Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Lahko ti na PM posredujem GSM od tipa, ki ti ga zrihta in naloži kart, da bo pokal po šivih.

Seveda za ugoden dnar.

Ajd

Na Garminu je Evropa City navigator že serijsko gor, pred enim tednom dobil zadnjo verzijo, ki je, kar se tiče Slovenije celo boljša od Adria Route.

Kakšne veličastne karte pa ima še tvoj prijatelj???

Zemljevid postonjske jame???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam sem jaz prijavljen pod Zumo.... :whistle:

Ni problema. Logiraj se in pod Suport -Updates&Downloads izbereš Additional Software in poiščeš izdelek ki ga želiš posodobit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Garminu je Evropa City navigator že serijsko gor, pred enim tednom dobil zadnjo verzijo, ki je, kar se tiče Slovenije celo boljša od Adria Route.

Kakšne veličastne karte pa ima še tvoj prijatelj???

Zemljevid postonjske jame???

Kar poglej kakšno ima tvoj CN Grčijo, razen okolice Aten. :whistle:

Poleg Grčije mi je dodal še OFRM Bolgarijo V4,4, Turčijo, Adria Topo, SCG route 1.50, BlueChartAtlantic in dodal kartico.

Če si pa zadovoljen s tem kar imaš in da rabiš samo še Postonjsko ga pa tud lahko vprašam. :trance_33_sleep:

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. Logiraj se in pod Suport -Updates&Downloads izbereš Additional Software in poiščeš izdelek ki ga želiš posodobit!

Včeraj našel in je danes že pri kolegu, hvala... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko imajo garancije garmini (1 ali 2 leti) in ali je ta doba odvisna od Geoseta ali od trgovca, ki ti proda ?

namreč, vidim, da naši trgovci navajajo različne dobe garancije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje....

imam fazerko600 (07) in PDA z GPS anteno...

ima mogoce kdo kako idejo, kako to prtrditi na motor?

Zadevo imam ze dalj casa, do sedaj uporabljal zgolj v avtu... pa bi probal na motor to namontirat.... kako je z elektriko? kam lahko to "priklopim" da se fila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje....

imam fazerko600 (07) in PDA z GPS anteno...

ima mogoce kdo kako idejo, kako to prtrditi na motor?

Zadevo imam ze dalj casa, do sedaj uporabljal zgolj v avtu... pa bi probal na motor to namontirat.... kako je z elektriko? kam lahko to "priklopim" da se fila?

Najbolje je da si vgradiš šteker,ki ga lahko uporabljaš še za razne porabnike in tudi za vzdrževanje akumulatorja (pozimi).Sicer pa se lahko priključi na akumulator preko manjše varovalke (5-10A) ali na kak 15 tok(kontakt).Pri priključitvi na 15 tok je problem,ko motor vgasneš se prekine napajanje Gps-a in ga moraš ponovno vklapljat in vstavljat kodo itd.Jaz sem ga priključil direktno na akumulator.V setu sem dobil:vakum nosilec z podaljškom in štekerjem za v avto in posebej nosilec za motor z večimi možnostmi pritrditve in zraven še kabel z varovalko za priključitev direkt na baterijo.Kar se tiče nosilca se boš moral pozanimat pri prodajalcu ali postoji nosilec za na motor,sicer pa boš moral kaj improvizirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko imajo garancije garmini (1 ali 2 leti) in ali je ta doba odvisna od Geoseta ali od trgovca, ki ti proda ?

namreč, vidim, da naši trgovci navajajo različne dobe garancije

Jaz imam garancijo dve leti s tem,da so mi obljubili,da ni bojo vsako leto naložili zastonj nove podatke-spremembe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam garancijo dve leti s tem,da so mi obljubili,da ni bojo vsako leto naložili zastonj nove podatke-spremembe.

so mi poslali eno dobro ponudbo, napisali garancijo 1 leto, pa je bila pomota - hvala bogu. Sem že mislil, da je fora v garanciji, da je toliko cenejši. Torej najugodnejši ponudnik mi je potrdil 2 leti garancije, za ostale mi pa dol visi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi najbolj priporočate za povezavo zumota do mojih ušes - interphone (spletna trgovina zahteva 137€) ali kable (Louis 20€)?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so mi poslali eno dobro ponudbo, napisali garancijo 1 leto, pa je bila pomota - hvala bogu. Sem že mislil, da je fora v garanciji, da je toliko cenejši. Torej najugodnejši ponudnik mi je potrdil 2 leti garancije, za ostale mi pa dol visi.

garancijo ti da proizvajalec in ne trgovec, ko si mu enkrat plačal ...imaš opravka še samo s pooblaščenim servisom ....za garmine je 2 leti vsaj tako piše in če tako piše tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....za garmine je 2 leti vsaj tako piše in če tako piše tako je.

in kje to piše?

situacija je bila taka, da je en internetni prodajalec navajal 1 leto, drugi 2 leti, tretji 1 leto, naš generalni uvoznik pa pri zumo modelu ne navaja NIČ (vsaj na internetu ne). In kaj naj potem sklepam iz te zbrke, ki nastane zaradi površnosti prodajalcev?

pa tudi kako naj vem, da da proizvajalec po pravilu garancijo? poglej si situacijo z našimi ''sivimi'' uvozniki.

No, sem dobil potrditev za 2 leti od generalnega uvoznika in od prodajalca, ki mi je med tem že prodal zumota. Sedaj me pa samo še zanimajo izkušnje iz prakse: ali bluetooth (interphone) ali žice iz Louisa za 20€.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje to piše?

situacija je bila taka, da je en internetni prodajalec navajal 1 leto, drugi 2 leti, tretji 1 leto, naš generalni uvoznik pa pri zumo modelu ne navaja NIČ (vsaj na internetu ne). In kaj naj potem sklepam iz te zbrke, ki nastane zaradi površnosti prodajalcev?

pa tudi kako naj vem, da da proizvajalec po pravilu garancijo? poglej si situacijo z našimi ''sivimi'' uvozniki.

No, sem dobil potrditev za 2 leti od generalnega uvoznika in od prodajalca, ki mi je med tem že prodal zumota. Sedaj me pa samo še zanimajo izkušnje iz prakse: ali bluetooth (interphone) ali žice iz Louisa za 20€.

lp

Žice delujejo - preverjeno, modrega zoba pa sam še nisem preizkušal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi najbolj priporočate za povezavo zumota do mojih ušes - interphone (spletna trgovina zahteva 137€) ali kable (Louis 20€)?

tnx

Če imaš Nolan čelado :

post-13958-1207895570.gif

Pri Tramasu dobiš basic kit 55 E + popust, kabel za 28 E + popust.

Sprobano, dela.

LP, Robert

post-13958-1207895519.jpg

post-13958-1207895553.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal nimam nolanke, počakam do jutri, če bo kaj ekspedicija prinesla iz luisa, če ne, pa skočim še do Tomaža.

Razmišljam, da bi kupil kar oboje, interphone in kabel, imam itak 2 čeladi. Nekaj pa vsekakor rabim dokaj hitro, kmalu bo odhod na korziko.

Zanimivo, da Zumo nima povezave na čelado (vsaj žic s slušalkami in mikrofonom) že v kompletu, TomTom Rider2 ima namreč celo bluetooth zraven in kolikor sedaj vidim vse skupaj za bistveno nižjo ceno.

bmwslo & robert - mucho gracias

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal nimam nolanke, počakam do jutri, če bo kaj ekspedicija prinesla iz luisa, če ne, pa skočim še do Tomaža.

Razmišljam, da bi kupil kar oboje, interphone in kabel, imam itak 2 čeladi. Nekaj pa vsekakor rabim dokaj hitro, kmalu bo odhod na korziko.

Zanimivo, da Zumo nima povezave na čelado (vsaj žic s slušalkami in mikrofonom) že v kompletu, TomTom Rider2 ima namreč celo bluetooth zraven in kolikor sedaj vidim vse skupaj za bistveno nižjo ceno.

bmwslo & robert - mucho gracias

Kabel za žično povezavo s čelado bi moral imeti potem vsaj kak adapter zraven in se jim verjetno ni bilo za ukvarjat z vsemi močimi priključki. Kabli so itak poceni. Jaz za samo poslušanje uporabljam kabel ki sicer ni temu namenjen pa vseeno deluje in je cca 9 € pri Lojzu.

Pri tomtomu pa mislim, da je tisti modrozobi adapter enakovreden ZUMO-tovemu vgrajenemu, torej za čelado še vedno rabiš BT napravico (Ali se pa motim ??)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš sam za poslušat navadne slušalke za v čelado kabel pa mor imeti 3mm vtič.vtakneš ga s strani v zumota je gumijasti pokrovček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo: tomtom novi model rider2 ima vgrajen BT (ni nekega posebnega adaptorja) + ima že v kompletu tako bt napravco, kot je interphone (malo drugačne oblike, prodaja pa se nek tak model tudi kot samostojen model za cca 120€) - pri zumotu moraš dokupit, torej je na ceno potrebno prišteti še ta strošek (če seveda želiš BT).

jama: pri lojzu gledam extra special žice za zumoto, ne pa neke splošne - torej slušalke (tanke na ježka), mikrofon in tipka za na balanco točno za zumota, zato pričakujem, da bo pasalo nanj. Sprašujem pa zato, če je slučajno kakšna izkušnja glede tega (ne vem ali so tudi tile žični izdelki enako kvalitetni - lojz prodaja po 20€, pri nas pa so cene še kar zasoljene)

žico bom kupil 100%, ker zajebem lahko zgoj 20€, ne bi pa rad dal 140€ za interphone, potem pa mi bo žal, ker bi se ali slabo slišalo, ali bi kaka povezava dol padala med vožnjo ali pa zadeva ne bi vzdržala vsaj nekaj let. Zato sem spraševal, če so kake dolgoročnejše izkušnje glede tega BT oz. kakšna je dodana vrednost BT vs. žica, da se splača dati 120€ več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi najbolj priporočate za povezavo zumota do mojih ušes - interphone (spletna trgovina zahteva 137€) ali kable (Louis 20€)?

tnx

Ce mas Nolanko N-com ni blem kup basic kit Jaz imam to + bluetooth kit v 102,dela odlicno !Mislim da bi se ga dal vgradit v vsako celado ce mal predelas stane 55 eur!Drugace pa tale bluetooth kit za 137 eur sam sem ga danes na sejmu gledu je mal nerodno ker strli ven,meni se ne dopade!Dam raje se 150 eur zravn in kupim Nolan 102!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na BT Zumota gredo tudi BT slušalke, ki so drugače namenjene prostoročnemu telefoniranju. Eno odsluženo, pa še delujočo sem predelal (prispajkal konektorje za slušalke in mikrofon) ter povezal z Chetbox-on ter s tem dobil BT povezavo z Zumotom. Tudi telefoniranje preko Zumota deluje. Baterija je samo začasno, kasneje si uredim napajanje vzporedno z Chetboxom. K sreči je vse 3 V napajano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zanima?

To, da ni H2O diht, vem. Kar pa se tiče kart, glasovnega vodenja preko slušalke, itd. pa bi rad izvedel kakšno konkretno stvar - preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!