Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Živje vsem...

Mene pa zanima a kdo od vas ta zagretih garminovcev oz ta zagretih drugih proizvajalcev ....A KDO DOBI KAJ ZA REKLAMO OD KAKE FIRME

Vsak tolk neki hval neko firmo....a tekmujete med sabo ???

A kdo zares uporablja GPS za tisto kot je namenjen al se samo šminkira z njim na balanci in se drajsa po domači zemljici??

Mislem,...sej je GPS pa naj bo bilo katera firma uporaben tut v Sloveniji ....SAM GRE SE ZA TO.....da ga uporabiš tam kjer nimaš pojma kje si....in se ti ni treba ustavlat na vsakmu križišču in spraševat okol al pa gledat na karte......

Sej zadeva kdaj tut zabluzi , to sploh opaziš če se voziš po Sloveniji....to pa zato, ker itak poznamo že skoraj vse ceste.......

Ko pa se spustiš na neznan teritorij pa ni problema če te zapelje po dveh stranskih in dvakrat okol iste rajde sam de te prpelje do cilja....pa si hepi

Probajte večja mesta...pa ne Lublane.....Probajte Paris, Rim, Minhn.....boli te kurac ce mal vijugaš...sam da prideš....A NE

Tisti pa ki ne da se samo preseravajo z navigacijoi na balanci ampak da se tut konkretno kam zapeljejo, pa vejo, da se je dobr prej mal usest pa ruto splanirat, pa pogledat napotke koga drugega kaj je za videt itd itd....in potem vse to vnest v bilo katero navigacijo že pred potovanjem in potem se res da uživat in vozit....NE PA DA CELO POT DRKAŠ PO KNOFIH IN ZASLONU IN SE DELAŠ POMEMBNGA.

Navigacija je pripomočk za potovanje ....ne pa REKLAMA in zato da se tuki neki prepričujemo kaj oz kdo je boljši.

Hvala :headbang: kr sm lohk mal naložu...kdaj človk nuca da se mal razpiše

Ej stari kukr za koga eni sminkirajo eni pa uporabljajo! Se strinjam da za po slo skor ne rabs vseeno se pa vcasih prileze. Ne glede kok smo vozil vse pa tut nismo obdelal.Men je ze prisel prav pa ne sam na motorju ,tle je se avto in navtika zato sem tut Zumota nabavu!Pol mamo pa tle se prostorocno telefoniranje k ti pride prav sploh v avtu da te ne udar po zepu.Tut na motorju dela super (preverjeno) seveda ce vozis pocasi ker koncentracija pade to vemo vsi!

Jaz nikogar ne prepricujem da ne bo pomote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ne bo zgledal kot da nimam pojma od navigacije....GPS uporabljam že nekaj let.....prej sem imel questa zdaj imam 2820......

Jebi ga tut jest sm le človk in pač tut po Sloveniji uporablam navigacijo...tut zarad prostoročnga...pa mp3 pa tk mal....sam čem rečt ne se pokat zarad firme :)

Sprobal najprej okoli doma....potem po Sloveniji seveda...pa po jugi-Bosna, Srbija, Črna Gora, Hrvaška, po Dolomitih-Italiji, Švica, Francija, po Nemčiji, pa po ZDA - Južna Karolina, in lani po celi Italiji-Siciliji-Albaniji in nazaj po balkanu domov......

Tako da vem, da je navigacija zelo uporabna.....

Saj ne me zdaj razumet da pa jest kaj promoviram, tut zemljevidi na papirju so uredu, pa mal klepetanja na križiščih....vse ima svoj čar....

Kdaj je dobr tut mal zalutat....pa čeprou imač naivigacijo al pa tut če je nimaš........

VAŽN JE DA UŽIVAŠ......TKO AL DRUGAČE Z ALI BREZ....no jest brez vsaj enga pira zvečer po vožn ne uživam :whistle:

Mi smo lani spet kar dobr užival.....prilagam zemljevid naše poti.....vse smo prevozili na dveh kolesi.....razen Jadrana pač nismo mogli :rolleyes:

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako tako (ali pa še bolje), deluje tudi ZUMO :whistle: Rute lahko tudi kar s prstom na ekranu narediš :rolleyes:

Se strinjam....tut jes nardim tk mal za en dan furajna kr s prstom na 2820 in je ruta narejena

Za planiranje 17 dnevnega popotovajna pa take poti ni dost mal poklikat po GPSju in je ruta narjena....

Fajn je da veš prbižn kolk dni boš na poti, in maš dnevne rute narejene

pa kolk se bo prevozil na dan, da maš čas tut rit namočit....od znot in od zunaj

da tut kaj vidiš in ne da sam gas prtiskaš....

da furaš po cestah ki so zanimive in ne da sam ta široke in ta zihr obiraš.....

pa da spotoma kašn motozbor obereš in se maš fajn in zaston kampiraš.....

...pa skuz to zračunaš finančno plat.....

....pa še bi lohk naložu....sej eni me bodo že razumel ....

in pol greš na motor in se lohk res prepustič....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede zumo aparatov

Garancija je mednarodna - The warranty is international on this products

Zraven dajo račun.

Če pač koga zanima....cene sm že napisal....

Kolega se vrača iz tujine....mislim da 25.3......naročila do 9.3

Ostale info na moj telefon ali na PM

....zima bo dolga :( kot kaže..... bo pa potem toliko bolj uživaško :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Zumo 550 drugo leto in kljub temu ,da sem v računalniškem fohu, nisem najdu časa/motivacije ,da bi se poglobil v vse možnosti na njem.

Kako se izmenjava med mašincami prevožene/rute ?

Če se to da brez problema , bi bilo mogoče dobro da se naredi kak forum za izmenjavo zanimivih rut s komentarji in priporočili.

Pa še primerjal bi lahko profile rut med seboj(kako je kdo vozil) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Zumo 550 drugo leto in kljub temu ,da sem v računalniškem fohu, nisem najdu časa/motivacije ,da bi se poglobil v vse možnosti na njem.

Kako se izmenjava med mašincami prevožene/rute ?

Če se to da brez problema , bi bilo mogoče dobro da se naredi kak forum za izmenjavo zanimivih rut s komentarji in priporočili.

Pa še primerjal bi lahko profile rut med seboj(kako je kdo vozil) :naughty:

Ruto izvoziš na kartico, vstaviš kartico v drugo mašino in jo uvoziš :whistle:

Zelo priročno bi bilo. če bi se kaj takega lahko dogovorili ja. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruto izvoziš na kartico, vstaviš kartico v drugo mašino in jo uvoziš :whistle:

Zelo priročno bi bilo. če bi se kaj takega lahko dogovorili ja. :worship:

Meni je nekdo rekel, da je možno to kar prek Blotooth-a. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil CD iz Anglije Map Update 2008 Citi Navigator Europe NT in mi sedaj prepozna samo Adria route :worship: ostale karte dobljene na drugačen način :whistle: pa ne more odpret kart. :headbang: Kaj bi lahko to bilo?

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil CD iz Anglije Map Update 2008 Citi Navigator Europe NT in mi sedaj prepozna samo Adria route :worship: ostale karte dobljene na drugačen način :whistle: pa ne more odpret kart. :headbang: Kaj bi lahko to bilo?

Probaj si še enkrat ostale naloš....jest sm si sam naredu update 2008 in mi vse laufa....

Probi še enkrat naložit na aparat

živ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil CD iz Anglije Map Update 2008 Citi Navigator Europe NT in mi sedaj prepozna samo Adria route :worship: ostale karte dobljene na drugačen način :whistle: pa ne more odpret kart. :headbang: Kaj bi lahko to bilo?

Update ti je odstranil prejšnjo verzijo CNENT v9 in če je bila ta v istem failu skupaj z AR in ostalimi je vse šlo v maloro. Update naredi nov fail z istim imenom! V primeru, da imaš v MapSourcu naložene karte AR, SCG itd boš moral te karte šeenkrat naložit. Seveda pa bo zadeva delovala, če imaš karte v mapSoursu odklenjene s pravo 25 mestno kodo. Naloži si jih na SD kartico. Potem primerjaj imena fajlov in boš videl da so poimenovani z istim imenom, vendar ker so na drugi lokaciji delujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj si še enkrat ostale naloš....jest sm si sam naredu update 2008 in mi vse laufa....

Probi še enkrat naložit na aparat

živ

Sem že probal in mi samo kar imam v GPS-u Europsko in adrija je Ok, na kartici pa noče... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Update ti je odstranil prejšnjo verzijo CNENT v9 in če je bila ta v istem failu skupaj z AR in ostalimi je vse šlo v maloro. Update naredi nov fail z istim imenom! V primeru, da imaš v MapSourcu naložene karte AR, SCG itd boš moral te karte šeenkrat naložit. Seveda pa bo zadeva delovala, če imaš karte v mapSoursu odklenjene s pravo 25 mestno kodo. Naloži si jih na SD kartico. Potem primerjaj imena fajlov in boš videl da so poimenovani z istim imenom, vendar ker so na drugi lokaciji delujejo.

Imam težave z računalnikom :headbang: pri nalaganju kart mi resetira in mislim, da se mi pregreva :headbang: drugače ste mi pa dali misliti :worship: Ta nova karta ima nov program za nalaganje kart MapInstall, ko bom v tem programu naložil bo po mojem vse vredo. :yea1: Ko zrihtam rač. vam javim... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težave z računalnikom :headbang: pri nalaganju kart mi resetira in mislim, da se mi pregreva :headbang: drugače ste mi pa dali misliti :worship: Ta nova karta ima nov program za nalaganje kart MapInstall, ko bom v tem programu naložil bo po mojem vse vredo. :yea1: Ko zrihtam rač. vam javim... :yea1:

Koliko mi je jasno je je program MAP INSTALL za MAC-a in ne za Windowse ki uporablja MapSource !!

Morda je catch v tem ???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko mi je jasno je je program MAP INSTALL za MAC-a in ne za Windowse ki uporablja MapSource !!

Morda je catch v tem ???

LP

Piše tudi Windows Wista....kaj to pomeni, da ne gre na XP-je? Ampak oni dve karti mi je pa preneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil Update CD ga vtaknil v računalnik (XP Pro), požene se autoran. Prvo okno zahteva priklop naprave (ZUMO) na PC. Ubogam in priklopim zumota. Naslednje okno najde napravo in jo prepozna. Nato se pojavi okno z zahtevo po kodi, ki je na CDju. Vtipkam kodo in instalacija se začne. Program komplet instalacijo pripelje do prenosa zemljevidov na zumota. Zadeva traja skoraj 2 uri. Po končanem prenosu vse karte delajo. Europa in AR instalirani v zumotovem spominu, vse ostalo na SD kartici. Nobenih težav z XXYY kartami.

No med instalacijo sem SD kartico odstranil iz naprave in jo potem vstavil nazaj.

Na novo se na računalnik instalira Mapinsttaler. Pošiljanje kart pa poteka uspešno z MapSousa ali Mapinsttalerja. Razlike ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje in za koliko denarja pa ste naročili update City Navigator 2008 Europe :?

Za naprave na novo registrirane na garminovi strani ob izteku prejšnjega in začetku tega leta je upgrade brezplačen.

Če te zanima upgrade lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil Update CD ga vtaknil v računalnik (XP Pro), požene se autoran. Prvo okno zahteva priklop naprave (ZUMO) na PC. Ubogam in priklopim zumota. Naslednje okno najde napravo in jo prepozna. Nato se pojavi okno z zahtevo po kodi, ki je na CDju. Vtipkam kodo in instalacija se začne. Program komplet instalacijo pripelje do prenosa zemljevidov na zumota. Zadeva traja skoraj 2 uri. Po končanem prenosu vse karte delajo. Europa in AR instalirani v zumotovem spominu, vse ostalo na SD kartici. Nobenih težav z XXYY kartami.

No med instalacijo sem SD kartico odstranil iz naprave in jo potem vstavil nazaj.

Na novo se na računalnik instalira Mapinsttaler. Pošiljanje kart pa poteka uspešno z MapSousa ali Mapinsttalerja. Razlike ni.

Vse sem naredil tako kot ti :grim razen čurčeve kartice nisem vzel ven... :headbang: kaj zdaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse sem naredil tako kot ti :grim razen čurčeve kartice nisem vzel ven... :headbang: kaj zdaj???

Sem ti že zadnjič rekel da prid na :beer2: , pa si nekaj furijal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nabavil dodatni RAM GPS mount za VFR. Trgovec je bil http://www.mobile-navigation.de/shop/index.php?cPath=62 . Všeč mi je , ker lahko plačaš prek PayPal-a. Prišlo v cca 1 tednu prek DHL. No problemos. Bom dal fotke na post , ko bo zmontirano(še posebej če bo kako sranje)

Vzel sem http://www.mobile-navigation.de/shop/show_...products_id=286 , podaljšan zglob do drugega nosilca in gumb za zaklepanje.

Cena peče ampak vsi ostali dobavitelji so kvečjemu še dražji in hujši čapci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nabavil dodatni RAM GPS mount za VFR. Trgovec je bil http://www.mobile-navigation.de/shop/index.php?cPath=62 . Všeč mi je , ker lahko plačaš prek PayPal-a. Prišlo v cca 1 tednu prek DHL. No problemos. Bom dal fotke na post , ko bo zmontirano(še posebej če bo kako sranje)

Vzel sem http://www.mobile-navigation.de/shop/show_...products_id=286 , podaljšan zglob do drugega nosilca in gumb za zaklepanje.

Cena peče ampak vsi ostali dobavitelji so kvečjemu še dražji in hujši čapci.

Kot sem videl ima ta kr fajn zasoljene cene,samo zglob za na križ(stem base) stane toliko kot v usa komplet nosilec z štirimi deli.Sam sem v isti nabavi,prosim prilimaj kako fotko iz voznikovega pogleda,me zanima kolk ti skrije števce?Imaš 6 cm podaljšek ali 9cm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!