Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

In našli smo način za odlep kartografije :worship:

Tudi najnovejše!

Uh jaz bi tut rad to slisal! 25 mestna koda ni blem !7 mestna hmmm ta pa je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala ni belema sj sem stromar bom ze neki spesnu!Najtezje mi je kopat in razdirat ker mim grede kj odloms!Pod sedezem sem videl nek konektor frej (upam da ni kaksen diagnosticni kabl pol nam nc naredu)!Sicer se se nism spravu merit in niti ne vem kaj je to,je se premraz v garazi!V servisu sem vidu original vticnico z konektorem ter nekje na netu originalne ogrevane rocke ravn tako z konektorem torej mora biti nekje konektor ze pripravljen (al se motm).A mogoce gdo ve ce obstaja kje na netu nacrt elektrike za Varadero let 08. :worship:

Kot so mi na servisu povedal je tista frej vtičnica (4 kontakti) polek varovalk res diagnostična.

Načrta električnih vodov še nisem uspel najti, se pa razlikuje od starejših modelov. Barvna shema kablov je ista, pozicije na konektorjih (CPU) pa so spremenjene zaradi ABSa. Je pa shema drugače kar uporabna, vsaj za tiste priklope ki jih mi rabimo (GPS, gretje ročk, vtičnica, prikazovalnik prestav...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh jaz bi tut rad to slisal! 25 mestna koda ni blem !7 mestna hmmm ta pa je!

Problem je 25 mestna koda, ki ni vsaka ki odklene zemljevide v MapSouru, taprava za pošiljanje kart na napravo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so mi na servisu povedal je tista frej vtičnica (4 kontakti) polek varovalk res diagnostična.

Načrta električnih vodov še nisem uspel najti, se pa razlikuje od starejših modelov. Barvna shema kablov je ista, pozicije na konektorjih (CPU) pa so spremenjene zaradi ABSa. Je pa shema drugače kar uporabna, vsaj za tiste priklope ki jih mi rabimo (GPS, gretje ročk, vtičnica, prikazovalnik prestav.. .)

Hvala! Se mi je kar zdelo da bo kaj takega! A se da dobit el shemo ? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je 25 mestna koda, ki ni vsaka ki odklene zemljevide v MapSouru, taprava za pošiljanje kart na napravo!

Ne vem ! Jaz sem odklenu zemljevide v Map Source in lah tut posljem ruto ki jo kreiram!Ruto sprejme karte pa ne ker rabim 7 mestno kodo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ za ZUMO je zelo razširjen (trenutna cena v BigBang-u 692 €) :OK:

+ za ZUMO kartografija - obstaja vse živo

Vsi ki se zanimate za nakup zumota !!!!

ZUMO 550......CENA 618,94 EUROV :naughty: NOVI...DOBAVA 14 DNI....

NAROČILA MOŽANA DO 9.3.2008 DOBAVA 25.3.2008

KONTAKT INFO 041376029 EMC

Package includes:

zûmo 550

Preloaded City Navigator® NT 2008 Europe (full coverage) + ADRIA

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Automotive suction cup mount with integrated speaker*

Dashboard disk

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

ZUMO 550......CENA 527,23 EUROV :rolleyes: :naughty: NOVI...DOBAVA 14 DNI....

NAROČILA MOŽANA DO 9.3.2008 DOBAVA 25.3.2008

KONTAKT INFO 041376029 EMC

Package includes:

zûmo 500

City Navigator® NT Europe (full coverage)

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki se zanimate za nakup zumota !!!!

ZUMO 550......CENA 618,94 EUROV :naughty: NOVI...DOBAVA 14 DNI....

NAROČILA MOŽANA DO 9.3.2008 DOBAVA 25.3.2008

KONTAKT INFO 041376029 EMC

Komplet vsebuje:

zûmo 550

Preloaded City Navigator® NT 2008 Europe (full coverage) + adria

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Automotive suction cup mount with integrated speaker*

Dashboard disk

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

http://www.ceneje.si/garmin-gps-zumo-550

POPRAVEK ZUMO 500 STANE 475 EUR

Komplet vsebuje:

zûmo 500

City Navigator® NT Europe (full coverage) +adria

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki se zanimate za nakup zumota !!!!

ZUMO 550......CENA 618,94 EUROV :naughty: NOVI...DOBAVA 14 DNI....

NAROČILA MOŽANA DO 9.3.2008 DOBAVA 25.3.2008

KONTAKT INFO 041376029 EMC

Komplet vsebuje:

zûmo 550

Preloaded City Navigator® NT 2008 Europe (full coverage) + adria

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Automotive suction cup mount with integrated speaker*

Dashboard disk

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

http://www.ceneje.si/garmin-gps-zumo-550

POPRAVEK ZUMO 500 STANE 475 EUR

Komplet vsebuje:

zûmo 500

City Navigator® NT Europe (full coverage) +adria

MapSource® City Navigator NT DVD (full-unlock)

Motorcycle mount with RAM mounting hardware

Carrying case

AC charger

Vehicle power cable

Motorcycle power cable

USB interface cable

Security screwdriver

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Owner's manual on Disk

Quick reference guide

supr cena jaz sem dal v Big Bangu za razstavni model 630 eur !Drgac je zakon dela odlicno tud prostorocno deluje odlicno!So manjse tezave z POI ce jih ne nalozis prav .Ima MP3 ,pogresam edino FM sprejemnik potem bi bil vrhunski navigator !Cena je mal zasoljena bi loh bla se ksna karta zravn sam ce upstevas da dobis dva nosilca prostorocna naprava vodotesnost, pa mislm da ni tko hudo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se odločam za nakup Zumota 550, zato bi rad vedel kaj več (garancija, prevzem, . . ) o tej zanimivi ponudbi .

Lahko tudi na PM.

Sicer se pa slišimo.

lp

Popravljeno . Popravil avtomoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se odločam za nakup Zumota 550, zato bi rad vedel kaj več (garancija, prevzem, . . ) o tej zanimivi ponudbi .

Lahko tudi na PM.

Sicer se pa slišimo.

lp

Jest sm tut mojga 2820 uvozu in ni blo problema...so mi ga u geosetu poštelal ker sm mel probleme z bluetoothom.....

Sm že kontaktiral prodajalca kk je kaj s tem in čakam odgovor....mislim pa da ni blema , ker ma garmin international warranty

No bo sporoču takoj ko bo odgovor

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tut mojga 2820 uvozu in ni blo problema...so mi ga u geosetu poštelal ker sm mel probleme z bluetoothom.....

Sm že kontaktiral prodajalca kk je kaj s tem in čakam odgovor....mislim pa da ni blema , ker ma garmin international warranty

No bo sporoču takoj ko bo odgovor

odgovor je: The warranty is international on this products

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne mi rečt.......da nihče ne uporablja Navigona???????

Vsaj meni osebno je bolj prijeten, kot katerikoli drug.

Predvsem.......karte so jabe, pa izredno natančne.........no, to da me je hotel poslati v Blejsko jezero bom pozabil!!!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne mi rečt.......da nihče ne uporablja Navigona???????

Vsaj meni osebno je bolj prijeten, kot katerikoli drug.

Predvsem.......karte so jabe, pa izredno natančne.........no, to da me je hotel poslati v Blejsko jezero bom pozabil!!!! :evilgrin:

Ja šenkanmu konju se ne gleda na zobe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlobnež.......

Preden sem ga nabavil....sem testiral kar nekaj drugih...........pa moram rečt:

- nikoli me ne potiska sredi AC.....levo

- pripeljal me je do vhodnih vrat zahtevanega naslov.....kar Garminu recimo ni uspevalo

- natančnost sprememb dovoljenih hitrosti je izredna

- cena........zmagovalna

vse posodobitve so zastonj.......karta je tudi na CRO zelo dobra......južneje še nisem preizkusil......a imam tudi to v načrtu.

na izbrani lokaciji.....ti pokaže obilico spalnih, prehranjevalnih kapacitet.........zgolj za preizkus, sem si izdelal cilj na Ohridu.......in nisem mogel verjet, koliko spremljevalnih turističnih lokacij mi je ponudil!!!!

Meni všečen izdelek.

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlobnež.......

Preden sem ga nabavil....sem testiral kar nekaj drugih...........pa moram rečt:

- nikoli me ne potiska sredi AC.....levo

- pripeljal me je do vhodnih vrat zahtevanega naslov.....kar Garminu recimo ni uspevalo

- natančnost sprememb dovoljenih hitrosti je izredna

- cena........zmagovalna

vse posodobitve so zastonj.......karta je tudi na CRO zelo dobra......južneje še nisem preizkusil......a imam tudi to v načrtu.

na izbrani lokaciji.....ti pokaže obilico spalnih, prehranjevalnih kapacitet.........zgolj za preizkus, sem si izdelal cilj na Ohridu.......in nisem mogel verjet, koliko spremljevalnih turističnih lokacij mi je ponudil!!!!

Meni všečen izdelek.

Kva pa vodotesnost in prostorocno tel prek buletooth....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlobnež.......

Preden sem ga nabavil....sem testiral kar nekaj drugih...........pa moram rečt:

- nikoli me ne potiska sredi AC.....levo

- pripeljal me je do vhodnih vrat zahtevanega naslov.....kar Garminu recimo ni uspevalo

- natančnost sprememb dovoljenih hitrosti je izredna

- cena........zmagovalna

vse posodobitve so zastonj.......karta je tudi na CRO zelo dobra......južneje še nisem preizkusil......a imam tudi to v načrtu.

na izbrani lokaciji.....ti pokaže obilico spalnih, prehranjevalnih kapacitet.........zgolj za preizkus, sem si izdelal cilj na Ohridu.......in nisem mogel verjet, koliko spremljevalnih turističnih lokacij mi je ponudil!!!!

Meni všečen izdelek.

Sigurno si imel izhod v desno.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlobnež.......

Preden sem ga nabavil....sem testiral kar nekaj drugih...........pa moram rečt:

- nikoli me ne potiska sredi AC.....levo

- pripeljal me je do vhodnih vrat zahtevanega naslov.....kar Garminu recimo ni uspevalo

- natančnost sprememb dovoljenih hitrosti je izredna

- cena........zmagovalna

vse posodobitve so zastonj.......karta je tudi na CRO zelo dobra......južneje še nisem preizkusil......a imam tudi to v načrtu.

na izbrani lokaciji.....ti pokaže obilico spalnih, prehranjevalnih kapacitet.........zgolj za preizkus, sem si izdelal cilj na Ohridu.......in nisem mogel verjet, koliko spremljevalnih turističnih lokacij mi je ponudil!!!!

Meni všečen izdelek.

Živje vsem...

Mene pa zanima a kdo od vas ta zagretih garminovcev oz ta zagretih drugih proizvajalcev ....A KDO DOBI KAJ ZA REKLAMO OD KAKE FIRME

Vsak tolk neki hval neko firmo....a tekmujete med sabo ???

A kdo zares uporablja GPS za tisto kot je namenjen al se samo šminkira z njim na balanci in se drajsa po domači zemljici??

Mislem,...sej je GPS pa naj bo bilo katera firma uporaben tut v Sloveniji ....SAM GRE SE ZA TO.....da ga uporabiš tam kjer nimaš pojma kje si....in se ti ni treba ustavlat na vsakmu križišču in spraševat okol al pa gledat na karte......

Sej zadeva kdaj tut zabluzi , to sploh opaziš če se voziš po Sloveniji....to pa zato, ker itak poznamo že skoraj vse ceste.......

Ko pa se spustiš na neznan teritorij pa ni problema če te zapelje po dveh stranskih in dvakrat okol iste rajde sam de te prpelje do cilja....pa si hepi

Probajte večja mesta...pa ne Lublane.....Probajte Paris, Rim, Minhn.....boli te kurac ce mal vijugaš...sam da prideš....A NE

Tisti pa ki ne da se samo preseravajo z navigacijoi na balanci ampak da se tut konkretno kam zapeljejo, pa vejo, da se je dobr prej mal usest pa ruto splanirat, pa pogledat napotke koga drugega kaj je za videt itd itd....in potem vse to vnest v bilo katero navigacijo že pred potovanjem in potem se res da uživat in vozit....NE PA DA CELO POT DRKAŠ PO KNOFIH IN ZASLONU IN SE DELAŠ POMEMBNGA.

Navigacija je pripomočk za potovanje ....ne pa REKLAMA in zato da se tuki neki prepričujemo kaj oz kdo je boljši.

Hvala :headbang: kr sm lohk mal naložu...kdaj človk nuca da se mal razpiše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se ti ni treba ustavlat na vsakmu križišču in spraševat okol al pa gledat na karte......

Jaz pa najdem čar potovanja v telih tvojih besedah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živje vsem...

A kdo zares uporablja GPS za tisto kot je namenjen al se samo šminkira z njim na balanci in se drajsa po domači zemljici??

Ta šminka je prav res uporabna. Odvisno od modela do modela, tudi v Sloveniji, posebej za izletniške fure. Door to Door navigacija bolj redko, ker več ali manj poznaš kam se pelješ.

Če nič drugega se voziš po cestah, za katere niti vedel nisi da obstajajo, pa nisi preveč zaskrbljen da bi se izgubil, ker vidiš, da je recimo samo kak kilometer ali deset stran glavna cesta, na katero se lahko tako ali drugače skobacaš.

Mislem,...sej je GPS pa naj bo bilo katera firma uporaben tut v Sloveniji ....SAM GRE SE ZA TO.....da ga uporabiš tam kjer nimaš pojma kje si....in se ti ni treba ustavlat na vsakmu križišču in spraševat okol al pa gledat na karte......

Ko pa se spustiš na neznan teritorij pa ni problema če te zapelje po dveh stranskih in dvakrat okol iste rajde sam de te prpelje do cilja....pa si hepi

Probajte večja mesta...pa ne Lublane.....Probajte Paris, Rim, Minhn.....boli te kurac ce mal vijugaš...sam da prideš....A NE

Sprobano, če imaš naslov potem je za tako Door to Door navigacija zakon.

Najboljše se obnese v Avstriji in delu Nemčije, nekoliko slabše v Italiji, ampak še kar sprejemljivo.

Tisti pa ki ne da se samo preseravajo z navigacijoi na balanci ampak da se tut konkretno kam zapeljejo, pa vejo, da se je dobr prej mal usest pa ruto splanirat, pa pogledat napotke koga drugega kaj je za videt itd itd....in potem vse to vnest v bilo katero navigacijo že pred potovanjem in potem se res da uživat in vozit....NE PA DA CELO POT DRKAŠ PO KNOFIH IN ZASLONU IN SE DELAŠ POMEMBNGA.

Za izlete so tile Door to Door navigacijski pripomočki pravzaprav šrot.

Še daleč najboljši so programi za PDAje, ki delujejo z slikami (bitmap) kart.

Route vrišeš kot črte ali pa recimo skalibriraš in uporabljaš turistične/moto karte z vrisanimi zanimivimi turami, potem pa GPS deluje samo kot svinčnik na zmljevidu, da ti pokaže kje si.

V kobinaciji s snemanjem track loga in kasnejšo obdelavo je za potovanja in ture to 1000x boljše od Door to Door navigacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še daleč najboljši so programi za PDAje, ki delujejo z slikami (bitmap) kart.

Route vrišeš kot črte ali pa recimo skalibriraš in uporabljaš turistične/moto karte z vrisanimi zanimivimi turami, potem pa GPS deluje samo kot svinčnik na zmljevidu, da ti pokaže kje si.

V kobinaciji s snemanjem track loga in kasnejšo obdelavo je za potovanja in ture to 1000x boljše od Door to Door navigacije.

Nekako tako (ali pa še bolje), deluje tudi ZUMO :whistle: Rute lahko tudi kar s prstom na ekranu narediš :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!