Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pa tale link tut zna komu koristit

pa tale

tukaj

Čudovite zadeve. Imam pa "majčken problem" :whistle: .... zadeve ne znam odkodirati :cry:

A živi kakšek guru, ki te zadeve obvlada :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovite zadeve. Imam pa "majčken problem" :whistle: .... zadeve ne znam odkodirati :cry:

A živi kakšek guru, ki te zadeve obvlada :rolleyes:

Polno nas je tukaj ,,gurujev'' :unsure:

Glede update cdjev je pa nekaj res zanimivo......?!

Med drugim imam tudi gps gqrmin quest, ki sem ga kupil - Date Purchased: Nov 18, 2005

Do sedaj nisem dobil nekih posodobitev kart...zdaj pa kar naenkrat imam možnost dobiti ta zadno karto 2008

se mi zdi , da je umes kakšna fora.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polno nas je tukaj ,,gurujev'' :unsure:

Glede update cdjev je pa nekaj res zanimivo......?!

Med drugim imam tudi gps gqrmin quest, ki sem ga kupil - Date Purchased: Nov 18, 2005

Do sedaj nisem dobil nekih posodobitev kart...zdaj pa kar naenkrat imam možnost dobiti ta zadno karto 2008

se mi zdi , da je umes kakšna fora.......

pa še to...quest ne podpira NT variant.......2008 mape pa so NT......jest pa sm si čist enostavno priklikal posodobitev, ki je nimam za questa kaj rabit ......hmmmmm

Pa za mojga garmina 2820 sem tudi dobil to posodobitev.......vrjetn so kakšni črvi namontirani v te verzije :krneki: ???? A preveč črno gledam :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polno nas je tukaj ,,gurujev'' :unsure:

Nekoga od teh ,,gurujev" bi prosil, da mi (nam) na preprost način razloži - naredi navodila - kako se gmapsupp.img datoteka pretvori, da jo lahko uporabim(o) v Mapsourcu.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to...quest ne podpira NT variant.......2008 mape pa so NT......jest pa sm si čist enostavno priklikal posodobitev, ki je nimam za questa kaj rabit ......hmmmmm

Pa za mojga garmina 2820 sem tudi dobil to posodobitev.......vrjetn so kakšni črvi namontirani v te verzije :krneki: ???? A preveč črno gledam :unsure:

Koverta zgleda tako:

post-2154-1206471234_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koverta zgleda tako:

kako pa je z instalacijo....a je vse uredu.......

jest mam 2008 update narejen po moje....ne z originalom....in mi špila cool

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to...quest ne podpira NT variant.......2008 mape pa so NT......jest pa sm si čist enostavno priklikal posodobitev, ki je nimam za questa kaj rabit ......hmmmmm

Pa za mojga garmina 2820 sem tudi dobil to posodobitev.......vrjetn so kakšni črvi namontirani v te verzije :krneki: ???? A preveč črno gledam :unsure:

Če posodabljaš, kot je zahtevano na posodobitvenem CDju, torej ON LINE, ti fino čekirajo napravo in seveda pobrišejo nelegalno. Enako kot Motoristku, so še nekaterim zginile nelegalne karte! Tudi obnašanje naprav je sumljivo, če so bile nepravilnosti (beri nelegalnosti) odkrite. Majo pubeci kar težave po posodobitvah! Priporočam instalacije nelegalnih kart na SD kartice, katere se dajo odstranit pred posodobitvijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je z instalacijo....a je vse uredu.......

jest mam 2008 update narejen po moje....ne z originalom....in mi špila cool

Včeraj na novo naredil update, ker sem formatiral računalnik-brez problema. Jaz imam original NT 2008 in AdriaRoute in sem danes sprobal :worship: dela bp.

Če posodabljaš, kot je zahtevano na posodobitvenem CDju, torej ON LINE, ti fino čekirajo napravo in seveda pobrišejo nelegalno. Enako kot Motoristku, so še nekaterim zginile nelegalne karte! Tudi obnašanje naprav je sumljivo, če so bile nepravilnosti (beri nelegalnosti) odkrite. Majo pubeci kar težave po posodobitvah! Priporočam instalacije nelegalnih kart na SD kartice, katere se dajo odstranit pred posodobitvijo.

Sposojene :naughty: karte imam na SD in ne bom še enkrat nor, da ne bi kartice vzel ven... :yea1: sem jih pa zgubil v računalniku, ker budala jih nisem shranil.... :headbang: ampak se sploh ne sekiram :whistle: bodo čez noč nastale nove... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da se na GPS naprave spoznam kot Marica na boben, bom vseslovensko motoristično srenjo povprašal za pomoč......

kupujem navigacijo in se odločam med modeli garmina in sicer : NUVI 200,NUVI 250,NUVI 200W ali NUVI 250W

kar me moti je sledeče......NUVI 200 je po karakteristikah boljši (več internega spomina) od NUVI 250 , pa je cenejši.....v čem je finta?

enako velja za situacijo med NUVI 250 in NUVI 250W

za odgovore vnaprej :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da se na GPS naprave spoznam kot Marica na boben, bom vseslovensko motoristično srenjo povprašal za pomoč......

kupujem navigacijo in se odločam med modeli garmina in sicer : NUVI 200,NUVI 250,NUVI 200W ali NUVI 250W

kar me moti je sledeče......NUVI 200 je po karakteristikah boljši (več internega spomina) od NUVI 250 , pa je cenejši.....v čem je finta?

enako velja za situacijo med NUVI 250 in NUVI 250W

za odgovore vnaprej :worship: :worship:

Gre pravzaprav za enaka GPSa.

250 ima celo Evropo, 200 pa samo eno regijo. zato ime 200 več prostega pomnilnika.

200W in 250W pa sta samo wide-screen različici 200 in 250. Razlika je seveda večji zaslon (10,9 namesto 9 cm) in večja ločljivost (480x272 namesto 320x240).

Kar jaz najbolj pogrešam pri obeh je to, da ne moreš shraniti več rut (lahko imaš samo eno, trenutno) ter ne dela tracka poti (kar je pozneje fajn gledati v Google Earthu).

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre pravzaprav za enaka GPSa.

250 ima celo Evropo, 200 pa samo eno regijo. zato ime 200 več prostega pomnilnika.

200W in 250W pa sta samo wide-screen različici 200 in 250. Razlika je seveda večji zaslon (10,9 namesto 9 cm) in večja ločljivost (480x272 namesto 320x240).

Kar jaz najbolj pogrešam pri obeh je to, da ne moreš shraniti več rut (lahko imaš samo eno, trenutno) ter ne dela tracka poti (kar je pozneje fajn gledati v Google Earthu).

A.

kakšne so cene teh , za katere se odločaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola......

NUVI250-199 eur

NUVI250W - 239 EUR

NUVI200-179 eur

NUVI200W-219 eur

dve leti garancije,račun, adriaroute 2.0,adriatopo 2.01,srbija in črna gora,bluechart....

LINK

mnenja,se splača ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola......

NUVI250-199 eur

NUVI250W - 239 EUR

NUVI200-179 eur

NUVI200W-219 eur

dve leti garancije,račun, adriaroute 2.0,adriatopo 2.01,srbija in črna gora,bluechart....

LINK

mnenja,se splača ali ne?

Dražje kot pri generalnem uvozniku za SLO!

Zaradi naloženih kart pa ja ni potrebe po preplačilu aparata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražje kot pri generalnem uvozniku za SLO!

Zaradi naloženih kart pa ja ni potrebe po preplačilu aparata!

se strinjam.....vendar mi povsod hočejo še vsaj dodatnih 100 ojrov za adriaroute.....

če mi lahko kdo kako pomaga v smislu kart, bom zelo hvaležen.....beri :beer2: :beer2:

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam.....vendar mi povsod hočejo še vsaj dodatnih 100 ojrov za adriaroute.....

če mi lahko kdo kako pomaga v smislu kart, bom zelo hvaležen.....beri :beer2: :beer2:

Karte za enkrat (dokler Garmin ne naumi kakšno novo zaščito) sploh niso več problem. Si pomagamo! :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražje kot pri generalnem uvozniku za SLO!

Zaradi naloženih kart pa ja ni potrebe po preplačilu aparata!

Verjetno je model dodal kakšno SD kartico, da na njo spravi vse te (piratske) karte.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je model dodal kakšno SD kartico, da na njo spravi vse te (piratske) karte.

A.

Zaenkrat imam še kar ugodno ene modele.....ZUMO je pa definitivno cenejši z uvoza zumo 550 nekje 600 eur...karte pa itak že grejo zravn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Veliko sem razmišljal kaj naj kupim, glede garmina in končno prevlada garmin 550. V trgovini mi prijazni prodajalec naloži nov softver, adria rut in mi reče naj ga polnim najmanj 16 ur. Po priporočeni polnitvi ga vklopim in glej zlomka odtipkam željeno mesto in garmin škripne in to še nekajkrat ponovimo, pokličem prijatelja za katerega vem, da ima ogromno znanja in seveda mi pomaga, žal pa aparat ne deluje tako kot mora, predvsem ne v skladu z navodili, aprat odnesem do uvoznika po nekja minutah se model vrne in me optoži protipravne pridobitve opreme v vrednosti 300,00€, seveda ga nekaj časa samo čukast gledam, nato ga vprašam, če se je poglobil v zadevo ugašavanja no po nekaj minutah prerekanja pospravim zadevo in jo odnesem v trgovino, tam pa mi prijazni trgovec brez problema zamenja naloži najnovejše karte in glej hudič ne dela, oz. deluje če vsakič ročno priklapljaš, seveda tega ni nikjer v navodilih, da moraš med kartami ročno prekljapljat in povsem nelogično, to je tako kot bi vsakič ko menjaš brzino v avtu ali na motorju zadevo ugasnil in preklopil v drugo ali vzratno ter avto vžgal in tako odpeljal, mislim neverjetno. Živc mi ni dal mera in sem še enkrat poklical osebo GEO set-u in sva začela na novo, seveda se je najprej opravičil, češ da so okrcali prodajalca, še danes ne vem v čem je bil keč. zadeva je sledeča, mojster je zelo prijazno povedal, da bo garmin delal ko ga bo on porihtal in sicer bo iz city navigatorja brisal SLO, žal pa je bilo vse to že sprobano pri prijatelju, zato sem gospodu prijazno dejal, da nisem siguren in da ni pametno, da obljublja stvari za katere ni prepričan, in da preskočim vso zadevo garmin še do danes ne dela tako kot bi moral, na Geo svetu pa so mi rekli da sem edini ki me moti dejstvo, da moram ročno preklapjat med kartami. Sedaj se sprašujem, ali sem res edini kateri odšteje 700,00€ +105,00 za karto in zadeva ne funkcionira, s predpostavko, da nikjer v navodilih ne piše med kartami obvezo preklapljaj ročno, glede na dejstvo, da mi je možakar najprej zagotovil kljub menjavi aparatov, da sem edini imam sedaj že enajst garminov kateri ne delujejo tako kot bi morali oz. v skladu z navodili.

Zanima me koliko časa nas bo uvoznik še vlekel oz. ali res ni sposoben z amerikanci doseči koncesa apgrejda in zadovoljiti svoje stranke. Če sem res edini katerega moti nategovanje in nepravilno delovanje se opravičujem vsem katerim sem kradel čas z branjem tega posta.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdravljeni navigatorji :worship:

Jaz pa imam vprašanje:

Imam dve garminovi GPS napravi - (Zumo + Nuvi) - ker sem pred letom in več na uradni spletni strani registriral Zumota - sedaj potem nisem več upravičen Updata na NT 2008 ...... Nuvija pa sem registriral letos - ta še ni imel naloženega NT2008 , in so mi poslali CD update katerega še nisem naložil na Nuvija . ALI lahko sedaj ta CD z nadgradnjo NT2008 uporabim za ZUMOTA ??? Ali je morda ta CD vezan na številke naprave , ali pa celo na Registracijsko kodo , ki je naložena v Nuviju ??? Vem samo to , da me je pri registraciji izdelka povpraševal po teh šetilkah (unit ID) in registracijski kodi NT-a ???

Help please ??

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdravljeni navigatorji :worship:

Jaz pa imam vprašanje:

Imam dve garminovi GPS napravi - (Zumo + Nuvi) - ker sem pred letom in več na uradni spletni strani registriral Zumota - sedaj potem nisem več upravičen Updata na NT 2008 ...... Nuvija pa sem registriral letos - ta še ni imel naloženega NT2008 , in so mi poslali CD update katerega še nisem naložil na Nuvija . ALI lahko sedaj ta CD z nadgradnjo NT2008 uporabim za ZUMOTA ??? Ali je morda ta CD vezan na številke naprave , ali pa celo na Registracijsko kodo , ki je naložena v Nuviju ??? Vem samo to , da me je pri registraciji izdelka povpraševal po teh šetilkah (unit ID) in registracijski kodi NT-a ???

Help please ??

Pri posodabljanju on line program zahteva vtipkanje kode katera je napisana na CDju. ID naprave program pobere sam od priklopljene naprave na USB. Na podlagi teh kod Garmin generira 25 mestno kodo, katere niti ne vidiš, je pa potem videna na My Garmin strani registriranega uporabnika. Če kaj ne bo šlo skupaj se bo program tako ali tako pritožil in prekinil instalacijo. Vsekakor priporočam predhodni beckup že naloženih map ali morda kar komplet mape Garmin v internem pomnilniku!

Če rabiš kode za oba piši PM. ;)

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Navigatorji :worship:

Hvala obema " Motoriste " in " Raza " se vama bom javil malo kasneje , ko bom prišel nazaj v SLO !!

HVALA !!

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera pa je? A, je morebit OFRM bulgaria v4.40 rutabilna?

Kaj je točno rutabilno, glasovno vodenje in avtomatsko pomikanje karte ali samo premikanje karte?

Ajd

No :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola......

NUVI250-199 eur

NUVI250W - 239 EUR

NUVI200-179 eur

NUVI200W-219 eur

dve leti garancije,račun, adriaroute 2.0,adriatopo 2.01,srbija in črna gora,bluechart....

LINK

mnenja,se splača ali ne?

Ce misls met sam za v avto se absolutno splaca!Za na motor pa lih ni primern ! Ampak vse skp mi zgleda mal fishy!!!Tole je nateg :headbang:

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!