU, me firbec matra...

P.S. mogoce bo pa uno PC pravilo, ugasni Zumota, batrerijo ven, pocakaj 1 min., baterijo noter in zadeva cudezno dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sporoci, kaj ti bodo rekli na GEOSETU, me firbec matra...

P.S. mogoce bo pa uno PC pravilo, ugasni Zumota, batrerijo ven, pocakaj 1 min., baterijo noter in zadeva cudezno dela.

Bom sporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm. Kaj bi torej bila trenutno najcenejša varianta GPSa za na motor? Predpostavljam, da ni prioriteta zadeti cilja na 0,1cm. Tako nekako, da se ne zgubiš po zoprnih italijanskih cestah, da kaže tudi lokalne ceste, ima možnost slušalke itd. Osnove pač. Zumo je že vredu ampak za manjše izlete izven naše države se mi nekako ne splača dajati toliko zanj. Kaj pa kakšna varianta z zelo poceni Nuvijem 200/250? So tveganja, da se zaradi npr. vibracij sesuje v prah prevelika? Ob dežju se ga že pospravi.

Malo sem izven tega, ker gre vse skupaj tako hitro naprej. Do sezone bo že še čas, da kaj več izvem. Se morda obeta kakšen nov model gps za motoriste in posledično kake pocenitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm. Kaj bi torej bila trenutno najcenejša varianta GPSa za na motor? Predpostavljam, da ni prioriteta zadeti cilja na 0,1cm. Tako nekako, da se ne zgubiš po zoprnih italijanskih cestah, da kaže tudi lokalne ceste, ima možnost slušalke itd. Osnove pač. Zumo je že vredu ampak za manjše izlete izven naše države se mi nekako ne splača dajati toliko zanj. Kaj pa kakšna varianta z zelo poceni Nuvijem 200/250? So tveganja, da se zaradi npr. vibracij sesuje v prah prevelika? Ob dežju se ga že pospravi.

Malo sem izven tega, ker gre vse skupaj tako hitro naprej. Do sezone bo že še čas, da kaj več izvem. Se morda obeta kakšen nov model gps za motoriste in posledično kake pocenitve?

...tudi sam razmišljam o nečem podobnim, ampak tukaj se favorizira samo ZUMO. :evilgrin: .. ,tudi meni se zdi enostavno prevelik, pa še karte se doplačujejo... sam sem si postavil dve prioriteti, da ob nakupu dobim karte zraven ter da ima izhod za slušalke :closedeyes: - tega žal Nauvigon (EU zadava) nima, ki pa se mi zdi zelo lična navigacija... Od ostalega imaš na trgu Prestigio Geovision - 2 cenovno ugodna in po podatkih zanimiva modela... ter še nekaj podobnih navigacij - vse na osnovi IGO... Prodajalci za vse te naprave (IGO) zagotavljajo zelo 99 % pokritost Z EV, SLO in še nekaterih držav (tudi ulice in manjše vasi)... Zdajle je ena no name naprava na isti osnovi naprodaj celo v Šparu za 200 E...

... na tem forumu pa očitno nihče ne zna povedat, kako je z uporabo navigacij na osnovi IGOta v praksi, ker se tukaj pač uporablja ZUMO... :krneki:

...torej če kdo uporablja kaj na osnovi IGO kart, s podatki na plan... v čem so te zadeve bistveno slabše od Garmina? kako je z dejansko pokritostjo? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na tem forumu pa očitno nihče ne zna povedat, kako je z uporabo navigacij na osnovi IGOta v praksi, ker se tukaj pač uporablja ZUMO... :krneki:

...torej če kdo uporablja kaj na osnovi IGO kart, s podatki na plan... v čem so te zadeve bistveno slabše od Garmina? kako je z dejansko pokritostjo? :o

sam uporabljam iGO v avtu kakšni dve leti, naložen na dlančnik in povezan preko modrega zoba na gps sprejemnik. Tam, kjer sem ga uporabljal (avstrija, italija, korzika, sardinija) je deloval zanesljivo in točno. na korziki v glavnem pokrival glavne ceste. v slo je tako-tako, kar moraš sklepati že po sami velikosti slo mape napram ostalim. lahko pa, da so na voljo nove karte....

zadovoljen sem tudi z načinom upravljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na tem forumu pa očitno nihče ne zna povedat, kako je z uporabo navigacij na osnovi IGOta v praksi, ker se tukaj pač uporablja ZUMO... :krneki:

...torej če kdo uporablja kaj na osnovi IGO kart, s podatki na plan... v čem so te zadeve bistveno slabše od Garmina? kako je z dejansko pokritostjo? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že zapisal (1001 in malo naprej), uporabljam v avtu PDA z naloženim programom MioMap. Na motorju sem imel TomTom Rider, a je ob prodaji odšel skupaj z motorjem. Sedaj sem zopet pred dilemo, kaj kupiti za motor, ker je uporaba dlančnika malo komplicirana na motorju in osiromašena za mnoge funkcije, ki jih sicer nudi specializirana naprava.

- TomTom mi je deloval odlično, a bil je brez kart EE. Poskušal sem na več načinov dobiti (kupiti) karte, a brez uspeha

- Zumo me navdušuje z opisom funkcij in se bom verjetno odločil zanj. Prosim pa za opis razlike med 500 DeLuxe in 550. V primerjalnih pregledih ne najdem razlike, razen cene (cca 150€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že zapisal (1001 in malo naprej), uporabljam v avtu PDA z naloženim programom MioMap. Na motorju sem imel TomTom Rider, a je ob prodaji odšel skupaj z motorjem. Sedaj sem zopet pred dilemo, kaj kupiti za motor, ker je uporaba dlančnika malo komplicirana na motorju in osiromašena za mnoge funkcije, ki jih sicer nudi specializirana naprava.

- TomTom mi je deloval odlično, a bil je brez kart EE. Poskušal sem na več načinov dobiti (kupiti) karte, a brez uspeha

- Zumo me navdušuje z opisom funkcij in se bom verjetno odločil zanj. Prosim pa za opis razlike med 500 DeLuxe in 550. V primerjalnih pregledih ne najdem razlike, razen cene (cca 150€)

Pri 550 imaš zraven tudi nosilec za avto in več ima internega pomnilnika. Prednaložena je ena regija, na CDju pa ostala E.

Kaj to v praksi pomeni (za 500) ne vem, na 550 je naložena cela evropa + AR brez težav. Pri 500 boš verjetno že potreboval kartico za namestitev kompletne evrope.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že zapisal (1001 in malo naprej), uporabljam v avtu PDA z naloženim programom MioMap. Na motorju sem imel TomTom Rider, a je ob prodaji odšel skupaj z motorjem. Sedaj sem zopet pred dilemo, kaj kupiti za motor, ker je uporaba dlančnika malo komplicirana na motorju in osiromašena za mnoge funkcije, ki jih sicer nudi specializirana naprava.

- TomTom mi je deloval odlično, a bil je brez kart EE. Poskušal sem na več načinov dobiti (kupiti) karte, a brez uspeha

- Zumo me navdušuje z opisom funkcij in se bom verjetno odločil zanj. Prosim pa za opis razlike med 500 DeLuxe in 550. V primerjalnih pregledih ne najdem razlike, razen cene (cca 150€)

Kolikor se vidi v primerjalni tabeli ima 550 1x več spomina, govorno navigiranje in manj osiromašeno karto.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom, je že nekdo zapisal, da se Garminove karte na telefonih ne obnesejo najbolje, tako da znaš bit razočaran.

Garminova naprava, naprimer ZUMO, te najbrž nebi razočarala.

:krneki:

Drži baterija brez problema celi dan navigacije z skos vklopljenim zaslonom.. zdej do raznih zamikov je prišlo samo parkrat, vleče točno tako kot ostale garminove navigacije, govorno usmerja pa mogoče eno sekundo ppo tistem ko te usmeri navadna navigacija.. Kolikor sem primerjal z zadevo od enega šoferja avtobusa, nevem točno keri model je bil, je blo kar usklajeno..

Problema z prostorom tudi ni, imam 4gb spominsko kartico in je več kot dovolj za vse mape, kar hočeš.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena varijanta je nokia n95

garmina+kartografijo pa snameš s pašnika-v avtu dela odlično

sam še en tak nosilc si morm narest

post-14886-1201033597.jpg

oz. kaj takega

post-14886-1201033771_thumb.jpg

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetla točka za uporabnike gps-ov :)

Men je en tip za 60 eurov odklenu SCG ROUTE za moj gps...menda da tip odklepa vse po spisku :)

sm mu samo dnar nakazal in poslal unit ID....on pa mi je poslal kode

mal sm se bal da me bo nateeegnu....ampak

.....DELAAAAAAAAAAA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetla točka za uporabnike gps-ov :)

Men je en tip za 60 eurov odklenu SCG ROUTE za moj gps...menda da tip odklepa vse po spisku :)

...sorry ...kaj je SCG Route? ...na kateri zadevi se uporablja? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sorry ...kaj je SCG Route? ...na kateri zadevi se uporablja? :?

To je srbija in črna gora.....zdaj mi je pa adria route uredil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!