Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdrav

Morda še kdo uporablja PDA Tytn htc in I-go (Nav&Go) za navigacijo. Primer delovanja za Igo 2008 . Glasovno vodenje za motoriste je veliko boljše (natančnejše) in uporabnejše kot recimo na Nuviju (Za Zumota ne vem nimam izkušenj). Govorno te lahko opozarja tudi na POI in prekoračitve hitrosti katere lahko nastaviš posebej za naselje, avtoceste in ostale ceste!! Praktično ga sploh ne rabiš gledat, da te zares odlično vodi. Bluetooth deluje, vendar samo za telefoniranje. Datoteke waw pa se ne prenašajo na BT.

Je morda kdo zasledil kako se da dlančnika ali PDA "prisiliti", da prenaša tudi waw, mp3 itd datoteke na BT.

Igo je tako dober, da komaj čakam na novo verzijo. Baje jo bodo začeli tržiti v Pasadeni že v Maju. Karte kompletne evrope in juge so že zraven cena pa bo okoli 145€ kar je več kot ugodno, ker ne maram nosit s seboj preveč navlake tako pa imam pri sebi lahko le telefon (Tytn je VELIKO več).

LP

Nikola Tesla

Tytn2.bmp

igo1.bmp

igo2.bmp

igo3.bmp

igo4.bmp

igo5.bmp

igo6.bmp

igo7.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede BT in "prenasanja datotek na BT" to je file transfer service ki te ne zanima. Kar hoces je predvajati sistemske zvoke (za razliko od telefoniranja) na BT napravi.

Nasvet, da ves kaj poiskati v sistemskih opcijah... kajti - to je domena nastavitev tvojega PDAja - ali posilja samo zvoke povezane s telefonijo na BT napravo ali pa tudi sistemske zvoke. Sam imam QTEK-9000 (HTC Universal). Tocnega nasveta ti zal ne morem dati ker je odvisno ne samo od naprave ampak tudi in predvesem od kateri OS poganjas, WM5 ali WM6 / 6.1 in tocen ROM image z vsemi aplikacijami.

Glede na to da imas HTCja ti predlagam en fajn link - forumi na xda-developers.org. Tam poisces raznorazne dodatke za svoj PDA, ce ne pa imas prekuhane ROM pakete in poisci kaj ti ustreza in nadgradi. Ce imas PDA se v garanciji ti odsvetujem prepis ROMa ce ni tovarniski (in to se enaka znamka, enaka platforma ni dovolj).

Uporabljam QTEK9000 in zunanji G-Rays2 BT GPS modul, na PDAju laufam TomTom-a. Za voice komande mi BT ni vsec ker slusalka ohranja aktivno povezavo in se sprazni v nekaj urah (nisem se srecal take ki bi zdrzala vec kot dobre 3 ure z novo baterijo). Ce hocem sistemske zvoke (vse) na slusalkah preprosto uporabim kabel.

Glede motorjev sem nov in vsega na motor se nisem zmontiral, niti se ni potrebe zaenkrat, sem pa razmisljal o tem in najbolj elegantne se mi zdijo resitve v obliki kaksnih nosilcev z objemkami ki se drzijo belance (clip-ons v mojem primeru). Le vodnotesno je treba oblect potemtakem vse skupaj. Enostavnejsa resitev se mi zdi preprosto ga dat pod tisto vrhnjo plasticno okence v tanktorbah ki je ze nekak vodotesno (ce ne se pa improvizira okoli zadrge s kaksno gumo in bo).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za uporabnike I-Go in Mio Map navigacij so na "trgu" na voljo nove karte! Skoraj cela Evropa je posodobljena! Veselo "nabiranje" novih kart za novo sezono! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima vaše mnenje o nakupu preko Bolhe oziroma nakupovanje.net

in sicer: cena,varnost,uveljavljanje garancije?

Ponujajo pa:

Garmin Zumo 500 Deluxe GPS navigator

Redna cena

699,00 €

Naša cena

(119.160,99 SIT )

497,25 €

Tehnologija Bluetooth je le ena izmed lastnosti novega Garmin Zumo 500 Deluxe GPS navigatorja, ki vam omogoča prostoročno telefoniranje preko mobilnega telefona. Na klice odgovarjate zelo enostavno; le dotaknete se zaslona Zumo, nato pa govorite preko mikrofona v čeladi ali preko dodatnega zunanjega mikrofona. Telefonske številke lahko enostavno vnašate preko zaslonske tipkovnice na Zumo, omogočen pa je tudi prenos telefonskega imenika in zadnjih sprejetih klicev in klicanih številk. Če potrebujete tudi telefonsko številko cilja svojega potovanja, jo lahko preprosto najdete v bazi interesnih točk na Garmin Zumo 500 Deluxe, ki vključujejo hotele, restavracije, trgovine ... Listo združljivih Bluetooth telefonov najdete na www.garmin.com/bluetooth.

Zumo omogoča tudi brezžično pošiljanje glasovnih napotkov v združljive Bluetooth čelade. Na Zumo 500 Deluxe je prednaložena ena regija kartografije in priložen City Navigator NT DVD (sedaj vključuje tudi kartografijo vzhodne Evrope). Kartografske podatke zagotavlja podjetje NAVTEQ, ki je vodilno svetovno podjetje na področju kartografskih podatkov. V bazi interesnih točk je več milijonov lokacij, med njimi tudi hoteli, restavracije, bencinski servisi, bankomati in zanimivosti. Naprava ima slovenske menije in slovensko govorno usmerjanje, nanjo pa lahko namestite tudi podrobno cestno karto Slovenije, Hrvaške in Bosne – AdriaRoute.

Lastnosti Garmin Zumo 500 Deluxe GPS navigator Diag. zaslona: 89 mm

Dim.zaslona: 71 x 53 cm

Plošč. zaslona: /

Touchscreen: da

Ločljivost: 320 x 240

Tip ekrana: QVGA TFT

Antena: Vgrajena patch antena; MCX priključek za priklop zunanje antene

Video/Audio: da

Slike: da

BlueTooth: Bluetooth x2

Povezava s PC: USB

Spomin: 200MB

Kartografija: da

Markacije: da

Prerač. poti: da

Radar- alarm: da

Sledenje: 10,000 točk v sledi

Nočni pogled: osvetlitev ekrana

Drugo: Na dotik občutljiv zaslon z posebno velikimi ikonami in meniji – prirejen za uporabo v rokavicah;

Robusten in vodotesen (IPX7);

Dimenzija (mm): 122 x 99 x 41 mm

Teža: 302 g

Baterija: li-ion

Garancija (mes.): 24 mesecev

lp:tony

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponujajo pa:

Garmin Zumo 500 Deluxe GPS navigator

Redna cena

699,00 €

Naša cena

(119.160,99 SIT )

497,25 €

Samo v vednost. Zumo 500 Deluxe v trgovini stane 529 EUR in ne 699 EUR. S popustom pa sem prepričan, da boš prišel pod 497 EUR.

Če je ta prodajalec kakšen "uvoznik", se ne splača.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima vaše mnenje o nakupu preko Bolhe oziroma nakupovanje.net

in sicer: cena,varnost,uveljavljanje garancije?

Ponujajo pa:

Garmin Zumo 500 Deluxe GPS navigator

Redna cena

699,00 €

Naša cena

(119.160,99 SIT )

497,25 €

Dimenzija (mm): 122 x 99 x 41 mm

Teža: 302 g

Baterija: li-ion

Garancija (mes.): 24 mesecev

lp:tony

Za 550€ ti jaz prodam leto dni star Zumo 550 z AdriaRoute. Ohranjen u nulo.

Če si interesent: dejan.stancevic@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam zumo 550.stiuacija je taka da ga imam v moto nosilcu in imam priklopljene slušalke(žica) ampak zvoka nobenga? :headbang:

A ga je treba še na elektriko prklopt da bo zvok delu?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam zumo 550.stiuacija je taka da ga imam v moto nosilcu in imam priklopljene slušalke(žica) ampak zvoka nobenga? :headbang:

A ga je treba še na elektriko prklopt da bo zvok delu?

hvala

A nimaš nosilec priklopljen na akumulator (pri originalnem nosilcu si kabel dobil zraven)

post-13338-1208804869_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si priklapljal slušalke si opazil, da so vtaknjene v nosilec. Ker je v nosilcu tiskano vezje z kup elektronike, brez napajanje (priklop kabla na akumulator ali drug vir 12 V ) ne bo špilalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si kr mislu da bo treba na štrom prklopt! :rolleyes:

sej mam kabl.

Kam ste ga pa prklopl?direkt na akumulator?

A ma mogoč kdo kakšno sliko kok je zadevo rešu in prklopu?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z Zumotom. Karti CN 9 in Adriaroute 2.0

Na njem želim narediti ruto iz LJ v Avstrijo. Ker se ne bi peljal po avtocesti, moram imeti vklopljeni obe karti. Vnesem točko v LJ, nato želim vnesti naslov v AUT, in ko vtipkam in izberem Villach, Zumo ugasne (če ne bi ugasnil, bi naprej moral vnesti ulico in hišno št.). To je, če želim vnesti naslov. Če vnesem samo mesto, pa dela naprej normalno in tudi izračuna pot.

Pozna kdo rešitev?

Kako pa bi tako ruto, ki uporabi obe karti, naredil v mapsouru?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z Zumotom. Karti CN 9 in Adriaroute 2.0

Na njem želim narediti ruto iz LJ v Avstrijo. Ker se ne bi peljal po avtocesti, moram imeti vklopljeni obe karti. Vnesem točko v LJ, nato želim vnesti naslov v AUT, in ko vtipkam in izberem Villach, Zumo ugasne (če ne bi ugasnil, bi naprej moral vnesti ulico in hišno št.). To je, če želim vnesti naslov. Če vnesem samo mesto, pa dela naprej normalno in tudi izračuna pot.

Pozna kdo rešitev?

Kako pa bi tako ruto, ki uporabi obe karti, naredil v mapsouru?

Posodobi na CNENT 2008 pa bo mir. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z Zumotom. Karti CN 9 in Adriaroute 2.0

Na njem želim narediti ruto iz LJ v Avstrijo. Ker se ne bi peljal po avtocesti, moram imeti vklopljeni obe karti. Vnesem točko v LJ, nato želim vnesti naslov v AUT, in ko vtipkam in izberem Villach, Zumo ugasne (če ne bi ugasnil, bi naprej moral vnesti ulico in hišno št.). To je, če želim vnesti naslov. Če vnesem samo mesto, pa dela naprej normalno in tudi izračuna pot.

Pozna kdo rešitev?

Kako pa bi tako ruto, ki uporabi obe karti, naredil v mapsouru?

Če v MapSourcu podrobno pogledaš stike cest ob meji z Austrijo ti bo takoj jasno zakaj težave. Črte (ceste) so na državni meji prekinjene in se nadaljujejo na drugi karti z zamikom. Ker program išče neprekinjene črte se mu na meji zgodba konča. Izjema so ceste, ki spadajo v osnovni cestni križ, ki je narisan na base mapi in na karti CN9.

Glede ugašanja oz. reseta je težava v osnovnem softveru. Si že kaj posodabljal? Na My Garmin imaš popravek za Zumota z 5.3.2008.

Na servisu se zgovarjajo na vse mogoče načine. Meni se je zadeva dogajala, če sem imel vklopljeno AdriaTopo karto. Na servisu je bil odgovor:nelegalna kartografija! Kolegu se je isto dogajaalo pa so bile vse karte kupljene.

Po posodobitvi softvera in kartografije na CNENT2008 je zaenkrat vse BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Zumota je na voljo nova programska oprema verzije 4.10. (23.04.2008)

-Fixed connection issue with some Bluetooth headsets. (prekinjanje Bluetooth povezave)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Zanima me vaše mnenje če kdo pozna ali ve kako je kaj z nalaganjem in posodabljanjem kart

post-12987-1209575619_thumb.jpg

Cena: 250,00 EUR

Mobilni navigacijski sistem Silvercrest 8.89cm/3,5" touchscreen, 1GB internega spomina z možnostjo razširitve z dodatno SD/MMC pomnilniško kartico, Windows CE 5.0, Navteq on board, smart2go, z prostoročnim telefoniranjem preko Bluetooth, MP3 predvajalnik, pregledovalnik slik in filmov... Priloženo avtomobilsko držalo z vakumsko blazinico, avtomobilski 12V polnilnik, USB kabel, slušalke, torbica, priročnik za uporabo. Malo rabljen star 3 mesece in ima 3letno garancijo. Prednaložena celotna Evropa 40. držav vključno Slovenija. Glasovno vodenje do hišne številke. Pokritost Ljubljane cca 99%.

lp:Tony

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Mene pa zanima kje nabavit cevni nosilec za NUVI 750T,ali pa mogoč kaj kombinirat da se pritrdi na motor???

Mogoče tole......

post-592-1210360544_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Zanima me vaše mnenje če kdo pozna ali ve kako je kaj z nalaganjem in posodabljanjem kart

post-12987-1209575619_thumb.jpg

Cena: 250,00 EUR

Mobilni navigacijski sistem Silvercrest 8.89cm/3,5" touchscreen, 1GB internega spomina z možnostjo razširitve z dodatno SD/MMC pomnilniško kartico, Windows CE 5.0, Navteq on board, smart2go, z prostoročnim telefoniranjem preko Bluetooth, MP3 predvajalnik, pregledovalnik slik in filmov... Priloženo avtomobilsko držalo z vakumsko blazinico, avtomobilski 12V polnilnik, USB kabel, slušalke, torbica, priročnik za uporabo. Malo rabljen star 3 mesece in ima 3letno garancijo. Prednaložena celotna Evropa 40. držav vključno Slovenija. Glasovno vodenje do hišne številke. Pokritost Ljubljane cca 99%.

lp:Tony

Full dobra stvar sem jo preizkusil, ima meni in vodenje v slo. jeziku deluje odlično, v Nemčiji v LIDLU je bila 1 mesec nazaj 199 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!