Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

No :?

rutabilno.....pomeni da se na karti da določiti točno smer potovanja po ruti-cest s tem, da se karta jasno tudi pomika in ob enem imaš na karti točno zarisano pot po zastavljeni cesti ob enem pa nas aparat ki to omogoča tudi glasovno vodi

ne rutabilna karta je recimo cro guide, ki je predhodnica adria route.....TUDI NE RUTABILNE KARTE TI KAŽEJI TOČNO POZICIJO KJE SE NAHAJAŠ, SMER PREMIKANJA, CESTE....

ne rutabilne so tudi topografske karte....če na taki karti določiš pot iz točke A do točke B, ti izriše ravno črto od A do B

bolgarija 4.40 rutabilna

če sm se kje zmotu pa se opravičujem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo pozno, garmin je spet pripravil nekaj popravkov za zumota :kva1:

Unit Software

zumo 550 Ver. 4.00 as of Mar 05, 2008

Speed up MadMaps route calculations

Correct issue displaying GPI files that were created on a PC with a system code page other than 1252

http://www8.garmin.com/software/zumo550_400.exe

ali

Connect GPS to PC and Run WebUpdater

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola......

NUVI250-199 eur

NUVI250W - 239 EUR

NUVI200-179 eur

NUVI200W-219 eur

dve leti garancije,račun, adriaroute 2.0,adriatopo 2.01,srbija in črna gora,bluechart....

LINK

mnenja,se splača ali ne?

Še ena stvar...

Karte so ziher piratske, saj jih ne dobiš za ta denar brez GPSa.

Uradne cene v SLO so:

NUVI250-169 EUR

NUVI250W - 199 EUR

NUVI200-129 EUR

NUVI200W-169 EUR

Spominsko kartico velikosti 2GB, kar je dovolj za vso to kartografijo in še več, dobiš za 15 EUR.

Še vedno ugoden nakup?

A.

Popravljeno . Popravil Aky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce misls met sam za v avto se absolutno splaca!Za na motor pa lih ni primern ! Ampak vse skp mi zgleda mal fishy!!!Tole je nateg :headbang:

in zakaj ni primeren za motor?pol manjši je kot ZUMO 550, pol lažji,pol cenejši.....in glej ga zlomka, celo nosilec imajo za motor.....

in tole NI nateg, saj sem zahteval uradni račun na podjetje....garancijo uveljavljaš pri Geosetu.....dobiš pa zraven vse karte na 2Gb SD kartici....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj ni primeren za motor?pol manjši je kot ZUMO 550, pol lažji,pol cenejši.....in glej ga zlomka, celo nosilec imajo za motor.....

in tole NI nateg, saj sem zahteval uradni račun na podjetje....garancijo uveljavljaš pri Geosetu.....dobiš pa zraven vse karte na 2Gb SD kartici....

res je :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj ni primeren za motor?pol manjši je kot ZUMO 550, pol lažji,pol cenejši.....in glej ga zlomka, celo nosilec imajo za motor.....

in tole NI nateg, saj sem zahteval uradni račun na podjetje....garancijo uveljavljaš pri Geosetu.....dobiš pa zraven vse karte na 2Gb SD kartici....

Na motor ga sicer lahko montiraš, vendar omenjeni modeli ne omogočajo za motorista slišnega glasovnega vodenja, saj nimajo izhoda za slušalke. V napravo vgrajenega zvočnika definitivno v čeladi ne slišiš. Sam pogled na zaslon naprave je na motorju bistveno slabši kot v avtu in mnogo bolj nevaren!

Stalno pogledovanje na zaslov v kriznih situacijah :nono: in kmalu ugotoviš da je stvar med vožnjo samo moteča. Glasovno vodenje je po mojem mnenju bistveno za uprabo na motorju in v gostem mestnem prometu.

Če pa ga misliš imeti samo za to "da se slučajno ne zgubim" je pa bolje, da ga sploh ne montiraš, ampak ga vtakni v notranji žep jakne.

Če so karte na SD kartici brez CDjev in uradnih kod na njih, niso vredne nič (razen vrednosti SD kartice). Ne moreš jih spraviti v MapSource in posledično ni možno planirati rut v naprej na PCju. Tudi morebitnih posodobitev ni. Skratka premisli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motor ga sicer lahko montiraš, vendar omenjeni modeli ne omogočajo za motorista slišnega glasovnega vodenja, saj nimajo izhoda za slušalke. V napravo vgrajenega zvočnika definitivno v čeladi ne slišiš. Sam pogled na zaslon naprave je na motorju bistveno slabši kot v avtu in mnogo bolj nevaren!

Stalno pogledovanje na zaslov v kriznih situacijah :nono: in kmalu ugotoviš da je stvar med vožnjo samo moteča. Glasovno vodenje je po mojem mnenju bistveno za uprabo na motorju in v gostem mestnem prometu.

Če pa ga misliš imeti samo za to "da se slučajno ne zgubim" je pa bolje, da ga sploh ne montiraš, ampak ga vtakni v notranji žep jakne.

Če so karte na SD kartici brez CDjev in uradnih kod na njih, niso vredne nič (razen vrednosti SD kartice). Ne moreš jih spraviti v MapSource in posledično ni možno planirati rut v naprej na PCju. Tudi morebitnih posodobitev ni. Skratka premisli!

Zategadel sem pa nabavil model 760.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bos kupil novega, prvic ko te bo zmocil dez...

Prevzamem riziko, montiranega imam globoko pod vetrobranskim steklom in tudi pri nenadni plohi bom imel dovolj časa, da ga pospravim ali zaščitim. Da pa nisem nabavil zumota je bil pa glavni razlog njegova velikost. Pač tako sem se odločil in, če mi bo nekaj sezon služil bom kar zadovoljen.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rutabilno.....pomeni da se na karti da določiti točno smer potovanja po ruti-cest s tem, da se karta jasno tudi pomika in ob enem imaš na karti točno zarisano pot po zastavljeni cesti ob enem pa nas aparat ki to omogoča tudi glasovno vodi

ne rutabilna karta je recimo cro guide, ki je predhodnica adria route.....TUDI NE RUTABILNE KARTE TI KAŽEJI TOČNO POZICIJO KJE SE NAHAJAŠ, SMER PREMIKANJA, CESTE....

ne rutabilne so tudi topografske karte....če na taki karti določiš pot iz točke A do točke B, ti izriše ravno črto od A do B

bolgarija 4.40 rutabilna

če sm se kje zmotu pa se opravičujem.....

Hvala in :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motor ga sicer lahko montiraš, vendar omenjeni modeli ne omogočajo za motorista slišnega glasovnega vodenja, saj nimajo izhoda za slušalke. V napravo vgrajenega zvočnika definitivno v čeladi ne slišiš. Sam pogled na zaslon naprave je na motorju bistveno slabši kot v avtu in mnogo bolj nevaren!

Stalno pogledovanje na zaslov v kriznih situacijah :nono: in kmalu ugotoviš da je stvar med vožnjo samo moteča. Glasovno vodenje je po mojem mnenju bistveno za uprabo na motorju in v gostem mestnem prometu.

Če pa ga misliš imeti samo za to "da se slučajno ne zgubim" je pa bolje, da ga sploh ne montiraš, ampak ga vtakni v notranji žep jakne.

Če so karte na SD kartici brez CDjev in uradnih kod na njih, niso vredne nič (razen vrednosti SD kartice). Ne moreš jih spraviti v MapSource in posledično ni možno planirati rut v naprej na PCju. Tudi morebitnih posodobitev ni. Skratka premisli!

se strinjam s tabo, razen v delu, da je lahko pogledovanje na zaslon moteče.....namreč na GS-u je zadeva zelo visoko postavljena.....poleg tega sem imel priliko sprobati par garminov prejšnji mesec, ko sem šel po motor v nemčijo.......zanimivo, da je glasovno vodenje zelo zaostajalo za grafičnim prikazom, tako da sem ga naposled popolnoma izklopil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem s programom Map source - verjetno!

čeravno imam "podrobnosti zemljevida" nastavljene na "najvišje", mi na kartah že pri merilu zemljevida "7 km" javlja da imam nastavljen prekomerni zoom!

V nobenem mestu, naselju, mi več ne pokaže niti ulic, kaj šele hišne številke. Recimo, mesto Celje mi prikaže samo kot točko!

Pa mi je zadeva do nedavna delala normalno?! :cry:

Sem mogoče nevede uporabil kakšne posebne nastavitve?! Map source sem ponovno naložil - pa nič!

Preveril na Zumu - tam zadeve zaenkrat delajo normalno - vse podrobnosti zemljevidov - BP!

V naprej hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srry,

že našel!! :headbang: :headbang:

Vklopljeno imel "Skrij podrobnosti GPS zemljevida". In za tole porabil skoraj dve uri!! :slap: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevzamem riziko, montiranega imam globoko pod vetrobranskim steklom in tudi pri nenadni plohi bom imel dovolj časa, da ga pospravim ali zaščitim. Da pa nisem nabavil zumota je bil pa glavni razlog njegova velikost. Pač tako sem se odločil in, če mi bo nekaj sezon služil bom kar zadovoljen.

Ajd

Zato je pa uporabna tank torba ;); zadeva je še manj nevarna kot če imaš v torbi zemljevid in po njemu iščeš na katerem delu zemljevida sploh si.

Sam imam nuvi 660, napajanje sem si pa naredil preko USB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je pa uporabna tank torba ;); zadeva je še manj nevarna kot če imaš v torbi zemljevid in po njemu iščeš na katerem delu zemljevida sploh si.

Sam imam nuvi 660, napajanje sem si pa naredil preko USB.

Tanktorbo sem že prakticiral toda na soncu se segreje ko satan pa tudi pogled je preveč odmaknjen od ceste.

Mi kar ustreza na armaturi pa še karto imam lahko v torbi za grobo orientacijo.

Napajanje pa imam preko podstavka, ker gre preko njega mikrofon kar je zlasti uporabno za mobitel.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanktorbo sem že prakticiral toda na soncu se segreje ko satan pa tudi pogled je preveč odmaknjen od ceste.

Mi kar ustreza na armaturi pa še karto imam lahko v torbi za grobo orientacijo.

Napajanje pa imam preko podstavka, ker gre preko njega mikrofon kar je zlasti uporabno za mobitel.

Ajd

meni zadeva nuvi dela B.P. grafično vodenje mi povsem zadovoljuje. :OK: ..mogoče komu ne..uporabljam pa torbo kot je na sliki :grim

post-10071-1206656157.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo slušalke in mikrofon priklopljen na Zumota? Mislim take na kabel, ne bluetooth.

Mam obe varianti. Klasiko z kabli za hudo uro in BT varianto čez ChatBox.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobit primerne slušalke in mikrofon na kabel?

En tak komplet sem našel v Louisu za 30€.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobit primerne slušalke in mikrofon na kabel?

En tak komplet sem našel v Louisu za 30€.

Jaz ti dam za 20 eur Bikers postajo z dvema slusalkama in mikrofonom kateri se prilepijo v notranjost celade Zraven ti dam se popopolnoma nov intercom z dvema mikrofonoma in slusalkima !Mrbit je uporabno morm probat na mojem zumotu ce deluje!Jaz ne rabim ker sem kupu BT.

Drugace pa mislim da je najbolje kupit za 55 eur basic kit NOLAN ter njihov original kabl 28 eur za zumota.Sem skoraj preprican da se da tiste sluslke in mic stlact v vsako celado.Seveda mors mal predelat ter osnovni cip (tiskano vezje )fiksirat da ti vse dela .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!