Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zdej je pa že par ur mim! Je uspela posodobitev? Al je tud kej šlo v nepovrat?

Pomoje racunalnik ku se nc ne pohvali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So zgleda pri Garminu skužil, da se dogaja na travnikih in so malo zagrenili življenje s temi free update! :blink: :angry: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To stane menda 90 eurou se mi zdi....

Drgač pa 2 x čevape in 4 pire :) in nekaj ur dela na pc-ju

Nc ne stane sam registriras pa dobis!Jaz dobil danes pa niti pod razno ne morm narest update ,za popizdit :headbang:

dela kaksnih 10 min pol zacne pa nalagat karte mi pa javi napako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa stane. Jaz sem Zumota kupil lani konec oktobra, takrat sem se tudi registriral in ko vnesem serijsko številko moje napreve, da bi preveril posodobitve, mi prijazno ponudi CN 2008 Europe za cca 90 €. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa stane. Jaz sem Zumota kupil lani konec oktobra, takrat sem se tudi registriral in ko vnesem serijsko številko moje napreve, da bi preveril posodobitve, mi prijazno ponudi CN 2008 Europe za cca 90 €. :angry:

No sej vam pravim....mal je treba sam pomigat in si nardiš svoj update :) :krneki:

Jest imam garmin quest ki sm ga kupu 3 leta nazan in sm si ga apdejtau na V9....GARMIN 2820 pa imam leto pa pol pa sm si apdejtau na V10 oz. na CN 2008 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa stane. Jaz sem Zumota kupil lani konec oktobra, takrat sem se tudi registriral in ko vnesem serijsko številko moje napreve, da bi preveril posodobitve, mi prijazno ponudi CN 2008 Europe za cca 90 €. :angry:

Ti dam jaz zastonj(no ja za en pir k se srecamo kje na cest) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. A morda kdo ve, katera kartografija najbolje pokriva Grčijo? Edini pogoj je, da programje dela na dlančniku z Windovs mobile 2003

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem registriral Zumota na Garminu, kupil aprila lani in dobim karto upgrade nt 2008 zastonj. Verjetno si nekaj zamočil!

Zanima me ali je že kdo preprosto zbrisal osnovno karto v9 v zumotu in ponovno vpisal 2008 v kompletu. Ali to gre? :?

lp

Ja pa stane. Jaz sem Zumota kupil lani konec oktobra, takrat sem se tudi registriral in ko vnesem serijsko številko moje napreve, da bi preveril posodobitve, mi prijazno ponudi CN 2008 Europe za cca 90 €. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem registriral Zumota na Garminu, kupil aprila lani in dobim karto upgrade nt 2008 zastonj. Verjetno si nekaj zamočil!

Zanima me ali je že kdo preprosto zbrisal osnovno karto v9 v zumotu in ponovno vpisal 2008 v kompletu. Ali to gre? :?

lp

Mape v Zumotu lahko prestavljaš, brišeš in ponovno kopiraš. Predno karkoli delaš z datotekami je zelo priporočljivo narediti kopijo vsebine Zumota nekam na disk PCja. Paziti je treba, da skopiraš tudi skrite in sistemske datoteke(nastavitve v PCju).

Če gre kaj narobe preprosto ta beckup prepišeš nazaj na Zumota.

Ko imaš na MapSouce instalirano 2008 in seveda odklenjeno jo lahko pošlješ na zumota v kompletu. Seveda je predhodno potrebno izbrisati obstoječo mapo z V9, ker drugače ni dovolj pomnilnika.

Nadgradni DVD, ki ga dobiš brezplačno, prepis V9 v verzijo 2008 izvede avtomatsko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor.

Ali je 2008 zapisana kot osnovna datoteka in lahko nato poljubno dodajaš karte

ali moraš verzijo 2008 skopirati skupaj z vsemi ostalimi kartami, ki jih imaš?

(Osnovna karta v9 ima svoje ime, vse dodatne karte pa tudi svoje in jih lahko poljubno dodajaš vse hkrati seveda)

lp B

Mape v Zumotu lahko prestavljaš, brišeš in ponovno kopiraš. Predno karkoli delaš z datotekami je zelo priporočljivo narediti kopijo vsebine Zumota nekam na disk PCja. Paziti je treba, da skopiraš tudi skrite in sistemske datoteke(nastavitve v PCju).

Če gre kaj narobe preprosto ta beckup prepišeš nazaj na Zumota.

Ko imaš na MapSouce instalirano 2008 in seveda odklenjeno jo lahko pošlješ na zumota v kompletu. Seveda je predhodno potrebno izbrisati obstoječo mapo z V9, ker drugače ni dovolj pomnilnika.

Nadgradni DVD, ki ga dobiš brezplačno, prepis V9 v verzijo 2008 izvede avtomatsko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor.

Ali je 2008 zapisana kot osnovna datoteka in lahko nato poljubno dodajaš karte

ali moraš verzijo 2008 skopirati skupaj z vsemi ostalimi kartami, ki jih imaš?

(Osnovna karta v9 ima svoje ime, vse dodatne karte pa tudi svoje in jih lahko poljubno dodajaš vse hkrati seveda)

lp B

Danes prišla pošilka zumo....veseli kupci že odnesli robo.....

Glede kart na zumotu res lahko brišeš ni problema.....

Če maš naloženo v9, samo priklopiš zumota, greš v mapo garmin in izbrišeš gmapprom

Nato si v mapsource poklikaš nt2008 v tolikšni meri kot želiš....jaz običajno brez skandinavskih dežel....in zadevo pošlješ na zumota

Ko je zadeva na aparatu ...se spet sprehodiš do mape garmin in datoteko gmapsupp preimenuješ v gmapprom in zadeva je tako prednaložena

ajd mejte se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor.

Ali je 2008 zapisana kot osnovna datoteka in lahko nato poljubno dodajaš karte

ali moraš verzijo 2008 skopirati skupaj z vsemi ostalimi kartami, ki jih imaš?

(Osnovna karta v9 ima svoje ime, vse dodatne karte pa tudi svoje in jih lahko poljubno dodajaš vse hkrati seveda)

lp B

Osnovna karta za Garmin je gmapbmap.img (basemap), potem pa so lahko karte naložene v en skupen fail ali še dva dodatna. Običajno se v fail gmapprom.img naloži CNENT2008 (CNENTV9) in v preostali fail gmapsupp.img sestaviš ostale mape (AR, SCG, RoAD, TOPO......). Ime faila na SD kartici je lako enako poimenovan (gmapsupp.img) pa ga Zumo bere, ker je na drugi lokaciji. Na kartico tako poljubno sestaviš karte, katere rabš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema!

Prenos podatkov je izredno počasen. Ali ga je kdo to uspel "pospešiti"?

Jaz sem nalagal na SD kartico v card readerju pa je isto sranje - zelo počasi.

lp B

Osnovna karta za Garmin je gmapbmap.img (basemap), potem pa so lahko karte naložene v en skupen fail ali še dva dodatna. Običajno se v fail gmapprom.img naloži CNENT2008 (CNENTV9) in v preostali fail gmapsupp.img sestaviš ostale mape (AR, SCG, RoAD, TOPO......). Ime faila na SD kartici je lako enako poimenovan (gmapsupp.img) pa ga Zumo bere, ker je na drugi lokaciji. Na kartico tako poljubno sestaviš karte, katere rabš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema!

Prenos podatkov je izredno počasen. Ali ga je kdo to uspel "pospešiti"?

Jaz sem nalagal na SD kartico v card readerju pa je isto sranje - zelo počasi.

lp B

Ne, ker je v Zumota vgrajen 1.1 USB protokol. Hiter računalnik ne doprinese prenosu. Pač traja in traja-tudi več ur!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker je v Zumota vgrajen 1.1 USB protokol. Hiter računalnik ne doprinese prenosu. Pač traja in traja-tudi več ur!

Mislim, da je štos v Map sourcu, saj sem jaz nakladal v SD card reader, pa je bilo tudi par ur. Zumota sploh nisem uporabil.

Zadeva špila!

lpB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je štos v Map sourcu, saj sem jaz nakladal v SD card reader, pa je bilo tudi par ur. Zumota sploh nisem uporabil.

Zadeva špila!

lpB

"I also bought a USB 2.0 card reader from Newegg. The slow USB 1.1 transfer of the Zumo drove me insane. Never understood why Garmin used that outdated format for file transfer. It not like USB 2.0 is something new."

Citat iz Zumoforums.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. A morda kdo ve, katera kartografija najbolje pokriva Grčijo? Edini pogoj je, da programje dela na dlančniku z Windovs mobile 2003

Že morda kdo ve? Nujno rabim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem registriral Zumota na Garminu, kupil aprila lani in dobim karto upgrade nt 2008 zastonj. ...

lp

Mislim, da je fora kdaj si Zumota registriral pri Garminu, ne kdaj si ga kupil. Jaz sem ga registriral konec oktobra, zate se bom pač moral poslužiti drugih načinov upgrada :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kaj drugega. Riderja npr. razen preko Bluetootha ne moreš avdio povezat na kaj drugega kot "mobitelovsko" slušalko. Zato je pri meni odletel iz programa.

Garmin ZUMO 550 že omogoče povezavo s telefonom preko Bluetooth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!